Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie balowicze. Szukajac inspiracji opasek okiennych siostra podała mi taki adres

 

http://polska.romantycznie.com/

Dziele sie majac nadzieję że tak jak mnie pomoże wybrac coś dla siebie i naprowadzi na odpowiedni kierunek

 

Fajna stronka, i bardzo dużo zdjęć starych drewnianych domów.

Polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Balowicze :)

Pilnie potrzebuje inspiracji na łazienkę :)

Pokażcie prosze swoje łazienki:)

Pomocy, jutro musze kupić kafle :roll:

 

http://www.polskadrewniana.pl/index.php?pk.2,id.11

mnie sie podoba łazienka taka jak na linku jaki podałam wyżej.

Też chętnie poogladam jakies lazieneczki bo moja jest mocno niesprecyzowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeta, swieta i po świetach. U nas pierwsza wigilia w domku z bala. cudnie, klimat fantastyczny, ciepelko i cale tabuny ludzi. kuchnie sobie wymyslilam bardzo fajnie bo zdala egzamin w 100 procentach. podlogi nie mamy nadal podejrzewamy ze podsiaknelo nam pod dom zanim zrobiona byla opaska wokol i teraz powoli ta wilgoc wylazi przez co jastrych slabo schnie. do tego kolejna atrakcja-balkon na wykuszu nie siada rowno z domem wiec zrobil sie nam skos w strone domu zamiast od domu. efekt- dzien przed wigilia kapalo mi na stol w jadalni, zadne silikony, gumy i folie w plynie nie daly rady wodzie ktora sie zgromadzila na balkonie po stopnieniu sniegu....co teraz nie wiemy...

 

co do balustrady kutej z drewnianymi slupkami-mamy i jestesmy zachwyceni nie tylko my ale i wszyscy goscie. absolutnie nie wyglada ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia- też mam takie wrażenie,...... święta, przygotowania, wyjazd do rodziny i ........., w niedziele która szybko przyszła trzeba było wracać....

 

a ja słowo do tego osiadania...:

 

jakbym miała dachówkę to proces tego osiadania byłby szybszy i szczelniejszy, wyliczyłam ze ciężar dachówki na naszym dachu to około 12 ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Kasia Maciejewska nas skierowała do Was, ciężko nam oderwać się od kompa. Jest co czytać :lol:

Jesteśmy parą wariatów obecnie spod Rzeszowa. Mieszkamy w murowanym klocuszku na wsi, w niezłym miejscu strategicznie i krajobrazowo, mamy dwulatka i dwie sunie, pracę i chyba kryzys wieku średniego. 18 listopada staliśmy się właścicielami drewnianej ruderki i 2,54 ha w okolicach Dubiecka. Heh, chyba Kruszon zadał gdzieś pytanie "kto by chciał mieszkać w czarnym domu?" No my właśnie, wariaci rodem z Rzeszówka (Sportowa & Krakowska Północ), a Ciebie, Ziomalu, będziemy zasypywać tonami pytań, bośmy ciemni jak tabaka w rogu, a z tej ruderki chcemy uwić gniazdko, dostawiwszy drugą, przeniesioną ruderkę... My, humaniści z lewymi rączkami , ot nienormalni.

Nie wiem, czy odważymy się na dziennik remontu i rozbudowy... Na razie z przerażeniem rujnujemy zastałe luksusy - dyktę z "salonu" i regipsy z kuchni. W wolnych chwilach studiujemy Wasze dzienniki (zaczęliśmy oczywista od Kruszona i PITa, teraz pójdą następne). Oby i nam się udało.

Trzymajcie kciuki.

Pozdro Wszystkim, Nasza Nowa Rodzinko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze :)

Pytanie o czarnym domu - nie moje, czuję się głęboko urażony :evil: :evil:

Tym bardziej, że kiedyś przez głowę mi przeszło budowanie na bazie starego domu....

 

PS. My z żoną również humaniści..... Jakoś daliśmy radę.... Przed budową wiedziałem tylko jak obsługiwać łopatę......

 

A dziennik - koniecznie. Mało takich.....

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszonku, Daj się przeprosić !!!!!! :roll:

Strasznie, widać, kotłuje mnie się wszystko, co tu czytam. :oops:

 

Mówisz, humanista też człowiek ??? Z ręcyma ??? KRZEPISZ, jak na Kruszona (mniam, mniam) przystało.

Dzięki.

Co do dziennika szaleńców... pomyślimy, pomyślimy, skoro taka zachęta. Choć na razie, póki zima i wyjazdy tylko w weekendy i to, jak się uda Bąbla oddać w adopcję, wiele się pewnie nie będzie działo. A i fundusze jakieś sensowne będą dopiero, gdy się ten nasz obecny dom sprzeda. A oby się sprzedał dobrze (jeszcze nie próbowaliśmy :lol: ). Dodatkowy zgryz, to przedrzeć się przez instrukcję wklejania zdjęć :(

 

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać po długim czasie ciszy z mojej strony.

 

UWAGA, będzie długie..... :o

 

Zasadniczą częśc budowy mamy na szczęście już za sobą, została nam do polożenia glazura i armatura, ogrzewanko i kotlownia - czyli dożynki na koniec....

