Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i odpowiadam strażakowi, zamieszkałam w domu z bali grubych od 36 cm wzwyż czyli chyba do prawie 45 w pół roku od momentu postawienia. Domek stawial 18 lutego 2008 a wprowadziłam się 30 sierpnia tegoż samego roku. Wad nie widzę prócz tego o czym pisałam czyli pieprzonych much!!!!!!

Związane jest to z niedokładnym zaszczelnieniem nad oknami. Jest tam wełna mineralna i folia i przykryte dechą. Domek stawiała mi firma "Jeżowa". Co do trzeszczeń żaden dla mnie problem teraz w ogóle nic nie słyszę, ale zdarzało się że huknęło jak .... nie napiszę jak. Chalupa osiadła już z 18 cm, z dołem domku niewiele się dzieje troszkę z górą, ale nie widzę więcej tragedii niż w murowańcu łączenia pomiędzu sufitem poprzykrywałam listwami wykończeniowymi których nie cierpię ale nie widzę pęknięć. Na górze pokładłam tapety (tak na razie ) i też za wiele się nie widzi.

No i zaszczelnianie zaczęłam kitem, a tak poza tym cudnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak, to problem mozna rozwiazac robiac na przyklad obrobke z blachy, tak by woda sciekala ze sciany na blache, a potem po blasze poza fundament.

Widziałeś gdzieś zdjęcia z takim rozwiązaniem? Zastanawiam się czy nie razi estetycznie

 

pozdrawiam

Piotr

 

A ile ma ci wystawać ta blacha ?

na blachę możesz nabić dechę ciut szerszą i zamaskujesz kiedyś takie okapniki na podmurówkę właśnie z dech robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak narazie poszukiwania ekipy idą pełną parą rozmawiałem już z dwoma, w święta będę rozmawiał z następnymi dwoma - może coś z tego wyjdzie.

A teraz z innej beczki właśnie korujemy drzewo w trzy dni pękło 40 bali po 13m i to średnio w 4 osoby - tak miałem dogadane z tartakiem oni tną ja koruje u nich na miejscu, a swoją drogą ciekawe ile taki balik sobie waży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak, to problem mozna rozwiazac robiac na przyklad obrobke z blachy, tak by woda sciekala ze sciany na blache, a potem po blasze poza fundament.

Widziałeś gdzieś zdjęcia z takim rozwiązaniem? Zastanawiam się czy nie razi estetycznie

 

pozdrawiam

Piotr

 

A ile ma ci wystawać ta blacha ?

na blachę możesz nabić dechę ciut szerszą i zamaskujesz kiedyś takie okapniki na podmurówkę właśnie z dech robili

 

Fundament po dodaniu ocieplenia wystaje poza obrys ścian drewnianych, hm :-? Ktoś ty zawinił i nie przewidział tego. Jakiś błąd.

Jedyna droga to obróbka blacharska i tu nie ma co pisać, czy masz jakieś zdjęcie? i jak to wygląda? i czy to jest estetyczne? Gasol dobrze pisze. Mój dodatek do rad taki: blacha wygięta nie pod kontem prostym, lecz na jakieś 30 stopni w górę. Wcześniej trzeba przygotować szczelinę w balu, żeby wcisnąć tam blachę.

Myślę, że nie jest to łatwe i na szybko, lecz pomału i z cierpliwością. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundament po dodaniu ocieplenia wystaje poza obrys ścian drewnianych, hm :-? Ktoś ty zawinił i nie przewidział tego. Jakiś błąd.

Jeszcze nie wystaje, bo budowa się nie rozpoczęła, ale zastanawiam się czy zostać przy ociepleniu wg projektu (od wewnątrz) czy jednak zrobić termicznie lepiej i od zewnątrz. Bal jest cieńki (6,5 cm) dlatego nie da się go wysunąć nad fundament.

 

Co masz na myśli: "blacha 30 stopni w górę" czy wtedy na blasze nie zrobi się koryto które będzie zbierać wodę?

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Madzia dzięki za informacje 8) A te okna to ci uszczelniała ta sama firma czy to już inny patent :) Oj to pięknie grubaśne masz te bale(moje marzenie)

A jeśli chodzi o wygląd takiej ściany to zaszły jakieś zmiany typu np. duże pęknięcia albo skręcenia bali,pleśnie,przebarwienia typu sinienie itp.?

Jestem na etapie czytania tego forum od początku jestem dop. na 2006 roku więc jeszcze troche zostało :-? Ale kopalnia wiedzy!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Madzia dzięki za informacje 8) A te okna to ci uszczelniała ta sama firma czy to już inny patent :)

 

I znowu cierpliwości ... w czwartek wprawiam okna i drzwi.

Mam sprytnego fachowca w tej materii - będzie mi robł skrzynki nad oknami, uszczelniał i zakładał modrzewiowe parapety . Wszystko obfotografuję i będzie w dzienniku - obejrzysz sobie ok ?

