Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja planuję wypełnić przestrzenie między balami liną jutową.

Między balami mam mech (dom 85 letni). Miejscami porobiły się ubytki, które zostały uzupełnione pianką i średnio to wygląda. Wewnątrz mam linę jutową.

Zastanawiam się natomiast czym tę linę (gdy będę ją kładła na zewnątrz domu) nasączyć, żeby nie chłonęła wody z opadów. Pokost lniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! :p

jaka gruba wełne kładliscie na poddaszu?? 20 cm??

macie namiar gdzie w necie znajde wełne najtaniej??? 8)

25 cm ekofiber

akselek....a gdzie znajde Twój dziennik???? :p

NIe mam dzienika...... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Zdjecia z ekofibrowania mam jeszcze w aparacie, (bo to poltora tyg temu była akcja ociepleciowa) wiec jak masz jakieś pytania to moge wyslac fotki na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kruszon: no zamierzalem ta linke jutowa powciskac od zewn i od wewn oczywiscie. szpary sa mniej wiecej takie same i tu i tu w roznych miejscach.

 

pytanie wciaz brzmi na ile elastyczna jest ta linka jutowa tzn czy dla szpary 8mm dam rade wepchnac linke 12mm

czy dla 8 ma byc 8 ?

 

nie wiem... nie mialem jej w reku a bede zamawial pewnie z alledrogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie masz msynia to ja widzę :p:P:P

 

Moim zdaniem to nie najlepszy pomysł, lina jutowa jest raczej za twarda na upychanie szpar i raczej za mało zbita. Lepszym pomysłem byłaby wełna i na to juta, ale wtedy musiałbyś objechać jutą cały dom z zewnątrz dla zachowania estetyki....

 

Gdzieś wcześniej było w tym wątku - uszczelnione pianką (teraz się nie da, bo za zimno....) i na to szpachlówka i kolorek. Nie powinno być problemu, bo masz dom na kolor pomalowany, więc raczej nie będzie widać.

 

 

A tak na marginesie to dobrze, że nie tylko ja mam problem ze szparami

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

W sensie myślałem, że nie halo jest chałupa zamieszkana przez nas......

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski (wrrrróć) :roll: babski rozum, to ja bym to załatwiła tak jak kruszon. Pianka lub wełna wepchnieta w szpary, a na wierzch szpachlówka, a line to sobie możesz zamontować wewnątrz węhłów (od srodka) ale ona miała by miec tylko funkcję maskująca upychanych rzeczy a nie funkcję uszczelniajacą). Moim zdaniem ona sie nie sprawdzi jako upychacz..... O ile w ogóle bedzie lina potrzebna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze, ja też miałam doszczelniane na zewnątrz pianką oraz zaciągane kitem. Jednak po dłuższym ekspoloatowaniu i przemyśleniu to Kruszon ma rację. Pianka ma tendencję do wykruszania się, a jak się upcha dziurę wełną mineralną to ona się lepiej układa, lepsze uszczelnianie. Pianka nie zawsze się dobrze rozpręży. W tym roku będę poprawiała wełną mineralną :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów-balowiczów!

 

Na forum muratora zapisałem się jakiś czas temu ale wydaje mi się, że jest to mój drugi post, pierwszy zamieściłem przed chwilą w wątku lokalnym, grupy budujących w okolicach Piaseczna. Dotychczas zdarzało mi się jedynie kontaktować z innymi użytkownikami na priva. Tak więc witam wszystkich serdecznie. Jak większość z Was, wątek śledziłem już od dawna, ale że niewiele się u mnie działo więc nic nie pisałem. Mam wielką nadzieję, że to się zmieni, tzn. że w końcu zacznie się coś dziać a tym samym powstanie podstawa to dzielenia się wiedzą i problemami.

Planuje budowę domu zgodnie z projektem AT-64 http://www.atstudioprojekt.com/index.php?inc=main&l=menu_katalog&f=at64, pozwolenie na budowę już mam, jestem w trakcie załatwiania kredytu i jak wszystko pójdzie ok za jakiś czas powinienem rozpocząć konkretne prace.

Jest to moja pierwsza budowa z życiu i po raz pierwszy stykam się z co niektórymi problemami więc zapewne będę generował sporo pytań. Nie mniej na razie pytań nie mam więc chętnych zapraszam do lektury i komentowania tego co spisałem na blogu związanym z budową mojego domu z balików.

 

Pozdrawiam,

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te dziury mi chodzi

mam takie od 6mm do 16mm

http://smsnet.pl/~fungous/dziury.jpg

linka jutowa bedzie okey ?

Mam dokładnie tak samo - będzie pianka rozprężna elastyczna oraz lina jutowa przykładana do szpary, a nie w nią wciskana.Jako wiatrołap oraz zasłonięcie śladów pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się wszyscy podziali ? :roll: Ja dziś u mnie na działeczce wiosny szukałam i znalazłam !!!! Krokusy i tulipki. Jak śniegu ubyło cudnie sie zrobiło.

Zaczęłam znowu doszczelniać zauważone szpary. Wełna stanowczo lepsza od piany. Lepiej się łata, chodź bardziej się potem drapa :wink: . Pozdrawiam

Ale mi powychodziło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam balowatych wreszcie znalazłem was drewniaki. :lol:

 

z tą wełną to bym się wstrzymał chłonie wilgoć jak gąbka i długo trzyma węgła są bardziej narażone na zacinający deszcz czy śnieg drzewo może się nabawić sinicy dobrym motywem jest otulina piankowa stosowana do rur tniesz po długości szerokość jaka ci pasuje i utykasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam balowatych wreszcie znalazłem was drewniaki. :lol:

 

Witaj Maciej !

 

Dobrze, że nas znalazłeś. Rozumiem, że też balowaty ? :wink:

 

 

Oooo! Coś nowego! Może i dobry pomysł :)

 

"Świeża krew" - nowe pomysły i to chyba warte dyskusji !

 

Jerzy - jak by nie było - człowiek ma rację. Wełna pije wilgoć jak gąbka ...

 

A ja wczoraj widziałam u znajomych takie uszczelnienia korkiem.

Nie dopytałam z wrażenia czy był w płynie - ale myślę, że tak. Widziałam taki w Castoramie i ponoć jest elastyczny. Też warte dyskusji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...