Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u nas najpierw maz mial watpliwosci ale tyle mu gadalam i pokazywalam sliczne fotki ze nie dosc ze sie zgodzil, to jeszcze zakochal i teraz mowi ze to nasz pomysl byl :wink:

 

A ja myślałam, że tylko ja perfidna naciągaczka jestem :lol: U mnie dokładnie to samo :roll:

 

juz widze te pajeczyny, pekniecia i kurz choc jeszcze nie mieszkam i wiesz co-sa piekne :p

 

Też tak myślę. A jak jestem perfekcjonistką, tak takie naturalne "niedociągnięcia" dla mnie są the best :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz widze te pajeczyny, pekniecia i kurz choc jeszcze nie mieszkam i wiesz co-sa piekne :p

 

Też tak myślę. A jak jestem perfekcjonistką, tak takie naturalne "niedociągnięcia" dla mnie są the best :wink:

 

Kurzyć też się nie miało w tym domu. Dziewczyny co Wy wypisujecie. A właściwie dlaczego tak późno o tym pizecie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woxtek bo to takie oczywiste hehe, ze jak sa szczeliny to sa i pajaki i kurz. ja tam pajaki lubie od dziecka i nie wadza mi ani troche. na kurz sobie zanabede taka miotelke dlugasna kolorowa i bede sobie dla rozywki nia machala po scianach :wink: a szczeliny sa niepowtarzalne i klimatyczne i nikt nie ma takich drugich :D ty sie ciesz ze masz taka zone wyjatkowa i domek wyjatkowy bedziesz mial, jedyny w swoim rodzaju.

a tak wogole to kurz jest zawsze i wszedzie i pajaki tez na gladkich scianach siedza, nie sadze zeby w domu z bali bylo ich jakos szczegolnie wiecej....

a co do oddychania to hm..ja tam w to wierze.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj ruszyli z balami. Pojawia się pierwsze pytanie. Kotwić bale 20 cm do fundamentu? Jak jest u Was?

 

Kotwienie zależy od Ciebie. Chcesz albo nie....

 

U mnie nie są kotwione, bale 18cm. Nasz cieśla zapytany przez mojego teścia właśnie o przymocowanie bali do fundamentu odpowiedział pytaniem: "A widziołeś w Zakopanem zeby sie jakis dom pzewrócił?"

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj ruszyli z balami. Pojawia się pierwsze pytanie. Kotwić bale 20 cm do fundamentu? Jak jest u Was?

 

Kotwienie zależy od Ciebie. Chcesz albo nie....

 

U mnie nie są kotwione, bale 18cm. Nasz cieśla zapytany przez mojego teścia właśnie o przymocowanie bali do fundamentu odpowiedział pytaniem: "A widziołeś w Zakopanem zeby sie jakis dom pzewrócił?"

 

8)

 

Dobre, dobre :D :D :D

Jak mi gorale przywiezli bale i jak zaczeli stawiac to tez sie pytalam dlaczego nie przymocuja tego do fundamentow.

- Przeciez jak sie dobrze opre to sie przewroci - powiedzialam majstrowi.

Nawet nie chcecie wiedziec jak na mnie wtedy popatrzyl.... :roll: :roll: :roll:

 

Wesołych i zdrowych wyszystkim balowiczom.

PS.Plus po zimie jest taki,ze jak naokolo wszyscy jeszcze pala w piecach wieczorami to my nie musimy. Okna na osciez pootwierane caly dzien, nagrzeje sie porzadnie i wieczorem mam 20-21 stopni. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko,czy ktoś budował,lub miał jakieś doświadczenia z firmą Pinea z Łapsze Niżne na Podhalu?Z tego co zdążyłem zobaczyć firma buduje dość ładnie,co do cen po wstepnej rozmowie wygląda to nastepująco,stan surowy zamknięty 2200zl-m2,stan pod klucz 3200zł-m2.Płazy 21cm. grubość,wszystkie instalacje,oświelenie,glazura,terakota,armatura (wybierana przez inwestora)schody,drzwi,okna,ocieplenie poddasza,pokrycie dachowe dachówka ceramiczna lub blachodachówka gontopodobna corona.Wygląda na to że wszystko potrzebne do zamieszkania.Stan pod klucz wykonują w promieniu 50km.od firmy,mogą też wykonać fundament,czyli wszystko od wejścia na plac budowy,myślę,że cena nie jest straszna,dla przykładu fima dach-gont liczy sobie 3500zł-m2 za stan surowy zamknięty,bez fundamentu i żadnych instalacji.Proszę o komentarze,szczególnie ludzi którzy zetkneli się z tą firmą.Dziękuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zdążyłem zobaczyć firma buduje dość ładnie,co do cen po wstepnej rozmowie wygląda to nastepująco,stan surowy zamknięty 2200zl-m2

 

to trochę drogo. ja buduję w tej chwili dom z grupą cieśli z podhala, bale o profilu 45cm x 18cm (piękne świerkowe płazy), pow. użytkowa 180m2, cena za stan surowy otwarty 200tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...].Proszę o komentarze,[...]

 

Pamietaj, ze jak ktos jest od wszystkiego, to jest od niczego (w domysle: do niczego). Takze oferty pod klucz radze traktowac bardzo ostroznie. Mam zle doswiadczenie z jednym typem, ktory deklarowal 'Realizujemy domy w różnych układach inwestorskich od stanu surowego otwartego po wybudowanie "pod klucz"' . Pokusa odebrania gotowego budynku jest duza, zwlaszcza jak nie ma sie czasu na budowanie, ale drugi raz nigdy w zyciu nie wpakowalbym sie w taka przygode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...