Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piter, ja to sie obracam w całej Polsce, gdzie mnie wiatr ciśnie. Jeden wspólnik ma tartak i zakład pod Krosnem, drugi siedzi w górach Izerskich kolo Świeradowa. sam widzisz.

txt66 -- telefon do p. Piecusiaka to komórka 507 963 443 - targuj sie. Sa plastyczni a jak nie będą czegoś mieli, wyślą do znajomków . W samej Orawce jest minimum 5 w miare dobrych stolarni.Ale zawsze bierz od jednego. bo każdy z nich ma drobne różnice wymiarowe w wykończeniowce. Zwłaszcza w przypodłogowych.Jak cos trzeba, to smialo pytaj

 

aa , Orawka pod Jablonką, rzecz jasna. Orawo... Orawo..ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze do dyspozycji. Jesli ktos szuka schodów drewnianych robionych do samodzielnego montazu to w okolicach Wadowic jest firma robiąca dobre i tanie schody . Schody zrobione bardzo porządnie, po zmontowaniu pasuja do zapodanego wymiaru nie rozłaza sie. Jedyna wada ze to swierk..ale za 1500 zeta zabiegowe schody 80 cm szerokie ..nie ma co wymagać cudów.Przetrenowałem kilka zakupów ,zarówno jednozabiegowe jak i dwu. nie narzekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po wielu latach spędzonych w klimatach miejskich postanowiliśmy przenieść się z rodzinką w leśne odludzia ( stargane nerwy, potrzeba ciszy , spokoju itd itp) W takich okolicach postawienie domu z bala uznaliśmy za oczywistość. A ponieważ zazwyczaj po podjęciu decyzji staramy się działać szybko, w październiku 2010 r kupilismy działkę, uzbroilismy ją, w międzyczasie załatwiając indywidualny projekt i formalności budowlane. Biorąc pod uwagę, że czasem same walki z urzędami trwają kilkanaście miesięcy, pierwszy etap moglismy uznać za udany. Wybraliśmy poleconą ekipę która za miesiąc postawi nam fundamenty i.......no właśnie...

Zaraz po zakupie działki rozpoczęliśmy rozmowy z wykonawcą domu. Wstępnie ustaliliśmy jego cenę, obejrzeliśmy przykładowe realizację, porozmawialiśmy z inwestorami. Wszystko wydawało się ok. Niestety podczas ostatecznych ustaleń zaczęły sie pojawiać rysy w tej sielance. Wykonawca znacznie podniósł cenę ( ze wzgl. na sporą podwyzkę cen drewna - trudno mi to sprawdzić, gdyz znam tylko obecne ceny a nie znam zeszłorocznych). Co gorsza znacznie przesunął termin wykonania domu ( o 4 miesiące - co przy dość precyzyjnych umowach z innymi wykonawcami, mocno komplikuje nasze plany ).

Tu jedno wyjaśnienie - z róznych i niezaleznych od nas względów nie moglismy wcześniej podpisać umowy na wykonanie konstrukcji domu. Opieraliśmy się na wielokrotnych, wspólnych ustaleniach, które jak teraz się okazuje, nie były przez wykonawcę uznane za wiążące. Nie chcemy sugerować, że wykonawca nas oszukał, wszakże nie miał 100 %- owej, popartej pisemną umową pewności, że zamówimy u niego dom. Z drugiej strony wielokrotne spotkania na które dojeżdżaliśmy z odległej miejscowości, wykonanie indywidualnego projektu wg wskazówek wykonawcy i nasze jednoznaczne zdecydowanie mogły zasługiwać na poważne traktowanie. Na razie zapaliła się nam tylko żaróweczka ostrzegawcza , nic więcej.

Ponieważ jednak prawo Murphiego towarzyszy nam nieustannie, mamy do Was dwa pytania:

- czy moglibyscie ( na wszelki wypadek) podać adresy producentów domów z bali z których byliście jednoznacznie zadowoleni ( chodzi nam gł. o firmy z podhala - inne znamy)

- czy pamiętacie z Waszych kosztorysów ilość metrów sześciennych drewna użytego na konstrukcję ( nasz dom to ok 120m2 z poddaszem użytkowym, w prostej, prostokątnej bryle bez żadnych udziwnień)

Bardzo liczymy na odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Agnieszka i Marek

-

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nerwowo się zrobiło na Domy drewniane

jak to było ...

objąć drzewo, zamknąć oczy i czołem dotknąć drzewa

peter monety już przygotowałeś na by dać między podwaliny

- czy pamiętacie z Waszych kosztorysów ilość metrów sześciennych drewna użytego na konstrukcję ( nasz dom to ok 120m2 z poddaszem użytkowym, w prostej, prostokątnej bryle bez żadnych udziwnień)

Bardzo liczymy na odpowiedź

A nie masz specyfikacji w projekcie ?

