Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na zewnątrz polecam lakierobejce Dulux oraz Syntilor.

 

Dulux ma ładniejszy ciemny brąz niż Syntilor i malowaliśmy nim słupy i sztachety:

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/Dulux_lakierobejca.jpg ,

 

natomiast Syntilorem (dąb złocisty) podbitkę i drzwi wewnętrzne:

 

http://www.syntilor.com/pl/witamy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeny odpowiedziałam już hani 1341 na priv bo znowu mnie net nie powiadomił :evil: , a zajęta byłam malowaniem ściany w salonie i kominka :D .

Kruszon ma 100% racje że 3v3 w niebieskim opakowaniu daje ciemniejszy odcień, farba ma fajną konsystencję żelu i prawie nie chlapie. W żółtym nie jest taka żelowa ale odcień bezbarwnego jest dużo jaśniejszy.

Zamierzam właśnie na zewnątrz malować tą żelową w (niebieskim opakowaniu) oczywiście po wcześniejszej rozmowie z firmą i otrzymaniu od nich wyczerpujących informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, trochę dawno już tutaj nie zaglądałem. Widzę, że część z balowiczów boryka się z problemami przezwiewu na węgłach. Miałem też ten problem. Ponadto bale bardzo popękały. O ile mi to nie przeszkadza wewnątrz, to z zewnątrz obawiałem się, ze woda będzie się zbierała w tych pęknięciach (jak deszcz zacina) i będzie te beleczki rozsadzało. Przeglądałem strony internetowe zagraniczne (Kanada, Finlandia itp). Okazało się, że w Polsce jest producent-sprzedawca specjalnej szpachlówki do drewna (Tytan - Professional) sprzedawanej w puszkach-wiaderkach po 3,5kg. konsystencja tego materiału jest podobna do mazi, że szpachlówką fajnie się nakłada. Są różne odcienie tej szpachlówki. Ja brałem sosnę lub świerk. Najpierw sprawdziłem czy po dodaniu farby zmienia kolor i faktycznie, zacząłem trochę koloru dodawać. Nakładałem masę do tuby wyciskowej i ostrą koncówką wciskałem masę w pęknięcia i szpary. Dociskałem szpachlówką i trzeba było odczekać z 2-3 dni (sierpień - wrzesień). Później szlifowałem szlifierką i poprawiałem szpachlówką te miejsca, gdzie się obkurczyło. Później znowu szlifowanie, podkład Valti base i Valti Color. Po stwardnieniu jest jak kamień. Jak popeka to z 2-3 lata pouzupełniem ubytki i znowu pomaluję, Nic nie wieje, woda nie wsiąka. Jak zrobię fotki w wolnej chwili to wrzucę . Acha, na 23 marca żona ma termin (będzie chłopak). Pozdrawiam

 

Sebastian, gratuluję i ściskam kciuki za powodzenie akcji pod kryptonimem "synek"

Miałeś nas odwiedzić, a jak zawiniecie się w pieluchy to taka odległość stanie się problemem (skąd ja to znam ) :p

 

 

 

 

przestraszyliście mnie wszyscy tym wianiem na węgłach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc farba mam oczywiście na myśli lazura :D . Pięknie brzmi i dobrze się kojarzy. :wink:

 

Dzięki za szybką odpowiedź, wolę jaśniejszy odcień z tej żółtej puszki, chociaż to na granatowej jest napisane, że zawiera uv z 8 letnią gwarancją.. W każdym razie kupię najmniejszą puszkę i zrobię próbkę na balu, zastanawiam się też nad olejem z V33 lub z altaxinu, bo też ma zabezpieczenie przed uv. Dziękuję za sugestie wszystkim i przepraszam, że tak marudzę, ale to nie decyzja zakupu kremu do twarzy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ta lazura moim zdaniem nie nadaje się do pomieszczeń "mokrych". Tam już trzeba coś innego zastosować. W moim przypadku był to olej duński. Świetna rzecz.... Tylko długo... pachnie....

