Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

Zgadza się, mam wg. L-18.

Jakie modyfikacje zewnętrzne wprowadziłeś/łaś?

Więc tak:

1. Drzwi tarasowe 1 sztuka podwójne zamiast dwóch pojedyńczych;

2. Brak balkoników bocznych

3. Okna w salonie i kuchni - zamiast dwóch pojedyńczych - 1 sztuka podwójne

4. Jeden duży komin (brak kominka w salonie w zamian będzie kuchnia kaflowa w kuchni)

Innych różnic zewnętzrnych na razie nie widzę, a widzę że masz idealnie jak w projekcie.

Interesuje mnie czym masz wykończony brzeg dachu w tych 3 miejscach gdzie dach jest przycięty (nie wiem jak się to fachowo nazywa)-czy widzę tam jakieś małe rynienki?

Poniżej zdjęcie moje domku w stanie sprzed 2 miesięcy:

 

http://img19.imageshack.us/img19/1451/domekiq3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, że z balkonów zrezygnowałeś i dobrze zrobiłeś.

U nas jak w projekcie, bo córki marzyły o pokoju z balkonem, więc zostawiliśmy a drugi został, żeby proporcje domu zachować no i mamy 3 szt. Generalnie mi to nie przeszkadza, tylko malowanie tych balkonów :evil: :evil: :evil: .

U nas kominek póki co jest podstawowym żródłem ciepła więc w salonie obowiązkowo, kuchenny komin też mam przewód dymowy jakby nam się kuchni kaflowej zachciało.

 

Te wystające daszki zakończone rynną, wkleję jeszcze raz to zdjęcie tu wyraźniej widać.

 

http://images26.fotosik.pl/271/25f3a40efd728a36med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Te wystające daszki zakończone rynną, wkleję jeszcze raz to zdjęcie tu wyraźniej widać.

Czy te rynienki mają gdzieś ujście (chyba nie prawda)?

 

Nie mają ujścia bezpośrednio, wyprowadzenie wody na boczną połać dachu a stamtąd do rynien z odpływem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIU jak już tu jesteś to i ja zapytam o coś :lol:

 

Z tego co pamiętam malowałas domek z zewnątrz Tikurillą Valti Color. Tak??

A pamiętasz może jaki numer miał kolor, który wybrałaś?? Takie jasne, fajne te ściany u Ciebie :)

Czy to był może 5061??

 

Agagaj zgadza się, malowałam Valti Color nr 3132 wg. tego wzornika

http://www.tikkurila.com.pl/html/transparentne.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie warto. Panmiętaj część płytek płytek pęknie. Tak więc w końcowym rozrachunku otrzymasz kilkadziesiąt płytek, które w przypadku gdy braknie ich na piec to otrzymasz trochę ceramiki na gruz, bo dorobić płytkę w podobnym kolorze jest wręcz niemożliwe.

Akurat w terenie w którym planujesz budowę nie będziesz miała problemów z fachowcami, którzy zrobią Ci piec

ROZEBRALEM OSOBISCIE 2 TAKIE PIECE BEDACE W MOIM DWORKU ,BARDZO DUZA ILOSC KAFLI PEKA ,NIEWIEM CZY Z 2 UDA ZLOZYC SIE JEDEN!!!! aLE MAM JESZCZE KUCHNIE pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć na temat osiadania budynku...czy firmy suszą bale ...sezonują?

 

Oczywiście mowa jest o balach do grubości 16 cm ,bo grubszych chyba nie da się wysuszyć?

 

Czy w takim przypadku występują pęknięcia ,problemy z otwieraniem okien lub drzwi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć na temat osiadania budynku...czy firmy suszą bale ...sezonują?

 

Oczywiście mowa jest o balach do grubości 16 cm ,bo grubszych chyba nie da się wysuszyć?

 

Czy w takim przypadku występują pęknięcia ,problemy z otwieraniem okien lub drzwi?

 

Pozdrawiam

Hej Lesterek

Mam dom z bali niesezonowanych o grubosci 24cm. Stawiany latem z drewna z zimowej scinki. Tydzien temu przykrecono śruby pod balkonem wlasnie z powodu osiadania domu. Słupy balkonowe obnizono o ok 7cm i to na pewno nie jest koniec. Kolejane przykrecanie pewnie za pol roku. Bale oczywiście pekaja i na to nie ma rady. W łazienkach gdzie montuje się zwykle regipsy pod kafelki trzeba je zamocowac na metalowym ruszcie ktory jest przymocowany do scian tak by sciana mogła osiadac a ruszt pozostal na miejscu. Natomiast drzwi i okna (najlepiej drewniane bo sztywniejsze) są montowane do pionowych belek (zwanych przez niektorych slizgami lub kantówkami) ktore stabilizują otwory okienne i drzwiowe.

Z otwieraniem drzwi i okien nie ma u mnie na razie problemu. Pojawil sie niestety kłopot z drzwiami balkonowymi. Tam niewatpliwie cos zle zadzialalo w systemie mocowania :( i trza bedzie naprawiac.

