Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Piotr Wlezień

No cóż pewno dobre rozwiązanie ale u mnie zamiast rusztu drewnianego jest ruszt z profili, jest on osadzony na "wąsach" stalowych które mają możliwość ruchu około 4 cm i jak na razie wystarcza dom zbudowany we wrześniu 2008 i ogrzewany od zimy 2008/2009 a od września 2009 mieszkam w nim. dom osiadł na balach około 6 cm i ściciany z płyt G-K bez rys. spękania mam tylko na poddaszu gdzie był szkielet a nie bale, aczkolwiek mam duże problemy z izolacyjnością okien, ale tylko takie oferował mój wykonawca (nigdy więcej w życiu nie zdecydowałbym się na te okna, cóż mój błąd wszyscy ostrzegali, że stolarka w Stollux to ich najsłabsze ogniwo). Tak poza tym to wygląda, że wszystko OK poza drobnymi minusami

 

 

Czy mzoe ktos na rysunku, fotce, pokazac jak u niego była przymocowana scianka na kafelki w lazience do bala? Bede bardzo wdzieczna bo rysunek, zdjecie, bardziej przemawia do mnie niz enigmatyczne wytłumaczenie cieśli, a wykonawcy tutejsi jas=cys mało kumaci wiec ja musze wiedzieć wszytsko na 100 %

jak przykręcony jest u was np geberit do sciany? na sztywno?

 

akselek to już kiedyś było. rys od starej strony Pana Nitki. Zauważ, że ruszt jest tak przymocowany, że może poruszać się góra dół. To jeden ze sposobów.

http://images37.fotosik.pl/244/9cd9feb1dc92bea7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Piotr Wlezień

No cóż pewno dobre rozwiązanie ale u mnie zamiast rusztu drewnianego jest ruszt z profili, jest on osadzony na "wąsach" stalowych które mają możliwość ruchu około 4 cm i jak na razie wystarcza dom zbudowany we wrześniu 2008 i ogrzewany od zimy 2008/2009 a od września 2009 mieszkam w nim. dom osiadł na balach około 6 cm i ściciany z płyt G-K bez rys. spękania mam tylko na poddaszu gdzie był szkielet a nie bale, aczkolwiek mam duże problemy z izolacyjnością okien, ale tylko takie oferował mój wykonawca (nigdy więcej w życiu nie zdecydowałbym się na te okna, cóż mój błąd wszyscy ostrzegali, że stolarka w Stollux to ich najsłabsze ogniwo). Tak poza tym to wygląda, że wszystko OK poza drobnymi minusami

 

 

Czy mzoe ktos na rysunku, fotce, pokazac jak u niego była przymocowana scianka na kafelki w lazience do bala? Bede bardzo wdzieczna bo rysunek, zdjecie, bardziej przemawia do mnie niz enigmatyczne wytłumaczenie cieśli, a wykonawcy tutejsi jas=cys mało kumaci wiec ja musze wiedzieć wszytsko na 100 %

jak przykręcony jest u was np geberit do sciany? na sztywno?

 

akselek to już kiedyś było. rys od starej strony Pana Nitki. Zauważ, że ruszt jest tak przymocowany, że może poruszać się góra dół. To jeden ze sposobów.

http://images37.fotosik.pl/244/9cd9feb1dc92bea7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja trochę z innej beczki

 

Jakiej konfiguracji ogrzewania używacie ? Ja planuje konwektory i kominek z rozprowadzeniem, dom 140m2, 20 styr na podłodze i 25 wełna na dachu.

Boje się kosztów użytkowania zimą, chociaż z drugiej strony piec na paliwo stałe i siedzenie w kotłowni po pracy i przed pracą nie przemawiają do mnie.

jakie są wasze doświadczenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja trochę z innej beczki

 

Jakiej konfiguracji ogrzewania używacie ? Ja planuje konwektory i kominek z rozprowadzeniem, dom 140m2, 20 styr na podłodze i 25 wełna na dachu.

Boje się kosztów użytkowania zimą, chociaż z drugiej strony piec na paliwo stałe i siedzenie w kotłowni po pracy i przed pracą nie przemawiają do mnie.

jakie są wasze doświadczenia ...

