Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki petervdo za priv:)

Domek jak pisałam wcześniej już wybrałam i jest to gotowy projekt ze stronki (dom DUDEK), którą podrzucił robson64 :) Jedynie to wc bym połączyła z łazienką żeby tych ścianek tam nie było :) Podaje linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-dudek-wah1134.aspx

Jednak pozostaje teraz wybór "z czego"?? Projekt jest zrobiony na budowę z bali litych tylko że nie wiem z jakich było by najlepiej??? Te grube zapewne odpadają ze względu na cenę... Ale może na 20-24 by mi wystarczyło?? A może faktycznie wystarczyło by mi te 18/25+ 12cm wełna+GK ??

Ogrzewanie c.o na piec bo kominek zasadniczo odpada, bo nikomu się nie będzie chciało w nim palić;)

ekipa z Zawoi
rozumiem że to ekipa górali??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki petervdo za priv:)

Domek jak pisałam wcześniej już wybrałam i jest to gotowy projekt ze stronki (dom DUDEK), którą podrzucił robson64 :) Jedynie to wc bym połączyła z łazienką żeby tych ścianek tam nie było :) Podaje linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-dudek-wah1134.aspx

Jednak pozostaje teraz wybór "z czego"?? Projekt jest zrobiony na budowę z bali litych tylko że nie wiem z jakich było by najlepiej??? Te grube zapewne odpadają ze względu na cenę... Ale może na 20-24 by mi wystarczyło?? A może faktycznie wystarczyło by mi te 18/25+ 12cm wełna+GK ??

Ogrzewanie c.o na piec bo kominek zasadniczo odpada, bo nikomu się nie będzie chciało w nim palić;)

rozumiem że to ekipa górali??

moim zdaniem troszkę za małe te pokoje (jeszcze raz podziekowania dla AgiJeżyk, u której widziałem w realu pomieszczenia takiej wielkości jak u nas) .. też chcieliśmy coś ok. 100m2 .. a skończyło się na 120 m2 + pełne podpiwniczenie, żeby nie stawiać jakiś szopek na narzędzia typu grabki ;)

co do cen to raczej nie ma takich kolosalnych różnic .. wstepnie miało być u nas ok. 30 .. ale takie ładne modrzewie przyjechały na tartak i takie grubsze kupione :cool:

ekipa górali spod Babiej Góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewusia

jeszcze pomyśl. Piszesz, że nie za wiele kasy chcesz dać na dom, bo np peter-a, wg Ciebie jest za drogi. Bierzesz pod uwagę jego grubość belki i sądzisz, że grubość belki jest czynnikiem ogromnie podrażającym cenę. Jest to logiczne - więcej drewna. Jednakże weź pod uwagę, to, jaki projekt wybrałaś. Dom parterowy, który już wymaga większej ilości drewna. Cena przekształcenia projektu z technologi, do innej technologii nie jest tania. Jeszcze wcześniej, żeby to zrobić musisz kupić ten projekt. Większy fundament i dach.

Taki dom? czy może z poddaszem? ale z grubszych okrągłych bali, nie ocieplany, który wg mnie wymaga o wiele mniej wykończeniówki na dole, ale dochodzą poddasze :) i schody. Ma mniejszy fundament i dach. Teraz to zlicz do kupy i porównaj. Zależy też, jak dużo zrobisz sama (mąż, teść, bracia, szwagrowie, koledzy). Nie ma dokładnej odpowiedzi, co wyjdzie tanio w Twoim przypadku ;)

Masz czas.

Rozumiem, że masz ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewusia, zanim powstał ostateczny projekt naszego przyszłego domu rysowałam i studiowałam projekty ze 3 lata ;) Bo mieliśmy falstart, coś nam nie wyszło i musieliśmy odłożyć budowę na teraz. Chodziłam do ludzi , co mieszkają w domkach, z metrówką, jak głupia, i mierzyłam, ile oni maja i gdzie :)

Zadawałam dziesiątki pytań o koszta itd. Wnioski: parterówka nieco droższa w budowie, ale minimalnie. Co innego z ogrzaniem potem, bo dużo ciepła ucieka stropem, a tu nie taka zwarta bryła , jak w tym z poddaszem. Dlatego docieplenie i jeszcze raz docieplenie. Ludzie z domów z poddaszem często mówią, że teraz to oni by parterówkę, bo te schody, ale i są głosy, ze patrzenie sobie z góry jest przyjemne, jak z prywatnej wieży. To był cytat :)

