Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Właśnie kończę układanie sufitu na belkach stropowych ( dałem od spodu gips-karton, potem korek dla wyciszenia i płyta OSB ). :p

Teraz chcę budować ścianki działowe (oczywiście szkieletowe z desek 10 X 5).I mam pytanie czy takie ścianki stawia się bezpośrednio na takiej "ślepej" podłodze czy też najpierw powinienem zabudować legary (5 X 15) i dopiero na nich budować ścianki działowe.

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płotu drewnianego jest ok 110m

Średnia wysokość z podmurówką 170cm.

Podmurówka i konstrukcja metalowa kosztowała coś koło 7k

Drewno to dąb czerwony 28mm gruby 155cm wysoki - kupiony w nadleśnictwie za ok 2k, przetarcie na deski 300zł, transport 500zł - reszta praca własna bezcenna. Sumując koszt płotu - bezcenny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie poprawiam iw rzucam linka do domku :oops:

 

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/DomekCd?authkey=Gv1sRgCP7djpv1k9WlFQ&feat=directlink

 

kominek juz skonczony i wyglada cudnie (ze sie tak pochwale )

we wtorek przeprowadzka. juz sie boje roznych niespodzianek. na poddaszu nadal brak tapet i niestety przez gorali przecieka mi dach nad oknem dachowym. Ale na szczescie tylko w jednym pomieszczeniu. Maj byc w poniedzialek-wtorek i poprawic. Oczywiscie wystawie im rachunek za nowe karton-gipsy i malowanie oraz robocizne. Matko jak dobrze ze ja z nimi umowe podpisalam a w zasadzie zmusilam do podpisania umowy....

Przeprowadzic sie musze bo od srody nie mam gdzie mieszkac....

Kuchnie maja montowac od nastepnego tygodnia pewno sie przeciagnie znowu. No nic tyle przezylam to i mieszkaniu na placu budowy dam rade.

 

Ktos keidys pytal o okna-mam urzedowskiego. Okna sa ok, ale kontakt z firma jest tragiczny. Mam od nich okiennice i to jest po prostu dramat-reklamacja za reklamacja a terminy ich rozstrzygania-miesiace. Nikomu nie polecam bo jak sie nic nie dzieje to okna fajne ale jak cos jest nie tak to miesiacami trwa zalatwianie sprawy.

 

U mnie ogrzewanie-gaz z butli i kominek z plaszczem wodnym. Zobaczymy jak to sie sprawdzi. Gdybym miala wieksza dzialke to zdecydowalabym sie na kominek i pompe ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też w tym roku zaczęliśmy budowę domu z bali...

Dwa lata temu po długich poszukiwaniach znaleźliśmy działkę i właściwie od razu postanowiliśmy zbudować dom drewniany. Trochę później zaczęłam szukać wymarzonego domku (w internecie i "na żywo") i śledzić to forum - to olbrzymia kopalnia wiedzy i cieszę się, że tu trafiłam...

Decyzję jaki to będzie dom podjęliśmy w zeszłym roku w lutym i wtedy właśnie umówiliśmy się z naszym Wykonawcą (przez bardzo wielkie "W" za słowność, organizację i cierpliwość w tłumaczeniu mi wszystkiego po kolei) na czerwiec tego roku.

Jak się umówiliśmy tak się stało - dzisiaj nasz domek wygląda tak: http://photos.nasza-klasa.pl/2729082/8/main/91b94e8f83.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...