 

Właśnie dzielę moje koszty ...bo wymieszałam wszystko : dom z garażem i robotami ziemnymi ...cały miszung muszę rozebrać. Jak to ogarnę wkleję do dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze cosik mi się przypomniało ...

 

Magda ma ściankę kolankową i ściany szczytowe z bala - stąd domek pracuje cały . U mnie poddasze jest "na sztywno". Ścianka kolankowa z płyty OSB i wszystkie elementy konstrukcyjne poodasza połączone jak w domu szkieletowym. Zakładam, że bedą mi mniej pracować i pękać ...

 

Nie mam też ścianek działowych z bala na dole. Generalnie jedyne cztery narożniki, które kiedys mogą się rozszczelnić jak drewno dobrze wyschnie ...ale to pikuś :lol:

 

Mam nadzieje ... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicielkę jeżykowa :wink:

Dostałem wiadomość ale okazało się że mi fonik szlag jasny trafił :-? (mogłem se dzwonić do Goszczanowa do przyszłej wiosny)Mnie się marzą ścianki działowe też z bali może trochę cieńszych :roll: ale muszę najpierw obczaić jak by to wyszło cenowo.Aga a ty na daszku masz blacho-dachówkę czy jakieś inne cudo?

Zaraz po obiadku zwijamy rodzinnie żagle i jedziemy oglądać działeczki żeby był kawałek lasu i wody z rybkami chętnymi do póżniejszej współpracy ze mną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicielkę jeżykowa :wink:

Dostałem wiadomość ale okazało się że mi fonik szlag jasny trafił :-? (mogłem se dzwonić do Goszczanowa do przyszłej wiosny)Mnie się marzą ścianki działowe też z bali może trochę cieńszych :roll: ale muszę najpierw obczaić jak by to wyszło cenowo.Aga a ty na daszku masz blacho-dachówkę czy jakieś inne cudo?

Zaraz po obiadku zwijamy rodzinnie żagle i jedziemy oglądać działeczki żeby był kawałek lasu i wody z rybkami chętnymi do póżniejszej współpracy ze mną :D

 

No zagonię cię do dziennika jeszcze raz :wink: 8)

 

Już myślałam ... że niemowa jesteś :lol:

 

Na dachu mam Braasa Romańską cisar - grafitową. Zależało mi na doduszeniu konstrukcji konkretnym ciężarem ...szybciej troszkę osiada.

 

Śacianki z okrągłego bala zajmują dużo miejsca - wybieraj duży projekt ...bo mój za mały na takowe ... Zastanowiłabym sie prędzej nad ścianką w szkielecie - obłożoną półbalem albo takimi deskami imitującymi bale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam.... skrzynki nad oknami robił mi mój wąż, i dobrze to zrobił ale mucha to jest takie zwierzę że by je ....znowu się nie wypowiem. Już wolę myszy, ale tych nie mam więc pewnie dlatego je wolę :) Nie mam jeszcze parapetów zewnętrznych, dom osiada pracuje te skrzynki nad oknami trzeba po prostu poprawiać (taka karma) tego się nie da na stałe raz i już . Strażaku dzielny chłopaku :D nie mam sinizny przebarwień, pęknięć nie wiadomo jak wielkich. Gdzie mieszkasz ?Daleko ode mnie? Jeśli chcesz to zapraszam do obglądnięcia. :wink: Jeżu kochany ściankę kolanową to ja mam z bala ale szczyty takie jak w szkieletowcu. Tylko oszukańczo piękniście położony jest półbal. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mieszkasz ?Daleko ode mnie? Jeśli chcesz to zapraszam do obglądnięcia. :wink: Jeżu kochany ściankę kolanową to ja mam z bala ale szczyty takie jak w szkieletowcu. Tylko oszukańczo piękniście położony jest półbal. Pozdrawiam

Madzia ... Srażak z okoloc Zawiercia - do mnie ma bliżej i tez go zaprosiłam :lol: Niech by se chłop wszystko organoleptycznie zbadał - najlepszy sposób.

 

A ten półbal ... o wilku mowa ! Zrobione super - dałam sie nabrać :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszczeże ja (wcześniej przeciwniczka) domów z bali zrobiłam sobie ścianki działowe murowane fajne są ale ..... dziś kciałabym :D z bali . Zgodzę się z Jeżyczkiem że fajnie zrobić ściankę jakąkolwiek i pokryć półbalem. Duży bal zabierze miejsce . Moose rozmawiałaś już ze Zbigniewem ? Iiiiiiii?Daj znać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżyku półbalowe szczyty robił Zbigniew.....musi być piknie. :wink:

Tak na marginesie skąd jest strażak? Z Zawiercia? Mój mąż powiedziałby rzut beretem. Ostatnio pojechaliśmy po pewną maszynę pytam się męża kochanie niedaleko jedziemy? rzut beretem. Wylądowałam w Zakopanem!!!! Ja mieszkająca niedaleko Gorzowa Wlkp. :roll: Ten mój mąż to ma beret?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...