Jeśli nie to podaj grubość ścian i wysokość plus długość i szerokość budynku , przekrój belek stropowych, i ilość , no i dach lie krokwi jętek plus płatwie słupki to obliczy się indywidualnie twój projekt tak mniej więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy pamiętacie z Waszych kosztorysów ilość metrów sześciennych drewna użytego na konstrukcję ( nasz dom to ok 120m2 z poddaszem użytkowym, w prostej, prostokątnej bryle bez żadnych udziwnień)

Bardzo liczymy na odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Agnieszka i Marek

-

nie napisaliście z czego ściany ?

u nas z okrąglaka 30+ dom coś jak Wasz .. drewna na ściany ok. 60 m3 z tragażami

więźba ok. 7 m3

łaty chyba 1km + kontrłaty nie pamętam ;) ale pod karpiówkę liczone

jeszcze ok. 7 m3 desek na dach

sufit, podbitki oraz ściany szczytowe też troszkę pójdzie desek

co do Twojej firmy to nie dziwcie się, że ktoś chce mieć również front robót

po drugie niestety prawdą jest, że drzewo poszło do góry i to bardzo .. trochę śledziłem "rynek drzewny" przed zimowymi zakupami

 

peter monety już przygotowałeś na by dać między podwaliny

Maciej monet to zawsze dużo .. chociaż teraz papierki się przydają :)

między podwaliny dam u nas jak będą składać na razie to 100km ode mnie ;)

ale ..

jak była okazja to chętnie popatrzyłem na powstający dom :wiggle:

 

czy pisałem, że podobają mnie się coraz bardziej te patyczki ;)

DSC_3062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to się liczy , czy oblicza sie drewno okorowane czy nie, ile jest odpadów itd.

Podstawowe dane:

Główny obrys budynku ( zewnętrzny ) 7,6 x 10,6 m

Ściany z krąglaków 30 cm

Ściany szczytowe - szkielet plus deski

Belki stropowe - 8 szt 30 cm

Nie ma pionowych słupów wewnątrz budynku.

Są 4 słupy na zewnątrz ( weranda i taras)

Dach deskowany.

Krokwie i jętki 7x18 cm - 17 szt

Nie zamawiamy ścian działowych z drewna.

Trzy rysunki poniżej - tyle mi się udało na szybko zeskanować - chodzi oczywiście o przybliżoną ilość drewna potrzebnego do wykonania takiej konstrukcji. Czy będzie to 60 m3 czy 100 m3. Kilka metrów w tą czy w tą nie ma znaczenia.

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20dachu.pdf

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20stropu.pdf

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20pionowy.pdf

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to się liczy , czy oblicza sie drewno okorowane czy nie, ile jest odpadów itd.

Podstawowe dane:

Główny obrys budynku ( zewnętrzny ) 7,6 x 10,6 m

Ściany z krąglaków 30 cm

Ściany szczytowe - szkielet plus deski

Belki stropowe - 8 szt 30 cm

Dach deskowany.

Krokwie i jętki 7x18 cm - 17 szt

Nie zamawiamy ścian działowych z drewna.

Trzy rysunki poniżej - tyle mi się udało na szybko zeskanować - chodzi oczywiście o przybliżona ilość drewna potrzebnego do wykonania takiej konstrukcji.

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20dachu.pdf

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20stropu.pdf

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20pionowy.pdf

drewno na sciany raczej niekorowane za m3

mamy podobny projekt ;) u nas podstawa 10x7,5 + ganek

ścianki na parterze murowane

więc ilości co pisałem powyżej będą bardzo zbliżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję - rzeczywiście moga to być ilości zbliżone. Czy jest głęboką tajemnica przybliżony koszt samej konstrukcji u Twojego wykonawcy ? :)

 

konstrukcję generalnie ja kupuje ..

chociaż kupowałem we wskazanym tartaku kłody (modrzew)

więźbę mogłem zamawiać u siebie .. ale będzie z gór ... raczej świerk lub jodła się trafi ;)

deski ceny zbliżone

wstepnie około .. wyślę na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak to się liczy , czy oblicza sie drewno okorowane czy nie, ile jest odpadów itd.

Podstawowe dane:

Główny obrys budynku ( zewnętrzny ) 7,6 x 10,6 m

Ściany z krąglaków 30 cm

Ściany szczytowe - szkielet plus deski

Belki stropowe - 8 szt 30 cm

Nie ma pionowych słupów wewnątrz budynku.

Są 4 słupy na zewnątrz ( weranda i taras)

Dach deskowany.

Krokwie i jętki 7x18 cm - 17 szt

Nie zamawiamy ścian działowych z drewna.

Trzy rysunki poniżej - tyle mi się udało na szybko zeskanować - chodzi oczywiście o przybliżoną ilość drewna potrzebnego do wykonania takiej konstrukcji. Czy będzie to 60 m3 czy 100 m3. Kilka metrów w tą czy w tą nie ma znaczenia.

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20dachu.pdf

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20stropu.pdf

http://m.a.r.m.u.r.w.interia.pl/szablon_obrazki/Rzut%20pionowy.pdf

Marmur Na ściany z okrąglaków potrzebujesz ok 45m3. Na zapas może 2-3 m3 i tutaj podyskutowałbym :) zależy jak proste są. Przyjąłem, że dłużyce mają mieć długość 12 i 9 m. Są to pełne ściany, aż ze ścianą kolankową. Można zmniejszyć tą ilość drewna o okna i drzwi, jednak wątpię, czy tak ktoś będzie szukał i dobierał z placu drewno, mając na uwadze te otwory. Ja bym tego nie chciał robić ;). A resztę, krokwie, stropy, liczysz długość x wysokość x szerokość.

 

Maciek Ten domek to z bali, desek, czy belek? ;)

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...