Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wrzuciłem kilka zdjęć z naszego remontu domku, gdyby ktoś mial ochotę skomentować to byłoby super, bo jakiegoś "doła" mamy ostatnio z żoną.

 

Wiesz co? Ja dostałam doła, jak zobaczyłam Wasz dom, płot i za płotem kawał lasu... U nas trzeba sadzić świerki, sosny i daglezje i to w dziabkę, bo dużo miejsca na las nie ma. Właściwie nie ma go wcale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nom wiem cos na temat takiego dola, to juz jest zmeczenie materialu...mija jak sie czlowiek przeprowadzi. A domek macie cudny i podziwiam jak go doprowadzilscie do uzywalnosci. Dzialki zazdrosze, moja przy niej malenka i do tego samo bloto...

glowa do gory, kryzys minia a jak zamieszkacie to wreszcie sobie odpoczniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialabym pobielic sobie bale wewnatrz biala bejca. czy wczesniej musze je szlifowac jesli nie sa poszarzale? robil tak ktos? a jesli szlifowac to czym skoro to bal okragly? papierem sciernym..?

 

wiem ze robi sie tak ze najpierw maluje kawalek a potem przeciera szmatka, tylko nie wiem jak duzy kawalek sie maluje... o boshe wymysllilam sobie akurat jak meza nie ma w domu..

 

Przed bejcowaniem i jakimkolwiek malowaniem czegokolwiek należy dobrze przygotować powierzchnie. Naprzód trzeba dobrze odkurzyć. Dobrze sprawdziłaby się mala końcówka do odkurzacza z delikatną szczotka na obwodzie. Wymiata kurz z zakamarków i wsysa go. Ty Słoneczko masz bardzo gładkie okorowane bale. Papierem ściernym zeszlifowałabyś tylko „czubki“ pofałdowanej powierzchni. Straciłaby wtedy urok. Zalecałbym jednak delikatne przetarcie (zmatowanie) powierzchni wełną metalową lub czyscikiem z wlukien z ziarenkami elektrokorundu jak na papierze ściernym. Jedno jak i drugie maja różne grubości (granulacje). Wybrałbym drobniejsze. Nie da się nimi zepsuć powierzchni, są elastyczne i zajdą we wgłębienia. Robiąc w ten sposób będziesz miała pewność że malujesz drewno a nie kurz na balach. Po przetarciu (zmatowaniu) również trzeba odkurzyć.

Przygotowanie powierzchni i bejcowanie możesz wypróbować na innym kawałku drewna niż dom.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w ten sposób sam nie bejcowałem, ale wydaje mi się to najwłaściwszym rozwiązaniem. Miejsca wcześniej juz szlifowane papierem trzeba dalej szlifować papierem ściernym, ale drobniejszym.

 

Z naszym domem bez zmian, ale już mam urlop i na dniach wylejemy płytę fundamentowa. Dom stanie jesienią.

Fotki przydały się jak najbardziej i wizyta też. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala komin musi byc 5 cm od drewna i tyle. A zabezpieczenia przy kominku zawsze musza byc bo iskra nie tylko domy z bali jest w stanie zapalic. U mnie za kominkiem kaflowym jest plyta przeciwogniowa jakas specjalna a wkolo na podlodze sa plytki duze.

 

Zaczelam bielic bale, dopiero 5 warstwa daje jako taki efekt zadowalajacy. Na razie tylko testowalam na fragmencie i troche sie podlamalam ze tyle bede musiala sie narobic. no ale za to efekt mam nadzieje bedzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala komin musi byc 5 cm od drewna i tyle. A zabezpieczenia przy kominku zawsze musza byc bo iskra nie tylko domy z bali jest w stanie zapalic. U mnie za kominkiem kaflowym jest plyta przeciwogniowa jakas specjalna a wkolo na podlodze sa plytki duze.

[...]

 

Wazne jest uwzglednienie osiadania domu z bali. Krotko mowiac: komin stoi, a wokol niego wszystko co z bala (sciany) lub osadzone na balu (np. dach) opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchcik.... stworzyliście dzieło!

ale i okolica jest tak bardzo urocza, sielska- no i pośrodku gdzieś wasz domek,,,, bardzo ładny kolor elewacji- co to??? wsród tych pól, lasu, kawałek ogródeczka- bardzo przyjemnie byłoby wypić kawke, pogrilować, a nawet odpocząć przez weckend!-

 

mogę odnieść się do waszego stanu,....skądś to też znam!!, - a konkretnie sprzed kilku lat!!

 

a mnie ciekawi bardzo ta piwniczka..... skąd jesteś? daj może na priva- chcielibyśmy takie coś sobie kiedyś wykopać, ale najpierw chcialabym obejrzeć w realu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala- to Leier a nie Leider!!

 

5cm z powodu drewna, osiadanie nie ma tu nic do rzeczy-....., tzn. nie mozesz nic montowac na stale do tego komina- ,

my do bali to mamy ze 15- 20cm, ale do legara to prawie na styk...- zostalo może ze 3cm, no i krokwie też są dość blisko, tzn..... blisko ok. 20cm,

komin obłozylismy czerwona płytą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz sciane drewniana to nie moze stac przy niej kominek tylko musi byc 5cm przerwy. nie wiem jak jest z murowana sciana bo u mnie akurat stoi kominek przed sciana z bali. Sam komin jest oblozony kaflami natomiast kominek zbudowany jak piec kaflowy stoi obok komina a plecy ma zabezpieczone plyta przeciwogniowa ale nie jest to plyta g-k gdyz frima kominkowa nam to odradzala. jakas inna plyte polozyli niestety nie pamietam jej nazwy. wszystko razem wyglada jak jedna calosc co mozna zobaczyc u mnie w galerii.

 

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/DomekCd?authkey=Gv1sRgCP7djpv1k9WlFQ&feat=directlink

 

kurcze widze ze sie opuscilam w robieniu fotek. obiecuje ze w tym tygodniu nadgonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala kominek robila nam firma z wroclawia Michel. samej firmy nie poelcam z uwagi na nieterminowosc wykonywania prac i trudnosci w komunikacji. ale wykonania sie na razie nie czepiam. kafle sciagali oni z kaflarni z krakowa. sa robione na moje zamowienie. niestety nazwy kaflarni nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...