Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No gorąca być nie może ale np w łazienkach , czy w okolicach okien może być zdecydowanie więcej niż 22-23 st. . :o

A w ogóle to to jest jedna z głównych zalet podłogówki : małe różnice temperatur . Nie ma sytuacji , że przy grzejniku ciepło , bo jest gorący a pod przeciwległą ścianą zimno. Dzięki temu , że temperatura powietrza jest wyrównana nie ma ruchu powietrza w górę i unoszenia spieczonego na kaloryferze kurzu i innych świństw . No i rozkład temperatur lepszy : najcieplej przy stopach a nie pod sufitem.

Oczywiście to , że podłoga nie może być gorąca powoduje konieczność grzania jak największą powierzchnią. Czyli przy urządzaniu wnętrz trzeba mieć na uwadze , żeby podłogi zbytnio nie zastawiać meblami. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak ale chodzi mi o taką sytację.

 

Piec gazowy z jakąś tam automatyką. Zastanawiam się czy np bede miał możliwość na podłogówce obniżyć temp wtedy kiedy nie ma mnie w domu(praca) .

Bo skoro dom nie akumuluje ciepła to czy ta podłogówka nie będzie się szybko wychładzać, ew trzeba bedzie ja non stop zasilac by sie nie wychłodziła.

-ciekaw jestem w jakim czasie podłogówka może podbić temp z powiedzmy 18 do 20-21st.

-czy właśnie ta jej bezwładność będzie tutaj plusem?

 

Skoro w drewnianym domu grzeje się powietrze a nie ściany to ile można w ciągu 12 godzin obnizyć tem i potem ją podnieść przed powrotem do domu.

 

 

gdzieś na jakiejś stronie przeczytałem że w domach bez akumulacji lepiej jest dać system CO który ma małą bezwładność i regulować czasowo temp ponoć to da nam w przyszłości oszczędnośći, z drugiej jednak strony w domach pasywnych i energooszczędnych robi się podłogówkę,a ja już głupi jestem.

Mogę jeszcze wszystko zmienić w tym tygodniu, stąd moje trucie.

 

O zaletach i wadach podłogówki wiem, przeważnie jednak opisywane jest ich działanie w domach murowanych, czy ktoś już z was ma , uzytkuje, i jak mu się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz bedzie drozal, prad rowniez.

Jaka to podlogowke chcesz robic?

 

Mi dom z bala 25 cm bez docieplenia (133 metry) ochladza sie w ciagu 10-12 godzin z temperatury 22-23 stopnie do jakis 15 przy temperaturze na zewnatrz tak powiedzmy -3.

Gorzej jest jak przymrozi.

Przy styczniowych -20 stopniach dom w ciagu 10-12 godzin wychladzal mi sie do 12-10 stopni. Przy wlaczonej podlogowce tylko w kuchni mialam w domu 15-16.

Mowimy tu o sytuacji kiedy ogrzewam tylko kominkiem z nadmuchem cieplego powietrza. Bez podlogowki.

Ale... niestety na weglach troche wieje, prze drzwi zewnetrzne tez bo sie cholery wygiely.

Wiec sam widzisz, ze w takich warunkach zyc sie nie da, wiec w przyszlym roku doprowadzam gaz, niech sie nagrzewa chatka tak ze trzy godziny przed przyjsciem z pracy i juz. Kominkiem mozna dogrzac, zeby mnie rachunki nie wprawily o palpitacje serca.

 

W weekend, gdy jestem w domu utrzymuje kominkiem temperature 22. Przy paleniu tez pod kuchnia spokojnie jest 25 :lol:

 

 

Daleko do ciagniecia masz gaz? Masz mozliwosc zrobienia kotlowni i pieca np. na ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madd- gaz mam w granicy, ale nie złożyłem jeszcze papierów, więc ta zima bez gazu.

Ogrzewanie czy to podłogowe, czy grzejnikowe planuje wodne.

 

Moniek bedzie obudowany cegłami szamotowymi. Dodatkowo , w kotłowni mam piec na wegiel i drewno ,który ma być alternatywą dla gazu jakby cos tam kiedyś sie działo z gazem. No i tym piecem bede ogrzewał dom tej zimy +kominek.

