Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moose, raczej już wybrałam. Niedługo będą stawiać dom wg. tego samego projektu co nasz (Polana 2 ) to mamy oglądać. Drewno z Syberii, bal cylindrowany 26 cm.

 

Następna odważna, he he. Cała rodzina oraz niektórzy znajomi pukają się w głowę, że nie stara, poczciwa ceramika. Babcia stwierdziła, ze u nich "to tylko biedne se domy budowali z drewna", a jak się dowiedziała , że w środku nie otynkowane, tylko bale to się dowiedziałam, ze to już najbiedniejsi z tych biednych tak mieli. Słucham o dziurach w ścianach, wypaczonych oknach, grzybie, robalach, pożarach, pleśni, o rozsypaniu się jak zapałki podczas trąby powietrznej (?!) Ponieważ od dawna wiem, że dom będzie drewniany po fazie irytacji przeszliśmy do fazy śmiechu i robienia sobie z tego żartów. Właśnie przed chwila miałam tel. z domu, czy aby nie zmieniłam zdania, he he.W końcu się rodzina domyśli, że po prostu szkoda impulsów na takie zbędne rozmowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna odważna, he he. Cała rodzina oraz niektórzy znajomi pukają się w głowę, że nie stara, poczciwa ceramika. Babcia stwierdziła, ze u nich "to tylko biedne se domy budowali z drewna", a jak się dowiedziała , że w środku nie otynkowane, tylko bale to się dowiedziałam, ze to już najbiedniejsi z tych biednych tak mieli. Słucham o dziurach w ścianach, wypaczonych oknach, grzybie, robalach, pożarach, pleśni, o rozsypaniu się jak zapałki podczas trąby powietrznej (?!) Ponieważ od dawna wiem, że dom będzie drewniany po fazie irytacji przeszliśmy do fazy śmiechu i robienia sobie z tego żartów. Właśnie przed chwila miałam tel. z domu, czy aby nie zmieniłam zdania, he he.W końcu się rodzina domyśli, że po prostu szkoda impulsów na takie zbędne rozmowy ;)

 

hmm...

ciekawe jak teraz można w ogóle postawić dom bez 15-20 cm styropianu ;)

dobrze, że u nas będzie piwnica i tam styropian bo inaczej to już domek letniskowy by był :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter.. dom to dom a piwnica(czyt- kazamaty) to insza bajka:) . Ale warto podłogę w domku ocieplić , z tym sie zgodze. Aczkolwiek niekoniecznie styrenem.

piwnica nieogrzewana .. ale kotownia będzie węglowa .. więc coś ciepełka się wytworzy .. podłoga .. będzie podłogówka więc styro najprościej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bala klejonego buduje miedzy innymi firma Honka..jej dom pokazowy mozna zobaczyć w wiosce budowlanej pod Warszawa, w okolicach Nadarzyna.cena od 1500 do 2000 euro za metr powierzchni...zależnie od standardu wykończenia. Z tego co pamiet

 

Dlatego też myślałem o tym, żeby ściągnąć dom z Rosji.

 

Czy ktoś orientuje się ile może kosztować zamówienie kompletnego domu w Rosji i przesłanie go do Polski?

Resztą, czyli montażem, chciałem się zająć samodzielnie...

 

Jak wyglądają kontakty z Rosjanami, a właściwie ich urzędami?

Jak wyglądają sprawy celne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś o balu klejonym, z oferty firmy robiącej domy drewniane.

Budynek drewniany z belek klejonych:

 

Zalety:

 

* Krótki czas budowy budynku

* Nieznaczne „kurczenie się” budynku

* Dobre charakterystyki termoizolacyjne

* Mała waga konstrukcji przyspieszająca proces budowy i pozwalająca obniżyć koszt budowy fundamentu

* Możliwość wykonania belek z wklejonym wypełnieniem izolacyjnym (pianka poliuretanowa), co w znacznym stopniu poprawia charakterystyki termoizolacyjne oraz dodatkowo obniża wagę

 

Wady:

 

* Wysoki koszt budowy

* Wykorzystanie kleju zakłóca naturalny obieg wilgoci i wymianę powietrza

* Technologia ta jest młoda i z tego powodu brak jest danych o zachowaniu belek klejonych w długich okresach czasu (na przykład po 50 latach)

 

Katarzyno właśnie zalety, które wymieniłaś, spowodowały, że zwróciłem uwagę na technologię bala klejonego.