Odnośnie Dudka. Za mały wiatrołap. u nas jest 3.8 (aż zmierzyłam) i to jakaś porażka. Kotłownia3.7 też maleńka. Może jeśli masz piec dwufunkcyjny, przepływowy na gaz (ja teraz taki mam i sobie wisi po prostu w łazience) to tak, ale jeśli masz tam zmieścić piec i zasobnik, kilkaset litrów, to sam już możesz nie wejść ;)

Pokoje malutkie, ale to juz sprawa gustu, u nas też jeden bedzie miał cos ponad 10 m., ale to ma byc gabinet. I mam to gdzieś, jak wszyscy mówią, że klita. MOJA klita :)

Jeśli mogę coś doradzić w sprawach projektowych, to ściągnij sobie rysunek szczegółowy projektu (często jest w pdf -ie) i łaź z metrówką po aktualnym domu i mierz, to wtedy można sobie unaocznic wymiary z projektu. I to bywa zaskakujące, bo projektanci, żeby sprzedać projekt na rysunkach komercyjnych przekłamują proporcje, np. szafy do pomieszczenia. Wydaje się, że się mieści, a po zwymiarowaniu z metrówka okazuje się, że na rys. komercyjnym szafa musiała by mieć 30 cm. szer.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że się nie pali. To jest zbyt poważna decyzja żeby tego nie przemyśleć...Mamy jeszcze parę projektów wybrane, zobacze z tymi parterówkami.... Mieszkamy w bloku 49m2 wiec nawet DUDEK wydaje mi się wielki;) Plan jest taki żeby kupic działkę na kredyt a ze sprzedaży mieszkania wybudować domek. Stąd moje orientacyjne wyliczenia że za ok. 130 tyś postawić domek do stanu surowego zamkniętego. Pokoje jako takie nie muszą byc duże bo mają służyć tylko za sypialnie więc co by łóżko weszło i jakaś szafa. Muszą natomiast na pewno być trzy nie licząc salonu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewusia

jeszcze pomyśl. Piszesz, że nie za wiele kasy chcesz dać na dom, bo np peter-a, wg Ciebie jest za drogi. Bierzesz pod uwagę jego grubość belki i sądzisz, że grubość belki jest czynnikiem ogromnie podrażającym cenę. Jest to logiczne - więcej drewna. Jednakże weź pod uwagę, to, jaki projekt wybrałaś. Dom parterowy, który już wymaga większej ilości drewna. Cena przekształcenia projektu z technologi, do innej technologii nie jest tania. Jeszcze wcześniej, żeby to zrobić musisz kupić ten projekt. Większy fundament i dach.

Taki dom? czy może z poddaszem? ale z grubszych okrągłych bali, nie ocieplany, który wg mnie wymaga o wiele mniej wykończeniówki na dole, ale dochodzą poddasze :) i schody. Ma mniejszy fundament i dach. Teraz to zlicz do kupy i porównaj. Zależy też, jak dużo zrobisz sama (mąż, teść, bracia, szwagrowie, koledzy). Nie ma dokładnej odpowiedzi, co wyjdzie tanio w Twoim przypadku ;)

Masz czas.

Rozumiem, że masz ziemię.

 

Co sie tak uparliście z tym przekształcaniem?? kto tak kaze?? każda uczciwa firma projektancka do projektu dodaje tzw dekalog.. czyli zgode na 10 punktow zmian projektowych in blanco. Współpracuje z kilkoma biurami projektowymi i od każdej mam zgodę na zmianę technologi wykonania. ZA DARMO!!!! Archon.. MTM Styl. MG Projekt - to kilka z nich. Poza tym zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym- zmiana technologi budowania domu NIE wymaga uzyskania nowego pozwolenia ani tez nie jest wymagana jako wpis do dziennika budowy. A KAŻDA porządna firma wykonawcza powinna zrobic tzw balizacje za FREEE. Jak nie zrobi, bo nie umie..albo chce kase..to gonic w .....no, daleko gonić.

o...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że w projekcie DUDEK jest opis : Projekt domu parterowego z bali litych, mogącego służyć jako całoroczne mieszkanie dla rodziny 4-5 osobowej, jak i jako dom letniskowy. Konstrukcja z litych bali sumikowo-łątkowa została od wewnątrz ocieplona wełną mineralną, więc budynek spełnia wszelkie normy ciezłe. Sam dom, prócz salonu z kominkiem i trzech sypialni z łazienką ma duży zadaszony taras, który może być częściowo przeszklony. W pomieszczeniu gospodarczym przewidziano kocioł c.o. Czyli biorąc pod uwage że ten domek jest wykonany z bali litych być może 12 cm, to przy zmianie na bal lity np 18 projekt chyba nie ulega zmianie??

