Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaproponował lakier wodny i nie narzekam, choć podłoga inaczej wygląda nież po lakierze standardowym... jest bardziej białł niż miodowa.

Na poddaszu jest ok. nie widać śladów użytkowania.

W kuchni i salonie, gdzie czasem coś cięższego ostrego wyląduje na podłodze zostają ślady i rysy..niestety .

 

Ja wszystkie podlogi oraz schody pomalowalem lakierem wodnym V33. Efekt jest OK, mniej wiecej o to mi chodzilo, bo nie ma wrazenia, ze drewno jest przykryte plastykowa przezroczysta folia.

 

Jesli chodzi o upadki, rysy itp, to moim zdaniem jest to bardziej wina drewna sosnowego, ktore jest miekkie. Swego czasu w mieszkaniu mialem parkiet debowy pomalowany lakierem na bazie poliuretanu i to tez nie zabezpieczalo podlogi przed wszystkimi uderzeniami. Zwlaszcza jak latorosle bawily sie jezdzac samochodem lub tlukac czym popadnie w podloge:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie podlogi oraz schody pomalowalem lakierem wodnym V33. Efekt jest OK, mniej wiecej o to mi chodzilo, bo nie ma wrazenia, ze drewno jest przykryte plastykowa przezroczysta folia.

 

Jesli chodzi o upadki, rysy itp, to moim zdaniem jest to bardziej wina drewna sosnowego, ktore jest miekkie. Swego czasu w mieszkaniu mialem parkiet debowy pomalowany lakierem na bazie poliuretanu i to tez nie zabezpieczalo podlogi przed wszystkimi uderzeniami. Zwlaszcza jak latorosle bawily sie jezdzac samochodem lub tlukac czym popadnie w podloge:-)

 

No właśnie u mnie też było malowane V33 i też bardzo podoba mi się ten widoczny, wyczuwalny... kroj drewna, widać, że to drewno.

Na drewnie nawet rysy i wgniecienia są mniej wkurzające ...bo taki już urok drewna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

super

jakieś szczegóły .. kto gdzie kiedy ??

 

kto - ja, gdzie - mazowieckie, kiedy - jak najszybciej...;) . Hehe zapomniałeś dodać jak... a odpowiedź brzmi - jak najtaniej ( a to z góry skazane jest na niepowodzenie...)

A tak poważnie... umowy nie mam jeszcze, miejscówka się zgadza a termin lipiec/sierpień 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za wszytskie sugestie

U nas deska modrzewiowa, cykliniarz tez odradza nam oleje. W bloku mam tyzw lakier ekologiczny, a parkiet stary, dębowy i ruszający sie, i srednio to sie sprawdza po kilku tatach po lakierowaniu. jak jest wilgoć, ( np dziecko wyleje picie itp) to bardzo łatwo namaka toto i sie delikatnie łuszczy :-(

Rodzice maja lakier połozony 30 tat temu, jakies chemiczne cos z innej epoki, ale jest jak lustro, po trzydziestu latach bardzo mało zniszczony... Ogólnie dębowy parkiet, i porządnie zalakierowany, i zupełnie dobrze wyglada...W bloku mam lakierowane z 5 lat temu i wyglada kiepsko....

Tylko, ze ja nie chcę efektu folii czy lustra :-(

Edziu, dzieki, musze podpytac Ducha bo mamy w jednym miejscy taka fuszerę, moze bedzie umiał podpowiedziec jak to naprawić, musz tylko pstryknąć fotkę.

fachowcy od podłogi to jakas jedna wielka porazka, gdzie się ogłasza ostrzezebnia przed fachowacami z bożej łaski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku lakier w półmacie na przykład........

 

Nie wiem o jaki efekt chodzi Akselkowi,

Mnie np. nie chodziło tylko o to czy będzie połysk większy, czy mniejszy.

Jak pisałam wyżej na mojej podłodze ładnie widać "naturalne nierówności drewna"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jaki efekt chodzi Akselkowi,

Mnie np. nie chodziło tylko o to czy będzie połysk większy, czy mniejszy.

