Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fotki są nowe i to 105 zdjęć z ostatnich dni :)

Na wszelki wypadek dołącze jeszcze raz link :

http://picasaweb.google.pl/Narcyz13/Cddd150309#

a okna .....

Ona użędowskiego a montaż wyglądał tak

1 kupiliśmy deski o szerokości bala w oknie które zostały przykręcone w koło do okna i piędzy deskę a okno wpuszczona pianka - w ten sposób powstała skrzynka okienna

2 następnie tą skrzynkę włożono w otwór okienny i skręcono do listw ślizgowych po bokach i do bala pod oknem i tak wstawione okienko obrobiono pianką

3 następnie sam bede obrabiał ramkę do tego okna co widać na fotkach :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Narcyz a jak spasowało Ci się ze skrzynką samo okno?? Skrzynka była skręcana co do milimetra pod wymiar ościeżnicy okiennej?? Została szpara pomiędzy ościeżnicą a skrzynką, którą czymś jeszcze trzeba załatać??

Nas to czeka w przyszłym tygodniu i poprostu martwię się jak wyjdzie...

Pomyśleliśmy, żeby najpierw do ościeżnicy poprzykręcać deski, a całą konstrukcję potem przymocować do ślizgów... Co Ty na to?

Czy przy montażu okien u Ciebie uczestniczyła ekipa od bali?? Kto wycinał bale pod okna: ekipa od okien czy od bali?

 

Opaski również będziemy robić sami :wink:

 

A z czego zamierzasz zrobić parapety zewnętrzne, bo zauważyłam, że dołem w oknach nie masz desek (czyli powstała taka niepełna skrzynka jak w drzwiach balkonowych)??

 

Ale jestem leniwa - czekałam na gotowego linka do Twojej wykończeniówki, zamiast sama se kliknąć na Twoje albumy 8)

Blondynka :lol:

 

Jenyyyy, jak fajnie, że mam tyle fotek do przetrawienia, które wiele mi pomogą :p

 

Działówki na parterze zamierzamy również wymurować. Powiedz proszę, czy mur kotwiliście jakoś, żeby był bardziej stabilny?? My myślimy o kotwieniu do pionowych belek grubości muru. Coś takiego widziałam u Ciebie na fotkach, ale nie mam pewności, czy temu miało służyć. A może wcale nie trzeba się przejmować brakiem wiązania muru ze ścianami nośnymi?? Hmmm...

I jeszcze jedno mnie nęka.. Jak można uzupełnić lukę miedzy murem a balami, gdy ściana murowana dochodzi pod kątem prostym do ściany z bali??

 

Pozdrowienia od Gajdeczków dla Narcyzów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narcyz, jestem na etapie szukania pomysłu co zrobić z plytami OSB.

Zauważyłam, ze u Ciebie na parterze sufit i fragmenty ścianek na poddaszu też z OSB. Co planujesz z tym zrobić? otynkujesz, pomalujesz, czy tak zostawisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agagaj:

Kupiłem deski pod szerokość (grubość ściany) I ekipa od okien robiła sobie sama ramy. brali ramę okienną kładli na nią piankę i przykręcali wkrętami wcześniej przygotowaną deskę i tak skreconą ramę wstawiali w otwór okienny.(to ta szpara).A reszte co tak jak napisałaś :) Bali nikt nie wycinał - przy montażu już miałem na gotowo wszystkie otwory okienne i drzwiowe :)

Nad parapetami jeszcze myślę ......,

Ściany .... stoją na papie i nie są z niczym kotwione, jedyne co je trzyma to deski które są wsadzone w otwory pionowe wcześniej wycięte w balach na szerokość deski z obu stron muru i te deski są skręcone do muru. -i wtedy nie ma problemu z szparami :)

Edzia :

Na sufity płyty regips - chyba

a na ściany klej siatka i ....... :)

Pozdrawiam zostawiam numer bo niemam czasu pisać Przepraszam i tel moze lepiej wytłumacze :)

Pozdrowienia ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agagaj:

Kupiłem deski pod szerokość (grubość ściany) I ekipa od okien robiła sobie sama ramy. brali ramę okienną kładli na nią piankę i przykręcali wkrętami wcześniej przygotowaną deskę i tak skreconą ramę wstawiali w otwór okienny.(to ta szpara).A reszte co tak jak napisałaś :)

 

Czyli tak jak myślałam. Ale musiałam do tego dojść sama, bo wykonawca proponował nieco inne rozwiązanie. Wg mnie to jest bardziej trafione i mniej problemów później.

Skrobnij mi jeszcze w wolnej chwili, czy impregnowałeś te dech od skrzynek przed , pliss...

 

Bali nikt nie wycinał - przy montażu już miałem na gotowo wszystkie otwory okienne i drzwiowe :)

 

U mnie niestety w dwóch przypadkach trzeba podciąć o kilkanaście cm i myślę, że ekipa od okien narysuje mi kółko palcem na czole, a nie podetnie...

 

Nad parapetami jeszcze myślę ......,

 

Bo ja wewnątrz nie chcę parapetów, za to zastanawiam się intensywnie, czy nie zamontować do tych skrzynek okiennych jeszcze deski dołem. Co by to dało na zewnątrz?? Możliwość np. pokrycia drewna blachą.

 

Ściany .... stoją na papie i nie są z niczym kotwione, jedyne co je trzyma to deski które są wsadzone w otwory pionowe wcześniej wycięte w balach na szerokość deski z obu stron muru i te deski są skręcone do muru. -i wtedy nie ma problemu z szparami :)

 

Cwaniaczku 8) Świetny pomysł...

