Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanko. W środę - 02.03.11r. - jedę z żoną i znajomymi do Zakopanego. Będziemy po okolicy szukali cieśli. Coś tam może nagrał znajomy góral, ale nie wiem. Na pewno odwiedzimy okolice Nowego Targu i Łapsz Niżnie, choć tam ceśle trochę się zinstytucjonalizowali, mają już firmy. Może macie w tej okolicy jakieś namiary na sprawdzonych ciesli? Jeśli tak proszę o info. Jeśli kto woli na priva, to zaraz służę adresem. Pozdrawiam W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla mnie własnie taki "wirtualny" zakup domu się nie spodobał ..

w grę wchodziła zapłata za prawie cały dom ok. 80 -90 % z góry nie widząc nawet do końca komu wpłacam ;)

na targach "rozmawiałem" z Ukraińcami .. mieli fajny klejony bal (kwadrat) i dwa pióra w cenie tak o połowę niższej od naszych .. ale robione wszystko na wschodzie ..

a nie zaproponowali czegoś takiego jak "rachunek arbitrażowy" ...

ja wpłacam, że mam

oni wypłacą jak zrobią i odbierzemy

takie wspólne bezpieczeństwo :p

to jest mój pomysł na handel ze wschodem ;)

 

co to za firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petervdo, naszym zdaniem dużo za dużo, choc moze inaczej liczy sie dla rówznych źródeł ogrzewania. My mamy pompe ciepła na 8 kw, ok 140 m kwadratwoych, bal 24 cm modrzew, na dole podłogówka na górze grzejniki niskotemperaturowe. Podwójne pióro własne, w środku pianka. Ciepło jak w uchu, a na górze trzeba będzie zastosowac "danfosy" bo jest za ciepło, mimo, ze grzejniki sa ledwo letnie a podłoga na dole wręcz neutralna ( jak by chodziło sie latem po podłodze z dechy.

Przyznam,z ę myslałąm, ze to wszytsko bedzie potzrebowało wyższej temperatury, zeby było komfortowo, a tu bździ ledwo ledwo a w chałupie cieplutko.

Ponoć wiele osób ma za duze piece pod wzgledem kw, co potem w eksploatacji raż podraża koszty ofzrzewania, dwa wcale nie jest łatwe w osiagnieniu komfortowej temperatury nie takiej z tropików

 

Napisz proszę więcej o tej pompie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jakieś 3 lata temu jako że w Polsce było drogo, rozważałem ściągniecie domu drewnianego lub drewna z Syberii. Napisałem zapytanie po rosyjsku i wysyłałem wraz z projektem w celu wyceny itd do różnych firm w Rosji. Wiele odmówiło gdyż nie zajmowali się exportem. Z niektórymi ciężko się było dogadać. Do jednej nawet dzwoniłem. Moj wniosek jest taki ze na odległość z Ruskimi niewiele się da załatwić. Zniechęcili mnie, nie umieją gadać z klientami. Wielu z nich to jeszcze komuchy i nie zależy im na tym żeby wejść na inne rynki. To tak w skrócie.

Minął bum budowlany, ceny się unormowały i zamówiłem dom w polskiej firmie. I dobrze zrobiłem. Dla zwykłego człowieka to za trudne i zbyt ryzykowne zadawać się z Rosjanai.

 

Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś z Was zastosował do ocieplenia maty Isobooster i czy jest z niego zadowolony? http://isobooster.pl/asortyment.php

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie,

widzę, że ciągle piszecie :-) Odnośnie impregnacji to impregnowałam domek lazurą bezbarwną v33 z 8-letnią gwarancją. Natomiast w domku poszły ściany tym samym ale w łazience już pójdzie olej zapewne. Co do pieca to ja mam piec 18KW a dom 100m2 użytkowy 13cm bal z dociepleniem 10cm na dole i na górze facjata 6cm+15 wełna+5wełna. Moim zdaniem ten piec spokojnie wystarczy. Na dole podłogówka 45m2 i grzejnik w łazience na górze 4 grzejniki bez podłogówki.

