Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Edzia - jak wybieraliśmy kolor naszego domu we wzorniku Tikkurili, bardzo wzrok uciekał mi w stronę kolorów, jakie widzę u Ciebie - jednak pozostaliśmy przy (chyba ) bardziej tradycyjnej kolorystyce, ale to co widzę to rewela(!), aż się gęba sama do uśmiechu układa - no taki radosny ten twój "drewniak";

a jak sprawuje Ci się Tikkurila po czasie ?- też mam tak malowane, bez BASE o której to warstwie czytałem we wcześniejszych postach, a jak to jest u Ciebie?:cry:

 

Wstępnie planowałam potraktowanie ścian zewnętrznych preparatem solnym no i żeby drewno naturalnie się starzało. Czas zweryfikował moje plany, bo słyszałam, że promienie UV osłabiają drewno, no i ten naturalny kolor starzejącego się drewna jest taki dość smutny. Kiedy dom stanął, bardzo mi się ten naturalny świeży kolor spodobał wiec szukałam koloru najbardziej zbliżonego poza tym mądrzy ludzie radzili, że zawsze mogę przyciemnić ale z rozjaśnieniem może być problem.

Nie malowałam ani BASE ani innym trwalszym środkiem. Za pierwszym razem pomalowane było VELTI,mało tego po czasie powtórzyłam tym samym środkiem i jest całkiem ok. Drewno wygląda jak drewno z uwidocznionymi słojami , nie jest to gładka powierzchnia, bałam się popękania powłoki po którymś malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kabina prysznicowa ze szklanymi ściankami z wszystkich stron.

 

EDZIA, czy Twoja kabina byla gotowa, czy tez specjalnie robiona dla Ciebie?

 

Ależ nie, to najzwyklejsza kabina chyba z Koła , "ćwierć koła" tyle że zamykana z wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łazienka na dole bardzo malutka trudno w niej zrobić sensowne zdjęcia. Trochę kiepskie technicznie a chciałam pokazać newralgiczne punkty

 

Kabina prysznicowa, najprostsza w świecie, ale dobrze się sprawuje :

 

http://images29.fotosik.pl/296/19578a78d408f5f2med.jpg

 

Tak rozwiązaliśmy problem kibelka i zabudowy stelaża

 

http://images41.fotosik.pl/32/95df4991712a852bmed.jpg

 

Mały kamuflaż futryny drzwiowej wyszedł taki futrynoregalik :wink:

 

http://images30.fotosik.pl/296/9775512471a54315med.jpg

 

Umywalka jak widać ścianka nad nią niczym nie zabezpieczona

 

http://images33.fotosik.pl/407/d934fd7988640ea8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia-SUPER!!!!!

dzięki za zdjęcia, odrazu widac co i jak, i napewno każdy zaczerpnie coś z Twych pomysłów,

jak dla mnie to już widze..to futryno-regalik,= bedzie NASZ,

no i obudowa Geberitu- z desek, wyszła REWELACJA, !!- może też bedzie nasza- ale to na poddaszu...!!

 

ja obiecuje Wam swą łazienkę za 2tyg...., oj mam ci sie ja mam, z naszymi glazurami, pomysłami, odcieniami i koncepcjami.....przerabiam chyba juz 5 koncepcje, dobrze że to wszystko na papierze...., a i tak mnie paraliżuje, ale jak glazurnik położy to już po ptokach- nie bede NIC zmieniać....-mam nadzieje ;)

aha- my też mamy kabine- taka troche jak Edzi, ale nie dokońca,

nasza kabina to takie " U" i w ten sposób dostawiana będzie tą 1ściankąą do ściany z suporeksu,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze bez opasek, ale będą już niedługo...? :roll:

 

Będą zupełnie proste, łączone w narożnikach na skos i ... zielone.

 

Jak wam sie wydaje, czy do naszej kolorystyki będzie pasował zielony, taki ciemny (zgniły...). Kupiliśmy Valti Color (Lieko - ze wzornika Tikkurili).

Docelowo mają być też takie okiennice, ale to za jakiś czas.

 

Edzia, pomysł z własnej roboty woskiem wydaje mi się super, juz przejrzałem przepisy na wosk. Ładnie to to sie zmywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników domów z drewna

doradźcie proszę jaki kolor opaski wokół okien Wam się podoba,

bo my od miesiąca nie możemy się zdecydować

 

Ja pomalowalbym opaski tym ciemniejszym kolorem dlatego, ze masz stosunkowo male okna w porownaniu do powierzchni sciany, wiec je odpowiednio podkreslisz i "powiekszysz". Ale jesli chcesz pomalowac jeszcze sciane na ciemniejszy kolor, to wtedy zrob opaski jasne - sciana nie bedzie zlewala sie z oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie z ciemniejszą opaską, ALE- Gasol dał tutaj doskonały opis.... jeśli sciemnisz ściany to opaska powinna być jaśniejsza,

ale przy kolorach i opcjach które pokazałeś zdecydowanie ta ciemniejsza bo "nadaje smaku" całości.....

