Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

piwko akurat moje ulubione ze Słowacji ... właśnie zapas się kończy i pasuje jechać na Chyżne

polski modrzew .. raczej ciężko powiedzieć, aby specjalnie na sterydach hodowany .. chociaż kto wie ;)

 

co do drzewa z dalekiego wschodu ... jakoś nie mam przekonania ..

jeszcze jakaś elektrownia się kiedyś na wschodzie popsuła :sick:

toczone tez mi nie podchodzą

oglądałem, dotykałem .. i sposób zakupu w dużym stopniu to pośrednictwo niż budowa z bala

 

.. dlatego u mnie będzie mszenie :p

może dlatego, że w żyłach, z korzeni, górska krew płynie :cool:

 

co do kosztów to mam już wstępną kalkulację ale ... będzie wykonane to wtedy mogę się podzielić jakąś informacją

tak naprawdę to tylko wycena konkretnego projektu daje orientacje a nie cena za m3 / m2 czy inne porównania

 

na Chyzne?:D w sobote bede w Chyznem:) raptem 5 km od tego domu z bala toczonego:):) jak chcesz..zapraszam:) obejrzysz , pogadasz ..piwa nie dam.. bo wole nasze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zbysiu, no właśnie, to jak z tym drewnem z Syberii? Dostajesz go obrobiony/wytoczony za 1400 m3, czy płacisz mniej, dostajesz takie jak natura stworzyła i go potem obrabiasz np komuś zlecasz obróbkę?

A transport, koszt z Syberii?

 

Jurek.. ja wysylam na Syberie do tartaku plan domu..ale zbalizowany czyli przekształcony na konstrukcje z bala toczonego. Tam mi wycinają caly dom.. i tak wycięty zjeżdża do kraju. Reasumujac.. zero odpadow.. to co zakupione. zostaje wbudowane. Place tylko za czysty metraż scian. Konstrukcje wiezby dachowej robie na miejscu. Co do ceny to jak bede mial projekt, moge cos powiedziec..bo sciany domu szkieletowego, murowanego i z bala nijak sie maja do siebie:) ( chodzi mi o metry kwardatowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie modrzewia :p

proszę o podpowiedź tych co już mieszkają / wykańczają / znają itd. ...

jakiej wielkości piec wystarczy do domu z bala pełnego (ok. 30 cm) .. własnie modrzewia z mszeniem ?

wiekość domu ok. 120 m2

CO + CWU (bez szaleństw ;) )

podłogówka ok 50 m2

 

projektant wyliczył 35 kW ... chyba troszkę przegięcie :sick: Chyba się z głupim na rozumy pozamieniał !

 

zastanawiam się czy piecyk na ekogroszek np. 16 kW (max wyciąga 19kW) wystarczy czy mało ?

 

Właśnie męczę sie z piecem ... cos chyba się nie polubimy.

Diabeł chce nas ugotować ... ma tylko 20 kw i o dziwo racjonalnie pożera groszek. Kaloryfery na poddaszu pozakręcałam za co od razu mi po uszach dali, że pompę zmarnuję. Jak przemajstruję ustawienia to mi zgaśnie ...zgroza...

Piotr - 20 KW wystarczy za świat ! 16- e to pewności nie mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Chyzne?:D w sobote bede w Chyznem:) raptem 5 km od tego domu z bala toczonego:):) jak chcesz..zapraszam:) obejrzysz , pogadasz ..piwa nie dam.. bo wole nasze:)

hmm...

ja będe raczej w nastepną ;)

ale butelki na Chyzne mogę zadać :yes:

a ten dom z toczonego to nie czasem w Zawoi ?

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie męczę sie z piecem ... cos chyba się nie polubimy.

Diabeł chce nas ugotować ... ma tylko 20 kw i o dziwo racjonalnie pożera groszek. Kaloryfery na poddaszu pozakręcałam za co od razu mi po uszach dali, że pompę zmarnuję. Jak przemajstruję ustawienia to mi zgaśnie ...zgroza...

Piotr - 20 KW wystarczy za świat ! 16- e to pewności nie mam ...

Aga mogę Ci troszkę węgla wysłać w paczce ...

ten z elektrowni może słabo się sprawdzać :D

 

w standardzie to zakladaja ze okolo 75 do 100 W na metr kwadratowy...powinno starczyc..niechby bylo 120 ...nawet 150...to 16 kW z zapasem starczy:)

 

w stronę 16kW się skłaniam .. w końcu część balowiczów grzeje samym kominkiem i starcza .. a nie przypuszczam

żeby kominek dawał stabilne 15 czy 20 kW a wiekość domów zbliżona do 120 m2

nie chciałbym przewymiarować pieca .. zna ktoś ten program do obliczeń OCZ czy coś .. nie mam czasu jeszcze nad nim siedzieć :mad:

 

a tak na marginesie rozmyślam o piecu a dopiero paliki geodeta powbijał :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

ja będe raczej w nastepną ;)

ale butelki na Chyzne mogę zadać :yes:

a ten dom z toczonego to nie czasem w Zawoi ?

