Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Badanie probki drewna mozesz zlecic. Ja tak zrobilem - wyszlo, ze poziom promieniowania mojego drewna jest nizszy niz poziom promieniowania krajowego surowca.

 

Szczegoly na priv.

 

 

Dla zainteresowanych:

 

http://www.clor.waw.pl - tam dalem probke drewna do zbadania. Koszt, z tego co pamietam, okolo 400-500 zlotych. Sposob wykonania probki i wszelke inne informacje mozna uzyskac telefonicznie.

 

Moze nie jest to tania usluga, ale za to jak milo, gdy juz wiadomo, ze wedlug pomiarow mieszka sie w budynku zdrowszym niz okoliczne lasy;-)

 

Przy okazji: http://www.festiwalnauki.edu.pl/node/534 . Ten pokaz przygotowywal zespol, ktory badal moja probke drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tym zaawansowaniem to różnie bo większość, która w podobnym okresie zaczynała budować już prawie mieszka :oops: .

Ale mnie się nie śpieszy i do tego dużo robię i będę robił samodzielnie.

Co do koloru dachu to ogólnie ciemnobrązowy a nazywa się ten kolor Teak.

W ten weekend układam sufit/podłogę na piętrze.

:p

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mówia, że strasznie sie przy tym wszystko brudzi w domu, pełno pyłu..... jak to Kruszon wyglada u Ciebie???

przesadzaja????

 

Jakiegoś ogromnego pyłu nie ma. Brudzi się ściana i ew. sufit przy kratkach wywiewnych. Zanieczyszczenia analogiczne do tych jakie tworzą się nad grzejnikami . Dla mnie większym problemem jest wynoszenie popiołu i zanieczyszczenia z drewna przyniesionego do palenia. Ja używam kominka od kilku lat jako jedyne źródło ciepła w domu murowanym i jest ciepło. Ale niestety kominek po tym czasie stracił swój czar i jest teraz jedynie piecem do ogrzewania. W swoim balaku bede miał kominek, ale będę w nim palił wtedy gdy będę miał ochotę i nastrój a nie kiedy będę musiał. Tak też innym bym doradzał. Ogrzewanie głowne- pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - pytanie

czy ktos mógłby mi wyjasnić na czym polega wyższość dachówki

ahi roofing corona

nad

decra stratos

lub

metrotile metroshake

 

???????

 

Wszystkie wymienione przeze mnie imituja gont drewniany

czytam, szukam i nie moge dociec która najlepsza i dlaczego, przez pojawiających się tutaj balowiczów najchętniej wybierana jest ahi rófing

ale dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie balowicze,

 

mam temat, ktory chyba nie byl jeszcze poruszany na tym forum.

Szczegolnie kieruje sie do tych z Was, ktorzy maja dach z gontu drewnianego.

 

Moj wykonawca domu z bali sie uparl by pod gont dac pape- jak wiadomo material paroszczelny. Ja znalazlam jednak membrany paroprzepuszczalne firmy Pro Clima, ktore wydaja sie bardziej nowoczesna i przyjazna zdrowiu alternatywa. Jakos nie widzi mi sie ta czarna chemiczna maz na moim pieknym drewnianym domku.

dla zainteresowanych przesylam linki wspomnianego produktu:

http://pl.proclima.com/co/PL/pl/produkty_na%20zewn%C4%85trz_start.html

http://pl.proclima.com/co/PL/pl/Szczelne_czy_otwarte.html

 

Glownie chodzi mi o to jakie Wy macie doswiadczenia i jesli nie macie papy pod gontem drewnianym a mam nadzieje, ze tacy sie znajda to prosze piszcie co jest u Was i jak sie sprawdza. No i ewentualnie co myslicie o powzszym produkcie, ktory znalazlam.

 

pozdrawiam goraco i prosze doradzcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jokka.... a orientujesz sie jak wyglada porownanie cenowe??

sa jakies różnice w cenie czy wszystkie trzy na tym samym poziomie???

 

jak na razie mam wycene z ahi roofing - i nie ukrywam trochę mnie powaliła na kolana :cry:

metrolite wychodzi taniej i na plus jest bardzo miła i kontaktowa Pani w centrali :lol: i mają przedstawiciela niedaleko mnie,

zapytałam na forum osobe która metrolitre własnie ma na dachu, co prawda nie metroshake, ale ma i jest bardzo zadowolona

czekam na wycenę decry, choć straszą że droga jest :cry:

 

jak na razie wygrywa u nas cenowo metroshake :roll: ale co się wydarzy zobaczymy

ciągle wysyłam wszędzie gdzie moge zapytania o wycenę i porównuje

 

i daletego pytam o te różnice w tych dachówkach i dlaczego wybór wielu osób pada na ahi??

