Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłam dzisiaj w casto mąż siedzacy obok podpowiada (karkówkę ale to w innym sklepie) więc ja dalej ciągnę otulinę do rur. Jutro będę ją upychać gdzie się da znaczy tą rurkę pociętą nie karkówkę. Napiszę uwagi. Pozdrawiam

 

 

Wklejajcie proszę zdjęcia swoich dekoracji okien, wiem że na muratorze jest temat dekoracja okien ale nie ma żadnych balowych zdjęć. A u nas w drewniakach wszystko wygląda inaczej, nawet firanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodam trzy grosze do Annia. Mnie chalupa osiadła przez dwa lata coś około 17 cm ,opierzenie komina już raz poprawiano, teraz szykuje się drugi raz.

Wczoraj poszłam do ogrodu kopałam, grabiłam, obrobiłam truskawki, poziomki, porozsadzałam flance poziomek. Pełnia szczęścia, paluchy pobrudzone, policzki zaczerwienione, hormon szczęścia uderzył do mózgu. :D Cudnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to życzę dużo cierpliwości

mała rada najlepiej utykać patyczkiem coś jak do lodu tylko dłuższym zaczynaj od szpary w szerszym miejscu a kończ w węższym zawsze jak będziesz miała za dużo otuliny to można przy utykaniu podciąć.

jak ci będzie ciężko to wiedz że inni mieli gorzej u siebie w salonie to około 300mb szpar upchałem :D

A u nas zamiecie i zawieje zaoknem a dach czeka na przykrycie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grupie życzę wiosennych temperatur :p

Nie teraz. Błagam. Czekam właśnie na mrozik. Chcę kosić trzcinę na dach mojej chatki. :-? Niech wiosna jeszcze poczeka.

 

Mówisz i masz :lol: Mróz. Tylko nie wiem, czy śnieżyce nie pokrzyżują Ci planów :roll:

 

A ja Wam przepiszę balowaci (spodobało mi się heheh) kawałek mojego opisu projektu dotyczacy konserwacji bali wewnątrz domu i zatykania dziur:

 

"Do naturalnej konserwacji powierzchni, zachowującej walory drewna naturalnego, proponuje sie preparaty firmy SINTILOR z uwagi na ich wysoką jakość i nieszkodliwość dla zdrowia ludzi i środowiska.

Podłużne pęknięcia bali, nie zmniejszające nośności elementów, należy uzupełniać wypełniaczami porów. Pachwiny powstałe na podłużnych stykach bali proponuje się wypełniać kitem firmy SINTILOR zawierającym 85% naturalnego drewna, dzięki czemu doskonale przenosi on odkształcenia związane ze zmianami temperatury i wilgotności otoczenia."

 

Może ktoś miałby ochotę się zagłębić :wink:

 

O korku w płynie tez myślałam. Też wydaje mi się, że powinien dać radę.

 

Na mojej chatce testowali nowe maszyny i zamki w balach są miejscami tak duże, że można palec wsadzać (a dom już spoooro osiadł i bale raczej już siedzą na swoim miejscu - to zamki są zbyt mocno podcięte). Wydaje mi się, że tak już zostanę - ja, bale i dziurska na każdym węgle.

Moim zdaniem wełna szklana czy skalna mogłaby narobić tylko więcej szkody niż pożytku (wilgoć, która wlezie w mikrokanaliki powietrzne, nie będzie miała praktycznie szansy się wydostać). Niby na ściany nie pada, ale zdarzają się takie wredne "poziome" ulewy, gdy wszystko ocieka litrami wody (prawie zawsze zachodnia ściana).

