Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pani ktora nas ubezpieczala nie miala do czynienia z domem drewnianym i nie wiedziala czy jest doplata. w swoich papierach sie nie doczytala. no i nie mamy doplaty.

wyszlo tak- 350 tys za dom w budowie + 30 tys za wyposazenie mamy roczna skladke 511 zl, obejmuje najbardziej popularne wypadki jakie moga sie domkowi przydarzyc wiec nie uwzglednia ladowania samolotu :) ale za to obejmuje akty wandalizmu.

od kradziezy chcemy ubezpieczyc osobno na kolejne 30 tys i wtedy suma ubezpieczenia bylaby ok 900 zl rocznie.na razie to niemozliwe bo musza byc zamontowane drzwi wejsciowe z co najmniej dwoma zamkami.

region sobotka, dolny slask.

 

pzu wogole nie ma ofert od kradziezy przy domu w budowie, a przeciez tam sie materialy skladuje i to czasem na bardzo duza kwote. do takich firm jak compensa wcale nie dotarlam. a ubezpieczalam szybko wlasnie po tym artykule co annnja wkleila no i po przypadku kradziezy na naszej budowie. jakas swinia sklradla nam kabli za 1000 zl... :evil: wylamali drzwi techniczne i wlezli. jak milo ze zainstalowanych juz kabli nie powycinali tylko wzieli te co lezaly luzem. wrr

drzwi nam sie zachcialo rzezbionych no to teraz czekamy az nam je wyrzezbia...beda po 20 lutym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam sobie ten temat i podziwiam Wasze domki z bala. My jestesmy w trakcie remontu i rozbudowy domu z bala z lat 40-tych. Zastanawiam się w tej chwili nad gruboscia ocieplenia zewnetrzego. Zdecydowany byłem wykonać je przybijajac łaty krzyżowo i do tego 2 x wełna 6cm i na to bal zewnetrzy 4cm. Niestety w hurtowni przy zamawianiu zrobili mi taki metlik w glowie ze juz nie wiem jak lepiej. Tam mi doradzili ze lepiej bedzie dac welne 10cm i tylko jedna warstwe na łatach grubosci 6cm, odsunietych na podkładkach i pod łate wsunac te 4 cm wełny? Ciekaw jestem waszej opinii jak bedzie lepiej?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy ktoś przenosił już dom z bali?Jakie to są mniej-więcej koszty w woj.Małopolskim pod Krakowem?Czy warto zrobić częściowo podpiwniczony dom-bo działke mam na pagurku i takbym nawet chciałam,ale słyszałam że można postawić na "podmurówce"-nie wiam czym ona sie różni od fundamentów.A poniewaz nie posiadam zbyt wiele kasy chciałabym zrobić to taniej,niestety.Gdzieś tu czytałam że można taki domek "zrobić" nawet za 50 tys.Czy to tealnie?Już myślałam że można to podzielić na 2-3 etapy(część robot wewnetsznych morzemy zrobić sami).Będe wdzieńczna za info.bo kompletnie nie wiem jak do tego podeść - a mam marzenie zamieszkać w rdewnianym domku.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIERA-

polecam przeczytać wątek ten w którym teraz sie wpisałas, ale przeczytać go niemalże od początku, były i przenosiny domu z bala, ..to naprawde wielkie pole gdzie można zaczerpnąć wiedze i wybrać dla siebie to co najbardziej odpowiednie,

a po takim wątku i sama będziesz wiedziała co ci odpowiada i co jest dla Ciebie!

nie ma bezpośredniej odpowiedzi na Twe pytania,...., -albo może jednej odpowiedzi na pytania, bo opcji jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nierealne za 50000pln.

1. Dom musi być w dobrym stanie żeby był sens go przenosić.

2. Musisz znaleźć cieślę, który oznaczy elementy, rozbierze budynek i złoży.

3. Architekt musi zrobić indywidualny projekt w oparciu o istniejący budynek ale zgodny z współczesnymi normami jeśli chodzi o wytrzymałość i izolacyjność cieplną (średnio koszt projektu 5000pln). Inne koszta związane z pozwoleniem na budowę, opłaty za media, itp.

4. Transport.

5. Część bali ścian, podwalina i konstrukcja dachu mogą wymagać wymiany na nowe.

6. Prosty fundament to koszt od kilku do kilkunastu tys zależnie od tego czy zrobicie sami czy ktoś go zrobi.

7. Szczelne nowoczesne okna i drzwi.

8. Pokrycie dachu.

9. Instalacje.

10. Wełna mineralna.

11. Kominy.

12. Wykończenie najpewniej z dwóch stron ściany, ew. wykończenie poddasza.

13. Podłogi.

14. Mnóstwo innych wydatków, których się przed budową nawet nie bierze pod uwagę.

15. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 50000....u mnie starczylo na fundamenty i dach...

nie licz na to ze dom z bali bedzie tanszy niz murowany. mozesz zaoszczedzci na materiale biorac go z przeniesionego domu ale koszty robocizny i wsztytkei te elementy stale musisz nabyc i tak. okna, kominy, instalacje, dach. niechby i samemu ten dom do kupy zlozyc wraz z ociepleniem to i tak wiezba dachowa tania nie jest, ze o pokryciach nie wspomne.

