Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te słowa z Twoich ust to spora pochwałą. Podziwiam Twoją prace z balikami.Szacun :)

Oczywiście już się zaczęły słowa koleżanek w stylu: " a to się nie spali?, a to "nie będzie zimno i wiało między tymi balami",

albo w stylu " że ktoś mi dom rozłoży na kawałki, bo bieda i będą mieli czym palić w piecu".

Normalnie masakra,hi,hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słowa z Twoich ust to spora pochwałą. Podziwiam Twoją prace z balikami.Szacun :)

Oczywiście już się zaczęły słowa koleżanek w stylu: " a to się nie spali?, a to "nie będzie zimno i wiało między tymi balami",

albo w stylu " że ktoś mi dom rozłoży na kawałki, bo bieda i będą mieli czym palić w piecu".

Normalnie masakra,hi,hi

normalnie klasyka !! ;)

teraz to już nawet mówimy, że "szpary" zostaną (przerwy pod mszenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Kasia. To, co słyszysz ja przerabiam także. Wczoraj np. pojawił się temat korników. A ja wole mieć korniki, niż rybiki ;)

fajnie, że za wami papierologia i już widać cokolwiek. My dopiero zbieramy różne kwitki do Pozwolenia i prawdopodobnie w przyszłym tyg. kupimy projekt.

Powodzenia i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze..co wy z tymi kornikami? u nas to teraz głównie spuszczel pospolity i kołatek domowy . I to sie tyczy drewna miękkiego..czyli świerka jodły i słabszej sosny. Czemu na modrzewiu one nie zerują? bo maja " pod gorke". Za twardo.. młoda larwa swoimi żwaczkami nie obrobi twardzieli modrzewia..

Ale ja wam tego nie muszę tłumaczyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze..co wy z tymi kornikami? u nas to teraz głównie spuszczel pospolity i kołatek domowy . I to sie tyczy drewna miękkiego..czyli świerka jodły i słabszej sosny. Czemu na modrzewiu one nie zerują? bo maja " pod gorke". Za twardo.. młoda larwa swoimi żwaczkami nie obrobi twardzieli modrzewia..

Ale ja wam tego nie muszę tłumaczyć:D

i tego się będę trzymał :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia moich balików:)

 

Bardzo ładny balik ale czy to łączenie ( na węgłach ) nie za płytkie ? Wycięcie widoczne na drugiej fotce wg mnie zbyt płytkie -jak będzie siadać (schnąć) zrobią się szpary ! Czy wkładana jest tam jakaś izolacja ? wełnionka lub coś innego ? Zbyt proste to łączenie - ale może się mylę ot tak dywaguję ! Zapytaj swoich cieśli co będzie jak to się skurczy , czy nie będzie szczelin ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_3398.JPG

U mnie łączenie wyglądało tak .Podobno podczas osiadania klinuje się i nie powstają szczeliny .http://i56.tinypic.com/e7jfrp.jpg

 

znalazłem u siebie zdjęcie łaczenia

też jest taki "klin" dodatkowo

u nas jak u Kasi z pełnego bala .. na wysokość bal ma 30cm

DSC_3398.JPG

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, Zbyszek

jak nazywają się takei "kliny" ? ;)

są wymagane czy zalecane ?

 

Zamki , wręby . Dzięki nim bale przy osiadaniu klinują się zapewniając szczelność .U mnie górale jeszcze to uszczelniali wełnionką ( taką jak do mszenia ) .Z tego co pamiętam twierdzili ,że jak tego nie ma ( tych klinów i gniazd ) połączenia po pewnym czasie stają się nieszczelne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna maciejewska;4717135]Witaj, Kasia. To, co słyszysz ja przerabiam także. Wczoraj np. pojawił się temat korników. A ja wole mieć korniki, niż rybiki ;)

fajnie, że za wami papierologia i już widać cokolwiek. My dopiero zbieramy różne kwitki do Pozwolenia i prawdopodobnie w przyszłym tyg. kupimy projekt.

Powodzenia i trzymam kciuki :)

 

Kasia, co do pozwolenia to nam sie udało go uzyskac ,po 5 miesiącach, oczywiście licze moment od kiedy geodeta zaczął przygotowywać

mape do celów projektowych, potem architekt co nam robił adaptacje projektu kupił w naszym imieniu projekt, są projekty tańsze jesli

kupi go architekt, zapytaj swojego architekta , u nas 200 zł byl tańszy projekt jak on go kupił.

Też nie mogłam się doczekac kiedy zacznie się dziać coś na działce, a teraz widok działki jest taki.

Zaraz będzie zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...