Jak pisałam wyżej na mojej podłodze ładnie widać "naturalne nierówności drewna"

 

Dobry przyklad to Aqua Stop (lazura wodna) tez firmy V33. Sluzy do malowania scian, boazerii, itp. Moim zdaniem jest to rewelacyjny produkt. Nawet w dotyku drewno jest drewnem, a nie "meblem na wysoki polysk". I dodatkowo ten szczegolny odcien, ktory naprawde nie kojarzy sie wylakierowana deska.

 

Poza tym, jak zawsze, kazdy bierze to, co lubi i na co moze sobie pozwolic:-) Najlepiej przynajmniej obejrzec probki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego sporo na rynku, i nie zawsze próbka, która wyglada dobrze, jest dobwym rozwiazaniem np na podłogę, gdzie wiadomo że powierzchnia jest narazona na niszczenie duzo bardziej niz pomalowana tymsamym boazeria. Chcialabym osiagnac w miare naturalny wyglad, i zeby to potem wybło wygodne w utrzymaniu czystosci. Moja podłoga w miszkaniu niszczy sie wlasnie od mycia mimo, ze jadę wykręciona szmatą, a nie chlapię jak gęś po asfalcie. Mysle ze tamten lakier nie był dobrym wyborem ( nie pamiętam jednak co to było) Przyjrze sie tym półmatom, matom i temu preparatwowi gasola. dzieki za sugestie..... Z ta budowa co chile jest tyle dylematóww, a człowiek nie jest ekspertem budowlanym i zawsze dobrze zapytać mądrzejszych pod siebie, co juz maja jakies doswiadczenie. Dzieki.

na działce piękna wiosna, a człowiem jeszcze ma tak daleko do przeprowadzki, ze az pary w gwizdku brakuje. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwców, doceńcie to, ze my jeszcze walczymy z budową a wy juz mozecie dyndac w hamaku i patrzeć na swoje włości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialabym osiagnac w miare naturalny wyglad, i zeby to potem wybło wygodne w utrzymaniu czystosci. Moja podłoga w miszkaniu niszczy sie wlasnie od mycia mimo, ze jadę wykręciona szmatą, a nie chlapię jak gęś po asfalcie. Mysle ze tamten lakier nie był dobrym wyborem ( nie pamiętam jednak co to było) Przyjrze sie tym półmatom, matom i temu preparatwowi gasola. dzieki za sugestie..... Z ta budowa co chile jest tyle dylematóww, a człowiek nie jest ekspertem budowlanym i zawsze dobrze zapytać mądrzejszych pod siebie, co juz maja jakies doswiadczenie. Dzieki.

na działce piękna wiosna, a człowiem jeszcze ma tak daleko do przeprowadzki, ze az pary w gwizdku brakuje. Pozdrawiam wszystkich szczęśliwców, doceńcie to, ze my jeszcze walczymy z budową a wy juz mozecie dyndac w hamaku i patrzeć na swoje włości

 

No własnie znalazłam odpowiednie miejsce na hamak, może po weekendzie będę już mogla sobie podyndać w hamaczku;)

A co do lakieru, utrzymanie moich podłóg w czystości jest tak samo łatwe jak paneli, nawet łatwiejsze bo żadnych smug nie widać a przy zachowaniu naturalnego wyglądu drewna.

Akselku, życzę żebyś jak najszybciej dołączyła do dyndających w hamaku:):):)

Edytowane przez EDZIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowa, blagam czy ktoś mi moze powiedzieć jak mam znależć to miejsce na forum w którym teraz jestem, wchodzę klikam wymiana doświadczeń ogólnie i co dalej jak znależc watek domy z bali. Juz mnie szlag trafia bo zeby tu wlezc to wrzucam w google domy z bali wnetrza lece na 25 strone, tam jest zdiecie jednej z osób z tego forum (trafiłam przez przypadek) i po tym zdięciu sie tu dostaje, uff.

a tak wogóle to całe zycie marze o domu z bali to marzenie jest coraz blizsze spelnienia.