Jedno jest pewne, że od paru dni właśnie latam po domu i mierze różne ściany i wydaje mi się że pokój 10m2 spokojnie może być sypialnią. Dla przykładu wiem bo moja córka obecny pokój ma właśnie 10,88m2 a ma w nim łóżko piętrowe a pod nim sofe do siedzenia, szafę, komodę, biurko, regał na książki. To wszystko ustawione na dwóch ścianach i cały środek pokoju ma wolny:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza że w projekcie DUDEK jest opis : Projekt domu parterowego z bali litych, mogącego służyć jako całoroczne mieszkanie dla rodziny 4-5 osobowej, jak i jako dom letniskowy. Konstrukcja z litych bali sumikowo-łątkowa została od wewnątrz ocieplona wełną mineralną, więc budynek spełnia wszelkie normy ciezłe. Sam dom, prócz salonu z kominkiem i trzech sypialni z łazienką ma duży zadaszony taras, który może być częściowo przeszklony. W pomieszczeniu gospodarczym przewidziano kocioł c.o. Czyli biorąc pod uwage że ten domek jest wykonany z bali litych być może 12 cm, to przy zmianie na bal lity np 18 projekt chyba nie ulega zmianie??

Jedno jest pewne, że od paru dni właśnie latam po domu i mierze różne ściany i wydaje mi się że pokój 10m2 spokojnie może być sypialnią. Dla przykładu wiem bo moja córka obecny pokój ma właśnie 10,88m2 a ma w nim łóżko piętrowe a pod nim sofe do siedzenia, szafę, komodę, biurko, regał na książki. To wszystko ustawione na dwóch ścianach i cały środek pokoju ma wolny:yes:

 

ewcia weź pod uwagę że dzieci rosną :p to co jest dobre teraz to za dwa trzy lata to jest mało, a za 10 to koszmar tak że myśl perspektywicznie:razz:

mala córka mały kłopot dużą ............. ,a jak bracisze lub siostrzyczna to co?:wave:

wiem z doświadczenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszku ja szukałam i patrzyłam i najbardziej podobają mi się płazy:) Zanotowałam przykładowe "składy" wtedy takiej ściany:

1. 9x18 + 15cm wełna+ płyta GK

2. 18x25 + 12cm wełna+ deska

3. 18x 34 + 5cm wełna+ boazeria

I teraz nasuwa mi się pytanie: czy wszystkie płazy trzeba ocieplać???

Oczywiście ja na koniec kładłabym płytę choć wymarzyło mi się że ściany zewnętrzne były by drewniane a wewnętrzne z płyty zakończone gdzieniegdzie jakimś balem.... No ale to takie marzenia jeszcze nie wiem czy do spełnienia... Jeśli będę musiała wyłożyć wszystkie ściany płytą to trudno, też będzie ładnie...

Wiecie może która firma buduje z takich płazów?? A może ktoś z forum postawił sobie taki dom?? Bo ja już po lekturze tych 100pierwszych stron mam wszystko wymieszane w głowie:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe córka już nie taka mała bo 12 wiosen już liczy. mamy w mieszkaniu 2 pok a ona i tak większość siedzi w naszym (tzw dużym ok.15m2:eek:). Małe pokoje mają być tylko sypialniami, 2 sypialnie i jeden pok.komputerowy. A salon na co dzień. Wcześniej całe życie mieszkałam w 3 pok mieszkaniu też w wielkiej płycie i tam było 70m2 i takie mieszkanie wystarczało w zupełności. Nie potrzebuję wielkiego domu, bo kto to posprząta (:D), ja chcę po prostu wynieść się z bloku i z miasta.

Znalazłam tez projekt domku piętrowego który na początku rozważaliśmy i baaaardzo nam się podobał http://aledomydrewniane.pl/projekty,domow,121,L-80+%28bale%29+-+Dom+z+bali+drewnianych%2C+z+poddaszem+mieszkalnym+%2C+niepodpiwniczony.html#cena jedyne tylko co bym w nim zmieniła to zlikwidowała bym tą ścianę na dole między kuchnią a pokojem żeby powstała z niego jadania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wydaje się lepszy. Można powiększyć strefę wejściową i pod schodami na górę zrobić szafy przedpokojowe, bo przedpokój, czy jak to się mówi "wiatrołap" ;) też malutki. Kuchnia 20 m. to super sprawa, teraz mam 15 i mogła by być większa, ale i tak jest sercem domu. Wszyscy tu ciągle siedzą. Jeśli ogrzewanie na gaz, to spróbować wygospodarować w pom. gosp. wc, wtedy taniej, bo jeden pion łazienkowy,a w miejscu aktualnej łazienki zrobić spiżarnię. Za miastem spiżarnia to fajna sprawa. No i mniej szafek w kuchni.