 

Czytałam na stronie o oleju duńskim i myślę, że to b dobry wybór. Jest tam też opis oleju specjalnego na zewnątrz, podobno trwalszy od lazury, czy wiadomo Ci coś na ten temat, czy ktoś może stosował taki olej do konserwacji bali zewnętrznych? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akselek nie mart się tym "wianiem" masz przed sobą największą panikarę i swojego czasu największą przeciwniczkę drewniaków i co... ze wszystkim można sobie poradzić :wink: . Pozdrawiam

Obiecałam pokazać kominek

http://images39.fotosik.pl/255/d23a89e2828f6f00m.jpg

 

A jak już pokazałaś ...to sprzedaj patent na ten ciapany tynk :wink: :lol:

 

Fajny - taki do wiejskiego domku . Tylko duży sie wydaje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomocy,bo mi ręce opadły,postanowiłem tu przedstawić swoją sytuację,gdyż zauważyłem,że ten dzial ma ogromną ilosc postow i użytkownikow,więc można się poradzić a pozatym to moj dom też ma być z bali,piszę MA BYĆ,bo już na etapie wspolpracy z architektem powstał skomplikowany problem,do rzeczy.Ponad 1.5 roku temu zleciłem architektowi wykonanie indywidualnego projektu domku jednorodzinnego + domku letniskowego,za projekt domu krzyknal 9 tyś a za letniskowy całoroczny 3tys.Nie spisalismy zadnej umowy wszystko slownie ustalismy koncepcje wstepna i przystapil do prac,prace trwały prawie poltora roku czyli mega dlugo 2 razy przekladal termin ukonczenia.Niestety myslalem ze w tych 9 tys bedzie juz wszystko ale okazalo sie ze musze wykonac opinie geologiczna 1tys.zl,projekt zjazdu z drogi na dzialke 1.5tys.zl,no i architekt powiedzial ze jeszcze beda wykonywane projekty branż i to bedzie koszt ok.1.5tys.zl.Architekt pare miesiecy temu ukonczyl projekt i zgodnie z umowa zlozyl wniosek o wydanie pozwolenia na budowe,w Starostwie sie okazalo ze dom jak najbardziej,ale na domek letniskowy nie wyrazaja zgody,gdyz jest to niezgodne z warunkami zabudowy ktore arch.dostarczylem oczywiscie jak i inne dokumenty potrzebne do przystapienia pracy nad projektem.Teraz kiedy doszlo do rozliczenia sie oznajmil mi jeszcze ze za projekty branż konstruktor zazyczyl sobie 3.5tys.zl a nie jak powiedzial ze bedzie to ok.1.5tys,oczywiscie ja konstruktora nie znam to architekt zlecal wykonanie tych projektow branż.Powiedzcie prosze,czy w tym przypadku mam zaplacic az o 2tys.zl wiecej niz wczesniej ustalalismy i czy moge mu nie zaplacic za projekt domku letniskowego ktorego nie wolno mi wybudowac,winnym jest architekt bo zle zinterpretowal warunki zabudowy,wydaje mi sie ze powinien wiedziec co wolno a co nie wolno na tej dzialce budowac,po to wydawane sa WZ.Nie wiem czy brac prawnika,czy mu to wyperswadowac,ale nie zamierzam placic za projekt domku ktorego nie wolno mi wybudowac,ani za te projekty branz o tyle wiecej,to tak jakby firma budowlana umowila sie ze postawi dom pod klucz za 500tys.zl a po robocie powiedziala ze chce jednak 700tys.zl bo jeden z podwykonawcow skasowal go wiecej.Co o tym myslicie,jak postapili byscie w tej sytuacji.Z gory dziekuje za odpowiedzi na ktore czekam niecierpliwie i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. jak widze kase zdziera ile wlezie, a jak zobaczył że klient sie nie burzy to drze dalej. Poza tym to drewniak.....

Za projekt architektoniczno-konstrukcyjny 9kpln - to cena dość spora, aczkolwiek do przełknięcia , szczególnie jeśli dotyczy 2 obiektów

projekty branżowe po okolo 500zł/branża, czyli elektryka, wod-kan, co, gaz daje 2000. podana przez niego cena wcześniej jest więc realna, nie zgadzaj się na podwyższenie ceny.

czy on załatwiał mape d/c proj oraz ZUD? jesli tak to sama mapa moze kosztować do 2000 (zależy od terenu, geodety itp), ZUD (jesli są wlz do drugiego budynku to taktują je jako sieci) do 400zł.