Fajnie sie mieszka w takim osiadającym domu. Wieczorami kiedy zapada cisza slychac jakby postekiwanie.. czasem wyrazne głosne steknięcie kiedy belki opadają w jakims miejscu. Na styszku na kominie przy ścianie zaznaczylismy kreske i tam najlepiej widac ile dom juz osiadl..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie tak samo, tylko wszystkie "zwitki" układane pionowo

 

http://images28.fotosik.pl/272/051549fa89ce29b0med.jpg

 

 

Na ubiegłorocznym spotkaniu Forum w wiosce budowlanej mój mąż w Firmie "Skrzat" znalazł środek do uszczelniania Top Chink. Niestety na ich stronie nie znalazłam o nim żadnej wzmianki, ale zwróciłam się do nich i przysłali mi ulotkę tego produktu. Niestety nadaje się tylko do użykku zewnętrznego

 

Wracając do tematu mechoptyka.

Moja stara chałupa z bali ma pomiędzy balami mech. Część szczelin została wypełniona pianką. Z zewnątrz wygląda to słabo. Pytanie brzmi: czym wypełnić/osłonić mech i piankę? Myślałam o grubym sznurze, ale po pierwsze jest drogi (bo dookoła chałupy to 1,5km potrzeba), a po drugie trzeba by go zabezpieczyć jakoś przed wilgocią, ale czym?

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Edzi

 

Czy według Ciebie ściana z 24 cm bali jest wystarczająca czy mogłaby być grubsza? Pytam się bo już mieszkasz od kilku lat i na pewno już to wiesz. Pozdrawiam

 

Polakmały, u mnie ściana na pewnopo wyschnięciu jest już cieńsza.

Kiedyś przeczytałam opinię jakiegoś eksperta, że ważniejsza jest szczelność budynku.

Na Twoje pytanie trudno mi odpowiedzieć, bo nie mam porównania. Przeżyłam w domku już drugą zimę i nie narzekam, choć i z tą szczelnością u mnie też nie wszystko jest idealne. Głównie w narożnikach, przy opaskach i belkach sufitowych.Mimo to w domu nie czuję dyskomfortu z powodu chłodu a wrecz przeciwnie. W salonie i pokojach dzieci jest wręcz gorąca.Ogrzewam tylko kominkiem z rozprowadzeniem, w małym przedpokoju podłoga ogrzewana, w łazience w razie potrzeby dogrzewam grzejnikiem elektrycznym.

pozdrawiam

 

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do tematu mechoptyka.

Moja stara chałupa z bali ma pomiędzy balami mech. Część szczelin została wypełniona pianką. Z zewnątrz wygląda to słabo. Pytanie brzmi: czym wypełnić/osłonić mech i piankę? Myślałam o grubym sznurze, ale po pierwsze jest drogi (bo dookoła chałupy to 1,5km potrzeba), a po drugie trzeba by go zabezpieczyć jakoś przed wilgocią, ale czym?

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

 

Jarkotowa rozumie, że chodzi Ci li tylko o zamaskowanie tych szczelin?W Bukowinie Tatrzańskiej byłam w takim pensjonacie, murowaniec z zewnątrz obłożony balami a miedzy balami listewki tak powycinane, że z daleka wygladały jak prawdziwe mszenie.

Zdaję sobie sprawę, że w moim domu kiedyś te wiórki się wykruszą i też będę musiała coś z tym zrobić. Jak nic sensowniejszego nie wymyślą to planuję własnie takie listewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zgadza się, mam wg. L-18.

Jakie modyfikacje zewnętrzne wprowadziłeś/łaś?

Więc tak:

1. Drzwi tarasowe 1 sztuka podwójne zamiast dwóch pojedyńczych;

2. Brak balkoników bocznych

3. Okna w salonie i kuchni - zamiast dwóch pojedyńczych - 1 sztuka podwójne

4. Jeden duży komin (brak kominka w salonie w zamian będzie kuchnia kaflowa w kuchni)

Innych różnic zewnętzrnych na razie nie widzę, a widzę że masz idealnie jak w projekcie.

Interesuje mnie czym masz wykończony brzeg dachu w tych 3 miejscach gdzie dach jest przycięty (nie wiem jak się to fachowo nazywa)-czy widzę tam jakieś małe rynienki?

Poniżej zdjęcie moje domku w stanie sprzed 2 miesięcy:

 

http://img19.imageshack.us/img19/1451/domekiq3.jpg

 

 

 

 

Witam

Mam podobny projekt przynajmniej z zewnątrz i nie z bali.Natomiast parter murowany a całe poddasze łącznie ze stropem belkowym nad parterem drewniane. Rozpoczynam budowę w kwietniu. Proszę podeślij([email protected]) bądź zamieść zdjęcia poddasza całego. Zastanawiam się jak wygląda skos na takim poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Edzi

 

Czy według Ciebie ściana z 24 cm bali jest wystarczająca czy mogłaby być grubsza? Pytam się bo już mieszkasz od kilku lat i na pewno już to wiesz. Pozdrawiam

Witam

Uważam ze dom całoroczny w naszym klimacie żeby było ciepło i zachować termikę budynku uzyskać świadectwo energetyczne powinien być wykonany z bala o średnicy to minimum 260mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...