Ja kombinowałam z zeszlifowaniem bala podobnie jak to ma miejsce przy oknach czy drzwiach. Może też się uda 8)

 

 

Bonde na sufity z OSB daje tapetę z włókna szklanego + farba, z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! szukam opinii na temat kamienia elewacyjnego-na podmurówkę i komin

czy firmy : stegu oraz stonemaster produkujące sztuczny kamień są godne zaufania?

Kruszon- możesz mi zdradzić z czego masz taki piękny komin?:))

Pozdrowienia.

 

mój "taki-sobie-komin" :lol: :lol: obłożony jest zwykłym kamieniem naturalnym, zwanym "dzikim kamieniem". U mnie akurat piaskowiec. Dostaniesz go w swoich okolicach na 100%, wujek googel pomoże w poszukiwaniach. Koszt w okolicach Rzeszowa to 60 netto za m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie trzeba by stworzyć osobnego wątku aby ludzie wrzucali tam linki do dzienników budowy domów z bali bo jak chce się pooglądać to się nie da- stron ponad 20 a na każdej dziesiątki linków. A tak każdy wrzuci linki, które zna i wszystko będzie w jednym miejscu zgromadzone. Co myślicie o tym pomyśle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A zamiast piaskowca można dać te sztuczne kamulce? Co myślisz o tym? Tandeta? : :D Zastanawiam się, czy naturalny kamień nie będzie jakoś za ciężki do bali.....

 

Pewnie, że można, rzecz gustu. Ale. Sztuczne sam oglądałem, w jakimś markecie, i wychodziły drożej .... Nieźle, co ?

A dziki kamień raczej nie będzie za ciężki - popatrz na mój kominek...

 

Zastanawiam się czy nie trzeba by stworzyć osobnego wątku aby ludzie wrzucali tam linki do dzienników budowy domów z bali bo jak chce się pooglądać to się nie da- stron ponad 20 a na każdej dziesiątki linków. A tak każdy wrzuci linki, które zna i wszystko będzie w jednym miejscu zgromadzone. Co myślicie o tym pomyśle

 

Absolutnie jestem za.... Sam nie raz nie dwa miałem z tym problem, dlatego w swojej Picasie mam podłączone galerie innych domów drewnianych (udało mi się nawet znaleźć dom wg tego samego projektu :))

Taka namiastka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dlatego w swojej Picasie mam podłączone galerie innych domów drewnianych (udało mi się nawet znaleźć dom wg tego samego projektu :))

Taka namiastka....

 

A podasz link do "swojej picassy" ? Nie wiem czy mam Cię podłączonego u siebie , bo podłączonych mam sporo a nie wszyscy maja takie same nick'i na forum i w galerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Poszukuję namiarów na sprawdzoną brygadę cieśli jako alternatywę w stosunku do firm "deweloperskich". Chciałbym porównać ceny budowy domu wg. kupionego projektu przez takie brygady w stosunku do cen podanych przez firmy.

 

 

[email protected]

 

z góry dziękuję z apomoc.

 

Adam

 

To, co podają Ci firmy podziel przez pół i masz odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam nietypowe, ale istotne dla mnie pytanie. Może ktoś z grubsza będzie umiał na nie odpowiedzieć... Dumam o budowie domu z bali, na ogół bale wykonywane są z sosny, modrzewia, świerku ...

 

1. Czy jest możliwość budowy z innego gatunku drzewa. Konkretnie chodzi mi o jesion który jest bardzo dobrym drewnem, twardy, i elastycznym.

 

2. Ile mniej więcej trzeba drzewa na przeciętny dom z bali, taki ok 150m2. Bale dobrze by miały 24-26 cm średnicy.

 

3. Jeśli da się z jesiona i można dostarczyć swój materiał, oczywiście świeżo ścięty do firmy która ma całą technologię obróbki, suszenia itp to ile mniej może mnie przeciętnie kosztować metr domu z bali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie przeczytałem żadnej informacji, żeby ktoś zbudował z jesinowego drewna dom. A ilość drewna? hm ... w tej średnicy jaką podałeś to trzeba z 12 bali na jedną ścianę wzwyż. Policz wtedy 12 razy 4 na ściany zewnętrzne prostej konstukcji, dodaj jeszcze na ściany działowe (zależy do projektu). Wylicz ile wyniesie w m3 jedna kłoda. Podpowiem, że kłoda 10m o średnicy po środku 25 cm daje ok 0,5 (m3) kubika objętości. To może być potrzebne w oszacowaniu kosztów zakupu drewna.

 

A tak naprawdę to szukać jak najwięcej informacji w internecie, książkach i czytać i myśleć, bo to nie jest do ogarnięcia w szybkim jednym poście.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie trzeba by stworzyć osobnego wątku aby ludzie wrzucali tam linki do dzienników budowy domów z bali bo jak chce się pooglądać to się nie da- stron ponad 20 a na każdej dziesiątki linków. A tak każdy wrzuci linki, które zna i wszystko będzie w jednym miejscu zgromadzone. Co myślicie o tym pomyśle

 

Bardzo dobry pomysł polakmały, Mam nadzieję, że podejmiesz się tego zadania, skoro zaproponowałeś. Będzie łatwiej, szybciej i przyjemniej mieć wszystko w kupie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...