SUMA sumarum , jak ja sie orientowałem ile mam zapłacić za swoje indywduum to CAŁY projekt (arch, konstr, branże) miał kosztować 8-10000 :o .

 

jak sie umawiałeś był ktoś świadkiem podawania i zgody na ceny? jesli tak - brac go pod pache i niech świadczy przed projektantem. jak sie bedzie rzucał to powiedz że poinformujesz lokalną izbe inzynierów o sprawie.

 

Co do "niepotrzebnego" projektu: albo niech poprawia względem WZ a jesli sie nie da to jest kwestia dogadania: ostatecznie możesz sie zgodzić na pokrycie kosztów opracowania projektu (papier, uzgodnienia, xero, oprawa, wydruki, itp), sądze że do ustawowe 20% powino go zadowolić.

 

A tak ogólnie: Twój przykład jest NAUCZKĄ, ze warto zawsze zawierać umowy (chronią i mobilizują nas i projektanta) a jesli chce sie uniknąć tego co kazdy chce uniknąć w cenie :wink: to przynajmniej karteczke: Opracowanie projektu w zakresie: blablabla w cenie blablabla i podpis projektanta.

Pozdrav

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9tyś. to tylko za dom ok 180m2 cały podpiwniczony,za domek letniskowy kolejne 3 tyś i to wszystko bez uzgodnien tak jak pisalem za wszystko placilem osobno,choc arch. to zalatwial.Mapke do celow projektowych sam zamowilem u geodety 1tys.zl zaplacilem.Koncepcja byla taka-dom+2 domki caloroczne pod wynajem dla turystow gdyz jest to miejscowosc turystyczna,niestety w Starostwie nie zgadzaja sie na domki,nic sie nie da juz zrobic gdyz niedlugo wydzadza zezwolenie na budowe,problem domkow architekt rozwiazal tak ze wpisal je jako budynki gospodarcze,na to Starostwo sie zgodzilo,ale co za tym idzie juz mi zapowiedziano ze nie wolno mi bedzie ich wynajmowac ani nie przekwalifikuja mi ich po wybudowaniu na letniskowe,wiec nie zamierzam ich budowac bo nie ma to sensu,w zwiaku z tym za projekt tego domku nie zamierzam placic,pytalem kilka razy architekta czy wydzadza zgode na taka zabudowe dzialki i twierdzil ze tak,a wystarczylo aby zadzwonil do Starostwa i by powiedzieli ze nie mozna.Za to sie placi architektowi zeby takie sprawy zalatwial a nie projektowal co inwestor sobie tam wymyslil,ciekawe czy wierzowiec by tez zaprojektowal jakbym chcial.Powiedziano mi w Urzedzie ze zle zostaly zinterpretowane WZ przez niego,a mi powiedzieli ze dobrze ze zadzwonilem spytac przed rozpoczeciem budowy.Co do tych projektow branz twierdzi ze bedzie 3.5 tys bo dzialka na spadku i ciezki teren,ale do groma przeciez majac mapki,projekt,WZ,ekspertyze geodezyjna widzi z czym ma do czynienia i mogl ewentualnie powiedziec ze wyjdzie drozej,a nie juz po wszystkim stawia mnie przed faktem dokonanym i to duzo ponad drugie tyle kaze sobie placic,Moim zdaniem doja wszyscy po kolei i tyle,nie wspomne ze projekt robil straaaaasznie dlugo i ciagle zwodzil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie WZ wydala mi gmina i po niedawnej rozmowie z nimi rowniez sie dowiedzialem od zastepcy burmistrza ze nie zmienia domkow z gospodarczych na letniskowe.Czyli Starostwo i gmina mowia jednym glosem trzymaja sie warunkow zabudowy,architekt myslal ze mozna je wybudowac.Co do wynajmowania w budynkach gospodarczych to prawda,jak to w naszym kraju jednemu wolno drugiemu nie,P.Olechowski wybudowal dom na zboczu Gubalowki i wycial kawal lasu w tym celu naglasnial to tygodnik Podhalanski,tobie nie mozna domku postawic na wlasnej dzialce,chory kraj chore przepisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akselek nie mart się tym "wianiem" masz przed sobą największą panikarę i swojego czasu największą przeciwniczkę drewniaków i co... ze wszystkim można sobie poradzić :wink: . Pozdrawiam

