Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zacytuję przepis na impregnację snopków pochodzący z książki pt.Odbudowa polskiej wsi , projekty chat i zagród włościańskich. rok 1915

Na specyalie przygotowanych ramach układa się słomę z pod cepa lub młocarek niegniotących i nie targających słomy .Snopki przeszywa się drutem żelaznym cynkowanym , lub mocnem łykiem i razem z tą ramą macza się w odczynie gliny z dodaniem gipsu lub cementu i wody amoniakalnej lub słonej .

Tak przygotowane płachty poszycia układa się zanim wyschną na łatach wiązania dachowego .......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w czwartek podpiszemy w końcu :mad: "rodzina na swoim" ... pasuje bo drzewo już zaliczkowane :p

Ja z kredytem walczyłem przez pół roku, w sumie sprowadzało się to do chodzenia do banku i donoszenia papierów, bo problemów jakiś nie miałem. Najbardziej mnie wkurzało jak chyba piąty raz szedłem do siebie do działu finansowego po zaświadczenie o zarobkach, to samo żona.

Mam też radę, aby wziąć pełnomocnictwo na żonę (jeśli bierzesz z żoną), bo potem przy każdej transzy czy jakiejś głupocie wymagana jest obecność żony. Ja całą obsługę już robię sobie sam. Nie mniej pełnomocnictwo notarialne kosztowało mnie coś koło stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście mi tu pojechali ;)

Ja poważnie ... czasem czytam i nie do końca wiem o czym oni rozprawiają ...

 

MarMarz - wszelki duch ! Gdzieście byli dzieciaki ?

Widzę, że nie marnujecie czasu. Dobrze, dobrze - do dzieła !

 

Petervdo - ty widzę o krok dalej. Brawo. Nie zaśnie nam wontek ;)

 

Nooo Łośka to już inwestor pełną gębą ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję przepis na impregnację snopków pochodzący z książki pt.Odbudowa polskiej wsi , projekty chat i zagród włościańskich. rok 1915

Na specyalie przygotowanych ramach układa się słomę z pod cepa lub młocarek niegniotących i nie targających słomy .Snopki przeszywa się drutem żelaznym cynkowanym , lub mocnem łykiem i razem z tą ramą macza się w odczynie gliny z dodaniem gipsu lub cementu i wody amoniakalnej lub słonej .

Tak przygotowane płachty poszycia układa się zanim wyschną na łatach wiązania dachowego .......................

Nigdzie takiego przepisu nie widziałem. Ten przepis jest naprawdę stary i jak na dzisiejsze czasy pracochłonny. Trzeba dodatkowych ludzi, żeby tak te snopki moczyć w odczynie gliny. Ja mam połowę dachu bez żadnego impregnatu i jak skończę, to może czymś prysnę.

Maciek dużo wie i dobrze podpowiada. Praca z takimi ludźmi jak on, to duża satysfakcja. Ważne jest to, żeby lubić, ba! kochać, to co się robi, mieć zdrowie i duża część szczęścia jest w zasięgu. Gdybym mieszkał blisko niego, to może byśmy stworzyli dobry układ ;), bo myślę, że nie odpuściłbym spotkania z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zadanie dla Tych co budowali / budują drewniaczka z kredytem :( ... PKO BP

w jakim towarzystwie (ktoś może ma listę akceptowanych ?? ) ubezpieczaliście dom w budowie ?

gdzie nie robią zwyżki za "konstrukcję palną" ?? :mad:

pasuje się wcześniej zoorientować co, gdzie i za ile :(

 

Piotruś - w PKO ubezpieczyli mi dom bez pytań co do "palności" konstrukcji bo dom jest przed tą "palnością" wszak zabezpieczony. Wcisnęli mi PZU w całkiem rozsądnej cenie. Ubezpieczyciel może doczepić się do łatwopalnego dachu rozprzestrzeniającego ogień ( strzecha ) ale kategoria w przepisach przeciwpożarowych to my jesteśmy taka sama jak budynki jednorodzinne murowane.

