Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Masz to wyczucie czasu :lol: :lol: :lol:

 

Właśnie jestem po takich manewrach

 

http://img231.imageshack.us/img231/8076/dsc1244m.jpg

 

Dokładnie dzisiaj ! Chyba troche na złośc moim Kargulom. Chcieli mi budowę wstrzymać bandyty - to niech widzą, że mam to w nosie :-?

W środę przyjedzie materiała na garaż. Musiałam to "białe szleństwo" wpakować do rowu ... A wrowie mam teraz góóóóóóry śniegu.

 

Też oddam - za free :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pinej pomocy - w ciągu kilku dni muszę kupić "coś" do przełożenia między belkami stropowymi a legarami, w celu wyłuszenia. Wiem, że w tym celu używa się filcu lub gumy. Sprawdzałam ceny filcu na allegro i wychodzi dosyć drogo. Czego używaliście u siebie i gdzie kupowaliście? Będę wdzięczna za pilną podpowiedź.

 

Ja zastosowalem plyte pilsniowa na calej powierzchni poddasza. Plyta pilsniowa bodajze 1-2 cm grubosci, miekka. Koszt byl niewielki, ale juz nie pamietam jaki. Patrzac od dolu wyglada to tak: belka stropowa, deska sufitowa (szeroka szalowka z piorem i wpustem), plyta pilsniowa, na plycie legary przykrecone do belek stropowych, a potem folia, welna, deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.. Teraz przede mną zakup AGD - zmywarka do zabudowy, pralka gł. do 50 cm najlepiej otwierana z lewej strony na prawą, piekarnik i płyta retro w miedzianym lub białym kolorze. Znalazłam w cenie 3360 zł piekarnik + płytę gazową + okap firmy NARDI, ale nie wiem nic o tej firmie. Proszę o opinie użytkowników, może ktoś zna albo może polecić jakiś sprzęt - cztałam opinie na temat innych piekarników retro - są różne, chodzi przecież o to, żeby nie tylko ładnie wyglądał, ale też dobrze piekł... Może ktoś ma sprawdzony? Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi... :p

 

Jeżeli chodzi o ten sprzęt to jest ok. Ale poszukaj sprzętu firmy ARDO i dobrze się przypatrz....Myk polega na tym, że NARDI produkuje dla ARDO. NA 100% piekarniki są takie same. Wszystko jest to samo tylko nazwa inna no i cena troszkę mniejsza.

 

Pozdrawiam

 

Zygmunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdem :wink: chwilę mnie znowu nie było. Odpowiadam w sprawie kominka, na początek dziękuję za miłe słowa :D . Kominek zrobiony jest bardzo prosto oczywiście wełna kominkowa a potem , suporex i na to MP 75, maziane łapkami i packą. Po wyschnięciu malowane beckersem. Farba ta ma taką fajną gumową powłokę. Belka na kominku to dzieło węża i jego szlifierki (belka to kawałek domu :D ). Reszta już była moja i mojego papieru ściernego.

Kominek nie jest duży, może to złudzenie bo obok ściana w odważnym kolorze więc efekt jakiś duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.. Teraz przede mną zakup AGD - zmywarka do zabudowy, pralka gł. do 50 cm najlepiej otwierana z lewej strony na prawą, piekarnik i płyta retro w miedzianym lub białym kolorze. Znalazłam w cenie 3360 zł piekarnik + płytę gazową + okap firmy NARDI, ale nie wiem nic o tej firmie. Proszę o opinie użytkowników, może ktoś zna albo może polecić jakiś sprzęt - cztałam opinie na temat innych piekarników retro - są różne, chodzi przecież o to, żeby nie tylko ładnie wyglądał, ale też dobrze piekł... Może ktoś ma sprawdzony? Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi... :p

 

Jeżeli chodzi o ten sprzęt to jest ok. Ale poszukaj sprzętu firmy ARDO i dobrze się przypatrz....Myk polega na tym, że NARDI produkuje dla ARDO. NA 100% piekarniki są takie same. Wszystko jest to samo tylko nazwa inna no i cena troszkę mniejsza.

 

Pozdrawiam

 

Zygmunt

 

 

 

Dzięki! faktycznie jest tak jak piszesz, mam więc reraz w czym wybierać.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdem :wink: chwilę mnie znowu nie było. Odpowiadam w sprawie kominka, na początek dziękuję za miłe słowa :D . Kominek zrobiony jest bardzo prosto oczywiście wełna kominkowa a potem , suporex i na to MP 75, maziane łapkami i packą. Po wyschnięciu malowane beckersem. Farba ta ma taką fajną gumową powłokę. Belka na kominku to dzieło węża i jego szlifierki (belka to kawałek domu :D ). Reszta już była moja i mojego papieru ściernego.

Kominek nie jest duży, może to złudzenie bo obok ściana w odważnym kolorze więc efekt jakiś duży.

 

 

Magdaleno, kominek super! My też chcemy zrobić coś w ten deseń, "lepiankowy", czy możesz napisać jaki to wkład - ile ma KW, firma i jak się sprawuje, jaką powierzchnię ogrzewacie? My mamy piec na ekogroszek-grzejemy drugi sezon, chociać jeszcze nie mieszkamy, a kominek dopiero ma miejsce..będzie to alternatywne ogrzewanie z rozprowadzeniem na 90-100 m2, szukam pomysłow, bo mój WĄŻ :wink: twierdzi, że na razie moje pomysły bajkowe są za trudne do zrealizowania, w każdym razie, chciałabym na nim "czapkę krasnoludka" :p czyli taki zawijas , na razie jestem w fazie poszukiwań na necie, ale spotykam prawie same marmury lub kamienie na wysoki połysk w nowoczesnym stylu..dlatego uważam, że do domu w takim stylu Wasz kominek jest śliczny.

A jakiego piekarnika używasz? Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te "kominkowe słowa". :wink: Bardzo długo nie obudowywałam kominka bo... ciągle ktoś mi proponował istną nowoczesność, a ja chciałam właśnie taki. Jak w końcu kogoś znalazłam to cena ..............ups to się wstrzymywałam. I w końcu.... jest, chciałam zrobić go w bardziej prymitywny sposób, ale potem przeprojektowałam wizję i pomyślałam że gdybym kiedyć chciała ciś zmienić to np. dokupuję kafle kominkowe i kładę na półkę tam gdzie granit oraz dookoła paleniska i jak by nie patrzeć mam całkiem inny kominek. Kominek nasz to Spidi K firmy Spartherm, a ile ma KW jeny zabij nie pamiętam był tak dawno kupowany. Ale na pewno przeliczany na około 150m2.

kominek był pierwszą rzeczą kupioną do naszego domu, chyba ze cztery lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...