Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Acia co do wyceny - nie poradzę.

Budowałam 7 lat temu, więc inna to była rzeczywistość cenowa.

Melduję się tylko, ze dom stawiał Stollux i byłam z firmy bardzo zadowolona.

Również Kali76 stawiali i z tego co czytałam w jej dzienniku budowy potwierdzila się moja opinia o tej firmie- znaczy się też była zadowolona z nich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Acia co do wyceny - nie poradzę.

Budowałam 7 lat temu, więc inna to była rzeczywistość cenowa.

Melduję się tylko, ze dom stawiał Stollux i byłam z firmy bardzo zadowolona.

Również Kali76 stawiali i z tego co czytałam w jej dzienniku budowy potwierdzila się moja opinia o tej firmie- znaczy się też była zadowolona z nich,

Witam !!!

..tak, ja budowałam ze Stolluxem!!!...........polecam w 100 %........piekny dom mi wybudowali..:).......żadnych problemów i komplikacji, ..wszystko sprawnie i szybko !!!

ekipa wogóle nie piła alkoholu!!!!!!!!!! :eek::eek:..czym mnie poprostu powalili z nóg !!!..bo wiecie jak to jest z budowlańcami.....

..do dzisiaj mam kontak z Panem Staszkiem, głównym majstrem !!!....poznałam jego zone, dzieci..... prawie jak rodzina jesteśmy już;)....

Ale wierzcie mi, .....było widac, że budują z sercem a nie na odpieprz!!!!!!!!!;)

 

Edziu............dziekuje, że mnie odmłodziłaś o jakieś 10 lat !!!!!!!! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

..tak, ja budowałam ze Stolluxem!!!...........polecam w 100 %........piekny dom mi wybudowali..:).......żadnych problemów i komplikacji, ..wszystko sprawnie i szybko !!!

ekipa wogóle nie piła alkoholu!!!!!!!!!! :eek::eek:..czym mnie poprostu powalili z nóg !!!..bo wiecie jak to jest z budowlańcami.....

..do dzisiaj mam kontak z Panem Staszkiem, głównym majstrem !!!....poznałam jego zone, dzieci..... prawie jak rodzina jesteśmy już;)....

Ale wierzcie mi, .....było widac, że budują z sercem a nie na odpieprz!!!!!!!!!;)

 

Edziu............dziekuje, że mnie odmłodziłaś o jakieś 10 lat !!!!!!!! :wave:

 

O że domek piekny to ja widze powiem ze nawet cudny:)

Może ten pan Stasio odszedl ze Stolluxu i robił łazienke mojej mamy bo tys sie zapsyjaźnił i dziciow pokazoł.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani!

Ja wnet kończę dłubać moją małą chatkę i bardzo zastanawiam się, czy nie zacząć ten biznes, bo strasznie mnie to rajcuje - uwielbiam to robić. Moja metoda to łączenie na "siodło" bal strugany, okrągły, nie toczony. Coś na wzór grubych bali z Kanady. Kto będzie chciał coś zrobić w przyszłości, niech mnie zapamięta (okienko priv). Jest to na razie tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acia 13, nie ma rady, żeby podjąc decyzję z jakich bali, jak grubych czy okraglaków czy płazów, z jakiego gatunku drzewa, czy swzonowanych czy nie, własne pióro czy obce, czym uszczelniane węgły itp .... nikt tu Ci nie da recepty i jedynie słusznej odpowiedzi. jak nas tu jest niemało, każdy ma inny dom, i zdecydował sie na te wszytskie detale z jakiegos powodu. Warto przebrnąć cały temat domów z bali, poczytać dzienniki. Wiem, ze to sporo czasu zajmie, ale masz tu naprawde duzo wiadomosci, i warto poczytac. dziki założycielom tego tematu!!!!!!!!! Naprawdę jest nieoceniona kopalnia informacji. Jak juz emocje opadną, bedziesz już powoli klarowac swoje marzenia, więc spokojnie goraca głowo :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko

Pamiętam. Jest to temat, który kiedyś zacząłem, ale zaniechałem. Byłem jeszcze zielony. Zresztą jak patrzę na datę to troszkę mnie to zasmuciło Jak ten czas leci, ale może wykorzystam ten wątek, tylko zmienię temat. W naszym wątku "domy z bali" zamieściłem już początki mojej twórczości, ale na tym nie z kończę. Zbieram zdjęcia. Przeżyłem zbiory trzciny na dach - ciężko było. Nie wiem dokładnie, kiedy skończę moją "chatkę" ale jest już bliżej niż dalej. Może pamiętasz, że robię wszystko sam po pracy. Prowadzę małą drukarnię, która ... szkoda gadać. Ci, którzy są na własnym "garnuszku" wiedzą, że nie jest lekko. Dlatego zastanawiam się, żeby zaryzykować i zmienić branżę, bo przysłowie mówi "kto nie ryzykuje ten nie ma". Wiem, że nie będzie lekko na początku, jak zawsze, lecz jestem dobrej myśli.