 

Budowałem z formą Dom z Bieszczad z Jasła. oto moja opinia na ich temat:

- solidny materiał, mocna weryfikacja meterialu na placu budowy, zostaje na domu tylko najlepszy

- solidni wykonawcy, profesjonalni pracownicy, dodatkowo porządni ludzie, nie tankuja w pracy, robią jak maszyny od 7 do 18

- firma elastyczna w kwestii widzimisiów inwestora (w granicach rozsądku oczywiście), finansowych (wysokość rat) i zakresu prac już w trakcie realizacji (w granicach rozsądku oczywiście)

- terminowość 5 na 5 (oczywiscie da sie dogadać w terminach również)

RADY:

- firma jest firmą ale tworzą ją LUDZIE - rozmawiac jak z ludźmi a nie chcącymi nas wydoić sprzedawcami

- traktować pracowników jak ludzi a nie jak roboli - odpłaca się tym samym

- weryfikować zakres wykonanych prac i materiałów z umową (zabezpieczenie obustronne)

Ogólnie:

- taniej niż u wielu innych firm

- budowane przez fachowców robiących w drewnie od lat

- jak najbardziej Firma godna polecenia.

 

 

A teraz kwestie swego czasu poruszane na forum a związane z ociepleniem wełną drzewną i Ekofibrem.

W ścianach pionowych (12cm balika+3,5cm szalówka od wewnątrz) mam wełnę drzewną 10cm. Kładło sie to przyjemnie, bez uszczerbków na zdrowiu, docinane nożem lub pilarką do drewna.

W połaci dachowej i stropodachu nad poddaszem mam Ekofiber wdmuchiwany na sucho. Przyjechali, wdmuchali, pojechali, przyszła faktura, zapłaciłem 5000 i spokój (powierzchni ocieplona to około 95m2 grubość 20-25cm). Aha, sprzątanie resztek zajęło mi 3 godziny (miotła + odkurzacz). Ocieplenie było robione w lipcu i efekt byl zauwazalny prawie natychmiast - o wiele chłodniej było na poddaszu po Ekofibrze niz bez niego....

 

Jakość ocieplenia trudno mi jeszcze jednoznacznie określić bo nie zacząłem jeszcze normalnie grzać. Generalnie temperatura w domu ani razu jeszcze mi nie spadła poniżej 0. Najniższa zanotowana: 1,2C, srednio po nocy jest 3-6C. Przy mrozach codziennie przepalam kozą przez 2-4 godziny uzyskując wzrost temperatury o 6-10C na dole i 2-4 na poddaszu. Temperatura spada około 0,5 na godzine (przydają się gadzety otrzymywane przy okzaji różnych promocji.... np. termometr z wykresem trendu zmian temp....) :D

 

Zastosowałem tylko folie wiatroizolacyjną na ściany zewnętrzne i oczywiście dach. Na stropie nad poddaszem oraz pod szalówką i w ścianach działowych stosowałem gruby papier pakowy brązowy.

 

UFFF, ale sie napisałem.....

Pozdrav dla balowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, ze taka sciana jest szczelna. Jak nie jest, to mysle, ze szczelna sciana grubosci 10cm jest cieplejsza.

 

I to jest najprawdziwsza prawda. Moje szczelinki właśnie zamykają się pod ciężarem dachu (dachówki właściwie) - dlatego tak cierpliwie czekam do wiosny z wykończeniówką. Sama nie wierzę, że dom tak osiada ! Ale moje bale były mokre więc jak to się wszystko "dociśnie" - będzie termosik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe realizacje domów z bali

Z tego co wiem robi je Ukraińska firma - działa podobno również w Polsce

 

Taak? A skąd to wiesz? Bo na stronie spółki nie ma ani jednego fizycznego adresu. Jest mail i komóra, i... niebagatelne ceny produktów.

Ręczysz za nich (czy za siebie ;))?

 

mój znajomy chciał wybudować dom z bali i podesłał mi kiedyś kilka linków z prośbą o radę (zajmuję się budowlanką).

Zwróciłem uwagę akurat na te realizacje ponieważ są inne od tych, które już widziałem.

Ręczyć nie ręczę ponieważ nie znam firmy.

Faktycznie jest tylko kontakt z przedstawicielem handlowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE...można dokupić wełny (takiej naturalnej owczej) do ocieplania domu???

 

ktoś tutaj kiedyś miala taka wełne ale chciał ją jakoś impregnować, może się odezwie czy zrealizował ten pomysł i z jakim skutkiem???

 

Annnja - a pytałaś RT ?? może ma coś na stanie i mógłby Ci podesłać

a co się dzieje? co chcecie ocieplać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, szukam, przeglądam.

A u mnie nadszedł czas najwyższy na docieplenie szpar między balami. Sama szpara - tu sobie wymyśliłem taśmę samorozprężną, ale na zewnątrz warto to jakoś zamaskować. Sporo się pisze o mszeniu czy upychaniu sznura konopnego czy też jutowego (sizalowy jest silnie higroskopijny). No i ok , ale nie mogę doczytać o sposobie mocowania go do gładkiej (jakby nie było) powierzchni bala (mój to okrągły, toczony 18 cm). I tak sobie wymyśliłem cienkie gwoździe mosiężne lub ze stali nierdzewnej (stal czy miedź po czasie zacznie zostawiać smugi). Mógłby być i klej, ale jakoś to do mnie nie trafia.

Jak myślicie, będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz rodzinę w USA lub Kanadzie. To już było na forum.

 

Tak dla przypomnienia.

http://www.perma-chink.com/permachink.htm

 

W Polsce i w Czechach wygodzi dosyć drogo.

 

Mój kolega mieszkający w USA wysłał mi parę dłut i książkę ze strony amerykańskiej, bo przy okazji wysyłał rodzinie paczkę i przez jakąś firmę wysyłkową. Wyszło mi nie drogo z tą wysyłką. Pocztą z USA za morze, wychodzi drogo i jeszcze przewalutowanie, to nie mały koszt.

Omawiany środek w USA jest o wiele tańszy niż w Polsce i może w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...