 

Mam do Was pytania:-)

gdzie mogę kupić dobry eko-groszek albo miał co radzicie? Piec z podajnikiem tłokowym i sterowaniem.

Czy macie jakiś pomysł na łazienkę a dokładnie czym pomalować belki na suficie i dwie ściany, które są z bala? Co proponujecie firmy?

Czy macie pomysł na łazienkę: kolorystyka, dwie ściany z bala, jaka podłoga, mam mętlik w głowie

 

Czeka mnie wykańczanie i już myślę jak to zrobić. Jeśli macie pomysły to dawajcie. Chętnie skorzystam z Waszej wiedzy i doświadczenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pieca to ja mam piec 18KW a dom 100m2 użytkowy 13cm bal z dociepleniem 10cm na dole i na górze facjata 6cm+15 wełna+5wełna. Moim zdaniem ten piec spokojnie wystarczy. Na dole podłogówka 45m2 i grzejnik w łazience na górze 4 grzejniki bez podłogówki.

 

jestem coraz bardziej przekonany do mocy ok 16kW .. gość od ogrzewania ma jeszcze na spokojnie po swojemu policzyć

 

 

Mam do Was pytania:-)

gdzie mogę kupić dobry eko-groszek albo miał co radzicie? Piec z podajnikiem tłokowym i sterowaniem.

 

a w jakich rejonach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jakieś 3 lata temu jako że w Polsce było drogo, rozważałem ściągniecie domu drewnianego lub drewna z Syberii. Napisałem zapytanie po rosyjsku i wysyłałem wraz z projektem w celu wyceny itd do różnych firm w Rosji. Wiele odmówiło gdyż nie zajmowali się exportem. Z niektórymi ciężko się było dogadać. Do jednej nawet dzwoniłem. Moj wniosek jest taki ze na odległość z Ruskimi niewiele się da załatwić. Zniechęcili mnie, nie umieją gadać z klientami. Wielu z nich to jeszcze komuchy i nie zależy im na tym żeby wejść na inne rynki. To tak w skrócie.

Minął bum budowlany, ceny się unormowały i zamówiłem dom w polskiej firmie. I dobrze zrobiłem. Dla zwykłego człowieka to za trudne i zbyt ryzykowne zadawać się z Rosjanai.

 

Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś z Was zastosował do ocieplenia maty Isobooster i czy jest z niego zadowolony? http://isobooster.pl/asortyment.php

 

Pozdrawiam

 

daj spokoj... demonizujesz sprawy i bredzisz.:):) ja z Ruskimi współpracuję od 5 lat i nie narzekam. Poki co.. wykiwały mnie dwie firmy krajowe.. cwani gorale..a Ruscy nie..

Nie chce tu opisywac dokaldnie bo to bylaby reklama,a mnie tu na tym nie zalezy..to forum pomocowe.. wiec jesli ktos chce to mu w imporcie pomoge ..ale to na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

nie żartuj

w promieniu 300 km to raczej nie znajdziesz nic innego niż Bogdanka

oczywiście w rozsądnych .. ale cenach

ps. ładne rejony w lubelskim :bye:

 

Kurcze, no nie może być tak źle :-( Bogdanka sprawdzałam ale ich produkty nie są tak energetyczne i nie wiem. Może masz namiary na dobrych dostawców? Może nie byłoby tak źle z dostawą do domu ;-)

 

Co robić w takiej sytuacji???? Gdzie szukać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no nie może być tak źle :-( Bogdanka sprawdzałam ale ich produkty nie są tak energetyczne i nie wiem. Może masz namiary na dobrych dostawców? Może nie byłoby tak źle z dostawą do domu ;-)

 

Co robić w takiej sytuacji???? Gdzie szukać???