 

dla ułatwienia namiary na pozostałe:

http://www.metrotile.com.pl/

http://www.flash.decra.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysmy wybrali ahi bo o innych nie slyszalam... a jak wrzucalam haslo w neta to mi wszedzie ahi wyskakiwal wiec uznalam ze jest to jedyna dachowka gontopodobna :roll: inny rodzaj pokrycia nas nie inetresowal z malo parktycznego powodu-ahi tak fajnei wyglada na dachu hehe. ale u nas tak wiele rzeczy wygralo-bo fajnie wyglada, czasem nie trzeba miec innych powodow :lol:

 

robocizna nie pamietam ile kosztowala zwlaszcza ze u nas to bylo nie tylko pokrycie dachu ale i 2 kominy i przewody wentylacyjne 2 no i wiezba dachowa.ale za material sprawdzilam-placilismy 18900 za 190m2 dachu.

 

a tu obiecane fotki kominka i nie tylko. zdjecia jednak nie oddaja..

 

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/AleksanderCd?authkey=Gv1sRgCMjc2oPqnvuzAw&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wykonawca domu z bali sie uparl by pod gont dac pape- jak wiadomo material paroszczelny. Ja znalazlam jednak membrany paroprzepuszczalne firmy Pro Clima, ktore wydaja sie bardziej nowoczesna i przyjazna zdrowiu alternatywa.

 

Nie mam gontu drewnianego na dachu ale skoro masz pelne deskowanie (bo chyba bez tego nie da rady polozyc papy?), to paroprzepuszczalnosc jest zbedna moim zdaniem. Zeby dach nie zaparzal sie, potrzebujesz zostawic szczeline wentylacyjna miedzy ociepleniem a deskami: okolo 3-5 cm. Dodatkowo wlot powietrza pod polac dachu i wylot w rozcietej kalenicy. Papa dobrze chroni przed ewentualnymi przeciekami. A chyba lepiej, zeby nie cieklo, niz zeby bylo super ekologicznie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie wyceny materiałów dachowych wychodziły na korzyść MetroShake , potem był Ahi Roofing i najdroższa Decra.

Ale niestety najgorsze jest to że one wszystkie są sakramencko drogie. :evil:

Wybrałem Ahi bo podobno najbardziej znana i polecana przez dekarzy marka (gdzieś na forum czytałem taką opinię). Różnica w cenie to ze 2 tysiące ale przy łącznym koszcie za dach równym około 50K to nie sugerowałem się tą ceną.

Ale myślę że jakościowo to są one tak samo dobre.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Gasol za Twoje zdanie.

 

Ja jednak wierze, ze nie tylko papa chroni przed ewentualnymi przeciekami. W przypadku gdy jednak pod pape dostanie sie jakos wilgosc chroni ona bardzo skutecznie przed osuszeniem konstrukcji....

 

Mam nadzieje, ze ktos na forum kto ma gont drewniany i nie ma papy jeszcze sie odezwie i podzieli swoimi doswiadczeniami. Wlasnie znalazlam naturalny material Steico Universal, ktory mam nadzieje bedzie dobra alternatywa...

 

czekam niecierpliwie na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, ja po paru dniach urlopu.

a co do tego że papa chroni przed przeciekami to was rozśmiesze!!!

my właśnie dlatego zdecydowalismy sie szybko pokrywac dach przed jesienią w tamtym roku no bo nawet po poprawkach dekarzy nasza papa miała dalej w kilku miejscach przecieki a chcieliśmy zacząć ocieplanie poddasza,....

 

ekipa była sprawdzona na innym drewnianym domu, u nas sie niestety nie sprawdzili,

 

Jokka- wysylam ci na priv moje spostrzezenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej ludzi buduje drewniaki, więc na pewno będziecie miały sporo towarzystwa :D .

 

A jeśli chodzi o kominek z rozprowadzeniem, muszę niestety stwierdzić, że faktycznie brudzi. W domu po prostu kurzy się bardziej. Widać to na meblach, parapetach, pod łóżkiem w sypialni :oops: . (Przezyliśmy już 4 sezony grzewcze)

Nie brudzi mi ścian, nie mam nigdy zabrudzeń z nanoszenia drewna, ale kurzu mam sporo i chociaż uwielbiam mój kominek to z radością witam sezon "niekominkowy" bo nie muszę już tak latać ze szmatą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...