 

Czyli czekam na opinie o otulinie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej 74 dziekuję za rady, na szczęście nie mam zbyt dużo takich szpar więc dam radę. :wink:

Ogólnie to wszystko co można robić przy domu jest moim hobby i cierpliwości mi nie brakuje. Na przykład szlfuje ręcznie chałupę, stawiam murki z kamienia, robię elewacje z kamienia polnego łupanego. Niestety nie łupię, bo aż tyle pary w łapkach nie mam. łupie małż i beton podwozi. Ale zabawa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej 74 dziekuję za rady, na szczęście nie mam zbyt dużo takich szpar więc dam radę. :wink:

Ogólnie to wszystko co można robić przy domu jest moim hobby i cierpliwości mi nie brakuje. Na przykład szlfuje ręcznie chałupę, stawiam murki z kamienia, robię elewacje z kamienia polnego łupanego. Niestety nie łupię, bo aż tyle pary w łapkach nie mam. łupie małż i beton podwozi. Ale zabawa. :D

magdaleno......pokaż jakieś fotki z gdzie masz elewacje z kamienia łupanego!!!

własnie szukam jakiś inspiracji... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wielki szacunek Magdaleno jeśli sama bawisz się kamieniem to musi ci to naprawdę sprawiać dużo frajdy.Ja na razie mam dosyć kamienia naukładałem się go przed domem choć niedługo trzeba będzie znowu zakasać rękawy i sobie paluchy poobijać :lol:

A co do wypełnień szpar u nie to było tak

http://images47.fotosik.pl/268/ee789e566c9ae18f.jpg

 

a teraz wygląda tak

http://images36.fotosik.pl/155/8e98ded4af2a1956med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam......

podpatrzcie szczegółowo swoje kominy a szczególnie osiadanie domu i jak się zachowuje blacha na tym kominie....

u nas blacha ta która jest przykręcona do dachu zaczeła się buftować bo blacha nasadzana z góry ją jakoś przyblokowała !!! .......

Znalazłem zdjęcie mojego okucia komina, może się komuś przyda.

http://img443.imageshack.us/img443/6468/okuciekomina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję że jutro wkleję moje dzieło. Bo dziś jest już troszkę za ciemno na zrobienie zdjęć.

Maciej 74 proszę o więcej zdjęć chałupki wewnątrz. Ile ciepła i dobrego smaku. Cudna jest wszyscy u mnie zachwyceni. Rodzinka w ilość małż i syn to nawet zabawę sobie urzadzili na zasadzie różnic pomiędzy zdjęciami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra popełnię to przestępstwo i wyciągnę asa z rękawa

http://chatamagoda.blogspot.com/

 

Tak długo trzymałeś nas w napięciu 8)

 

Zainspirowały mnie drzwi z serduszkiem, ale nie wklejam bez zgody autora :lol:

 

 

Już wiem, jak oznaczyć drzwi do łazienki na parterze, które są zaraz obok pokoi (nie trzeba będzie gościom tłumaczyć pierwsze po lewej) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o radę!

pilne

Jak macie rozwiązaną sprawę przewodów z ciepłym powietrzem od kominka. U nas ma być (pewnie jak u wielu z nas) rozprowadzenie ciepłego powietrza na górę domu, mamy teraz założone takie srebrne glizdy (jak we wszystkich domach murowanych, i mam poważne obawy, ze to mało bezpieczne taka rura koło drewna. Jak macie zaizolowane takie rudy, jak rozwiązane technicznie, bardzo prosze o radę , moze jakieś fotki, co łopatologicznie wyjażnią co i jak.

HILFE :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images39.fotosik.pl/264/8287a882c4175034.jpg

a i drzwiczki proszę ,brakuje jeszcze szybki zawiasów no i koniecznie starego wiejskiego zamka ,który co dziwne na alledrogo jest tańszy od zwykłych.

Mam takie same glizdy :lol: jak ty i poprowadziłem je w ściankach działowych stelaż ścianek mam z drzewa dodatkowo odizolowałem go i wszystkie elementy drewniane wełną i nic się nie dzieje a chatę mam ogrzewaną całą powietrzem i nieraz ostro było palone.Minusem tego wszystkiego to szerokie ścianki działowe a plusem to to że są dobrze zaizolowane akustycznie.

W drugiej chacie poprowadziłem już kanały w stropie są węższe i zajmują mniej miejsca zaizolowałem wełną piątką niema szans by się miało coś zapalić w końcu to nie było projektowane z myślą tylko o domach murowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...