Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Piotr Wlezień
Witam wszystkich

Dziś odkryłem na swoich balach z zewnątrz ostry atak sinicy i to na jednej ścianie tylko.

Dom jest pomalowany tikkurila base a później valtti extra

Czy ktoś miał już do czynienia z takim efektem?? Co robić - drzewo miejscami jest prawie czarne?? :(

Pozdrawiam

 

Witaj

Jeśli jest to faktycznie sinizna to szukaj środków aby ja zwalczyć. Oczywiscie kiedy będzie okres suchy to trochę zniknie ze ściany ale jak się zrobi mokro to zaatakuję ze zdwojoną siłą. Sam miałem doświadczenie z płotem - sinica pojawiła się na deskach - pomalowałem 3x fobosem i potem 2 x jakimś dziadostwem z hipermarketu i po 4 miesiącach sinizna z grzybem pojawiła się od strony północnej praktycznie na całej długości dech.

Ale trudno uwierzyć, że sinica pojawiła Ci się na balach, chyba, że stawiali Ci dom z przysuchy, ale wtedy sami musieli wiedzieć że z czasem Ci się dom rozpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piotr nie strasz Narcyza... ;)

Narcyz- faktycznie, spokojnie, aczkolwiek trzeba działać szybko bo zima i deszcze ida...

a nasza historia była tak..

od strony zachodniej rosną gęsto brzozy, koniec sierpnia/ wrzesień bardzo często padało, ba nawet niezłe ulewy były i tak ze 3tyg. co zdążyło namoczyć bale,to brzozy nie dawały im dokładnie przeschnąć bo mało promieni słońca się przedostawało-a słońca tez i mało było..

po 3tyg. jakoś tak zaszłam od zachodniej strony...patrze, a tutaj właśnie w rogach/ węgłach, gdzie drewno było ścinane, o matko,...

sinawe naloty, brzydkie, najgorzej od górnych bali...

mąż odrazu za wiadro z wodą, szare mydło i szczota... po 3dniach bale były zszorowane- odrazu zakupiliśmy kolejne puszki i malowanie..

malowałąm dokładnie tym czym TY, czyli Base x2, potem Expert x2, z Tikurilli,

do dzisiaj jest OK, sinizna nie pojawiła się ponownie, bo została najpierw zmyta -pewnie był to powierzchowny nalot, a potem porządnie zaimpregnowana...-i oby tak tam zostało...!

a więc do dzieła..!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykonawca w walce z sinicą proponuje

podchloryn sodu - środek żrący wybielający a po 15 minutach ocet.

Ten podchloryn sodu można dostać w sklepie chemicznym (ale nie wszędzie).

Na małe powierzchnie można też kupić środek Renowator firmy Altaxin - specjalny środek na sinicę.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszon,

murował 1 Pan razem z mężem z instrukcją w ręku, ok. 500zł- bo razem z innymi robotami,

za komin z cegły inny wołał 1tys.

a teraz prosze o PILNE odpowiedzi..... pomóżcie, zmieżcie ile cm, macie od podłogi brodzika do baterii w prysznicu????

dzieki..- mąż kuje właśnie dziure pod rury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

walczę z sinicą środkiem LEUTINEX 1,2,3 ale jeszcze efektów nie widać :(

mam pytanie jak robiliście stropy nad parterem? - ja mam zamiar połozyć płytę osb 12 mm ale nie wiem jak zrobić to fachowo proszę o pomoc (jakie legary, co ile, ile wełny, i nad tarasami na zewnątrz ile musi być wełny żyby było cieplutko?) pozdrawiamy ciepło i thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich drewniaków;)

 

Poszukuje kogos z gór (posiadacza domku drewianego oczywiscie) chetnego do wymiany domkowej w dniach 27.12-02.01, nasz domek ma 250m2 i znajduje się na Kaszubach, nad morzem oczywiscie, dlatego moze znajdą się balowicze chetni do wymiany w tym terminie. Moze jest ktos chetny z gor do spedzenia nowego roku nad morzem? zmiana klimatu moze byc naprawde super. Prosze pisac na maila: [email protected]

Nasz domek jest nowy, styl skandynawski ( ale nie szkielet) bal prostokątny.

Pozdrawiam

Ania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak robiliście stropy nad parterem? - ja mam zamiar połozyć płytę osb 12 mm ale nie wiem jak zrobić to fachowo proszę o pomoc (jakie legary, co ile, ile wełny, i nad tarasami na zewnątrz ile musi być wełny żyby było cieplutko?) pozdrawiamy ciepło i thx

 

Bonde jest świeżo po legarach , OSB , itd .

