Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W środku na razie wiele nie ma- powstają ścianki działowe, będą się robić niedługo instalacje, nie mam fotek, bo bałaganu jeszcze sporo, ale coś tam zamieszczę kiedyś na pewno :)

Co prawda pogratulowałam Ci gdzie indziej, ale nie zaszkodzi i tu:

Gratuluję ślicznej Lenki i życzę wszystkiego co najlepsze!!

Ale musisz być dumny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany JOKKA,

GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pamiętam nasz wydruk zdjęć po 4balach....- otrzymałam dzień przed wigilią, wyjeżdzaliśmy więc wydrukowałam i przez całe święta zaglądałam do tych zdjęć po 5razy dziennie.......

to były emocje...

 

W pierwszych słowach ANNNJa - Dziękuję :) za wszystko :D ja mam to zdjęcie na pulpicie kompa :lol:

emocje są że hej, właśnie powstawać dziś zaczęły fundamenty 8)

dom ma przyjechać w połowie sierpnia na działkę, walczymy - klasycznie ze wszystkim po kolei, a jeszcze tyle wyborów przed nami że już się boje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nam wszyscy wykrakali ze nigdy sie nie udaje przeprowadzka w zaplanowanym terminie. niestety u nas tez sie nie uda..i to nie dlatego ze wykonawcy nie zdazyli tylko dlatego ze jeden pracownik zalal nam drewnien podlogi na poddaszu. wszystko do zerwania i wymiany. zanim sciagna nowo podloge, poloza zaolejuja to minie min. tydzien a do tego z powodu braku podlogi nie mozna bylo zamontowac drzwi wew.i polozyc tapet. tapeciarze pozniej maja problem z czasem i wszystko sie odsunie o 2-3 tygodnie. nie macie pojecia jaka jestem wsciekla... :evil:

 

jokka-buduje ci trochanowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek się wykańcza , a jak niektórzy już to zauważyli , to inwestor razem z nim.

Ja buduję z bala 12 cm z ociepleniem od środka. Teraz mam problem z rusztem pod plyty rigips. Jaki ruszt : drewniany czy metalowy? Ja chcę zrobić pionowe listwy drewniane i welna 7cm, a na to profile metalowe poziomo i między nie welna 5 cm. Ale jaki przekrój powinny mieć te pionowe slupki - 7 x ... ?

Zagląda tu ktoś taki co robil coś podobnego i móglby podpowiedzieć ?

Ile może zażądać wykonawca za samą robociznę : ulożenie wiatroizolacji, ruszt drewniany, ruszt metalowy, rozlożenie welny, paroizolacji i plyt kart-gips, przygotowanych do malowania ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zastanawiam się nad budowę domku letniskowego z bali... poniżej link do projektu...

 

http://www.domy-z-drewna.com.pl/domy_z_bal...gajowo_poddasze

 

Czy ktoś byłby w stanie podać orientacyjne koszty takiego projektu ?

 

Chodzi mi o koszt całkowity + materiały + wykonawstwo.

 

Dziekuję i Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ruszt : drewniany czy metalowy?

 

Jesli drewniany, to zwroc uwage na wilgotnosc drewna. Wilgotne drewno bedzie sie skrecac podczas wysychania, a przy braku wentylacji moze sie tez pojawic jakas plesn - nigdy nie wiadomo. Ja mam drewniany, ale wydaje mi sie, ze metalowy lepiej zda egzamin, bo bedzie bardziej stabilny. W sumie najwazniejsze, kto i jak ruszt zrobi, bo i drewno, i metal na pewno sie do tego nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia, jak to ci zalał góre?? co wody zapomniał zakrecić czy jakaś awaria???

a kominek kaflowy juz masz??? podaj koniecznie zdjecia, ciekawi mnie ten kolor!!!

 

nasza pierwsza przeprowadzka myślałam o terminie poźne lato 08 /wczesna jesień, potem było z 15terminów a na koniec odbyło się wiosną 09, z dnia na dzień,....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

mam na imie Maja i pisze z konta mojego meza, ktory udzielal sie juz na forum. jestem na 51 stronie tego watku i nie znalazlam informacji nt. tego, jak montowac geberit do sciany z bali. chodzi o stelaz pod wc. Nie wiem, jak sprawic, zeby geberit byl elastyczny i pracowal razem z drewnem.

 

Czy ktos ma jakies wskazowki?

 

Pozdrawiam

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja odpusc czytanie jesli tylko takiej informacji szukasz bo jej nie znajdziesz :) dotychczas nikt o tym nie pisal. U nas akurat stelaze do kibelkow sa montowane na scianki dzialowe z G-K wzmocnione plyta OSB. Wydaje mi sie ze najlepszym i najmniej stresujacym rozwiazaniem jest zrobienie jakby scianki przed sciana z bali. Ta scianka musi byc wzmocniona i na niej powiesisz stelaz. Nic ci nie bedzie siadac. Do tego wyjdzie ci dodatkowa mala poleczka na ktorej mozesz sobie zamontowac np. halogenki a nad kibelkiem powiesc obrazek ktory ci te lampki oswietlą :)

 

Annnja zalal mi korytarz czyli miejsce strategiczne bo ani nie mozna drzwi wewn. zamontowac do pokoi w terminie ani nie mozna tapet klasc bo przy cieciu podlogi bedzie sie jeszcze kurzyc na cala gore. Do tego jak podloga bedzie schla to nie bedzie mozna lazic po gorze. Podloga jest starzona i olejowana na miejscu co zjamuje troche czasu a tu glwonie o brak czasu chodzi.

kominek rosnie i bedzie piekny. mam fotki ale wrzuce jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...