 

u mnie ściana wygląda w ten sposób od wewnątrz wełna 5cm -bal10cm- wełna 15cm- szalówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madd my wszyscy raczej mamy na myśli podłogówkę wodną...

 

 

Piec gazowy z jakąś tam automatyką. Zastanawiam się czy np bede miał możliwość na podłogówce obniżyć temp wtedy kiedy nie ma mnie w domu(praca) .

Bo skoro dom nie akumuluje ciepła to czy ta podłogówka nie będzie się szybko wychładzać, ew trzeba bedzie ja non stop zasilac by sie nie wychłodziła.

 

Podłogówką można sterować tak samo jak grzejnikami. Może to być sterownik pokojowy lub pogodowy. Pewnie trochę czasu trzeba poświęcić na wyregulowanie tego i zaprogramowanie odpowiednio do swoich potrzeb, ale metodą prób i błędów dojdzie się do stanu, gdy podłogówka zacznie się nagrzewać na kilka godzin przed Twoim powrotem z pracy, a wyłączy się powiedzmy w nocy. Rano będzie zakumulowane ciepło oddawać. Czyli wszystko jak przy normalnych kaloryferkach, ale godziny inne.

 

-ciekaw jestem w jakim czasie podłogówka może podbić temp z powiedzmy 18 do 20-21st.

-czy właśnie ta jej bezwładność będzie tutaj plusem?

 

Tego nie wiem, bo ja nie praktykująca... Z pewnością będzie nagrzewać znacznie dłużej niż kaloryfery, ale tu znowu pomocne będzie odpowiednio zaprogramowane sterowanie.

 

gdzieś na jakiejś stronie przeczytałem że w domach bez akumulacji lepiej jest dać system CO który ma małą bezwładność i regulować czasowo temp ponoć to da nam w przyszłości oszczędnośći, z drugiej jednak strony w domach pasywnych i energooszczędnych robi się podłogówkę,a ja już głupi jestem.

Mogę jeszcze wszystko zmienić w tym tygodniu, stąd moje trucie.

 

To nie truj tylko rób ta podłogówkę :lol:

U Ciebie ze względu na tą wełnę 5 cm od wewnątrz sprawa wygląda i tak ciekawiej niż np. u mnie, gdzie nie ma grama materiału izolacyjnego...

Podłogówka dobrze zaprojektowana i wykonana, dobrze wyregulowana do potrzeb mieszkańców przyniesie takie same oszczędności jak standardowe c.o. z kaloryferami.

 

A jak masz jeszcze wątpliwości to zastanów się nad swoimi słowami:

 

Moniek bedzie obudowany cegłami szamotowymi. Dodatkowo , w kotłowni mam piec na wegiel i drewno ,który ma być alternatywą dla gazu jakby cos tam kiedyś sie działo z gazem. No i tym piecem bede ogrzewał dom tej zimy +kominek.

 

Kominek obudujesz szamotem, bo liczysz na akumulację ciepła, a nie zrobisz podłogówki, bo obawiasz się akumulacji... To jak to w końcu jest :wink:

 

Druga sprawa, że na Twoim miejscu jeszcze raz dokładnie przemyślałabym celowość doprowadzania gazu, kupowania pieca gazowego i osprzętu + kosztów robocizny, skoro masz już piec na węgiel i drewno. Chyba, że masz na myśli praktycznie bezobsługowy charakter pieca na gaz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już dobrze dobrze :D juz nie truje :lol:

 

Z tym gazem to daleka przyszłość, bo i tak teraz kasy nie mam na montaż gazu. Na chwile obecną zostaje mi ten piec. + wklad który kupię w 2 połowie tego roku pewnie.

