Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Żeby nie umarł wątek to wrzucam takie pytanko. :lol:

Czy ma sens montaż wentylacji mechanicznej w domu z bala ?

Może nawet z rekuperatorem ?

Nie wiem na ile taki dom jest szczelny ?

A przecież wiadomo że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ma sens tylko wtedy jeśli kontrolujemy wlot i wylot powierza z domu.

Czy ktoś ma takie rozwiązanie ?

 

Poza tym czy myślicie o zastosowaniu jakiś ekologicznych (nie zawsze ekonomicznych :cry: ) rozwiązań grzewczych np pompa ciepła lub solary.

 

Ja planuję ogrzewać dom właśnie pompą ciepła poprzez ogrzewanie podłogowe ale na razie zero konkretów.

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Znam gościa co ogrzewa pompą i puki co rachunki za prąd (przy tych naszych "zimach") rzędu 150-200 pln. Dom o ile pamietam do 150m2. Ale grunt dobry, bo wody dość wysoko, a jak wiem woda jest najlepsza dla pomp. Kolektor poziomy.

 

Solary sam planuję ale nie od razu.

 

Wentylacja mechaniczna oczywiście bywa. Nawet w tym wątku ludkowie pisali, że planują - proponuje cofnąć się kilka stron. Nie wiem czy jurand79 nie kombinował czegoś takiego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież wiadomo że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ma sens tylko wtedy jeśli kontrolujemy wlot i wylot powierza z domu.

Czy ktoś ma takie rozwiązanie ?

:p

 

Jest najskuteczniejsza i najbardziej wydajna jeśli dom jest maksymalnie szczelny. Ale sens ma również , gdy nie kontrolujemy przepływu powietrza w pełnych 100%.

Jeśli już ktoś się decyduje na wentylację mechaniczną to niezastosowanie odzysku ciepła , byłby dla mnie zupełnie niezrozumiałe.

Tak jak pisał Bonde - kilka osób pisało , że chce mieć i zdaje się , że kilka już ma! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt! Bez zmartwień, z barszczem, z karpiem, z Gościem co niesie szczęście,

Wesołych Świąt! A w święta, niech się snuję piękna kolęda.

I gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie,

Wesołych Świąt!

A z pierwszą gwiazdką najwięcej zwykłego,

ludzkiego szczęścia i miłości: nie tylko w tych drewniakach, ale wszędzie, w pracy, na ulicy, w domach bliskich i znajomych, sąsiadów bliskich i dalszych......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas około 7-8cm ale i styropianu mamy troche więcej jak najczęstsze 10cm, u nas jest 15cm,

przy 10cm podłogę- wylewke czytałam najczęsciej o grubości 5cm,

schła latem 2miesiące zanim włączyłam ogrzewanie podłogowe żeby wygrzać choć w salonie-i tylko tam wygrzewałam ze względu na b.dużą powierzchnię

mrozy mają potrzymać do weckendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie grubosci jastrychu? i jak dlugo u was sechl?

 

Ja mam bodajze 7cm. Z wyschnieciem posadzki o tej porze moze byc problem i w domu drewnianym trzeba moim zdaniem z tym troche uwazac. Najlepiej posadzke zrobic przy pomocy tzw. miksokreta, ktory to podaje 'suchy' beton. Wtedy wilgoci jest o wiele mniej, a i tak trzeba okna otwierac, bo para sie silnie skrapla. Dodatkowo teraz zima jest grozba, ze cos przymarznie przy otwartych oknach, wiec operacja zrobienia posadzki moze byc klopotliwa. Jak nie pilne, to moze lepiej odlozyc sprawe na wiosne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników domów z bali. Chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia i poprosić o recenzję domu ANIELA pracowni Archipelag.

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-Aniela-ID-8485.html?utm_source=o1&utm_medium=forum

 

Co sądzicie o tym domu? Mam na myśli zwłaszcza jego ewentualne minusy choć i o zaletach chętnie poczytam :)

 

Za wszelką pomoc wielkie podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...