 

Temat już przerabiany.... U mnie kominek z DGP mechanicznym + gaz. Dom 110 m2. Tego ostatniego nie włączałem do tej pory, jakoś nie było potrzeby.

Natomiast jakby nie patrzeć kominek to również piec na paliwo stałe. W związku z czym posiedzieć przy nim trochę trzeba.... Ja akurat lubię.....

Jak na razie spaliłem drzewa za 600 zł, w sobotę dokupiłem za kolejne 600. Mam nadzieję, że styknie do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Ja trochę z innej beczki

 

Jakiej konfiguracji ogrzewania używacie ? Ja planuje konwektory i kominek z rozprowadzeniem, dom 140m2, 20 styr na podłodze i 25 wełna na dachu.

Boje się kosztów użytkowania zimą, chociaż z drugiej strony piec na paliwo stałe i siedzenie w kotłowni po pracy i przed pracą nie przemawiają do mnie.

jakie są wasze doświadczenia ...

U mnie tylko kocioł 25 KW na ekogroszek, jak na razie nie planuję kominka bo nie widzę potrzeby, jedna kotłownia mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów. Piękne te Wasze domy z bali:)

Proszę o pomoc poszukuję solidnej i taniej ekipy ze śląska, budującej w systemie szkieletowym. Chcę wybudować prosty budynek użytkowy 6x7m z dachem dwuspadowym najlepiej do stanu deweloperskiego. Za wszelkie kontakty będę wdzięczny. pozdrawiam[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gliwicki

Gdzieś w okolicy Gliwic jest firma, która buduje w drewnie. Nie wiem, czy to szkielet, ale już kilka razy mówili mi, że jest taka firma. Natomiast na forum "Szkielet" Pana NItki jest mowa o firmie z opolskiego, która buduje w szkielecie. To co czytałem, są solidni. Musiałbyś tam zajrzeć, może znajdziesz kontakt. Czy to są tanie firmy, to nie wiem. Wiem z obserwacji, że takie budowanie jest dosyć drogie, jak na polskie warunki. Cena porównywalna z murowańcem. Wynika to chyba z tego, że mało jest firm budujących w szkielecie w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska!

Przymierzam się do założenia gazu w domu, bo niestety kominek to fajna sprawa, ale jak sie siedzi w domu.

Stąd moje pytanie do wszystkich balowiczów, ktorzy ogrzewają gazem. Ile metrow idzie wam na miesiac?

Dodam, źe dom mam z bala 25 nieocieplany. Jak palę w kominku to jest ok - 20-21 stopni. Jak nie palę....szkoda gadać.

Ma ktoś gaz i podzieli się doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i kominek i gaz.

Gaz do tej pory nie używany, ale zaszły takie i nie inne okoliczności, na czele z mrozem i trzeba było gaz włączyć. Szkoda Waszego czasu, żeby się rozwijać z osiadającym domem, pierwszym sezonem grzewczym, mszeniem do poprawy itd. ......

 

Włączony piec gazowy dopiero w ostatni piątek wieczorem.

Na razie obserwacje weekendowe, więc nie miarodajne....

10m3 na dobę......

Taki głos mały na początek.....

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym drzwi mi wyglo jak cholera. Na weglach wieje zimno, zastanawiam się co robić? Regipsami chate psuć?

matko, magda, nie strasz..... Moze weź załatw kamere termowizyjna , zaznacz dokładnie gdzie najbardziej wieje, i pianke wpuscisz jak sie troche ociepli ( teraz najłatwiej nuło by zaznaczyc gdzie.....

ale oczywiściue nie ma takich doświadczen, bo chałupa jesczze nie grzana wiec nie wiem gdzie bedzie uciekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem gdzie - na weglach wlasnie.

Mam ten problem ja, ma moja kolezanka, seba mial.

Wiec za wczasu zwroc uwage na wegly, zeby potem jaj nie bylo.

Seba mia i nie ma? to co zrobił? I jak za wczasu zwrócić na to uwagę, jak nie grzeje w chałupie to nie wiem gdzie bedzie wiało, teraz jest zimno i w chałupie i na dworze.... łopatologicznie proszę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...