 

zobię tak, że założe podłogówkę bo cały parter w kamieniu na podłodze bedzie i terakocie, ale i tak puszczę rurki do grzejników( koszt niewielki a zawsze zostanie mi jakas alternatywa, jakby niedaj bóg coś się działo z ta podłogówką nie tak- zaslepie je i niech sobie bedą)

 

Juz sie boje ile będę musiał niedługo czytać by to zgrać wszystko :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit truj ile chcesz, bo przynajmniej odpisując Tobie mogę sobie rozwiewać obawy, które przyznam nadal mam :lol:

Te ciągłe wybory człowieka do szału mogą doprowadzić :wink:

 

Jak planujesz kamień i terakotę na posadzki parteru to poprostu aż grzech nie zrobić podłogówki przy okazji :wink:

Podobno gres ma ciut lepsze od terakoty parametry przewodzenia ciepła.

 

Jak zrobienie zaślepionych przyłączeń do grzejników pozwoli Ci spać spokojniej to proszę Cię bardzo, ale myślę, że to strata kasy. Dodatkowy osprzęt, aby podłogówka mogła działać wspólnie z kaloryferami - raczej mało ekonomiczne, nawet jak na sytuacje awaryjne.

W podłogówce z założenia może zepsuć się tylko to, co wystaje ponad posadzkę, czyli połączenia.

 

Juz sie boje ile będę musiał niedługo czytać by to zgrać wszystko :evil:

 

To tak, jak ja :lol:

 

Napewno dotarłeś już do wątku

http://forum.muratordom.pl/czy-jest-ktos-niezadowolony-z-podlogowki-wodnej,t58276.htm

i doczytałeś, że z podłogówki są niezadowolone tylko te osoby, które nie zrobiły jej u siebie więcej niż mają :lol:

 

Będzie dobrze - pocieszam Ciebie i siebie 8)

Ostatnio nawet wyczytałam gdzieś na forum, że dwóch forumowiczów instalacja podłogówki wyniosła mniej niż standardowe centralne... Pewnie to wynik konkretnych indywidualnych rozwiązań materiałowych i osprzętowych, ale pomarzyć zawsze można :D

 

Sorki, że Cię tak gorąco namawiam, ale poważnie myślę, że podłogówka to świetne rozwiązanie...

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr.nowy i jeżeli zagląda tu Edzia możecie pokazać zdjęcia swoich domów z bali?

Czytałem cały dział od początku i myślałem, że w końcu gdzieś będą ale ich tam nie ma (przynajmniej nie widziałem).

 

I jeszcze pytanie czy projekt pierw kupiliście i wysyłaliście do firm czy jak to się działo?

 

I jeszcze jedno pytanie czy może wie ktoś jakie są procedury z rozbiórką starego domu piętrowego z leszu gdyż w jego miejscu chcę postawić dom z bali (dokładnie chcę zbudować rodzicom- oni są zakochani w takich domach), a nie opłaca się zostawiać naszego starego domu na działce bo jak by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr.nowy i jeżeli zagląda tu Edzia możecie pokazać zdjęcia swoich domów z bali?

Czytałem cały dział od początku i myślałem, że w końcu gdzieś będą ale ich tam nie ma (przynajmniej nie widziałem).

 

I jeszcze pytanie czy projekt pierw kupiliście i wysyłaliście do firm czy jak to się działo?

 

I jeszcze jedno pytanie czy może wie ktoś jakie są procedury z rozbiórką starego domu piętrowego z leszu gdyż w jego miejscu chcę postawić dom z bali (dokładnie chcę zbudować rodzicom- oni są zakochani w takich domach), a nie opłaca się zostawiać naszego starego domu na działce bo jak by to wyglądało.

 

http://forum.muratordom.pl/domek-edzi,t18328.htm

 

Mam nadzieję, że Edzia nie będzie miała za złe ..... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały dział od początku........

 

I jeszcze pytanie czy projekt pierw kupiliście i wysyłaliście do firm czy jak to się działo?

 

 

Sorry, ale chyba zbyt uważnie nie czytałeś :wink:

Co kilka stron pisze się o tym, zeby najpierw wybrac firmę, a dopiero potem projekt.

Możesz oczywiście wybrać wstepnie coś co Ci się podoba i pod tym kątem szukać firmy, ale absolutnie nie kupuj najpierw projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały dział od początku........

 

I jeszcze pytanie czy projekt pierw kupiliście i wysyłaliście do firm czy jak to się działo?