 

namiarów nie mam ... ale nie sądze, że bez wiekszej operacji logistycznej np. zakup 24 t ciężko będzie zrobić rozsądną cenę

my mamy blisko kopalnie i generalnie stawka to od 20 do 50 zł do tony za transport rzędu 5 do 30 km

a alledrogo .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poszukiwaniach odnośnie czym malować dom od środka zdecydowałem się na 3v3 lazur aqua stop http://www.v33.pl/lazury/b.-lazura-ochronna-aqua-stop,384.html?&vars=cHJvZHVpdF9pZD03ODA%3D. Po odpowiedziach jakie dostałem na forum szukałem tego lazuru w żółtej puszcze, tego który polecał kruszon, ale były tylko w wersji na zewnątrz. Pokazałem to zonie i po dyskusji z nią doszedłem do wniosku, że ona nie zaakceptuje środka, który nie jest na wodzie. I faktem, że potem znalazłem ten lazur w żółtej puszce z adnotacją, że też do wewnątrz ale sobie odpuściłem. I niedawno wstąpiłem do Lerioy i tam natknąłem się na lazur 3v3 aqua stop, wodny, do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz. Zrobiłem próbę i kupiłem. Może ciut za mocno błyszczy ale nie znalazłem nic lepszego. Oleje sobie odpuściłem, bo te tanie mnie nie przekonują a na te lepsze mnie nie stać.

Z innych, przyjemnych rzeczy to w końcu mam ciepło w domu. Piec uruchomiłem we wtorek a wczoraj hydraulik skończył mi kotłownię. Domek od wtorku się już nagrzał i w końcu można się w nim normalnie rozebrać. W weekend muszę założyć czujnik do szamba, żeby można było normalnie z kibelka korzystać. Z takich ważniejszych rzeczy to czekam jeszcze na rozmarznięcie ziemi, żeby przekopać kabel i podpiąć skrzynkę elektryczną. W międzyczasie szlifuję parter i przymierzam się do malowania. A w przyszłym tygodniu mam plan zabrać się za budowę kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poszukiwaniach odnośnie czym malować dom od środka zdecydowałem się na 3v3 lazur aqua stop http://www.v33.pl/lazury/b.-lazura-ochronna-aqua-stop,384.html?&vars=cHJvZHVpdF9pZD03ODA%3D. Po odpowiedziach jakie dostałem na forum szukałem tego lazuru w żółtej puszcze, tego który polecał kruszon, ale były tylko w wersji na zewnątrz. Pokazałem to zonie i po dyskusji z nią doszedłem do wniosku, że ona nie zaakceptuje środka, który nie jest na wodzie. I faktem, że potem znalazłem ten lazur w żółtej puszce z adnotacją, że też do wewnątrz ale sobie odpuściłem. I niedawno wstąpiłem do Lerioy i tam natknąłem się na lazur 3v3 aqua stop, wodny, do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz. Zrobiłem próbę i kupiłem. Może ciut za mocno błyszczy ale nie znalazłem nic lepszego. Oleje sobie odpuściłem, bo te tanie mnie nie przekonują a na te lepsze mnie nie stać.

Z innych, przyjemnych rzeczy to w końcu mam ciepło w domu. Piec uruchomiłem we wtorek a wczoraj hydraulik skończył mi kotłownię. Domek od wtorku się już nagrzał i w końcu można się w nim normalnie rozebrać. W weekend muszę założyć czujnik do szamba, żeby można było normalnie z kibelka korzystać. Z takich ważniejszych rzeczy to czekam jeszcze na rozmarznięcie ziemi, żeby przekopać kabel i podpiąć skrzynkę elektryczną. W międzyczasie szlifuję parter i przymierzam się do malowania. A w przyszłym tygodniu mam plan zabrać się za budowę kominka.

 

Czy możesz zamieścić zdjęcia ścian po pomalowaniu, jak wyglądają? Ja też mam ten sam problem i szukam czegoś do wewnątrz (łazienka). Odnośnie kominka (jego budowy) to mój mąż też ma sam wymurować i szuka w tym momencie dobrego źródła. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki jak wymurować kominek kro po kroku :-) albo materiały :-)

 

Fajnie, że już piec u Ciebie działa ja jeszcze marznę z mężem ;-( a w sobotę czeka nas kładzenie płyt na górze i płyt OSB na podłogę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...