Moze mi doradzicie jaki bal wybrać, tzn. jaka grubość, czy kwadratowy czy okrągły a moze tzw. płazy i jakie to ma znaczenie, jak to sie ma do projektu, czy jesli wybralam z kanciatego to mozna ten dom zbudować z plazów lub okraglaka, jeśli kupie projekt i znajde górali którzy będą stawiać to skąd chałupę, jaki rodzaj drzewa wybrac (zaznaczam ze nie mam nadmiaru gotówki), i wszystkie wazne rzeczy jakie jeszcze przyjdą Wam do dłowy.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich BALOWICZÓW i mam nadzieje ze latem lub wczesna jesienia pierwszy bal na mojej dzialce sie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowa, blagam czy ktoś mi moze powiedzieć jak mam znależć to miejsce na forum w którym teraz jestem, wchodzę klikam wymiana doświadczeń ogólnie i co dalej jak znależc watek domy z bali. Juz mnie szlag trafia bo zeby tu wlezc to wrzucam w google domy z bali wnetrza lece na 25 strone, tam jest zdiecie jednej z osób z tego forum (trafiłam przez przypadek) i po tym zdięciu sie tu dostaje, uff.

 

może taki link dodać do ulubionych:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?248-domy-z-bali

a przejście na ostatni .. naciskając ostani :)

 

są też narzędzia wątku można ustawić subskrybcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

 

kto - ja, gdzie - mazowieckie, kiedy - jak najszybciej...;) . Hehe zapomniałeś dodać jak... a odpowiedź brzmi - jak najtaniej ( a to z góry skazane jest na niepowodzenie...)

A tak poważnie... umowy nie mam jeszcze, miejscówka się zgadza a termin lipiec/sierpień 2010.

 

Witaj

Możesz powiedzieć gdzie ten domek w mazowieckim, ja tez z mazowieckiego:) (pod Piasecznem) i też bym chciała w tym roku tylko nie wiem czy znajde ekipę bo na firme to chyba mnie nie stać:(. A moze przejmę Twoją jak juz skończa 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi doradzicie jaki bal wybrać, tzn. jaka grubość, czy kwadratowy czy okrągły a moze tzw. płazy i jakie to ma znaczenie, jak to sie ma do projektu, czy jesli wybralam z kanciatego to mozna ten dom zbudować z plazów lub okraglaka, .

 

Jeżeli chodzi o sam materiał do budowy, to zawsze dom z bali okrągłych struganych wychodzi taniej, bo mniej kubików drewna potrzeba, a ale gorzej w tym wypadku z kosztami robocizny, wszak to ręczna robota. Poczytaj frum i inne wiadomości. Pomyśl i .... podejmij decyzję. Co tu można jeszcze podpowiedzieć? chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie znalazłam ten wątek.......na nowym forum!!!!!!!!!!! :)

....teraz sobie zrobie subskrypcję i juz ;)

 

szukam zdjęc, pomysłów, inspiracji.......na podjazd do garażu i ścieżki wkoło i do domku..........

..nie chodzi mi o wybór materiału........ale o wymyslenie ciekawego projektu............tzn. czy ścieżka prosta, czy z ukosa itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam w necie artykuł w którym było "Dzięki używaniu szpilek które są dokrecane specjalną nakładką jedna na metr proces osiadania jest niemal nieodczuwalny"

Czy ktoś z Was ma zastosowane te szpilki i czy to się rzeczywiście tak dobrze sprawdza, a moze te szpilki wszędzie sie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja :).

Dostałam wycenę ze stolluxu, projekt od Iwanka L-58 stan surowy zamknięty 172tyś., wiem ze są tu osoby które budowaly ze stolluxem tylko juz mi sie mkiesz kto z kim, mozecie dać znać jak wrażenia i czy to dużo kasy. Prosze o info czy ktos budował z drewlandem, oni oferują bal suchy klejony, prostokąny jak taka klejonka wygląda, ma ktos domek z takich klejonych bali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...