Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tu przykladowe rozwiazania ocieplenia domu z bala wloknami celulozowymi (ekofiber, termex):

http://drevodom.conus.sk/images/stories/obrazky/Stenova%20struktura%20s%20dodatocnou%20exterierovou%20a%20interierovou%20izolaciou%281%29.jpg

 

 

po lewej od wewnatrz, prawej z zewnatrz

 

1.imtacja bala

2.ekofiber

3.stelaz drewniany

4. papier impregnowany- pelni funkcje paroizolacji

5. wieszak umozliwiajacy niezalezna prace bali i stelaza

6.sciana z bala

7.okladzina zewentrzna- np bal - 6cm, na zdjeciu panele drewniane

8.laty pionowe/poziome

9.plyta lita, np osb- zamiast niej wiatroizolacja

10.ekofiber

11.stelaz drewniany

12.wieszak umozliwiajacy niezalezna prace bali i stelaza

13.sciana bala

 

Lepiej dac ocieplenie z zewnatrz- korzystamy wtedy z dobrodziejstwa domu z bali- zapach, mikroklimat - koszt imtacja bala- 50 zl/metr, wiatroizolacja dobra 10 zl lub plyty osb - 15 zl, ekofiber 18 zl / 10 cm grubosci/ metr

 

do tego laty, razem okolo 85 zl /metr kw sciany.

 

ocieplenie od wewnatrz- tu jest problematyczne odciecie sie od bala papierem pelniacym role paroizolacji (zastanawiam sie po co ta paroizolacja, skoro podobno celuloza dobrze znosi zawilgocenie nie tracac przy tym znaczaco na termoizolacyjnosci-dom wtedy robi sie podobny do szkieletowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie dodałem jeszcze jednego, że ja wybrałem wariant bala min.fi30 nieocieplany.

 

Ocieplany u mnie będzie tylko strop. z tego co wyczytałem jeśli ekofiber to już odpuszczamy te folie i tylko tą cellulozę wdmuchują. Jedyne co jest irytujące to fakt skorzystania z metody razem z usługą.

 

Gdybym wybrał kanadyjczyka to byłaby zupełnie inna bajka do wtedy folie/gk to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos stropu to zajrzyjcie do moich fotek na picassie. wiem ze tego sporo jest i bajzel ale jest tam na pewno pare fotek stropu w trakcie jego powstawania.

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Domek?authkey=Gv1sRgCM_s24LFp-6GIw&feat=directlink

 

przekroj byl taki

belki stropowe;plyta osb 22;legary; poprzeczne krawedziaki; welna;plyta osb na pioro wpust. wyciszenie-pianka w tasmach, malao efektywne...

 

byli u mnie fachowcy od podlogi po raz kolejny zmierzyc wilgotnosc i choc to sie wydaje wprost niemozliwe to wylewka nadal jest zbyt mokra by polozyc podloge drewniana. matko kochana ona schnie od kwietnia a od lipca praktycznie jest grzana...wiem ze jst za gruba miejscami bo ma az 12 cm ale mimo wszystko...masakra, na swieta goscie zaproszeni a podlogi nadal nie bedzie...

czy jest mozlwie ze bale tak oddaja wilgoc w podloge? ktos jeszcze mial taki klopot? teraz ma 2,5 % wilgotnosci a powinna miec min. 1,8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byli u mnie fachowcy od podlogi po raz kolejny zmierzyc wilgotnosc i choc to sie wydaje wprost niemozliwe to wylewka nadal jest zbyt mokra by polozyc podloge drewniana. matko kochana ona schnie od kwietnia a od lipca praktycznie jest grzana...wiem ze jst za gruba miejscami bo ma az 12 cm ale mimo wszystko...masakra, na swieta goscie zaproszeni a podlogi nadal nie bedzie...

czy jest mozlwie ze bale tak oddaja wilgoc w podloge? ktos jeszcze mial taki klopot? teraz ma 2,5 % wilgotnosci a powinna miec min. 1,8%

 

A jednak !

 

Rozmwiałam z magikiem, którego wezmę do wylewek (z plecenia - dobry jest) i pierwsze pytanie jakie usłyszałam to : kiedy chcę robić podłogi i z czego.

 

Tłumaczę mu, że gres będzie na dole - wszędzie. To Ok powiada, bo jak drewniana to robić szybciej i niech z pół roku postoi, jak gres to po dwóch (lepiej trzech) tygodniach można robić. Zdębiałam troszkę ale może miał rację ...