 

Zielone opaski-.... mogą być b. ciekawe, zielone okiennice są piękne, ale nie widzimy Twego domu- podaj jakieś fotki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djan- czy ty juz tam mieszkasz????

po zdjeciach parteru jakby tak...- ah,,,aż lekko zazdroszcze.... ;)

ładnie masz ten kominek, taki zgraabny!!!, kamien to Sarda breccia?? czy impregnowałeś czyms ten kamien?? czym i jak sie sprawuje, a jak wypadną węgielki to zostaje jakiś ślad?

nie jescze nie mieszkam

parter jest co prawda gotowy, a teraz wykańczam poddasze

na razie położyłem podłogę która teraz będzie cyklinowana i lakierowana

kominek to juliusz cezar z oferty jabo-marmi kupiony w castoramie

niczym nie był impregnowany nie ma potrzeby

żadne ślady nie zostają

z fachowców u mnie to tylko firma stawiająca stan surowy otwarty i dekarze od pokrycia dachu - resztę wszystko robię sam dlatego to troche trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników domów z drewna

doradźcie proszę jaki kolor opaski wokół okien Wam się podoba,

bo my od miesiąca nie możemy się zdecydować

 

Opaski bym dał w kolorze okna. Czym więcej kolorów w jednym miejscu tym bardziej pstrokato. Czasami nie da się dobrać tak idealnie koloru ale zbliżony zawsze:)

Jak już mowa o kolorach to mam zagwózdkę. Czym pomalować mój domek w środku??? Już patrzyłem 3V3, piszę z gościem od Tikkurili, sprawdziełem OSMO ale cena kosmiczna. Mam do pomalowania wraz z podłogami około 630m2 :( Nie mam już pomysłu. Tu znów piszecie o olejach własnej produkcji...ehhhh. Muszę się na coś zdecydować bo czas na malowanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opaski bym dał w kolorze okna. Czym więcej kolorów w jednym miejscu tym bardziej pstrokato. Czasami nie da się dobrać tak idealnie koloru ale zbliżony zawsze:)

Jak już mowa o kolorach to mam zagwózdkę. Czym pomalować mój domek w środku??? Już patrzyłem 3V3, piszę z gościem od Tikkurili, sprawdziełem OSMO ale cena kosmiczna. Mam do pomalowania wraz z podłogami około 630m2 :( Nie mam już pomysłu. Tu znów piszecie o olejach własnej produkcji...ehhhh. Muszę się na coś zdecydować bo czas na malowanki.

 

Miałem ten sam dylemat ostatnio....

Skończyło się na lazurze 3V3

 

http://www.v33.pl/lazury/lazura-ochronna,384.html?vars=cHJvZHVpdF9pZD0zNTY%3D

 

Ja wybrałem wersję bezbarwną. Maluje się ciężko, bo nie rozcieńczałem pierwszej warstwy, jest dość gęsty. kolejne podejrzewam, że już trochę rozcieńczę.

Na początku drewno lekko przyciemniało/zbrązowiało, wyszły ładnie słoje na wierzch, zobaczę w sobotę jak wyszło po wyschnięciu.

Cenowo jest jako tako - puszka 5L kosztowała 102 zł. Cena wszędzie taka sama, sprawdzałem wszędzie. W necie nigdzie nie mogłem znaleźć.

 

PS. też miałem ochotę na Osmo, ale jak policzyłem ile bym potrzebował.... to bym drugą kuchnię za to wyposażył....

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciemnienie drewna podobno jest od lazur z zawartością benzyn. Można temu zapobiec stosując podkłady. Czy ty jakieś stosowałeś???

Możesz mi podesłać jakieś fotki jak wyszedł Ci kolor???

 

Nie, nic nie stosowałem. Żadnego podkładu. Ściany były świeżo oszlifowane.

Natomiast przetestowałem na kawałku ściany odpowiednio wcześniej. "Wyblakło" nieco, że się tak wyrażę, pojawił się leciutko brązowy kolorek, ale to bardziej wrażenie od słojów....

 

Poniżej zdjęcia, ale były robione niedługo po nałożeniu, więc nie odzwierciedlają do końca rzeczywistości.

 

http://lh3.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/SSRawcv9RTI/AAAAAAAADX8/ycDRtDKCW7Y/s720/IMGP5298.jpg

 

http://lh5.ggpht.com/_3pVeVH6dKuA/SSRb6thexiI/AAAAAAAADaQ/Jgk1NMsnzHk/s720/IMGP5344.jpg

 

 

Na drugim zdjęciu widać w jego dolnym prawym rogu pomalowaną ścianę lazurą, reszta, ta "bielsza" niepomalowana.

Jeśli chcesz zrobie kilka fot w sobotę, zobaczysz jak wyglądać będzie po tygodniowym schnięciu...

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...