Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

kasia_sloneczko - czy twoje kominy są jakoś podpierane? - moje też są z elementów gotowych, a przedstawiciel z IBFu kazał mi wręcz zrobić podparcie przynajmniej w 2 miejscach...

 

Kurczę Ludziska. Aż miło popatrzeć na te dzieła sztuki, które stawiacie - jasne, że nie wszystko jest w moim guście, ale sam fakt, że być może za parę lat jadąc przez nasz piękny kraj będzie można podziwiać ogromną różnorodność architektury drewnianej powoduje, że ...zostaję :wink:

 

nikt mi nie kazal podpierac kominow. a co ze niby moga sie przewrocic?

 

 

 

:o :o :o

 

no po coś każą podpierać, ale ja tak, jak ty się specjalnie tym nie przejąłem. Zresztą także murarz mówił, że nie mają prawa runąć...

Moje są z elementów nie obłożonych cegłą, chyba tak jak u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak się zastanawiam... czym można je podeprzeć, bo nie bardzo mam pomysł (teoretycznie przez strop i dach powinny przechodzić z izolacją, a izolacja jakoś średnio do podpierania czegokolwiek się nadaje). :-S Sam za chwilę będę komin systemowy stawiał (Wienerbergera) więc jestem tematem zaintrygowany.

 

Pozdrawiam

Ulv

 

Facet raczej nie był przygotowany na rozmowę z człowiekiem budującym z drewna, bo chciał, żebym podpierał stropem...

 

A dokładnie taki pomysł o jakim pisze piotr.nowy przyszedł mi do głowy, ale chciałem do tej opaski przyczepić haki (ruchomo, tzn oko haku do oka przy opasce), a z drugiej strony hak do bali, też "oko w oko". Nie wiem, czy to jest zrozumiałe. Jakby co to narysuję. Na razie nic takiego nie zrobiłem.

Jeden komin u nas wystaje 3-4 m ponad dach..?

 

 

Jak dechy na podłodze to ja już bym oszczedził sobie OSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest dużo? Czy 2,5 metra to już dużo, czy jeszcze nie? Wiem, że pustaki kominowe mają otwory na puszczenie zbrojenia w rogach i czasem się to stosuje przy wysokich kominach...

 

Pozdrawiam

Ulv

 

Nie wiem czy 2,5 m to już dużo. Nie wszystkie systemy maja otwory na zbrojenie. Dlatego myślę , że najsensowniej jest rozmawiać z przedstawicielem danego systemu , bo wbrew pozorom różnią się one dość znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djan - a masz może fotkę tej konstrukcji trzymającej komin ?

poza tym interesuje mnie jeszcze jak robi się obróbkę blacharską komina, aby umożliwić osiadanie domu, tak aby nie zaszkodzić kominowi .

fotki kiedy indziej

u mnie zrobiłem konstrukcje z kontownika 40 mocowanych do jetek / u mnie sa podwójne/ bardzo proste

pamiętać trzeba o luzie 5 mm

obróbka blacharska zależy od pokrycia dachu

ale zasada jest taka aby była "podwójna"

dolna część mocowana do dachu osiada razem z nim

górna opaska wykonana z zapasem połączona szczelnie z kominem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do oglądnięcia naszego Drewniaczka... :)

A komentarze na meila :

[email protected]

Pozdrawiamy :)

 

No Narcyz - pyyycha.

Ta "słomka" prezentuje się znakomicie. Pan Staszek mnie zachęcał, ale u nas nie wolno :cry:

Jednak wybiorę się w okolice Legnicy niebawem.

A czym malowałeś z zewnątrz?

I może wrzuć coś z wnętrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chata stoi, ale jeszcze nie mieszkamy.