No i ważne, od jakiej wys. jest liczona powierzchnia na górze. Z reguły liczy się od 1.80, ale jak masz dawać ten dom do wyceny to sprawdź może, jaka wysoka jest ścianka kolankowa.

Ewcia, sorry że się tu tak wymądrzam, ale przerobiłam tych projektów mnóstwo, wiele wrzucałam na różne fora od oceniania projektów, gdzie niekiedy byłam nieźle obśmiana za POMYSŁY. No i mam nadzieję, że nauka nie poszła w las, bo nasz projekt jest praktycznie autorski, tylko obrys jest z Polany. I musi być dobry, cholerka, bo to jedyne Duże Pieniądze Naszego Życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu cieszę się że masz pomysły. Z tą kuchnią faktycznie jeśli by odjąć tą ścianę i zrobić z tego kuchnio-jadalnie (razem dałoby bagatela jakieś 19m, przesunąć tylko tą ścianę od kotłowni tak jak się te meble kończą) to masz absolutną rację żeby przenieść kuchnię od strony kotłowni- wtedy będzie w jednym pionie z łazienką i blisko kotłowni:D Że też sama na to nie wpadłam:bash: Wiatrołap natomiast bym taki zostawiła bo np wolałabym skrócić tą ścianę między wiatrołapem a schodami i w przestrzeni pod schodami ukryć szafę na kurtki(nie noszone obecnie) bo u nas kominka nie będzie a te teraźniejsze powiesić w tym wiatrołapie na jakimś ładnym wieszaku:) wc tylko zostało by na swoim miejscu...

Kasiu a jakie masz zdanie w sprawie tych płazów i firm które wcześniej wymieniłam?? Myślę, że te wielkie bale sobie podaruję zwłaszcza że szalenie podobają mi się właśnie z płazów... Tylko którą wersję wybrać najlepiej?? Te węższe i więcej wełny czy grubsze i mniej wełny, orientujesz się może?? Słyszałaś może o firmie domzbala.pl (Gazda) arex-domy.pl albo drewexdom.pl?? Przyznam że ta gazda mi się podoba tak patrząc okiem zupełnego laika a i drewexdom ma ciekawą ofertę. No ale ja się nie znam stąd mam "zonka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Katarzyną, my również wyszukujemy od miesięcy, jeśli bowiem wydajemy na dom całe oszczędności i zaciągamy kredyty, to musi on być "skrojony" na nasze potrzeby. Ewcia, w bloku zapewne macie piwnicę, gdzie lądują różne mniej ważne w danym momencie rzeczy, w domu z czasem też pewnie będzie Wam przydatne jakieś pomieszczenie, na zimowe kurtki, buty itp. jeśli wiatrołap jest tak mały. Z jakiej strony świata macie wjazd na działkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ważne, od jakiej wys. jest liczona powierzchnia na górze. Z reguły liczy się od 1.80, ale jak masz dawać ten dom do wyceny to sprawdź może, jaka wysoka jest ścianka kolankowa.
z tą ścianką kolankową to muszę do nich napisać czy z tego przekroju http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 można to odczytać?? Głupie pytanie, wiem, ale ja się totalnie na tym nie znam :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą ścianką kolankową to muszę do nich napisać czy z tego przekroju http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 można to odczytać?? Głupie pytanie, wiem, ale ja się totalnie na tym nie znam :confused:

 

ewcia masz ściankę kolankowa http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 0,55 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą ścianką kolankową to muszę do nich napisać czy z tego przekroju http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 można to odczytać?? Głupie pytanie, wiem, ale ja się totalnie na tym nie znam :confused:

 

sciana kolankowa ma 55 cm...albowiem 318 -263 :):) ale nie musisz sie na tym znać. nie bardzo tylko rozumiem opis domu...czemu bez ocieplenia dopiero powyżej 50 cm? az tak złe zdanie o naszym drewnie ma Pan Iwanek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...