Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewne jest , że oddycha, nie pyli i nigdy nie zostanie uznana za materiał toksyczny w przeciwieństwie do wełny szklanej, która moim zdaniem kiedyś zostanie uznana za taki materiał.

 

Może wykąpać wełnę w impregnacie do drewna - owadobójczym, przeciw grzybiczym i ogniochronnym - następnie wysuszyć na słońcu i upakować na poddaszu ?

 

Jak welne owcza wykapiesz w owadobojczym impregnacie do drewna, to wybacz, ale przestaje to byc material nietoksyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , będzie trochę mniej ekologiczna, ale przecież domry drewniane też wszyscy lub prawie wszyscy impregnują świństwami, a jednak uważają je za ekologiczne i zdrowe.

 

Bez skrajności. Wyschnięty impregnat w wełnie na bank będzie mnie szkodliwy niż fruwające w powietrzu igły wełny mineralnej zamkniętej w termosie dwóch warstw super zdrowej folii.

 

Na swoim poddaszu (nie ma na nim łazienki) nie daję żadnej folii , chcę dać ekofiber lub wełnę owczą od góry zamkniętą pełnym deskowaniem, a od dołu "boazerią"...i tyle.

 

Pozostaje dylemat związany z wyborem impregnatu - solny jest skuteczny, ma szerokie spektrum, ale za to jest higroskopijny...więc muszę szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W sprawie ekologicznego ocieplenia to można jeszcze zastosować wełnę drzewną - niestety drogą.

Można też ocieplać taką "kosmiczną" folią Aluthermo, która mając grubość 1 cm zapewnia ocieplenie równoważne 20 cm wełny. Wada to jak zwykle cena bo 1 m2 kosztuje około 12 Euro - ale za to można łatwo montować nawet samemu.

 

U mnie właśnie zamontowano okna i drzwi wejściowe.

Budynek został zamknięty. :D

Uruchomiono alarm. :D

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wakacyjnie.

Czy ma ktoś z Was założoną instalacje ogrzewania podłogowego pod podłoga drewnianą? Jak sprawdza się takie rozwiązanie. W projekcie mam grzejniki, ale ponieważ zdecydowałem się na pompę ciepła pojawił się problem z ich wymirami na poddaszu. Z wyliczeń wynika, że powinny miec jakieś 2-2,5 m długości. To ogranicza ustawność pomieszczań. Rozmyślam nad zastosowaniem podłogówki na górze. Nie chciałbym, rezygnować na poddaszu z podłogi drewnianej. Spotykam różne opinie i oczywiście stoje na rozdrożu, a czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja jeszcze nie wiem jak to sie sprawdzi ale ryzykuje i daje drewno na podlogowke. kupuje austriackie podlogi z drewna klejonego warstwowo, ktore maja gwarancje ze na podlogowce nie beda sie paczyly. oczywiscie zakladam ze sezonowo drewno bedzie pracowac i pojawia sie szczeliny jednak taki rodzaj podlogi ma wyeliminowac krzywienie sie dech. deski oczywiscie maja grubosc do 16 mm. podlogowke dajemy tez w sypialni, co nam odradza duzo ludzi. jednak ci ktorzy odradzaja sami nigdy z takiego rozwiazania nie korzystali a jedynie slyszeli ze sie nie powinno.. :roll:

pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Was.

Robię własnie tras , zadaszony.

Taraz jest z plastrów dębiny srednicy 20-60cm i grubosci 10-20cm (różnie pocięta) czym od góry zaimpregnować tą dębinę? Myślałem o oleju jakimś- zastnawiam się czy wogóle mozliwy jest jakiś kolor, bo gdzieś kiedys mi sie obiło o uszy że dębina i tak ścienieje bo ma jakieś tam garbniki czy coś które powoduja ciemnienie. Moglby ktos z was mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gasol podlogowke mam na parterze nie na poddaszu wiec nie popeka :D sypialnie tez mam na parterze. a na poddaszu zrobilismy tradycyjnie grzejniki. nie chcielismy wchodzic w koszty choc marzylo nam sie ogrzewanie scienne. moze kiedys....

 

a gdybym miala robic podlogowe ogrzewanie na poddaszu to chyba tylko elektryczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia- jak to są mole??????? niemożliwe....wiem ze wszystko co ma skrzydla to leci do drewna..ale mole miedzy wełną?

a masz fotke?

 

Pit-

nie jest prawdą ze dębina az tak ciemnieje..owszem, ale to jest dłuugii proces i bardzo powolny, zdecydowanie powolniejszy niż ciemnienie sosny,..

 

zaimpregnuj olejem do tarasow, daj do tego kolor- bejce albo tez impregnat...- piekny kolor w modrzewiu ma Mayland....-jakoś tak sie pisalo,..- tam znajdziesz dokładnie opis, z tego co pamietam to:

Impregnacja Beckers i olejowanie też Beckers lub można z Tikurilli (to ta sama firma, tylko pod innymi znaczkami sprzedaja rozne produkty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Was.

Robię własnie tras , zadaszony.

Taraz jest z plastrów dębiny srednicy 20-60cm i grubosci 10-20cm (różnie pocięta) czym od góry zaimpregnować tą dębinę? Myślałem o oleju jakimś- zastnawiam się czy wogóle mozliwy jest jakiś kolor, bo gdzieś kiedys mi sie obiło o uszy że dębina i tak ścienieje bo ma jakieś tam garbniki czy coś które powoduja ciemnienie. Moglby ktos z was mi pomóc?

 

Czytałem kiedyś artykuł o budowie klasycznych dębowych łodzi rybackich. Gostek, który je buduje (staruszek zresztą), stosuje następującą technologię impregnacji pokładu:

 

1) pierwsze malowanie - pokost + rozpuszczalnik (terpentyna balsamiczna) 1:1

2) drugie malowanie - sam pokost - schnie to 4-5 dni

3) po zimie pokost.

 

Nie sprawdzałem tego ale wydaje mi się interesujące.

 

A niczym nie zabezpieczona dębina czernieje po miesiącu jeśli jest narażona na opady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym pobielic sobie bale wewnatrz biala bejca. czy wczesniej musze je szlifowac jesli nie sa poszarzale? robil tak ktos? a jesli szlifowac to czym skoro to bal okragly? papierem sciernym..?

 

wiem ze robi sie tak ze najpierw maluje kawalek a potem przeciera szmatka, tylko nie wiem jak duzy kawalek sie maluje... o boshe wymysllilam sobie akurat jak meza nie ma w domu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Djan, zdjęcia tarasów są tu: http://forum.muratordom.pl/tarasy-nasze-zdjecia,t95668-600.htm . Nie ma potrzeby dublowania wątków

 

fajne te zdjecia tarasów, my również chętnie z nich skorzystamy,

 

Wrzuciłem kilka zdjęć z naszego remontu domku, gdyby ktoś mial ochotę skomentować to byłoby super, bo jakiegoś "doła" mamy ostatnio z żoną.

 

Ciekaw jestem też opini czy przy kominku w salonie może być wykończony w balach, gdyż podobno od kominka strasznie brudzą się ściany ;(

 

 

http://forum.muratordom.pl/remont-domku-pod-lipa,t166761.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...