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acia 13, nie ma rady, żeby podjąc decyzję z jakich bali, jak grubych czy okraglaków czy płazów, z jakiego gatunku drzewa, czy swzonowanych czy nie, własne pióro czy obce, czym uszczelniane węgły itp .... nikt tu Ci nie da recepty i jedynie słusznej odpowiedzi. jak nas tu jest niemało, każdy ma inny dom, i zdecydował sie na te wszytskie detale z jakiegos powodu. Warto przebrnąć cały temat domów z bali, poczytać dzienniki. Wiem, ze to sporo czasu zajmie, ale masz tu naprawde duzo wiadomosci, i warto poczytac. dziki założycielom tego tematu!!!!!!!!! Naprawdę jest nieoceniona kopalnia informacji. Jak juz emocje opadną, bedziesz już powoli klarowac swoje marzenia, więc spokojnie goraca głowo :-)

 

Czytam Kochana czytam, stary wraca do domu a tu dzieci samopas, obiadu nie ma a kobita na muratorze siedzi (dobrze że nie na murarzu :D) Wiem ze nikt za nas decyzji nie podejmie ale jak sie ma w perspektywie 35 lat płacenia kredytu to czlowiek ma stresa ze hoho i jeszcze troche zrby jakiegoś poważnego buraka nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pamiętasz, że robię wszystko sam po pracy. Prowadzę małą drukarnię, która ... szkoda gadać. Ci, którzy są na własnym "garnuszku" wiedzą, że nie jest lekko. Dlatego zastanawiam się, żeby zaryzykować i zmienić branżę, bo przysłowie mówi "kto nie ryzykuje ten nie ma". Wiem, że nie będzie lekko na początku, jak zawsze, lecz jestem dobrej myśli.

 

Ależ walcz! Fachowcy, którzy chcą choć nie muszą są najcenniejsi :)

Mnie chodziło o zdjęcia chatki w tym pięknym otoczeniu Gór Opawskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas decyzja padła na bale prostokatne, a własciwie wyszły kwadratowe 24x24 modrzew ( w naszym odczuciu okrągłe to juz za dużo formy jak dla nas, a takie ściany jak w moich rodzinnych zdronach , czyli proste dechy bardzo mi pasowały. To wszytsko indywidualna kwestia, i niektóre okrąglaki też bardzo mi się podobają). Firma mała, tzw górale - porównując ceny wyszło nam taniej niż znana firma. Górale byli super, mimo, ze znajoma pracująca w sądzie straszyła mnie, ze miała kilka spraw gdzie nieuczciwi górale zawalili i inwestor się sądził. Człowiek na poczatku się zapala a zupełnie nic nie wie, a z czasem się oczyta, dopyta, i już klaruje mu się domek na swoja własną miarę. Myślę, ze dobra ekipa cieśli to podstawa, bo na tym etapie jak schrzanią, to już neiwiele da się naprawić później. Teraz walxczymy z kolejnymi ekipami wyończeniówkowymi, i jak sama nazwa wskazuje wykończeniówka wykańcza. A forum można czytać w nocy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas decyzja padła na bale prostokatne, a własciwie wyszły kwadratowe 24x24 modrzew ( w naszym odczuciu okrągłe to juz za dużo formy jak dla nas, a takie ściany jak w moich rodzinnych zdronach , czyli proste dechy bardzo mi pasowały. To wszytsko indywidualna kwestia, i niektóre okrąglaki też bardzo mi się podobają). Firma mała, tzw górale - porównując ceny wyszło nam taniej niż znana firma. Górale byli super, mimo, ze znajoma pracująca w sądzie straszyła mnie, ze miała kilka spraw gdzie nieuczciwi górale zawalili i inwestor się sądził. Człowiek na poczatku się zapala a zupełnie nic nie wie, a z czasem się oczyta, dopyta, i już klaruje mu się domek na swoja własną miarę. Myślę, ze dobra ekipa cieśli to podstawa, bo na tym etapie jak schrzanią, to już neiwiele da się naprawić później. Teraz walxczymy z kolejnymi ekipami wyończeniówkowymi, i jak sama nazwa wskazuje wykończeniówka wykańcza. A forum można czytać w nocy ;-)

Ja już jestem spokojniejsza bo w sobote mam spotkanko z ekipa górali których forumowy kolega przetestował na wlasnej skórze i myślę ze oni rozwieja moje wątpliwości. U nas napewno bedzie z ociepleniem bo jak sie beleczki porozsychaja to mój małż napewno tego nie pouszczelnie bo pracuje od 7 do 21-22 a z balami to jest tak ze ja chce okrąglaki lub chociaż płazy a małż kanciaki i walka trwa. Zreszta wogóle nie wiem poco mu ten dom z bali skoro on by najchetniej cały środek gk. obił:evil: Bardzo bym też nie chciała ścianek dzialowych z gk bo teraz na poddaszu tak mam i głupiej półki na scianie nie daje sie zawiesić a tak wszystko słychać ze szok mimo ze welna 15cm.

Też mam z "góralami" różne doświadczenia jak robili mi poddasze w którym teraz mieszkamy to pocieli deski podłogowe na kawałki i poukladali na tzw. mijanke i jeszczde zamiast na felc z klejem to gwozdziami poprzybijali:bash:, za to wspominany pan Stasio od lazienki REWELACJA.

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwośc do mojego marudzenia;)

Edytowane przez acia13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...