Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myśmy używali takera ręcznego, więc pneumatyczny jak najbardziej będzie sporym udogodnieniem.....

 

8)

 

Taker ... no i poleciałam do pana "googla" ...zapytać co to taker ... :lol:

 

To my mamy chyba lepszy. Bardzo "letko" się pstryka i super, że się przyda.

Widziałam oczyma duszy potłuczone młotkiem palce :D

Madzia - jak ja się naoglądam "forumowych" fotek z akcji "ocieplanie poddasza" ...to widzę, że to nie przelewki będą. Ale baaaardzo bym chciała ...żebyśmy to zrobili sami. Nie mam zaufania w tej materii do nikogo.

Paskudna robota - ale jak jest zrobione dobrze - niewymierne efekty...

Zresztą ty to wiesz ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jedno pytanie (zauważyłem u siebie) - przy szorowaniu bali szarym mydłem i szrobrem, na powierzchni powstają takie zmechacenia czy włoski - jakieś takie g...też tak macie?

PS - sznurek czeka na ocieplenie...ale na razie kombinuje nad jego końcówkami, bo po przecięciu się rozplatają. Myslałem o zwykłej taśmie izolacyjnej cietej na pół w trakcie obcinania nadmiaru. w sumie tak czy inaczej są one chowane czy to pod listwami czy sznurami pionowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, trochę dawno już tutaj nie zaglądałem. Widzę, że część z balowiczów boryka się z problemami przezwiewu na węgłach. Miałem też ten problem. Ponadto bale bardzo popękały. O ile mi to nie przeszkadza wewnątrz, to z zewnątrz obawiałem się, ze woda będzie się zbierała w tych pęknięciach (jak deszcz zacina) i będzie te beleczki rozsadzało. Przeglądałem strony internetowe zagraniczne (Kanada, Finlandia itp). Okazało się, że w Polsce jest producent-sprzedawca specjalnej szpachlówki do drewna (Tytan - Professional) sprzedawanej w puszkach-wiaderkach po 3,5kg. konsystencja tego materiału jest podobna do mazi, że szpachlówką fajnie się nakłada. Są różne odcienie tej szpachlówki. Ja brałem sosnę lub świerk. Najpierw sprawdziłem czy po dodaniu farby zmienia kolor i faktycznie, zacząłem trochę koloru dodawać. Nakładałem masę do tuby wyciskowej i ostrą koncówką wciskałem masę w pęknięcia i szpary. Dociskałem szpachlówką i trzeba było odczekać z 2-3 dni (sierpień - wrzesień). Później szlifowałem szlifierką i poprawiałem szpachlówką te miejsca, gdzie się obkurczyło. Później znowu szlifowanie, podkład Valti base i Valti Color. Po stwardnieniu jest jak kamień. Jak popeka to z 2-3 lata pouzupełniem ubytki i znowu pomaluję, Nic nie wieje, woda nie wsiąka. Jak zrobię fotki w wolnej chwili to wrzucę . Acha, na 23 marca żona ma termin (będzie chłopak). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale sie z was usmialam z tej wojny biologicznej zwlaszcza i z ciebie Jezyku kochany tez. Biedna jestes bo my tu na wsi nie mamy umowy na odsniezanie ale mieszka taki plugowy co to za piweczko albo flaszeczke do nas zajedzie i od poczatku zimy i cudownie i przejezdnie jest :wink:

 

Magdalena-dokladnie to samo robiliam i sama i z malzem przed swietami. U nas poszlismy po calosci i bylo tyle pylu ze wzeilam firme sprzatajaca bo sama nie dalabym rady. Jak w stolarni. Podpowiem ci ze welna stalowa jest super do wygladzania bali po papierze sciernym. A co do malowania wewnatrz-sciemnieje ci na pewno ale mozesz zamiast malowania wysmarowac woskiem lub olejem albo olejowoskiem. kolorek na pewno sciemnieje ale wyobrazam sobie ze pieknie sloje wydobedzie. My tak na pewno zrobimy jak nam chalupka wyschnie, poki co niczym nie robimy a dom ma juz 2 lata.

