Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

zapraszam na swoja stronke na picassie. nowe fotki wrzucilam. mamy juz oplytowane scianki dzialowe na gorze

 

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Domek?authkey=Gv1sRgCM_s24LFp-6GIw&feat=directlink

 

 

Kasiu obejrzałem jak masz zrobioną kompenscję osiadania hydrauliki. Wydaje mi się, że "świńskie ogonki" powinny być przy stropie wtedy spełnią swoją rolę. Zamocowane tak jak teraz nie mają racji bytu - przecież komin nie osiada.

Podobnie rura kanalizacyjna, pomimo, że ma złączki dzięki, którym może ulec skróceniu, nie wiem czy jest solidnie zamocowana u góry, tak aby domek siadająć ją ściskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szop kurcze nie strasz...nie wiem jak ta rura od kanalizacji jest przymocowana od gory, ale sie dowiem. a co do kompensacji to nie bardzo rozumiem w czym jest lepsza taka zrobiona wyzej od tej ktora ja mam? do komina nie jest przytwierdzona ta rura na sztywno-3 razy sie upewnialam :D jestes pewien ze kompensacja ma byc tak wysoko pod stropem, czy wazne zeby wogole byla?

 

Annnja obrobka blacharska wokol komina jest dwuczesciowa, zgodnie ze sztuka choc zrobili ja zdecydowanie na odpieprz bo im sie spieszylo. no to musieli dwa razy poprawiac bo szczesliwie mam z nimi umowe podpisana. inaczej by sie pewnie wypieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odetchnelam sobie... ja to moze sie na wielu rzeczach nie znam ale jednego w domu pilnuje-zeby mi niczego na sztywno do niego nie przykrecali :D ale i tak Szop milo wiedziec ze czuwasz :wink:

 

bank sie zlitowal i kasiorka bedzie wczesniej, jupi, teraz czeka mnie najprzyjemniejsza czesc budowy-kupowanie :D juz nie materialow budowlanych a wreszcie wyposazenia. wiem ze zamowione wyspozanie do lazienek juz czeka w hurtowni, plytki niektore tez. wykonawcy sie uwijaja jak mroweczki az milo patrzec. ach juz sie nie moge doczekac jak zamieszkamy a to przeciez ma byc niedlugo. termin czerwcowy nieodwolalny....

 

dzieki za info co do kamienia. rouzmiem ze marka srodka w sumie obojetna, nie ma jakis faworytow? czy wybierajac kierowaliscie sie czyms konkretnym? czy po prostu co bylo w hurtowni? Annnja a dlaczego akurat z netu-bo taniej czy nie bylo nic w okolicy sensownego?

 

kruszon-dzieki za skomplementowanie drzwi. tez mi sie podobaja :wink: hehe

a jak ktos chce namiary na tego stolarza to chetnie podam-solidna firma i niedroga z okolic zielonej gory. jeszcze nam maja robic drzwi wewnetrzne m.in do pokoju syna z rzezbionym konikiem na biegunach.

 

acha Szop a ile domek ci juz osiadl? faktycznie te 15 cm jest mozliwe? u mnie nikt w to nie wierzy ze tyle chatka moze osiasc, na razie widze ze zjechala ok 4 cm choc na kominie ponoc widac ze tylko 1 cm :roll: no i siada niestety nierowno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie spowodowanej przeprowadzką i brakiem internetu, ale już nam bliżej do świata-nareszcie.Już trochę pomieszkaliśmy to możemy się wypowiedzieć: atmosfera super nic nie przeszkadza nawet jak zimą wiało przez mszenie i łączenie na węgłach to mąż się nie denerwował a w łazience od strony zachodniej to załączył grzejnik i było super.Myslimy nad tarasem z czego zrobić betonowy obłożonym kamieniem albo drewnianym z drzewa egzotycznego dom mamy podpiwniczony i mamy z tym problem(może jakieś podpowiedzi) pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cerber wiecej fotek prosze, bardzo ubogo na tej picassie :(

 

taras z kamienia. chyba mimo wszystko trwalszy. bo wyglad to kwestia wzgledna, co sie komu podoba. kamien moze byc rownei ladny jak drewno albo ladniejszy. mniej problemow z impregnacja, drewno czasem sliskie jest kamien to tylko ten na wysoki polysk a takeigo chyba nei dacie. ale decyzje i tak musisz podjac sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impregnaty kupowalam przez neta, bo nie za bardzo wiedzialam gdzie na miejscu moge miec taka różnorodnosc i wybor, a potem sie okazało że są tez i tańsze niz w sklepie!!

 

u nas jak był pierwszym razem stolarz to przez 1godzine pytal sie 10 razy, ile to osiądzie, czy napewno tyle, etc....

za drugim razem tez pytał sie o to osiadanie czy jestem pewna ze to bedzie az 15cm bo on w to absolutnie nie wierzy, i nie jest to realne!

do tej pory osiadło nam 2-3cm,

ja bym powiedziala że jak ktoś ma dachówkę to to osiadanie idzie dużo dużo szybciej i może troszkę więcej niż przy lekkich pokryciach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedziala że jak ktoś ma dachówkę to to osiadanie idzie dużo dużo szybciej i może troszkę więcej niż przy lekkich pokryciach!

 

U mnie po ubieglorocznym goracym lecie i przy ciezkim dachu z dachowki praktycznie po pierwszym roku dom osiadl calkowicie. Drewno do budowy mialo okolo 17-18% wilgotnosci. Dom malowalem ostatecznie prawie po roku od wybudowania, co moim zdaniem mialo duzy wplyw na szybkie wysychanie drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jeszcze nie malowalam drewna i bede na pewno czekac. na razie tylko sola boru bylo smarowane i tyle. w niektorych niejscach i tak nas czeka szlifowanie wiec mi sie z malowaniem nie spieszy :)

 

aniu skoro mowisz ze taniej a impregnat dobry to moze tez go zamowie. nie chce mi sie latac po sklepach i szukac. dzieki za namiar. ile tego wam poszlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie tylko sola boru bylo smarowane i tyle.

 

Podobno sole boru latwo sie wyplukuja (deszcz). Ja mialem najpierw Fobos, a potem calosc dodatkowo przemalowana jednokrotnie bezbarwnym Drewnochronem. Po prawie roku calkiem dobrze drewno wygladalo. Mialem kilka lekko szarych miejsc, ktore nawet troche szlifowalem. Pozniej machnalem reka, a wlasciwie pedzlem zanurzonym w V33 sosna skandynawska i wydaje mi sie, ze jest OK:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artmach- pare stron temu pisała Madd jak sie to robi, ale dokładnych proporcji nie podawała,

ja teraz w weckend woskowałam donice,- szło mi lepiej niż kiedyś przy łazience, wtedy miałam za dużó wosku,

teraz wziełam troszkę wosku, garnek ok 20cm średnicy to na dnie było 2cm wosku, do tego pół szklanki tempertyny, i troche oleju lnianego,- niektórzy zalecają pokost- tak też i o tym pisała Madd,

ale trzeba dobrze to wszystko potem wcierać i chyba po jakimś czasie wypolerować, bo moja donica po samym woskowaniu się lepi..... - albo za gruba warstwa poszła albo do polerowania trzeba sie zabrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...