Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witaj

projekt, przeniesienie postawienie domu , nowa więźba dachowa robocizna czyli stan surowy otwarty to koszt mniej więcej 70 000 tyś za dom 100m2 .

nie licząc fundamentów

Trudno podać przybliżoną cenę , każdy dom jest inny w lepszym czy gorszym stanie , bliżej dalej transport , czy mocno chcemy rozbudować czy zachować bryłę w oryginale itp itp

Mamy zamiar spotkać się też z firmą, która prawdopodobnie będzie nam przenosić dom,

po co poszukujesz cieśli jak masz już firmę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

 

Nie podpisaliśmy jeszcze umowy z firmą. Póki co chcemy uzyskać informacje o kosztach przeniesienia, zakresie prac jaki wykonują itp, idt i na co zwócić szczególną uwagę przy oglądaniu domu. Chcemy, żeby wybrany dom ocenił fachowiec, a nie chcemy go wysyłać do domu, który z góry nie nadaje się do przeniesienia.

 

Poszukuję innych cieśli po to, żeby porównać oferty - każdy grosz się liczy, a że kilka osób z tego forum już ma za sobą takie przedsięwzięcie, to może polecą mi sprawdzonych cieśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza zasada to to aby zadbać o to by ten sam człowiek co rozbiera składał

Gdy oglądasz dom to sprawdzaj podwaliny te prawie zawsze są do wymiany,dobrze przypatrz się północnej ścianie te przeważnie są w gorszym stanie jak masz dom zaszalowany to musisz odkryć fragment przy węgłach tam jak jest pogniłe do trzeciej czwartej belki w górę to już lipa , pod oknami w jakim jest stanie materiał ,często się zdarza że belka zaraz pod oknem jest cała do wymiany. W środku jak jest tynk trzeba trochę odkuć przy narożnikach i również sprawdzić.Do sprawdzania dobry jest młotek ciesielski walisz nim po belkach dobre dzwonią :).

Jak masz wżery próchna tak na 2/3 cm to jeszcze są do przyjęcia. Będziesz miała spróchniałe 5 cm a belka grubość 14/20 cm to można wstawić wkładkę z nowej a nie musisz wymieniać całej................................

sprawdź czy dach przeciekał ............

Dużo by jeszcze pisać bo jeszcze dochodzi belka wieńcowa ,stropowe ,dach np prawie zawsze jest cały do wymiany na nowy tak samo i belki stropowe często trzeba dawać nowe

trzeba sprawdzić czy odpady przy rozbiórce można wykorzystać np. stare krokwie zaczynały się przy okapie przekrojem 14cm/14cm i można przerobić na słupki tarasu ganku czy strychu...............:)

Edytowane przez maciej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubrzyca Dolna.Jak bedziesz jechal od strony Jablonki to na wysokosci kosciola w Zubrzycy odbij w lewo na dól i przez most. Za mostem w prawo wzdłuz rzeki i 3 droga w lewo. Jedyna boczna asfaltowa. po 150 metrach od zakrety po prawej stoi ten domek

 

dzięki ...jak trafię to popatrzę :)

dom z modrzewia toczonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem więcej napisac ale się w klawiature ugryze i tylko to:

Nie zarzucajcie projektantom (owszem, bywają ciężkie przypadki) że was nie słuchają bo są ograniczeni przepisami i normami. Zaryzykujesz swoją kariere i uprawnienia bo sie inwestorowi zaimaniło krzywy dom z zapałek?

Proces odpowiedzialności za katastrofę budowlana jest prosty:

1. projektant (normy, wytyczne branżowe, przepisy - nie zastosował jest utopiony)

2. kierownik budowy - podpis że jest zgodnie z projektem. nie było zgodne - jest utopiony i nie mówcie że można tłumaczyć że sie przebudowało konstrukcje domu "w międzyczasie"

cieśla-wykonawca jest na samym końcu, ale zazwyczaj żadnej odpowiedzialności nie ma bo mamy z nimi umowę ustną, podstołową - uciekającoVATową. I bardzo trudno będzie go pociągnąc do odpowiedzialności w przypadku jakiś problemów. Mają swoje wyuczone czaru-maru, klną na projektantów i buduja jak im się podoba/wygodnie/są wyuczeni/będzie ładniej/my chcemy.

 

Pozdrav.

PAWEŁ (a ELA to moja żona, z którą na poczatku razem tu pisaliśmy, teraz nie ma czasu....)

 

PS. Polecam wyroby z PamoPlastu z Ustrzyk: porządne okna, drzwi również. Serwis dość sprawny (300 km odległości) i bardzo uczynny.