 

Myślę, że to nie bale oddają wilgoć skoro magik tą recepturę do wszelakich domów odnosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byli u mnie fachowcy od podlogi po raz kolejny zmierzyc wilgotnosc i choc to sie wydaje wprost niemozliwe to wylewka nadal jest zbyt mokra by polozyc podloge drewniana.

 

To byla wylewka, czy tzw. suchy beton z miksokreta? Suchy beton schnie duzo szybciej. U mnie po wylaniu posadzek bylo tyle wilgoci, ze po oknach az cieklo. Posadzki byly z miksokreta, robione jesienia w czasie opadow. Wylewka to pewnie prawie jak powodz w domu, a jak nie mozna otworzyc okien, to prawie katastrofa:-) Zartuje, ale na pewno warto to uwzglednic przy planowaniu prac.

 

Zapytam sie jeszcze, czy na oknach zbiera Ci sie rosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasol podloga jest jastrychowa i nie zbiera mi sie rosa na oknach. Gosciu ktory robil posadzki tez jest zdziwiony ze tak dlugo to schnie. Mowil ze owszem warstwa wylewki gruba ale juz pownna byc sucha. Ci od podlog z kolei mowia ze lato takei wilgotne ze na innych budowach tez maja problem z wysychaniem podlog. tylko ze u mnie prawie stale chodzi ogzrewanie podlogowe.... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszytkich balowiczów,

 

Jeżeli chodzi o nas decyzja już zapadła, na 99% bedziemy budować dom z bali. Zobaczymy jak to wyjdzie. Wykonawce już chyba też wybraliśmy.

 

Niemniej jedak pojawia się zasadniczy problem, działka budowlana :). Puki co szukamy i szukamy ale lekko nie jest. Może ktoś z was ma jakiś namiar na ciekwae miejsce w okolicach Poznania?

 

Jak w ogóle udało wam się znaleść odpowiednią działke i ile wam to zajeło ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto miał taką balustradę troche kuta trochę drewnianą? W domu drewnianym? Czy ktos pamięta?

Patrzyłam właśnie na balustrady na allegro, i naprawdę niektóre są ładne, tylko nie wiem ile mam mietrów bierzących tej balustrady. Czy to wyjdzie duzo drożej niż drewniana?

nie mam siły już do samoobsługi na tym forum, nic nie moge znaleźć to raz a ze od dluzszego czasu awatarka tez nie umiem sobie tu wstawić to też inna sprawa (i nawet zmianiszyla zdjecie, zamiescilam w necie, kopiowalam kazdy z trzech wyskakujacych pod zdjeciem na multiply adresow zdjecia itd itp i du.a)

Jestem na kilku forach (niebudowlanych) ale obsluga wlasnego profilu, wklejanie fotek czy wyszukiwarki jest tam duzo prostsza. Wiem, ze moze to po to zeby ćwiczyć nam budującym charakter i cierpliwosc tak potzrebna podczas budowy, ale wymiękam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu trafiłam w odpowiednie miejsce. Po miesiącach czytania różnych gazet i forów chyba tu odnajdę wiedzę i spokój. W przyszłym roku, jeśli wszystko dobrze pójdzie ( podział działki na dwie mniejsze i sprzedaż jednej z nich) będziemy budować dom z bala. Dom stanie w okolicach Warszawy, pod lasem. Pozwolicie, że będę podczytywać Wasze forum, bo w tej chwili mam totalny chaos w głowie. Ilość firm budujących z drewna jest duża, ale większość ma negatywne komentarze na różnych forach. I co tu robić? Marzy mi się dom z bali niedocieplanych, prosty jak stodoła, z wielkim podcieniem, tzw. letnią kuchnią. W dom włożymy wszystkie nasze przychody ze sprzedanej działki i oszczędności, więc jego jakość jest bardzo ważna. Teraz mieszkam w domku z 1959 r. kupionym jako działka z domem do rozbiórki. Domek uratowaliśmy, stoi w samej Warszawie, na Marysinie. Cały koszt zakupu domu z działka (400m.)i remontu wyniósł nas 240 tys. w 2006r. Za tyle kupilibyśmy kawalerkę. Remont zrobiliśmy sami, oprócz hydrauliki, bo w domu nie było łazienki ani CO. Nie boje się więc budowy:) Dom jest super, ale ciasny(60m.) i w ciasnej zabudowie. A ja chcę na wieś!

Pozdrawiam, nowa baloinwestorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...