 

 

Sorry, ale chyba zbyt uważnie nie czytałeś :wink:

Co kilka stron pisze się o tym, zeby najpierw wybrac firmę, a dopiero potem projekt.

Możesz oczywiście wybrać wstepnie coś co Ci się podoba i pod tym kątem szukać firmy, ale absolutnie nie kupuj najpierw projektu.

 

Niekoniecznie :)

U mnie było odwrotnie niż uważasz. Najpierw pojawił się projekt i dopiero potem wykonawca. I co ? I da się.... 8)

 

Dlaczego miałby stawiać dom wg projektu firmy wykonawczej, a nie wg swojego, upatrzonego projektu ? Zresztą świat nie kończy się na firmach, są jeszcze cieśle. Czego jestem najlepszym przykładem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem cały dział od początku........

 

I jeszcze pytanie czy projekt pierw kupiliście i wysyłaliście do firm czy jak to się działo?

 

 

Sorry, ale chyba zbyt uważnie nie czytałeś :wink:

Co kilka stron pisze się o tym, zeby najpierw wybrac firmę, a dopiero potem projekt.

Możesz oczywiście wybrać wstepnie coś co Ci się podoba i pod tym kątem szukać firmy, ale absolutnie nie kupuj najpierw projektu.

 

Niekoniecznie :)

U mnie było odwrotnie niż uważasz. Najpierw pojawił się projekt i dopiero potem wykonawca. I co ? I da się.... 8)

 

Dlaczego miałby stawiać dom wg projektu firmy wykonawczej, a nie wg swojego, upatrzonego projektu ? Zresztą świat nie kończy się na firmach, są jeszcze cieśle. Czego jestem najlepszym przykładem... :)

 

Nie napisałam, ze się nie da :D

Napisałam, żeby nie kupować, bo najczęściej utrudnia to potem zycie.

My wybraliśmy firmę, i uzgodnilismy z ich projektantem to czego chcemy, a on nam to rzucił na papier, niczego nam firma bardzo nie narzucała.

Przy najpierw zakupionym projekcie najczęsciej jest potem tak, ze jednak pojawiają się problemy albo natury technicznej, albo logistycznej.

A czasami są projekty, ze i żaden cieśla się go nie podejmie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr.nowy i jeżeli zagląda tu Edzia możecie pokazać zdjęcia swoich domów z bali?

Czytałem cały dział od początku i myślałem, że w końcu gdzieś będą ale ich tam nie ma (przynajmniej nie widziałem).

.

 

http://forum.muratordom.pl/domek-edzi,t18328.htm

 

Mam nadzieję, że Edzia nie będzie miała za złe ..... 8)

 

Polakmały Edzia zagląda i na forum i tutaj :D

 

Kruszon nie mam Ci za złe :D

 

Co do ogrzewania, mam podłogówkę tylko w przedpokoju i bardzo sobie chwalę, reszta pomieszczeń to podłoga z desek więc odpada.

 

A zadowolona jestem z kosztów ogrzewania kominkiem... została mi jeszcze prawie połowa drewna które planowałam spalić w tym sezonie. Wiem, że zima jeszcze trzyma, ale już raczej bliżej niż dalej do jej końca.

Szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko zimie w lutym, tylko dlaczego ciągle sypie ten śnieg :evil:

Dziś wpakowałam się we własną pułapkę..czyli wjechałam do zaspy którą wcześniej usypałam :evil:

 

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do rozważań balowiczów czy może ktoś nagrał moment wycinania zamków w balu i mógłby udostępnić filmik, poszukuję filmików oraz opisów łączenia bali może ktoś dysponuje takimi materiałami jeśli ktoś posiada proszę posłać coś na adres : [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://forum.muratordom.pl/domek-edzi,t18328.htm

 

Mam nadzieję, że Edzia nie będzie miała za złe ..... 8)

 

Edzia: Czyżby projekt L-18 z moj-dom.pl, w takim razie buduję taki sam ale z małymi modyfikacjami zewnętrznymi...

 

:D :D :D

 

artmach

 

Zgadza się, mam wg. L-18.

Jakie modyfikacje zewnętrzne wprowadziłeś/łaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...