Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam postawiony domek z bala 10 cm planuję go ocieplić z zewnątrz 10 cm wełny i szalówka (oczywiście folia paroprzepuszczalna i prestrzeń 2,5 cm i szalówka) chyba ok. ale nie wiem jaką wełnę zastosować myślę o superrock. Co o tym mysilici macie może jakieś inne pomysły co do tego.

 

Ja będę miał na ścianach panelrock - wełnę w płytach, która nie osiada. Superrock nadaje się do ocieplania dachu i stropów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Moze mi ktos podpowiedziec jak sie nazywa ten sznurek, co wciska sie go miedzy bale od zewnatrz?

Pewnie pytasz o mszenie,ale jak sznurek to ja np mam zakupiony sznurek sizalowy (taki polecil góral i pan w sklepie z linami bezalin z bialska boalej czy jakos tak) . ma on byc zastosowany na same rogi chalupy gdzie sa delikatne nierownosci na zlaczenio bali. tam ma zostac to wcisniete. Nie wiem jednal czy napewno to zrobie, teraz sa szlifowane bale i zobaczymy czy te naroza beda szpacic czy nie beda zwracac na siebie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich balowiczów :)

my wprawdzie na razie na etapie szukania działki, ale dom na pewno z bala będzie więc będę czytać wchłaniać wiedzę i dokształcać się :)

a i my w Karkonoszach zamierzamy się budować choć oboje z Górnego Śląska :lol: 8)

no i jeszcze studia muszę skończyć coby czesne nam odpadło :evil: :roll:

pozdrawiam :)

( mam ambitny plan przeczytać cały wątek, bo dzienniki już poczytane :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze mi ktos podpowiedziec jak sie nazywa ten sznurek, co wciska sie go miedzy bale od zewnatrz?

Pewnie pytasz o mszenie,ale jak sznurek to ja np mam zakupiony sznurek sizalowy (taki polecil góral i pan w sklepie z linami bezalin z bialska boalej czy jakos tak) . ma on byc zastosowany na same rogi chalupy gdzie sa delikatne nierownosci na zlaczenio bali. tam ma zostac to wcisniete. Nie wiem jednal czy napewno to zrobie, teraz sa szlifowane bale i zobaczymy czy te naroza beda szpacic czy nie beda zwracac na siebie uwagi.

 

akselek Powiem Ci, że ten sznurek może być pierwszorzędny. Widziałem już ten sznurek dawno temu, tylko nie wiedziałem jak się nazywa. Pierwszy lepszy lepszy ruch w googlach :):

http://www.nadex.pl/sznurkisizalowe.htm

 

Bardzo możliwe, że łatwo i mocno będzie się trzymał za pomocą kleju do drewna, ale jeszcze zamocowałby go za pomocą długich, cienkich gwoździków bez główek, tak może co 10cm i niech sobie schnie ten klej. 8) Łatwe, i szybkie i nie chyba nie drogie. Pewnikiem wypróbuje go na mojej chatce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akselek Powiem Ci, że ten sznurek może być pierwszorzędny. Widziałem już ten sznurek dawno temu, tylko nie wiedziałem jak się nazywa. Pierwszy lepszy lepszy ruch w googlach :):

http://www.nadex.pl/sznurkisizalowe.htm

Bardzo możliwe, że łatwo i mocno będzie się trzymał za pomocą kleju do drewna, ale jeszcze zamocowałby go za pomocą długich, cienkich gwoździków bez główek, tak może co 10cm i niech sobie schnie ten klej. 8) Łatwe, i szybkie i nie chyba nie drogie. Pewnikiem wypróbuje go na mojej chatce ;)

 

 

No taki był plam, ze na gwosdziki i na silikonowy klej (tak radził góral) Gwozdzikow nie bedzie widac bo łepki schowaja sie w linie, line mam od kilku miesiecy i wyglada fajnie, / taka jak stara, kosmata / tyko te naroża sa na tyle równo zrobione, ze po wyszlifowaniu chałupy sprawdzimy czy w ogole bedzie nam potzrebna - czy te naroza beda szpecić.

Bal po wyszlifowaniu (zrobiona jest wieksza czesc chałupy) wyglada super, mam juz kuchnie kaflową wiec wnetrze powoli zaczyna nabierać rumieńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich balowiczów :)

my wprawdzie na razie na etapie szukania działki, ale dom na pewno z bala będzie więc będę czytać wchłaniać wiedzę i dokształcać się :)

a i my w Karkonoszach zamierzamy się budować choć oboje z Górnego Śląska :lol: 8)

no i jeszcze studia muszę skończyć coby czesne nam odpadło :evil: :roll:

pozdrawiam :)

( mam ambitny plan przeczytać cały wątek, bo dzienniki już poczytane :lol: )

 

Witam przyszłego sąsiada ! :wink:

A gdzie w Karkonoszach szukacie tej działki? Dajcie znać to podrzucę wam kilka "namiarów".

 

PS.

Miłej lektury :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych, którzy mieszkają już w domu z bali:

 

jak jest z izolacją akustyczną (chodzi o dźwięki z zewnątrz)?

 

jestem na etapie podejmowania decyzji o budowie domu i zastanawiam się nad tym z czego budować. Najbardziej zależy mi na ciszy i spokoju stąd pytanie.

 

Doczytałem, że w domach z bali kiepsko jest z izolacja akustyczną w przypadku dźwięków wewnątrz domu, jednak bardziej interesuje mnie jak jest z zewnętrznymi źródłami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym, że kiepsko, po prostu bardziej "się nosi" w domu ot co....

Akustyka idealna dla muzyków :lol: :lol: :lol:

Z zewnątrz bardziej słychać co się dzieje w środku, niż w przypadku murowańca.

Dźwięki dochodzące z zewnątrz są również bardziej słyszalne niż w ceglakach....

Natomiast w domu zawsze się coś dzieje, rzadko ma się kompletną ciszę, więc słyszalność po przyzwyczajeniu się spada niemal do zera.

 

Poza tym ja się nie znam, bo dom mam na lekkim uboczu, niewielu sąsiadów obok, od drogi głównej w miarę daleko (choć ją słychać i widać ....przed domem jak jestem....)....

Poza tym dom drewniany rzadko buduje się w bliskim sąsiedztwie innych domów.... Tak to z reguły bywa....

 

Ale ja się nie znam.... 8) 8) 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziecka podobały mi się domy z bali i uważam że są znakomite, tylko trzeba trafić na dobrych specjalistów żeby nam ten dom w miarę dobrze postawili. Ogólnie to takie domy mają chyba więcej zalet niż wad. Wiadomo, że każdy narzeka na zimę, bo wtedy dla posiadaczy takich domków nastaje ciężki okres, ale wydaje mi się, że oni tak tego nie odbierają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...