 

Bonde, czy myslales nad iloscia OSB w pomieszczeniach mieszkalnych? Na zdjeciach widac, ze masz takiej plyty sporo. Z tego, co pamietam, to na forum Muratora p. W. Nitka podawal, jakie proporcje powinny byc zachowane przy stosowaniu OSB: bodajze maksymalnie 1m2 OSB moze przypadac na 1m3 pomieszczenia. Plyta OSB wydziela formaldehyd czy cos podobnego i dlatego moze to byc istotne. Moze warto zapytac producenta, zeby pozniej nie rozmyslac, czy przypadkiem 'bol glowy' nie jest skutkiem OSB;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Gasol, popytam.

 

U nas jest 240 m2 ścian i podłóg OSB. Powierzchnia podłóg 140m2, wysokość ok 2,5 m, czyli jak dobrze pamiętam matmę 140m2x2,5m2=350m3

 

Jak łeb będzie bolała, to obłożę G-K

buduje sięcałe domy z płyt osb

 

słuchać pana Nitki i pić zimną wode.................................................

powietrze też szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje sięcałe domy z płyt osb

 

gdzie płyta OSB jest na zewnątrz głównie - a wewnątrz GK

 

słuchać pana Nitki i pić zimną wode.................................................

powietrze też szkodzi

 

A tu się w pełni zgadzam :lol:

 

Jak kto lubi, ale faktycznie formaldehyd jest fe i rakotwórczy w dodatku. I żeby chociaż OSB tanie były, a tu nie, płacisz za to to panie jak za zboże :roll:

 

Osobiście wolę nawet byle jakie deski boazeryjne niż OSB.

 

Pozdrawiam ciepło, bo zimnica się robi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

witam w mroźny i słoneczny dzień, przynajmniej u mnie :lol:

 

Jak macie rozwiązane łazienki, a konkretnie impregnację ścian ? Nasza dolna łazienka, której ścianami są bale, będzie w większości bez płytek, będą tylko naokoło kibelka, umywalki i prysznica. Reszta zostaje w drewnie.

Pytanie moje odnosi się do wyboru optymalnego środka do zabezpieczenia bali, które będą narażone na podwyższoną wilgotność.

Woski ? Oleje ?

 

Jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

witam w mroźny i słoneczny dzień, przynajmniej u mnie :lol:

 

Jak macie rozwiązane łazienki, a konkretnie impregnację ścian ? Nasza dolna łazienka, której ścianami są bale, będzie w większości bez płytek, będą tylko naokoło kibelka, umywalki i prysznica. Reszta zostaje w drewnie.

Pytanie moje odnosi się do wyboru optymalnego środka do zabezpieczenia bali, które będą narażone na podwyższoną wilgotność.

Woski ? Oleje ?

 

Jakie ?

 

Witam, u mnie też słonecznie i mroźno :D

U mnie też dolna łazienka cała w drewnie, nawet wokól kibelka nie mam kafelek.

Kabina prysznicowa ze szklanymi ściankami z wszystkich stron.

Nad umywalką niestety nie mam zabezpieczenia i czasem jaśniejsza kropka z wody się pojawi, ale przecieram woskiem i wszystko ok.

Cała łazienka zabezpieczona woskiem własnej produkcji. W tym roku po 5 latach użytkowania odnowiłam, tzn. umyłam ściany i zawoskowałam ponownie.

Sprawuje się całkiem dobrze :D

 

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia,

Co to za własna produkcja ?? :) Połączenie np. wosku pszczelego z terpentyną ? Dobrze pamiętam Twoje posty z początku wątku ?

A na marginesie jak to się sprawdza w takiej łazience ?

 

Tak, to wosk pszczeli z terpentyną.

Wcześniej ta łazienka została potraktowana dość pobieżnie tym woskiem, więc w tym roku powtórzyłam ten zabieg i łazienka jak nowa.

Powiem Ci, ze całkiem dobrze się to sprawdza a u mnie jeszcze dodatkowe utrudnienie...warkocze, ale jest ok.

Nie obiecuję, ale może uda mi się jakieś fotki dziś pstryknąć to wkleję tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...