Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O rany,to wygląda jakby zostawili tą robote tak poprostu pod wpływem impulsu,bo nawet dachu nie obili listwami do konca i tej lukarny środkowej,musiała być gruuuba sprzeczka.Buduję się w okolicy Nowego Sącza,więc proszę podaj mi na priv co to za firma (tylko dla mojej informacji) i powód dlaczego tak się stało.Dziękuje i życzę rychłego ukończenia domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Dobrzy Ludzie :)

Czy remmers Aidol HK-Lasur nadaje się by nim pomalować dom z bali z drewna mokrego (tzn ciętego zeszłą zimą )) ??? sprzedawca tweirdzi,że tak, ale wolę się spytać bardziej doświadczonych, daje dobrą cenę :roll:

 

za to inna Pani odradzała mi tikkurile i poleca Teknos (że niby z samej Finlandii i super rewelacja :roll: http://www.iw.teknos.pl/ - zna ktoś może ??

 

Pani z niemieckiego skepu w sprawie Osmo niestety nie odpowiada na moej meile już :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123

Help, help!

Dziś obejrzałam trzy pierwsze warstwy bali, które zostaly ulozone na fundamencie moje przyszłego domu i zauważylam, że wiele z bali, (ok. połowa) mają widoczną siniznę! Są to bale sosnowe, płaskie, grubości 10cm. Smugi sinizny są przez cała długość bali i są różnej grubości. I teraz mam pytanie, czy powinnam się zgodzić na taki bal???! Rozmawialam z kolegą, który buduje już swój drugi dom z bala i on trochę lekko do tego podszedł - że w sumie to normalka. Poczytałam w necie, ze może to być powodem szybszego gnicia drewna... Jutro będę rozmawiać z wykonawcą i chciałabym być przygotowana. Bale będą impregnowane impregnatem 3v3, w kolorze czereśni (nie jest to kolor ciemny, raczej ze srodka palety) nie wiem czy pokryje i najważniejsze czy w ogóle takie drewno powinno być użyte?!

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie jak wyglada ta sinizna.....

ale u mnie na balach niczego takiego nie zauważyłam. Na żadnym nie mam sinizny !!!

Ale w trakcie stawiania domu nasz góral znalazł dwa bale, które w środku były czarne i je odrzucił!!!! powiedział, że sie nie nadają!!!!

Tylko pewna nie jestem czy to akurat była sinizna!!!

napisz jak te twoje bale z sinizną wyglądają?? sa właśnie czarne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_123

Kalu , czarne z pewnością nie są, ale są szare. Bal ma 20cm wysokości i np. z przodu 2 na 3 bale mają po 5cm z góry i z dołu szare pasma na całej długości :(

Gdyby to był jakiś nieduży fragment... no nie wiem, cos mi się to nie podoba :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wreszcie tu "zameldować" bo mnie sumienie gryzie ...

Podglądam kogo sie da - komentarze wciskam a nie mam czasu "zabrać się za siebie" ...a przecież to co udało mi się osiągnąć zawdzięczam temu forum a dokładnie magdalenak.Mój dom zbudowała ta sama firma. Hołdując zasadzie „nie chwal dnia przed zachodem…”dotrwałam do ostatniego punktu umowy, zapłaciałam co się należało ( a należało się więcej – uwierzcie) i dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę polecić firmę „Kanadyjskie domy” z Goszczanowa. Jestem właśnie na progu zakładania dziennika bo pewnie czeka mnie jeszcze wiele zmagań a wasze rady i opnie będą bezcenne i będzie to baaardzo pożyteczny sposób spędzania jesiennych wieczorów.

Tymczasem skleciłam coś na wzór albumu – opinie mile widziane …

 

http://picasaweb.google.com/Jezyk28/HistoriaBudowyJezyka#

 

Wracając do firmy - chętnie odpowiem na każde pytanie.

Mam pobożne życzenie mieć tylko takich fachowców na budowie ...hmmm optymizm mnie nie opuszcza co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się - z kotką, psicą i jedynym w domu samczykiem - małżem ?

 

Poddaję się "adopcji".

 

Wkleiłaś fotkę beż dachóweczki - a lada chwila będzie cały dach!

To ja dołożę drugą stronę chałupki - z dachówką

 

http://img12.imageshack.us/img12/2372/dsc9803.jpg

 

Z dachem jest jak z makijażem - trzeba poczekać na wszystkie wykończenia i blaszki - wtedy jest efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...