Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no wiem...na Orawie tylko swierkowy. W Podwilku i w Orawce biore deske podlogowa i podbitke boazeryjna, oraz listwy wykonczeniowe.

 

a baliki masz sliczne. Dom bedzie cudny, tylko nie skop go malowaniem na niebiesko:P:P:P

niebieski musi być ;)

ale to raczej na poddaszu u małego .. podobno niebieski uspokaja .. ale to chyba przereklamowane :p

brałeś może ostatnio "deske podlogowa i podbitke boazeryjna, oraz listwy wykonczeniowe" ?

jakie ceny ? może być na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spoko..moze byc i tu

tak wiec podłogówka sezonowana 28 mm z frezami na pelny felc ja place 25 za kwadratowy

wykończeniówka jak leci- od ćwierćwałka az po listwe przypodłogowa, poprzez kątowniki zewnętrzne i wewnętrzne - 1 zł za metr

podprzybitka 12mm gruba szeroka na 12-15 -12 zł za kwadratowy

ceny brutto.

Ty kupisz pewnie troszke drozej bo ja biore jednorazowo okolo 2 km listew i 200-250 m kw podlogi

Orawka . u Piecusiaków . Dobry towar i fajni ludzie, jak to Orawiacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko..moze byc i tu

tak wiec podłogówka sezonowana 28 mm z frezami na pelny felc ja place 25 za kwadratowy

wykończeniówka jak leci- od ćwierćwałka az po listwe przypodłogowa, poprzez kątowniki zewnętrzne i wewnętrzne - 1 zł za metr

podprzybitka 12mm gruba szeroka na 12-15 -12 zł za kwadratowy

ceny brutto.

Ty kupisz pewnie troszke drozej bo ja biore jednorazowo okolo 2 km listew i 200-250 m kw podlogi

Orawka . u Piecusiaków . Dobry towar i fajni ludzie, jak to Orawiacy.

dzięki za informację

jak będę potrzebował to pewnie się przejadę ;)

 

Zbyszek a w jakie rejony wozisz ?

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zbyszek ale denerwujesz człowieka :) u nas raz że nie kupisz bo brak a jak co to drożyzna z tymi dechami.

a osikowy jak bym tak dla siebie kupował to też by było po 30 zł :) kurczę a ja już zagońciłem rok temu, ale znajoma chatę gontem planuje pokryć można w razie czego pisać do ciebie na priva.

Czy ten gont maszynowo łupią czy ręcznie siekierką i ośnikiem na kobylicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, no co ja poradzę ze tak mam.Gont łupany ręcznie,,ale doszlifowywany na maszynie.Jakos trza te pory pozamykac, prawda? Cena na dzis 30 zeta ale co bedzie dalej to nie wiem..poki cena nie podskoczy . Mowie o drewnie. Kiedys osika to byl chwast lesny, teraz zrobilo sie nagle drewno budowlane...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, no co ja poradzę ze tak mam.Gont łupany ręcznie,,ale doszlifowywany na maszynie.Jakos trza te pory pozamykac, prawda? Cena na dzis 30 zeta ale co bedzie dalej to nie wiem..poki cena nie podskoczy . Mowie o drewnie. Kiedys osika to byl chwast lesny, teraz zrobilo sie nagle drewno budowlane...ehhh

W bieszczadach to zawsze jodłę kładli bo osika słabo rośnie.

Słyszałem że z osiki dobre sztachety na płot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno osikowe jest debest na tego typu pokrycia. nie wymaga impregnacji ani "namaszczania olejkami eterycznymi". kilka porządnych deszczy i za cholerę nie rozerwiesz dobrze położonego gontu osikowego. Pokryje sie patyna i tak zostanie na lata.Na sztachety to olcha, nie osika...z tego co pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, no co ja poradzę ze tak mam.Gont łupany ręcznie,,ale doszlifowywany na maszynie.Jakos trza te pory pozamykac, prawda?

 

Eeee nie prawda ! Przecież jak łupnięty dobrze to pory się nie otworzą ( nawet jak na powierzchni to głębiej woda się nie dostanie tylko spłynie ) . Jak to szlifniesz to posprzatane po powierzchnia szlifowana przyjmie wilgoć i wszystko się będzie kisić ( zatkasz tą powierzchnią szlifniętą oddychanie ) .Szlifnięty tylko ładniej ( estetyczniej ) wygląda ale nie spełnia funkcji odprowadzania wilgoci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawdzie to najlepszy gdy go ośnikiem formujesz tylko to drogie bo robota żmudna ,najwyżej na maszynie można wpust przejechać wtedy to jest ręczny.

A tak to maszynowy bo zapewne łupany też przez maszynę?

Zbyszek a ile masz procentowo odpadów przy biciu tych gontów

Edytowane przez maciej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawdzie to najlepszy gdy go ośnikiem formujesz tylko to drogie bo robota żmudna ,najwyżej na maszynie można wpust przejechać ten to jest ręczny.

A tak to maszynowy bo zapewne łupany też przez maszynę?

to co widziałem na Orawie ostatnie to gont maszynowo robiony ..

wujek mówił, że ludzie zamiast gospodarki maszyny do przeróbki drewna pokupili i na całego jadą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawdzie to najlepszy gdy go ośnikiem formujesz tylko to drogie bo robota żmudna ,najwyżej na maszynie można wpust przejechać wtedy to jest ręczny.

A tak to maszynowy bo zapewne łupany też przez maszynę?

Zbyszek a ile masz procentowo odpadów przy biciu tych gontów

 

wszystko zależy od dachu. Trudno to tak policzyć..ale mniej więcej jakies 5-7 % przy dachu dwuspadowym i kopercie..a przy mansardach, bawolich oczach i takich innych to jakies 10-12%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, jak zawsze masz racje. Tzw biel zanim osiagnie wiek dojrzaly jest zdecydowanie jaśniejsza i podatna na obróbkę. Dlatego przy obróbce toczeniem wybiera sie drewno jak najmniej stożkowe no i stosuje sie "cwany" zabieg polegający na toczeniu max 7 metrowych wałków. W ten sposób unika sie zróżnicowania struktury drewna w obu końcach otoczaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko..moze byc i tu

tak wiec podłogówka sezonowana 28 mm z frezami na pelny felc ja place 25 za kwadratowy

wykończeniówka jak leci- od ćwierćwałka az po listwe przypodłogowa, poprzez kątowniki zewnętrzne i wewnętrzne - 1 zł za metr

podprzybitka 12mm gruba szeroka na 12-15 -12 zł za kwadratowy

ceny brutto.

Ty kupisz pewnie troszke drozej bo ja biore jednorazowo okolo 2 km listew i 200-250 m kw podlogi

Orawka . u Piecusiaków . Dobry towar i fajni ludzie, jak to Orawiacy.

 

Zbyszek

Możesz podać jakieś namiary na tą firmę, aktualnie chciałbym kupić podłogę też ok. 250m2 i trochę listew wykończeniowych

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...