 

Maly-po szczotce ryzowej tak jak piszesz-porobily sie takie zmechacenia. Papier scierny i welna lepiej sobie radzily z szarzeniem niz mydlo i szczotka.

 

Seba-moj syn tez marcowy, mialam termina jak twoja zonka ale nam sie spieszylo zeby przed wielkanoca zdazyc i mlody jest z 17 marca. Przyspieszanie bylo bardzo przyjemne hehe :wink: trzymam kciuki za malego balowicza.

no to bedzie kolejne balowe dziecko :D

 

lina do upychania jest jutowa taka sama jak u malego, mozna dostac na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia - no ja nie wiem co za czasy nastały ?!

Na naszą działkę dojedziemy wszystkimi trzema drogami (przez wieś, przez las i z górki takiej 10% ) ... a miasto ... apokalipsa :o

 

Cosik mi sie wydaje, że my na tą wieś przeflancujemy sie ...bodaj na zimę !

 

Seba - gratulację ! Nowy domek - nowy potomek ... coś w tym musi być :wink: Odzywaj się chłopie czasem . Potrzebne nam tu takie doświadczenia pomieszkujących ... a wszystkich "wciło" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasia. Ale zanim przeczytałam informację od Ciebie mąż po pracy odwiedził Castoramkę i przywiózł mi na ostatni szlif papier 150. Poleciałam wczoraj po bandzie i pociągnęłam jeszcze raz 150. Spać poszłam około 23 a dziś wstałam 5:30 z powodu ... bólu wszystkiego. Jeny ja to jakiś dzik jestem. Szkoda że nie mogę Wam przekazać organoleptycznie stopnia gładkości bali bo aż się "piórka podnoszą". Hormonu szczęścia mam taki poziom że chętnie się z Wami podzielę, depresji brak, muskuły coraz większe, kalorii straciłam full więc zaraz lecę do sklepu po pączka!!! I jak tu nie powiedzieć że pięknie jest. :wink:

Seba życzę najlepszego z powodu maluszka. Potwierdzam to co pisze kasia_słoneczko że pod papierem ściernym nic się nie podnosi ,

czasem opadają ...siły :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w Polsce jest producent-sprzedawca specjalnej szpachlówki do drewna (Tytan - Professional) sprzedawanej w puszkach-wiaderkach po 3,5kg.

Link do szpachlówki: http://www2.selena.pl/cms/?__page_id=72&sid=10

Dzięki za cenne uwagi. Na wiosnę mam zamiar kolejny raz malować dom, a wcześniej pouzepełniam większe pęknięcia, wiatr to się wszędzie wciśnie piernik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały- ja to nazywam że mi się "papierzy" i wtedy tylko domywam czystą wodą i zostawiam, bo jak zaczniesz bardziej trzeć to jeszcze więcej papierzenia,

 

SEBA- gratuluje!!!!

 

a u nas co 2-3 dzień jedzie Straż z łychą i zbiera z drogi co napadało,...