 

nie:):) ale niedaleko w sumie bo w Zubrzycy Dolnej:):)

 

Górą Orawaaaaaa!!

 

a co do grzania w tym balowiczu.. to na tych 80 metrow jest 5,4 kW kabla grzejnego w podlodze:) tylko...i aż:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek.. ja wysylam na Syberie do tartaku plan domu..ale zbalizowany czyli przekształcony na konstrukcje z bala toczonego. Tam mi wycinają caly dom.. i tak wycięty zjeżdża do kraju. Reasumujac.. zero odpadow.. to co zakupione. zostaje wbudowane. Place tylko za czysty metraż scian. Konstrukcje wiezby dachowej robie na miejscu. Co do ceny to jak bede mial projekt, moge cos powiedziec..bo sciany domu szkieletowego, murowanego i z bala nijak sie maja do siebie:) ( chodzi mi o metry kwardatowe:)

Zbyszek, Widzę, że to jest Twoja tajemnica z tym transportem z Rosji, bo już trzeci raz omijasz to, niczym polityk.

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, Widzę, że to jest Twoja tajemnica z tym transportem z Rosji, bo już trzeci raz omijasz to, niczym polityk.

 

dla mnie własnie taki "wirtualny" zakup domu się nie spodobał ..

w grę wchodziła zapłata za prawie cały dom ok. 80 -90 % z góry nie widząc nawet do końca komu wpłacam ;)

na targach "rozmawiałem" z Ukraińcami .. mieli fajny klejony bal (kwadrat) i dwa pióra w cenie tak o połowę niższej od naszych .. ale robione wszystko na wschodzie ..

a nie zaproponowali czegoś takiego jak "rachunek arbitrażowy" ...

ja wpłacam, że mam

oni wypłacą jak zrobią i odbierzemy

takie wspólne bezpieczeństwo :p

to jest mój pomysł na handel ze wschodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, Widzę, że to jest Twoja tajemnica z tym transportem z Rosji, bo już trzeci raz omijasz to, niczym polityk.

 

 

zadna tajemnica:) w zeszlym roku za samochod 24 tonowy do transportu przestrzennego placilem 1500 euro . Firma z Minska na bialorusi, bo tylko oni maja tam zgode na bezlimitowy przelot. na taki zestaw wchodzi albo 21 m szesc modrzewia..albo 24 sosny albo 32 m szesc tzw cedru , czyli limby olbrzymiej.

Ale mnie transport nie interesuje bo ja place za towar loco granica z Polska:) stad temat dla mnie nieistotny. Jerzy:) przepraszam, jesli odniosles takie wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie własnie taki "wirtualny" zakup domu się nie spodobał ..

w grę wchodziła zapłata za prawie cały dom ok. 80 -90 % z góry nie widząc nawet do końca komu wpłacam ;)

na targach "rozmawiałem" z Ukraińcami .. mieli fajny klejony bal (kwadrat) i dwa pióra w cenie tak o połowę niższej od naszych .. ale robione wszystko na wschodzie ..

a nie zaproponowali czegoś takiego jak "rachunek arbitrażowy" ...

ja wpłacam, że mam

oni wypłacą jak zrobią i odbierzemy

takie wspólne bezpieczeństwo :p

to jest mój pomysł na handel ze wschodem ;)

 

Piter:):) jest cos takiego jak akredytywa:):):)

ale ja ze wschodem nie handluje:):)

wiecej na priv:) bo tu nie wypada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter:):) jest cos takiego jak akredytywa:):):)

ale ja ze wschodem nie handluje:):)

wiecej na priv:) bo tu nie wypada:)

 

właśnie przez brak zabezpieczenia "moich" interesów zrezygnowałem całkowicie z tego kierunku

biorąc pod uwagę, że kredyt i tak w transzach :o

teraz już dla mnie za późno ;)

więc dla info dla zaczynających myślę, że można na forum otwartym

 

ktoś przeciw ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale modrzew metoda góralską? masz firmę?

po naszemu .. jak pradziadki ;)

to to takie coś ma wyjść

004..jpg

 

w Zubrzycy to Twój czy budujesz ?

będę w zawoi to bym chętnie podjechał popatrzył .. to mi nie przeszło ... chęć oglądania .. zawsze coś ciekawego można jeszcze podpatrzyć ;)

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...