dla mnie realna suma jest 200-250 000 za przeniesiony dom gdy duzo prac robi sie samemu i z pomoca rodziny. gdy sie do wszystkeigo bierze fachowcow to niestety i tyle nie starczy. przynjamniej nie w moich okolicach.

moze u was taniej jest...

aha no i mowimy tu oczywiscie o domu wielkosci przynjamneij 100 m2? bo jesli mniejszy to ja nei wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera zasięgnij info u źródła - pit 79 przenosi taki domek, a tu jego dziennik:

http://forum.muratordom.pl/przenosiny-domu-z-1935r-czyli-remont-i-budowa,t133822.htm

 

Jeśli to ma być dom całoroczny o powierzchni zbliżonej do 100 m, to 50 tysięcy bardzo mało realne.... Raczej nierealne. Niestety. Formalności i media (w sprzyjających okolicznościach) pochłoną blisko połowę tego.

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam sobie ten temat i podziwiam Wasze domki z bala. My jestesmy w trakcie remontu i rozbudowy domu z bala z lat 40-tych. Zastanawiam się w tej chwili nad gruboscia ocieplenia zewnetrzego. Zdecydowany byłem wykonać je przybijajac łaty krzyżowo i do tego 2 x wełna 6cm i na to bal zewnetrzy 4cm. Niestety w hurtowni przy zamawianiu zrobili mi taki metlik w glowie ze juz nie wiem jak lepiej. Tam mi doradzili ze lepiej bedzie dac welne 10cm i tylko jedna warstwe na łatach grubosci 6cm, odsunietych na podkładkach i pod łate wsunac te 4 cm wełny? Ciekaw jestem waszej opinii jak bedzie lepiej?

Pozdrawiam

Paweł

 

Twoja metoda wydaje się być rozsądniejsza - w wykonaniu łatwiejsza, mostków termicznych tyle samo...

Po co komplikować sprawę i robić inaczej niż wszyscy??

Przy ociepleniu połaci dachowej stosuje się właśnie taką metodę, dlaczego więc ze ścianami zewnętrznymi miałoby być inaczej??

Dodatkowo zapewnisz sobie znacznie sztywniejszą konstrukcję z łat pod bal zewnętrzny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeglądam sobie ten temat i podziwiam Wasze domki z bala. My jestesmy w trakcie remontu i rozbudowy domu z bala z lat 40-tych. Zastanawiam się w tej chwili nad gruboscia ocieplenia zewnetrzego. Zdecydowany byłem wykonać je przybijajac łaty krzyżowo i do tego 2 x wełna 6cm i na to bal zewnetrzy 4cm. Niestety w hurtowni przy zamawianiu zrobili mi taki metlik w glowie ze juz nie wiem jak lepiej. Tam mi doradzili ze lepiej bedzie dac welne 10cm i tylko jedna warstwe na łatach grubosci 6cm, odsunietych na podkładkach i pod łate wsunac te 4 cm wełny? Ciekaw jestem waszej opinii jak bedzie lepiej?

Pozdrawiam

Paweł

 

Twoja metoda wydaje się być rozsądniejsza - w wykonaniu łatwiejsza, mostków termicznych tyle samo...

Po co komplikować sprawę i robić inaczej niż wszyscy??

Przy ociepleniu połaci dachowej stosuje się właśnie taką metodę, dlaczego więc ze ścianami zewnętrznymi miałoby być inaczej??

Dodatkowo zapewnisz sobie znacznie sztywniejszą konstrukcję z łat pod bal zewnętrzny.

 

Pozdrawiam

 

Bal elewacyjny będzie oparty na fundamencie?

Planowałem zrobić na takiej zasadzie elewację z desek 5cm, zrezygnowałem z tej grubości ze względu na wagę desek i brak możliwości ich oparcia na fundamencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zaineresowanie.Mi sie jednak wydaje że to nie mósi aż tyle kosztować bo inacze by nie opłacało sie przenosić starego domu :o (za 200 tys. można postawić nowy mórowany dom!!).Nie mając zbyt wiele kasy to i tak by trwało nie jeden rok-licze na górę 5 lat ...Dla tego zależało mi na opinii tych kto już cos takiego robił. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera zasięgnij info u źródła - pit 79 przenosi taki domek, a tu jego dziennik:

http://forum.muratordom.pl/przenosiny-domu-z-1935r-czyli-remont-i-budowa,t133822.htm

 

Jeśli to ma być dom całoroczny o powierzchni zbliżonej do 100 m, to 50 tysięcy bardzo mało realne.... Raczej nierealne. Niestety. Formalności i media (w sprzyjających okolicznościach) pochłoną blisko połowę tego.

 

Pozdrawiam cieplutko

Wielkie dzięki agagaj!Właśnie o to mi chodziło :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera weź proszę pod rozwagę, że budowa z bala nie może trwać tak długo (dowolnie długo) jak murowańca. Drewno ogranicza czasowo, bo jest materiałem jakim jest. Nie chronione dachem, impregnatami, obróbkami, narażone na działanie czynników atmosferycznych, nie ma poprostu takich szans :roll:

Nie postawisz np. ścian, by przerwać budowę na rok.