 

PS2. Maciej: nie ma na uczelniach kierunku budowania z drewna, raczej jakieś prace dyplomowe... Ogólnie jest nastawienie na programy komputerowe a te licza jak im sie algorytm zada.... mamy u siebie konstruktora (wiek 70 lat) jego konikiem są konstrukcje drewniane - u niego na projekt konstrukcyjny czeka sie dośc długo, projektuje i liczy w większości klasycznie, "indywidualistycznie". A jaka architekturę potrafi odręcznie rysować..... mmmm cud miód.....

Edytowane przez PawEla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubrzyca Dolna.Jak bedziesz jechal od strony Jablonki to na wysokosci kosciola w Zubrzycy odbij w lewo na dól i przez most. Za mostem w prawo wzdłuz rzeki i 3 droga w lewo. Jedyna boczna asfaltowa. po 150 metrach od zakrety po prawej stoi ten domek

 

Kurcze ! Moje klimaty i rejony ! W Jabłonce jestem w każdą Środę . Może byśmy się umówili na piwko i pooglądali nasze chałupki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem więcej napisac ale się w klawiature ugryze i tylko to:

Nie zarzucajcie projektantom (owszem, bywają ciężkie przypadki) że was nie słuchają bo są ograniczeni przepisami i normami. Zaryzykujesz swoją kariere i uprawnienia bo sie inwestorowi zaimaniło krzywy dom z zapałek?

Proces odpowiedzialności za katastrofę budowlana jest prosty:

1. projektant (normy, wytyczne branżowe, przepisy - nie zastosował jest utopiony)

2. kierownik budowy - podpis że jest zgodnie z projektem. nie było zgodne - jest utopiony i nie mówcie że można tłumaczyć że sie przebudowało konstrukcje domu "w międzyczasie"

cieśla-wykonawca jest na samym końcu, ale zazwyczaj żadnej odpowiedzialności nie ma bo mamy z nimi umowę ustną, podstołową - uciekającoVATową. I bardzo trudno będzie go pociągnąc do odpowiedzialności w przypadku jakiś problemów. Mają swoje wyuczone czaru-maru, klną na projektantów i buduja jak im się podoba/wygodnie/są wyuczeni/będzie ładniej/my chcemy.

 

Pozdrav.

PAWEŁ (a ELA to moja żona, z którą na poczatku razem tu pisaliśmy, teraz nie ma czasu....)

 

PS. Polecam wyroby z PamoPlastu z Ustrzyk: porządne okna, drzwi również. Serwis dość sprawny (300 km odległości) i bardzo uczynny.

 

PS2. Maciej: nie ma na uczelniach kierunku budowania z drewna, raczej jakieś prace dyplomowe... Ogólnie jest nastawienie na programy komputerowe a te licza jak im sie algorytm zada.... mamy u siebie konstruktora (wiek 70 lat) jego konikiem są konstrukcje drewniane - u niego na projekt konstrukcyjny czeka sie dośc długo, projektuje i liczy w większości klasycznie, "indywidualistycznie". A jaka architekturę potrafi odręcznie rysować..... mmmm cud miód.....

 

Paweł, przepisy, normy i wytyczne to jedno a brak umiejętności i wiedzy to drugie.Klasyczna sprawa- naddatki zrębowe przy domach z bala toczonego. Projektant sobie wymyślił,,ze naddatek ma byc max 10 cm , bo mu tak " konweniuje" do charakteru budynku . Albo że pomiędzy oknami wstawi bale poziome bez tzw krzyżaka. Albo najfajniejszy rodzynek- łączenie poziome bali w ścianie bez przewiązania pionowego( ów krzyzak) To nie przepisy i nie normy, ale zwyczajny brak wiedzy i nie słuchanie wykonawcy, który postawił juz kilkaset takich konstrukcji i kieruje sie życiowym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ! Moje klimaty i rejony ! W Jabłonce jestem w każdą Środę . Może byśmy się umówili na piwko i pooglądali nasze chałupki .

już odpatrują

piwo .. piwo ...

własnie dlatego będę jechał przez Zubrzycę .. Chyżne - Zawoja

a Zbyszek57 dom w Zubrzycy to Twój czy wykonany przez Ciebie bo jakoś niejednoznacznie pisałeś ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, dom był dla mnie..ale nie mialem jeszcze pozwolenia na budowe a musiałem szybko składać, bo drewno wysychało. A ze trafił sie klient. i to z moich okolic, to i skończyło na tym,ze zamiast sobie, wybudowałem jemu.

 

hej ;)

zgodnie z planami wyjazd się udał ..

przy okazji rodzinę na Orawie odwiedziałem i piwko u sąsiadów kupione ..

w Zubrzycy "rzuciłem okiem" na dom, o którym pisałeś

...

ale dla mnie taki bal toczony to zbyt "grzeczny" jest :rolleyes:

wolę krągłości :p

 

2889.JPG

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...