Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy balowicze,

 

czy moglibyscie sie podzielic doswiadczeniami w kwestii ubezpieczenia Waszych domow z bali- przede wszystkich od ognia?

 

Glownie chodzi mi o to gdzie ubezpieczyliscie Wasze domy i na jakim juz etapie skladania?

 

 

Pozdrawiam goraco

 

Allianz, praktycznie od poczatku budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy balowicze,

 

czy moglibyscie sie podzielic doswiadczeniami w kwestii ubezpieczenia Waszych domow z bali- przede wszystkich od ognia?

 

Glownie chodzi mi o to gdzie ubezpieczyliscie Wasze domy i na jakim juz etapie skladania?

 

 

Pozdrawiam goraco

 

Allianz, praktycznie od poczatku budowy

 

u mnie też.

Najlepiej ubezpieczyć zaraz na początku, bo gdyby się nie daj panie coś stało :( . Wtedy wybiera się opcje "budynek w budowie", jest taniej niż normalne ubezpieczenie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie od razu ubezpieczyłem budowę w Compensie.

Najpierw było to ubezpieczenie od dowolnych nieszczęśliwych wypadków (ogień, woda i nie wiem co jeszcze). Po założeniu okien i drzwi (zamknięciu budynku) doubezpieczyłem na wypadek kradzieży i aktów wandalizmu. Kosztuje to za rok 3% podanej wartości.

W moim przypadku jest to szczególnie na miejscu bo ja się z budową nie śpieszę (zacząłem w maju poprzedniego roku i może :D za rok skończę)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolne tłumaczenie google ;)

Czy mogę zamówić wydania poza granicami Niemiec i?

Auch Lieferungen nach Österreich und in die Schweiz sind problemlos möglich. Również dostawy do Austrii i Szwajcarii są łatwo wykonane. Gerne liefern wir auch ins weitere europäische Ausland. Chętnie również dostarczyć w innych krajach europejskich. In diesen Fällen möchten wir Sie bitten individuell anzufragen, so dass wir die entstehenden Transportkosten individuell ermitteln können. W tych przypadkach, chcielibyśmy zadać panu zadać indywidualnie, tak abyśmy mogli ustalić indywidualnie związanych z tym kosztów transportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,,,, mam pytanie, jak poradziliście sobie (a może nie mieliście takiego przypadku)

w ocieplonej ścianie kolankowej, znalazła sobie jedna myszka swój domek, -

wg. mnie dostała się tam raczej z zewnątrz, np. przez 2cm dziury wentylacyjne pomiędzy deskowaniem a wełną-

jak się do niej dostać żeby ją stamtąd wypłoszyć? nawet kot nie ma szans no bo jak, od środka mamy już obłożone GK, nie mam pomysłu co robic:

1. rozbierać GK aby dostać się do tej wełny w ścianie klankowej,

2. stawiać pułaki na podaszu- ale ona raczej kursuje w tej trójkątnej zabudowie wypełnionej wełna...

3. ....... czekam na Wasze pomysły..

 

 

DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,,,, mam pytanie, jak poradziliście sobie (a może nie mieliście takiego przypadku)

w ocieplonej ścianie kolankowej, znalazła sobie jedna myszka swój domek, -

wg. mnie dostała się tam raczej z zewnątrz, np. przez 2cm dziury wentylacyjne pomiędzy deskowaniem a wełną-

jak się do niej dostać żeby ją stamtąd wypłoszyć? nawet kot nie ma szans no bo jak, od środka mamy już obłożone GK, nie mam pomysłu co robic:

1. rozbierać GK aby dostać się do tej wełny w ścianie klankowej,

2. stawiać pułaki na podaszu- ale ona raczej kursuje w tej trójkątnej zabudowie wypełnionej wełna...

3. ....... czekam na Wasze pomysły..

 

 

DZIĘKUJE

 

ja mam corocznie walkę z myszami :evil: , problem jest taki, ze nie wiemy, którędy wchodzą. Też biegają w ociepleniu, ale wychodzą na strychu.

Sezon rozpoczą się wczoraj , pierwsza myszka złapała się w łapkę.