 

 

Jeżeli masz ubezpieczony samochód albo obecne mieszkanko w innej firmie to negocjuj tam jakiąś zniżkę dla stałego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś - w PKO ubezpieczyli mi dom bez pytań co do "palności" konstrukcji bo dom jest przed tą "palnością" wszak zabezpieczony. Wcisnęli mi PZU w całkiem rozsądnej cenie. Ubezpieczyciel może doczepić się do łatwopalnego dachu rozprzestrzeniającego ogień ( strzecha ) ale kategoria w przepisach przeciwpożarowych to my jesteśmy taka sama jak budynki jednorodzinne murowane.

 

 

Jeżeli masz ubezpieczony samochód albo obecne mieszkanko w innej firmie to negocjuj tam jakiąś zniżkę dla stałego klienta.

 

To lepiej przeczytaj warunki umowy. Ja ubezpieczalam w alianz i pani powiedziala ze nie musi wpisywac ze dom z drewna ale odszkodowania nie dostane. No i niestety skladka wyzsza:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej przeczytaj warunki umowy. Ja ubezpieczalam w alianz i pani powiedziala ze nie musi wpisywac ze dom z drewna ale odszkodowania nie dostane. No i niestety skladka wyzsza:mad:

 

właśnie o to chodziło .. gdzieś wyczytałe, że opcja konstrukcja palna powinno być zaznaczone .. tylko często jest zwyżka

 

agatka2106 to po co takie ubezpieczenie z alianz jak nie wypłaciliby odszkodowania ? ?

 

jakiej wysokości składki płaciliście za jaką sumę ubezpieczenia ?

 

mam już listę towarzystw do pko bp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ubezpieczany w "budowie" kilka lat temu dla 200 tys. wartości składka 211 zł, Allianz. Ale może być teraz drożej.

 

Teraz też mamy wszystko w Allianz, faktycznie jest zaznaczone, ze konstrukcja jest palna, ale nie widzę, żeby gdzieś była zwyżka. Jak nie zapomnę to przy okazji dopytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma takie ubezpieczenie jeśli pożar na budowie wyniknie przez kominek lub komin gdzie niema jeszcze przeglądu przez kominiarza ?

Lub od halogenów budowlanych i czy w tym wypadku by wypłacili jeśli nie masz atestu na nie ?

 

Maciek dużo wie i dobrze podpowiada. Praca z takimi ludźmi jak on, to duża satysfakcja. Ważne jest to, żeby lubić, ba! kochać, to co się robi, mieć zdrowie i duża część szczęścia jest w zasięgu. Gdybym mieszkał blisko niego, to może byśmy stworzyli dobry układ ;), bo myślę, że nie odpuściłbym spotkania z nim.

 

Jerzy ty nie cukruj bo nie lepsze z ciebie ziółko i kto wie może kiedyś cię zawieje w moje strony i pogadamy przy piwku siedząc na beleczce przy stercie dech o wyższości tradycyjnych zamków nad kątownikami z blachy :).

Ten przepis jest naprawdę stary i jak na dzisiejsze czasy pracochłonny

 

Mam przepis dla bardziej leniwych cytat

.......polega on na ugnataniu słomy z gliną tłustą bez piasku . Zmięte gliną snopki słomy układa się na dachu a dla równości poszycia czesze się je grabiami i polewa gliną .....

To polewanie glinką to zalecają co roku robić i co ciekawe dodaje się jeszcze krew bydlęcą która też jest zalecana do klepisk czy polepy .

A co do przepisu to przykład impregnacji strzechy podany wyżej , zastosowany przez właściciela był honorowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe co dawało duży upust przy ubezpieczeniach chat .

Edytowane przez maciej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodziło .. gdzieś wyczytałe, że opcja konstrukcja palna powinno być zaznaczone .. tylko często jest zwyżka

 

agatka2106 to po co takie ubezpieczenie z alianz jak nie wypłaciliby odszkodowania ? ?

 

jakiej wysokości składki płaciliście za jaką sumę ubezpieczenia ?

 

mam już listę towarzystw do pko bp ;)

 

No wlasnie dlatego zaplacilam wyzsza stawke. Jestem poza domem i nie pamietam ile zaplacilam

 

Ale koniecznie daj znac co wychodzi najtaniej bo stare ubezpieczenie sie niedlugo skonczy

Edytowane przez agatka2106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...