Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki :wink:

 

Pomiędzy takie legary zmieści się dycha wełny co by wygłuszyć te moje trzy słoniątka buszujące na poddaszu, przy czym mam świadomośc, że ciszej będzie średnio o całe 0,5 dB :wink:

Znajomi swojego żywego słoniątka nie dali rady ani odrobinkę wyciszyć piątką wełny :lol:

 

Podpowiem, ze dobre efekty daje plyta pilsniowa, taka miekka, koloru brazowego. Ja taka plyte polozylem na calym poddaszu, na to dopiero legary, welna itd. Uwazam, ze mam dobrze wytlumiony strop. Na dole slychac odglosy z gory, ale na pewno nie ma efektu bebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki :wink:

 

Pomiędzy takie legary zmieści się dycha wełny co by wygłuszyć te moje trzy słoniątka buszujące na poddaszu, przy czym mam świadomośc, że ciszej będzie średnio o całe 0,5 dB :wink:

Znajomi swojego żywego słoniątka nie dali rady ani odrobinkę wyciszyć piątką wełny :lol:

 

Podpowiem, ze dobre efekty daje plyta pilsniowa, taka miekka, koloru brazowego. Ja taka plyte polozylem na calym poddaszu, na to dopiero legary, welna itd. Uwazam, ze mam dobrze wytlumiony strop. Na dole slychac odglosy z gory, ale na pewno nie ma efektu bebna.

 

Ciekawe rozwiązanie :wink:

A gdyby tak pilśniowa poszła na legary? Hmmm..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak pilśniowa poszła na legary? Hmmm..?

 

Mysle, ze jak na plyte pilsniowa dalabys jeszcze plyte OSB, a na to dopiero deski, to bedzie OK. Wydaje mi sie, ze jednak deski powinno byc mocno zwiazane z podlozem, tj. legarami (lub plyta OSB), bo w przeciwnym wypadku plyta pilsniowa po jakims czasie moze sie w miejscach najbardziej naciskanych ugiac, a wtedy powstana szczeliny miedzy deskami, mozliwe jest bujanie desek, itp. Tak mi podpowiada wyobraznia;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artmach proszę podaj gdzie można kupić taki środek .

Mam pytanie jakie j grubości dawałeś deski na sufit?

 

:D

Terpentynę kupisz w sklepie chemicznym a wosk u pszczelarza - mieszasz na gorąco w stosunku 1 część wosku - 4 części terpentyny (1kg wosku-4litry terpentyny)- i nakładasz również na gorąco - tylko uwaga z podgrzewaniem bo terpentyna jest łatwopalna.

Deski calówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,Myślałem ,że kupowałeś już gotowy środek.

Napisz czy jesteś zadowolony z tego rozwiązania i jak się tym maluje , bo w kilku postach wcześniej wyczytałem że wosk zostawiał smugi.

 

Czy możesz podać kto Ci robił instalacje wewnętrzne , ocieplenie poddasza oraz układał podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,Myślałem ,że kupowałeś już gotowy środek.

Napisz czy jesteś zadowolony z tego rozwiązania i jak się tym maluje , bo w kilku postach wcześniej wyczytałem że wosk zostawiał smugi.

 

Czy możesz podać kto Ci robił instalacje wewnętrzne , ocieplenie poddasza oraz układał podłogi?

 

O smugach nie słyszałem, natomiast i tak po położeniu trzeba wypolerować (ja już mieszkam ponad 2m a jeszcze tego nie zrobiłem). Instalacje robili lokalny hydraulik oraz elektryk. Wełnę na poddaszu układałem sam 8), podłogi oprócz ostatniej warstwy czyli paneli również sam montowałem 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś zdjątka ze sposobu montażu gniazdek i włączników światła na owalnym balu.

Wykańczamy już nasz domek - sami przy tym wykańczając się wzajem :) - i nie za bardzo mamy pomysł na kontakty. Na szczęście kable idą w balu, tak więc nie będą widoczne.

Czekamy za Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...