Ustawiam na strychu łapki i co kilka dni jakaś mi tam wlazie. Pierwszej zimy je trułam, ale miałam wrażenie, ze mi śmierdzi. Wiem, ze te trutki mumifikują, ale jak sobie pomyśle o tych trupkach, co mi za ściana leżą to mnie trzęsie. :evil:

 

Nie wiem, czy stwianie pułapek na poddaszu coś da, bo jeśli masz wszędzie szczelną zabudowę to nigdzie nie wyjdzie.

niniejszym nic Ci nie doradziłam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jokka i jak to wychodzi? :o

 

już odpowiadam

spedycja do Polski = 50 euro

+

np. osmo uviwax 25 litrów = 556,60 euro

 

suma : 606,60 euro, co daje w zł (przy dzisiejszym kursie euro 4,08 zł ) - 2474,92 zł

 

dla porównania polski dystrybutor sprzedaje ten sam produkt w takiej ilości w cenie - 4469.82zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dode- dzieki,

wlaśnie o to chodzi ze nie mogą wyleść z tej ścianki do środka domu i chroboczą i pogryzają coś twardo żęby sie wydostać, -wiec kot też nie wiele pomożę, choc prubował bo widać ślady pazurków na GK,

ale czy ONE są na tyle głupie że nie wyłażą tym miejscem co wlazły z zew??,

ale im codzi raczej o to żęby zostać w środku - przedostać się do wew. i tam łazic,...

no cóż, w nadzieji że kiedyś któraś przeskrobie wkońcu jakiś otwór rozstawie pułaki, a druga możliwośc to dumamy żeby otwory wenty. pod deskami uszczelnić siatką druciną (mieliśmy siatkę białą z jakiegoś tworzywa- ale widać dziury- albo ptaki skubały albo myszki...)

 

Jokka- jakbyś tam zamawiała to daj znać, moze tez się skuszę na 2l. oleju, dorzuce sie deko do przesyłki , a w PL to już przesyłka do mnie mały koszt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wewnątrz moje ściany pryskałam Fobos M-4,:

 

 

 

Charakterystyka Fobosu

|

 

Strona główna Luvena | Impregnaty » Fobos M-4 - do drewna » Charakterystyka Fobosu

 

 

CHARAKTERYSTYKA

 

FOBOS M-4 ma postać granulatu proszkowego barwy białożółtej, będącego mieszaniną soli nieorganicznych z niewielkim dodatkiem soli organicznych - potęgującym działanie biochronne. Jest produktem przeznaczonym do konsewacji drewna w celu zabezpieczenia przed działaniem ognia, grzybów domowych, grzybów pleśniowych oraz owadów – technicznych szkodników drewna. Nadaje drewnu cechę niezapalności. Jednocześnie nie obniża wytrzymałości drewna, nie powoduje korozji stali. Do impregnacji stosuje się roztwory wodne preparatu.

Zawartość substancji biologicznie czynnych w przeliczeniu na 1 kg preparatu: tetraboran disodowy – 26 g, czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-C16-alkilodimetylo, chlorki - 17 g, butylokarbaminian 3-jodo-2- -propynylu - 1,3 g. g.

 

ZASTOSOWANIE

 

FOBOS M-4 jest przeznaczony do impregnacji drewnianych elementów budowlanych znajdujących się wewnątrz budynków. W szczególności służy do zabezpieczania więźby dachowej, drewnianych elementów podpodłogowych, drewnianych ścian konstrukcyjnych i działowych oraz konstrukcji nośnych z drewna. Na zewnątrz może być stosowany bez kontaktu z gruntem, w warunkach ochrony zaimpregnowanych powierzchni przed oddziaływaniem wody i opadów atmosferycznych powodujących jego wymywanie. FOBOS M-4 może być użyty w budynkach, a także pomieszczeniach przeznaczonych do magazynowania żywności i obiektach przemysłu spożywczego, jednak zabezpieczone elementy nie mogą się stykać bezpośrednio ze środkami spożywczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , będzie trochę mniej ekologiczna, ale przecież domry drewniane też wszyscy lub prawie wszyscy impregnują świństwami, a jednak uważają je za ekologiczne i zdrowe.