 

Co do wad, to koszt może być głównym czynnikiem decydującym o wyborze tej technologii.

Ponadto wydaje mi się, że grubość bala (np. 26cm) nie pozwala na wymianę powietrza, wilgoci. Mogłabyś przytoczyć jakieś konkretne opracowania mówiące o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też myślałem o tym, żeby ściągnąć dom z Rosji.

 

Czy ktoś orientuje się ile może kosztować zamówienie kompletnego domu w Rosji i przesłanie go do Polski?

Resztą, czyli montażem, chciałem się zająć samodzielnie...

 

Jak wyglądają kontakty z Rosjanami, a właściwie ich urzędami?

Jak wyglądają sprawy celne?

 

na Syberii nie robia domow z bala klejonego. Kilka firm jest w okolicy St.Petersburga, na obwodnicy Moskwy( Łuzniki) . Mowie o firmach rzetelnych( nie obrażając innych, ktorych nie znam).Transport samochodem z Moskwy do Warszawy to ok 1500 Euro za 24 tony- zestaw standardowy. Cen klejonki nie znam. Odprawa celna normalna.. czyli kasa na stol w Rosji i dopiero wtedy masz zezwolenie na wywóz. Odbiór i specyfikacja towaru po Twojej stronie. Bal lity - sosna czy modrzew o srednicy 26 cm to cena loco Warszawa ok 2 800 za metr szesc brutto.Cena domu to cena bala + balizacja x ilosc metrow + naddatki, wegly itp.( ok 10 %) .

 

a.. no i oczywiście wplata cale kwoty pieniedzy przed rozpoczeciem prac- ale to norma. W koncu ktos cos robi TYLKO dla Ciebie.

Edytowane przez zbyszek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cen klejonki nie znam. Odprawa celna normalna.. czyli kasa na stol w Rosji i dopiero wtedy masz zezwolenie na wywóz. Odbiór i specyfikacja towaru po Twojej stronie. Bal lity - sosna czy modrzew o srednicy 26 cm to cena loco Warszawa ok 2 800 za metr szesc brutto.Cena domu to cena bala + balizacja x ilosc metrow + naddatki, wegly itp.( ok 10 %) .

 

a.. no i oczywiście wplata cale kwoty pieniedzy przed rozpoczeciem prac- ale to norma. W koncu ktos cos robi TYLKO dla Ciebie.

 

Jeżeli nie znasz, to podałeś na toczone bale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bal lity - sosna czy modrzew o srednicy 26 cm to cena loco Warszawa ok 2 800 za metr szesc brutto.Cena domu to cena bala + balizacja x ilosc metrow + naddatki, wegly itp.( ok 10 %) .

 

a.. no i oczywiście wplata cale kwoty pieniedzy przed rozpoczeciem prac- ale to norma. W koncu ktos cos robi TYLKO dla Ciebie.

 

Jerzy, czytaj ze zrozumieniem. Bal lity to bal lity,, nie klejony, zbijanny na gwożdzie, ani sandwich z desek i poliuretanu. A skoro podalem cene za srednice a nie za stozek..to logiczne ze to bal toczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odważnych, którzy budują dom z bali , to po 2 latach marzeń i czytania forum

rozpoczęłam w kwietniu tego roku historie budowlaną.

Dom będzie z okrąglaka , bal świerk 28-30 cm, według projektu Osiek drewniany z garażem,

po małej modyfikacji.

Budowa pod Krakowem.

Dom stawia ekipa górali spod Nowego Targu pod przewodnictwem przemiłego p. Michała.

Pozdrawiam wszystkich balowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odważnych, którzy budują dom z bali , to po 2 latach marzeń i czytania forum

rozpoczęłam w kwietniu tego roku historie budowlaną.

Dom będzie z okrąglaka , bal świerk 28-30 cm, według projektu Osiek drewniany z garażem,

po małej modyfikacji.

Budowa pod Krakowem.

Dom stawia ekipa górali spod Nowego Targu pod przewodnictwem przemiłego p. Michała.

Pozdrawiam wszystkich balowiczów :)

Kasia zdjęcia !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie doczytałem ;).

 

To sporo te klocki kosztują.

 

ano niestety tak. Ale tu placisz za czyste drewno.. a w klejonce.. bywa różnie..Niestety, miałem do czynienia z firma z Polski, ktora swoja karierę domów z bala klejonego zaczynała od kupowania papierówki , przecierania, i z lameli metrowych robili bale klejone. Do 9 metrów dlugosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...