 

Jestem najlepszym przykładem tego, że marzenie należy koniecznie realizować nie oglądając się na "dobre rady". Ale jednak zdrowy rozsądek też musi mieć prawo głosu.

Daleka jestem od odradzania Ci przedsięwzięcia, ale czasami warto poczekać na bardziej sprzyjające okoliczności losu (np. 6 w lotto :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiera jak chcesz sie budowac 5 lat i wydawac 50000 rocznie to posko dasz rade :lol: hehe

a ja cie tez nie odwodze od tego, ale badzmy realistami. nie ma nic za darmo. za same papiery pojdzie ci 10000, a gdzie reszta. a fundamenty? jak sama postawisz to sei w 5000 zmiescisz a jak wezmiesz firme to juz drugie tyle musisz polozyc. u nas w okolicy biora za nie m.in 15 000 ale to jeden z drozszych rejonow polski. za dach gorale u nas wolaja 70 zl m2. sama robocizna. wystarczy ze masz 100 m2 dachu i juz bulisz 7000 a dachowka jeszcze raz tyle. welna myslisz za darmo jest na ocieplenie? a do tego jak chcesz ocieplac to musisz czyms to ocieplenie zakryc deskami albo balami. a drewno nie tanieje...ocieplic musisz nie tylko sciany ale i dach, wylewka betonowa na podloge albo legary. za legary 18 na sam balkon placilam ok 1500 zl. okna i drzwi tu ceny z kosmosu. jak wezmiesz najtansze drzwi wewnetrzne sosnowe w obi czy castoramie to za sztuke chyba jest jakeis 200 zl. tanio jak barszcz bo u stolarza jedna para kosztuje 1100-1300. ale jak masz 5 drzwi wewnetrznych to juz placisz za nie 1000 zl za najtansze do teho dodaj jakies 2000 za drzwi zewnetrzne. na okna ok 10000 przy dobrych wiatrach i to za okna plastikowe bo na drewniane raczej nei starczy. no wszystko zalezy jaki ty chcesz ten dom pzrenosic. bo jak malenki ok 50m2 to moze i ci starczy forsy ale jak cos wiekszego to nie ma szans. a instalacje? w odmu drewnianym nie robi sie obwodow z 10 gniazdek jak w murowanym do kazdego gnizada ida osobne kable. wiesz ile tych przewodow leci?? za sama elektryke i hydraulike zaplacisz 10000 razem z materialem. bo i grrzejniki musisz kupic i piec jakis zeby ogrzewac. dobry aczkowliek nie drogi piec na gaz 5000. chyba ze jakis najtanszy wybierzesz to nawet sie nie orientowalam cenowo ale wtedy licz sie z tym ze za pare lat bedziesz wymieniac. nie wiem czy warto. ja juz tu nie mowie o wykonczniwoce. armatura sanitarna, kafle, podlogi, tapety, farby, meble, sprzet agd do kuchni...o rany nawet nei wiesz ile rzeczy jeszcze trzeba kupic. no i impregnacja -zupelnie nie tania niestety...

 

 

jak zaczynalam budowe to nie mialam szmalu jedynie 50000 zl i chcialam budowac domek 40m2 z cienkiego bala, tak zeby potem przerobic go na garaz a obok postawic prawdziwy dom. teraz wiem ze mialabym problem za te pieniadze ten domek malenki postawic. ale los dopomogl i od razu stawiamy wieksza chalupe. na pewno przeniesienie wyjdzie taniej niz postawienie od zera ale ty sie nie ludz ze to bedzie takie tanie. najdrozasza ze wszystkiego jest robocizna. a dom z bala nie stawia sie zbye bylo taniej niz w murowanym ale zbey spelniac marzenia i dobrze mieszkac. no i slusznie agagaj zauwazyla- tu wydajesz duza ilosc pienidzy na raz. musisz postawic dom do stanu surowego zamknietego i jeszcze potem alarm zainstalowac zbey ci okien nie pokradli. i to w ciagu kilku miesiecy. boli kieszen jak diabli. potem mozna z wykonczeniem czekac czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się podpisać pod słowami Kasi

 

KIERA- z 50 tysiącami zrobisz:

Papiery-10k

dom- ok 8k jak dobrze trafisz

fundament -ok 10k

przeniesienie,transport,montaż - jak dobrze trafisz to może w 25k się zmieścisz

 

Wszystko to mowa o domu ok 100m2

Przeważnie są to domy parterowe, i trzeba nową wieźbę dawać , i podwaliny. potrzebna Ci będzie kasa na początku jeszcze jakies myśle 10-15k na dodatkowe drewno(ganki, tarasy, ew podniesienie dachu,deski,wieźba)

Papa na dach to ok 1-2k

Hylotox- 1k bo trzeba impregnować miejsca styku bali do których nie bedziesz miał dostępu.

 

Potem może to stać nawet rok, zbierasz kase i robisz powoli.

Myśle że na start by myśleć o przenoszeniu domu musisz mieć ok 80k.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...