 

Święta racja.

 

Bez skrajności. Wyschnięty impregnat w wełnie na bank będzie mnie szkodliwy niż fruwające w powietrzu igły wełny mineralnej zamkniętej w termosie dwóch warstw super zdrowej folii.

 

Zdrowe podejście do wełny mineral i folii i chwalenia ich jako najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie do domów z drewna

 

 

Na swoim poddaszu (nie ma na nim łazienki) nie daję żadnej folii , chcę dać ekofiber lub wełnę owczą od góry zamkniętą pełnym deskowaniem, a od dołu "boazerią"...i tyle.

 

Identycznie jest u mnie , tyle że mam folie wiatroizolacyjną (paroprzepuszczalną) na dachu i nie mam deskowania, jako izolację dałem ekofiber. Między Ekofibrem a deską wykończeniową (boazerią) dałem szary papier (zabezpiecza przed pyleniem w razie nieszczelności drewna)

 

Ogólnie co do połączenia folii i drewna swoje zdanie mam, i nie przekona mnie nikt że jest ono zdrowe dla drewna (i dla nas). kto nie wierzy niech posłucha starych cieśli; może ci, którzy zbudowali dziesiątki domów własnymi rękami, a które stoją do dziś i nie murszeją, będą dla folioentuzjastów bardziej przekonywujący...

 

No ale nie budźmy GŁODZILLI, bo niektórzy nas zjedzą do cienkiej nitki

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie coś więcej o ocieplaniu domu (z bali) wełną owczą ?

Mam do niej dostęp i lubie ekologiczne rozwiązania.

Na bank jest to rozwiązanie zdrowe i skuteczne. Ponadto jest tanie. Worek wełny kosztuje około 6-10pln.

Podejrzewam, że należałoby ją w jakiś sposób zaimpregnować, np solami boru, ale jak to zrobić ?

 

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

 

Pozdrawiam

 

Witam- odnosnie rozwiazan ekologicznych do ocieplania dachu ja osobiscie zamierzam uzyc w swoim domku z bali mate z wlokna drzewnego Steico Flex- w przyszlym roku dam znac jak sie sprawuje, jesli ktos bylby zainteresowany. Moj wykonawca jeszcze jej nie stosowal, ale jest entuzjastycznie nastawiony!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani , ja z pytaniem,czy wiadomo coś komuś na temat firmy *Stolarnia pod Giewontem*lub aktualna nazwa tej firmy *tatra-drew*.Firma z Nowego Targu.Spotkalem się już dwa razy z szefem tej firmy,byłem na ich budowie która niedawno ukończyli w Kościelisku oto co tam stworzyli http://www.rysulowka.com/dziennik-budowy-wrzesie%C5%84-2009 Pięknie budują i nie są drodzy jak firmy tupu Dach-gont itp.szef bardzo konkretny i rzeczowo odpowiada na pytania,czekam na kredyt i na 99% jestem przekonany do tej firmy,budują pod klucz łącznie z fundamentem,ale ostatnio nadziałem się na złą opinie o tej firmie a konkretnie rozsiewa ją deweloper dla którego tatra-drew budowała te domy w Kościelisku,dokładnie chodzi o to,że na stronie tatra-drew są zdjęcia tych domków jako wykonane przez nich,deweloper zaś zamieszcza artykuły że te zdjęcia są ich zdjęciami i tatra-drew nie budowała tego osiedla,zarzuty dość poważne i dziwne,bo osobiście spotkałem się z właścicielem tatra-drew właśnie w Kościelisku na tej budowie w czerwcu i widziałem jak jego ekipa łącznie z nim tam pracuje,z kolei tydzień temu uslyszałem od właściciela że dewelepor jest mu dłużny ponad milion złotych za tą właśnie inwestycje,więc może stąd ten konflikt.Osobiscie odniosłem dobre wrazenia po pierwszych rozmowach,więc nie wiem jak to odbierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...