Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na muchy najlepsza jest płytka Globol:

http://www.allegro.pl/item972357029_globol_plytka_na_owady_muchy_komary_osy_i_in.html

 

http://www.nasiona.republika.pl/foto/foto2/plytka_na_owady.JPG

 

Stoi zwykle gdzieś w kuchni na szafce pod sufitem i działa cały sezon - muchy padają jak muchy ;) Zwierzakom nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do forum przyciagnal mnie problem... much.

 

Postawilismy dom z "bala" juz prawie 2 lata temu. Celowo uzywam cudzyslowiu bo tak naprawde bal prawdziwy to nie jest.

Uzyty zostal plaz świerkowy 18x7cm. Ściany są podwojne, pustka pomiedzy nimi wypelniona jest 10cm ISOROCu.

 

Zeby sie nie rozpisywac za mocno, wiekszosc przygod z czasu budowy opisana jest tu http://www.dom-brejdyny.blog.onet.pl.

 

A problem much wpieniajacy niesamowicie. Za kilka dni zabieram sie za uszczelnianie obudowy okien, mam nadzieje, ze cos to da bo za kilka tygodni na swiat przyjdzie mlody czlowiek i nie chcialbym aby po nim zwierzyna biegala ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o ta plytke, to uwazam oswiadczenia typu: "nie ma zapachu" za naduzycie.

 

Kupilem w zeszlym roku i ustawilem na wiszacej szafce w kuchni. Owszem - dziala swietnie, muchy padaly juz zagladajac do domu przez okno ale musialem wyniesc ja na dwor, zaduch niesamowity.

 

Z troski o bezpieczenstwo bliskich zapakowalem cholerstwo na stryszek naszej szopki, bo zauwazylem ze wlatuja tam osy. Jakis czas byl spokoj.

 

Sa jeszcze spirale tej samej firmy ale to sie nadaje tylko chyba dla szukajacych mocniejszych wrazen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akselek odnosnie wycierania wosku pszczelego to łatwiej jest polerować chwilę po nałożeniu. Trochę trzeba odczekac (tak ok 5 minut), jak zaczyna twardniec to wtedy szmata i polerowanko. Jeśli zastygnie całkowicie to jest ciężko. Wiadomo, że większośc i tak zostaje na szmacie, ale co ma wsiąknąc to wsiąknie.

P.S. W dniu wczorajszym urodził się Jasiek - waga 3520g - krzykacz niesamowity i ciągle głodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, widzę a właściwie czytam że problem z muchami nie tylko mnie dotyczy. :( Lep na muchy nie wchodzi w grę ze względów estetycznych i "mdłościowych". jak ja nie nawidze tej zwierzyny :evil: :evil: :evil: :evil: . mam już jakąś nerwicę natręctw. Słoneczko tych płytek używałam w zeszłym roku rzeczywiście działały, ale zapach mało fajny miały, ale cóż trzeba kupić znowu. Po uszczelnieniu much dużo mniej, jednak którędyś jeszcze wlatują. Cóż zostało uszczelniac uszczelniać i jeszcze raz uszczelniać. W salonie jest ich z 80% mniej w kuchni gdzieś coś przeoczyliśmy i wczoraj z nowu ich było "skolko godno". Ale nie poddam się NIGDY W ŻYCIU. Seba gratulacje, bardzo wielkie i oczywiście pozdrowienia dla małżonki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, widzę a właściwie czytam że problem z muchami nie tylko mnie dotyczy. :( Lep na muchy nie wchodzi w grę ze względów estetycznych i "mdłościowych". jak ja nie nawidze tej zwierzyny :evil: :evil: :evil: :evil: . mam już jakąś nerwicę natręctw. Słoneczko tych płytek używałam w zeszłym roku rzeczywiście działały, ale zapach mało fajny miały, ale cóż trzeba kupić znowu. Po uszczelnieniu much dużo mniej, jednak którędyś jeszcze wlatują. Cóż zostało uszczelniac uszczelniać i jeszcze raz uszczelniać. W salonie jest ich z 80% mniej w kuchni gdzieś coś przeoczyliśmy i wczoraj z nowu ich było "skolko godno". Ale nie poddam się NIGDY W ŻYCIU. Seba gratulacje, bardzo wielkie i oczywiście pozdrowienia dla małżonki.

 

Skąd ja to znam.

Wczoraj byłam na poddaszu garażu - okno dachowe czarne od much tyle ich tam jest.

W domu też zaczynają się pojawiać, choć jest ich zdecydowanie mniej jak w czasach kiedy bywaliśmy w domku weekendowo.

Latem kiedy jest ich więcej używam takich naklejek na szybę.

Kupuję je w Carrefour - są to owalne przeźroczyste samoprzylepne naklejki z żółtym księżycem i chyba 3 gwiazdkami. To, to żółte przyciąga muchy które "zlizują" żółtą substancję i padają. Jest to bezzapachowe, bezpieczne ze względu na małe dzieci i zwierzęta domowe....Nie wiem tylko co to za substancja i w jakim stopniu może szkodzic ludziom, wiem że jest to fosforyzowane i w nocy świeci . Przykleja się to wysoko na szybie i spokój. Tylko trzeba martwe muchy z parapetu i podłogi usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulatorowy odkurzacz.... to jest pomysł :) Znalazłem taki u siebie w rupieciarni i po naładowaniu stanie się postrachem much...

Tak jak wspominałem wcześniej kupiłem do testów uszczelniających pakuły nieczesane i.... testy uważam za udane. Dość sprawnie je się skręca w odpowiednie wałeczki i upycha szpacheleczką w szpary. Fakt zejdzie się z tym ale robota czysta więc zawsze można wrócić do zapychania nowych lub przeoczonych szpar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, akselek odnosnie wycierania wosku pszczelego to łatwiej jest polerować chwilę po nałożeniu. Trochę trzeba odczekac (tak ok 5 minut), jak zaczyna twardniec to wtedy szmata i polerowanko. Jeśli zastygnie całkowicie to jest ciężko. Wiadomo, że większośc i tak zostaje na szmacie, ale co ma wsiąknąc to wsiąknie.

P.S. W dniu wczorajszym urodził się Jasiek - waga 3520g - krzykacz niesamowity i ciągle głodny

oooooooooooo to ci nowina. Serdeczne gratulacje. mozna powiedzieć, zęś chłop spełniony, drzew nasadziłeś, porzadna chałupę ( nie jakiegoś ytonga) zbudowałeś, sun już krzyczy, i nie pozwala o sobie zapomnieć.... Nic dodac nic ująć

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!

a tak nawiasem bardzo ładne imię wybraliscie dla synka

serdecznie gratuluję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...