Obiecałam pokazać kominek

http://images39.fotosik.pl/255/d23a89e2828f6f00m.jpg

Bardzo fajny kominek!!!!!! Mi się wydał mały, a ktos pisze że duzy, wiec jak widzisz to względne odczucie ;-) Napisz jak sie robi taki tynk, czy on jest na płycie gk która obudowano kominek, czy obudowa jest murowana. Gagata pisała że robiła tynki za pomoca szczotki czy zmiotki :-? Efekt super, ale nie dokonca wiem jak sie to robi :cry: a u mnie tez marzy mi sie taki nierówny tynk.

 

 

Czy ktoś ma u siebie na czesciach z GK (poddasze) zrobiony taki tynk, czy to sie bedzie trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mamy ocieplone poddasze (ekofiber), dom jest jeszcze budową , grzana sporadycznie przez taka blaszana kozę. Jak mąż wrzucił szufelkę węgla do kozy, to zrobiła sie po raz pierwszy cieplutko, a na nieogrzewanej górze o trzy stopnie wiecej niż na dole. A tak martwilam sie ze grzejniki niskotemperaturowe nie dadza rady ogrzać poddasza. Fakt że nie ma schodów, tylko wielka dziura przez którą ucieka powietrze na górę, ale schody tez niebędą jakoś zamykane w klatce schodowej czy jakoś tak, więc trochę odetchnęłam z ulgą :-)

wiecie pewnie jak to jest , najpierw błyskawicznie stawiaja wam dom z bajki i w tydzień, dwa czasem w dzien czy dwa stoi juz ta chatka z marzeń, a potem zaczyna się użeranie z wykonawcami, mnóstow ekip, wymyslanie instalacji co jej nie ma gdzie schowac i jak nie wymyslisz dobrze to nie da sie poźniej czegos schowac w podłodze czy przerobić itd. Ciagnaca sie w nieskonczoność wykańczajaca wykonczeniówka. Ja miałam spadek morale ale po wczorajszej wizycie na budowie moje morale znacznie zrosło :-)))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc akselek. ucze sie dopiero obslugi tego forum. czytalem od poczatku. jestem na etapie kupna bali z tartaku. mam pytanie: czy mozesz mi powiedziec do jakiego projektu budujesz? ja wymarzylem sobie podobny domek troche jednak inny od twojego lecz nie moglem znalezc podobnego projektu az do dzisiaj. pomoz mi jak mozesz. dzeiki z gory jak malo ktory. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i Madd tu od nas z forum mamy dom przykop

tu dziennik Madd http://forum.muratordom.pl/chatka-z-bali-madd,t96758.htm

projekt z tej stronki

http://www.polskadrewniana.pl/

ale poszukaj moze najpierw wykonawcy bo czesto wykonawcy maja swoich projektantow, lub robia tylko swoje projekty itp. Tak pisano na tym forum choc wiem ze trudno przeczytac od razu tyle stron tematu "domy z bali"

poza tym u nas bale zalatwiane byly przez wykoanwce, nie dosc ze taniej niz z tartaku, to jeszzce jak kupuje ten co bedzxie budowal, to zazwyczaj zna sie (o ile to solidna firma) i nie kupi za dużo czy za malo, bo wie ile dokladnie pojdzie na dom.

Pozdrawiam i zachecam do poczytanie tego tematu, wiele cennych informacji zwlaszcza jak sie na ppoczatku czlowiek zapali do budowy a ma blade pojęcie. Ja nadal wilu rzeczy nie wiem, ale oczywiście powoli i bardzo czesto przy pomocy ludzi z forum, pogłębiam swoją balujacą wiedzę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...