ale 1dzień i tak musiałam przymusowo urlop brać, a innego ranka odśnieżał mąż 50m. drogi aby pod koła....-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa...Proszę bardzo o pomoc!Mam deskę dębową, którą muszę zabezpieczyć czyli zaolejować lub polakierować. Chciałabym uzyskać złocisty odcień deski dębowej.Nie mam pojęcia jakiego lakieru mam użyć. Zaolejowałam na górze w domku z bali deskę sosnową olejowoskiem firmy OSMO. Kolor wyszedł bardzo ładny - miodowy, ale nie jestem pewna, czy takie zabezpieczenie będzie dobre do salonu i kuchni na dole, gdzie jest wyjście na ogród, będą wszyscy chodzić w butach, będzie biegać pies i koty..Wiem, że taka podłoga jest trwała, jeśli odpowiednio poświęci się jej dużo czasu, a ja nie chciałabym być niewolnikiem swojej podłogi...wykombinowałam sobie, że nałożę na te deski bejcę dąb jasny firmy V33- zrobiłam próbkę, wyszło ładnie, a na to chciałam dać lakier jednokomponentowy tej samej firmy według zaleceń producenta. Problem jest w tym, że przeczytałam na forum, że lakiery te nie są zbyt dobre... i cały mój plan runął.. Czy ktoś mógłby mi pomóc i polecić jakiś lakier, jak mam uzyskać słoneczny kolor deski dębowej, bo ręce mi już opadają...Czy można mieszać bejcę jednej firmy i lakier drugiej, bo coś mi się wydaje, że nie bardzo...Dziękuję za każdą odpowiedź!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że przeczytałam na forum, że lakiery (V33) te nie są zbyt dobre... i cały mój plan runął..

 

A czy opinia nie pochodzila od konkurencji? Ja caly dom wymalowalem V33: na zewnatrz, sufity, boazerie, parapety, drzwi, podlogi. Oczywiscie roznymi produktami. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hania, nie słyszałam aby były problemy przy stosowaniu bejcy 1firmy a lakieru innej firmy, wydaje mi się że jest to jak najbardziej możliwe, ja sama bejcowałam firmą Bartek a potem lekierowałam domaluxem (deski) nie było żadnego problemu,

tylko nie wiem czy nie mylisz pojęć bo bejca nie zabezpiecza drewno, ona tylko daje kolor (są wodne i na bazie rozpuszczalników, ew. chemi)

 

 

MAM wielkie pytanie:::::::

do tych co nie mają jeszcze odbioru, w jakiej firmie ubezpieczacie domy i czy Wasze ubezpieczenie obejmuje też wyposażenie???

chętnie poznam też kwoty tegoż ubezpieczenia -tzn. ile płacicie tej ubezpieczalni, nie chodzi mi o wartość domu, może być na priv

DZIĘKUJE>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My używaliśmy produkty firmy Tikurilla (Finlandia). Jako podkład Valti Base, jako farba Valti Color. 2 razy malowane pędzlem, ale myślę że po 2-ch latach trzeba poprawić i starczy na dłużej. Pęknięcia mieliśmy takie że w niektóre można było palce włożyć. Najlepiej samemu szpachlować, powoli, nie spiesząc się. Starać się wcisnąc jak najgłębiej ta szpachę. Nam poszło na chwilę obecną 20 pojemników po 3,5 kg - na zewnątrz budynku. Sporo (70 kg, ale i dużo było pęknięć). Z tego myślę, że 15-20 kg poszło ze szlifowaniem, część spadła na zięmię przy nakładaniu. Uzywać można w temperaturze >+5 stopni. Nam zostało z zewnątrz do poszpachlowania garaż i przed drzwiami wejściowymi (nie zdążyłem ze względu na pracę), ale na wiosnę dokończę. Myślę też o szpachlowaniu wewnątrz domu.

 

Moje przemyślenia po 2-ch latach mieszkania to takie, że strosowałbym dobrze wysezonowane drewno (zakup z pewnego źródła - grubość max 18cm) i dałbym ocieplenie - wełna z 5-10cm) i od środka deskowanie. Po pierwsze mniejsze przekroje nie popękałyby, po drugie chata byłaby lepiej uszczelniona - ale to tylko moje spostrzeżenia. Zwróciłbym ponadto uwagę na wykonczenie węgłów - zamki. Powienien być do tego specjalista, a nie partacze, którzy piłą motorową wycinają odpowiednie wcięcie i dają piankę. Zróciłbym też uwagę na grubość dybli. u mnie dali dyble o grubości 3-4 cm, a i tak niektóre belki poskręcało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...