Zajrzyj do Jego dziennika :roll:

Dziennik Bonde

 

Bonde nie masz nic przeciwko mam nadzieję ... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest płyta OSB 18mm. Podpierana tak jak bale stropowe czyli około 60-80cm. Tam gdzie na górze są ścianki płyta jest od spodu wzmacniana deską. Na spoinach też dokręcałem deski ale i tak podłoga "chodzi". W łazience nabije jeszcze raz płytę 18mm na mijankę. 12mm wydaje mi się, że będzie mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na bale stropowe dalismy plyte osb 25 tyle radzil kiero, na razie legarow nie dajemy bo nie robimy poddasza od razu czekamy do wiosny. kiero mowil o legarach 6na 8 ale trochanowski doradzal zeby dac takie o wys 15-18 zeby spokojnie sobie kable i rury poprowadzic w stropie i jeszcze zeby sie duzo welny zmiescilo. szerokosc takich legarow musialabym ustalic wtedy z kierownikiem budowy. w projekcie oczywiscie nie mam legarow tylko jakies laty 5 na 5 :roll:

 

okna zamontowane, koncza montaz okiennic. jutro debata z elektyrkiem jak ta cala instalacje przeprowadzic. i bedzie dzialal. za tydzien bedziemy rozprowadzac nawadnianie po dzialce i robic podsypke pod podjazd do garazu oraz rownanie terenu. z ulga i lzejszym portfelem pozegnalam gorali, oby ich juz nigdy nie spotkac. nikomu nie polecam....dach wyglada niezle ale co sie nadenerwowalam to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankamienna-

doskonały pomysł!!!!!!!!! super, z ta wymiana, cos jak z programu intervac,

szkoda że nie szukasz wakacji na mazowszczyźnie..,

też chetnie bym skorzystała i obejrzała inne krajobrazy i inne bale.....i pomysły zastosowane, co prawda troche za poźno żeby przenosić do siebie, ale oczy pooglądaja...., myślę że na wiosne mogłabym się z kimś zamienic, kierunek obojętny, nawet chetnie bliskko nas, czyli też mazowieckie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój majster mówi, że wystarczy pociągnąć zwykłym drewnochronem, bo i tak wszystkie te środki do impregnacji to jedno i to samo, właściwie ten sam skład, tylko inne nazwy i inne ceny.

Natomiast nie wiem dlaczego, jak słyszę "drewnochron" to mam dreszcze :lol: :lol: :lol:

A może się mylę ??

 

No nie wiem czy ten sam skład, my daliśmy na nasze baliki olejowoski osmo (na razie na zewnątrz, wnętrze też będzie wkrótce osmo pokryte). Drogo jak diabli ale myślę, że warto. Kolor orzech, oto próbka:

http://bayimg.com/image/oalmdaabn.jpg

 

Pozdrawiam

Ulv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili... same drzwi to jeszcze pikuś....

Zobaczcie efekt końcowy

 

...

 

 

Ponieważ montaz okien u nas już niedługo mam pytanie: jak mocowane były u was okna: na piankę czy na łączniki metalowe do bali? Czy okno jest "zlicowane" ze ścianą zewnętrzną i na to maskownica? Jakie uszczelnienie? Może ktoś podrzuci jakieś fotki ? - z góry dziękuję :D.

 

Nasz budyneczek nabrał już kształtów i kolorów. Zainteresowanych zapraszam do galerii:

http://picasaweb.google.pl/bakalbum/BudowaEtapI?authkey=o0_RAeOI-c8#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój majster mówi, że wystarczy pociągnąć zwykłym drewnochronem, bo i tak wszystkie te środki do impregnacji to jedno i to samo, właściwie ten sam skład, tylko inne nazwy i inne ceny.

Natomiast nie wiem dlaczego, jak słyszę "drewnochron" to mam dreszcze :lol: :lol: :lol:

A może się mylę ??

 

No nie wiem czy ten sam skład, my daliśmy na nasze baliki olejowoski osmo (na razie na zewnątrz, wnętrze też będzie wkrótce osmo pokryte). Drogo jak diabli ale myślę, że warto. Kolor orzech, oto próbka:

http://bayimg.com/image/oalmdaabn.jpg

 

Pozdrawiam

Ulv

 

Mi się Osmo "marzył", ale ten przedział cenowy..... Jak policzyłem tak "pi razy oko" ile wydam na impregnację, to się przeraziłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili... same drzwi to jeszcze pikuś....

Zobaczcie efekt końcowy

 

...

 

 

Ponieważ montaz okien u nas już niedługo mam pytanie: jak mocowane były u was okna: na piankę czy na łączniki metalowe do bali? Czy okno jest "zlicowane" ze ścianą zewnętrzną i na to maskownica? Jakie uszczelnienie? Może ktoś podrzuci jakieś fotki ? - z góry dziękuję :D.

 

Nasz budyneczek nabrał już kształtów i kolorów. Zainteresowanych zapraszam do galerii:

http://picasaweb.google.pl/bakalbum/BudowaEtapI?authkey=o0_RAeOI-c8#

 

U mnie okna mocowane były generalnie na łącznikach metalowych, mocowanych od jednej strony do bala, od drugiej do okna oczywiście. Wypełniane pianką. Od góry jakieś 2 cm zostawione na osiadanie. Tylko 2 cm, bo drewno u mnie suche, więcej nie było potrzeby.

 

Okno jest pośrodku szerokości bala, od wewnątrz i zewnątrz opaski (widać na zdjęciach), pod opaskami pustka.

 

Zrobię może w sobotę kilka zdjęć to zobaczysz jak to jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...