Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z jakiej strony świata macie wjazd na działkę?
na razie nie mamy jeszcze działki, z zakupem musimy poczekać co najmniej do lipca/czerwca. Na razie rozplanowuję czy będzie nas stać w ogóle na postawienie domu. Muszę się przejść po orientacyjną wycenę mieszkania ale myślę, że ok 200 tyś powinnam dostać może nawet troche więcej, nie chcę zapeszać. Z tej kwoty jakieś 70 tyś na wykończenie "gospodarcze", meble i sprzęty do domu mamy, więc zostaje 130tyś na postawienie domu... Boję się że to nie wystarczy na 108m2 domu:cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

sledzę trochę ten dział - budowa domu z bali - też planuję taki zbudować,

zastanawiam się nad rekuperacją - czy ma sens w takim domu? czy jest on na tyle szczelny?

albo może dopiero ma sens, choćby z powodu wilgoci, która dla drzea jest nie za zdrowa...?

co myślicie - czy ktoś juz tak ma?

pozdrawiam

Jarek z Raciborza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mamy jeszcze działki, z zakupem musimy poczekać co najmniej do lipca/czerwca. Na razie rozplanowuję czy będzie nas stać w ogóle na postawienie domu. Muszę się przejść po orientacyjną wycenę mieszkania ale myślę, że ok 200 tyś powinnam dostać może nawet troche więcej, nie chcę zapeszać. Z tej kwoty jakieś 70 tyś na wykończenie "gospodarcze", meble i sprzęty do domu mamy, więc zostaje 130tyś na postawienie domu... Boję się że to nie wystarczy na 108m2 domu:cry:

szczerze to byłbym pod wrażeniem jak za 200 postawisz i wykończysz dom z bala czy płaza

za taką kwotą nie wiem czy szkieletówkę postawisz .. ale nie chcę zapeszać :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciana kolankowa ma 55 cm...albowiem 318 -263
tak też myślałam że to o to chodzi:

nie bardzo tylko rozumiem opis domu...czemu bez ocieplenia dopiero powyżej 50 cm? az tak złe zdanie o naszym drewnie ma Pan Iwanek?
no właśnie tez nie wiem, być może przyjęli że bal 30cm tez trzeba ocieplić, nie wiem.. Z kolei ten sam projekt na stronie domy drewniane http://aledomydrewniane.pl/projekty,domow,121,L-80+%28bale%29+-+Dom+z+bali+drewnianych,+z+poddaszem+mieszkalnym+,+niepodpiwniczony.html#cena o niczym takim nie mówi.... Hmmm... I bądź tu mądry:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sledzę trochę ten dział - budowa domu z bali - też planuję taki zbudować,

zastanawiam się nad rekuperacją - czy ma sens w takim domu? czy jest on na tyle szczelny?

albo może dopiero ma sens, choćby z powodu wilgoci, która dla drzea jest nie za zdrowa...?

co myślicie - czy ktoś juz tak ma?

pozdrawiam

Jarek z Raciborza

też chciałem .. ale ekonomia wygrała .. dużo ciekawych rozwiązań rozważalem .. solary, odkurzacze pompa ciepła .. jest tylko jedno małe ale .. kasa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to byłbym pod wrażeniem jak za 200 postawisz i wykończysz dom z bala czy płaza

za taką kwotą nie wiem czy szkieletówkę postawisz .. ale nie chcę zapeszać

dlatego najpierw muszę się zorientować czy nam wystarczy. Wykończenie wiadomo nie musi być kompletne, wszytsko z czasem można powoli zrobić. Dla mnie najważniejsze by było żeby była podłoga, ściany i sanitariaty bo to najważniejsze. Wiem, że o domu na "gotowo" za takie pieniądze nawet nie mam co marzyć ale jeden kuzyn jest od rurek (łazienka+ gaz) a drugi od dachu więc może tak po rodzinnemu taniej by zrobili itp;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia od roku tak liczę i kombinuję i nijak mi nie wychodzi jak minimum 300k na domek tak kole 120-130m2 i to rak jak pitervdo zewnętrzne z bala a działowe szkielet stalowy lub cegła lub jakiś "pustaczek" i sporo własnej pracusi.

my robimy piwnicę i już pewne, że 300 nie wystarczy :bash:

kosztorys do kredytu robiony z zapasem .. a teraz się pilnuję, aby nie brakło

na wielu rzeczach nie zaoszczędzisz .. np. izolacje przeciwwilgociowe wyszły chyba 4 razy więcej nie zakładałem ;)

ale co nie robić ? dom na lata dla siebie ..

i w tym wszystkim (to nasz 1y .. chociaż może nie ostatni budowany)

najłatwiej prezewidzieć drewno

co do ścian to cały urok drewniaczka w środku .. a działówki murowane, aby co jakiś czas kolorek zmienić :D

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego najpierw muszę się zorientować czy nam wystarczy. Wykończenie wiadomo nie musi być kompletne, wszytsko z czasem można powoli zrobić. Dla mnie najważniejsze by było żeby była podłoga, ściany i sanitariaty bo to najważniejsze. Wiem, że o domu na "gotowo" za takie pieniądze nawet nie mam co marzyć ale jeden kuzyn jest od rurek (łazienka+ gaz) a drugi od dachu więc może tak po rodzinnemu taniej by zrobili itp;)

 

też mam zamiar sam troszkę podziałac .. ale chodząc do pracy jest mało czasu albo chęci ..

a nie mamy zamiaru budować 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rak jak pitervdo zewnętrzne z bala a działowe szkielet stalowy lub cegła lub jakiś "pustaczek"
działowe też bym wolała w całym domu np. w szkielecie, żeby móc zostawić na końcu ściany bal a resztę zrobić z płyt GK. Tak mi się najbardziej podoba :) a i zapewne to wychodzi taniej.... Myślę też o góralach... tylko czy oni z płazów stawiają??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewusia ,górale w zasadzie ino z płazów.. bede dzis w Chochołowie, bo odbieram schody, to znajde kilka firm i Ci podesle ich linki albo namiary. Ale na cuda nie licz. Czy to plaz czy bal kwadratowy, to minimum 2000 za metr domu musisz zapłacić, i to za metr całkowity, liczony po podłodze.

Sciany w srodku radziłbym ze szkieletu drewnianego opartego na kantówce. Mniej ingerencji murowańca w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działowe też bym wolała w całym domu np. w szkielecie, żeby móc zostawić na końcu ściany bal a resztę zrobić z płyt GK. Tak mi się najbardziej podoba :)

to już miałem nietypowe działówki ;)

a i zapewne to wychodzi taniej....

równie ważne jest tu grubość ścian .. u mnie dużo bym stracił na działowych z bala .. np. 35 cm ;) .. a działówki max 24 .. planuję 15 cm

 

 

Ściany w srodku radziłbym ze szkieletu drewnianego opartego na kantówce. Mniej ingerencji murowańca w środku

mogą być murowane tylko nie jest prosto to połączyć .. :)

z kantówek na poddaszu chyba będą

 

Myślę też o góralach... tylko czy oni z płazów stawiają??

raczej coraz mniej chce stawiać z okrągłego bo dużo więcej roboty

a czy taniej ... z płaza raczej sezonowanego, który jest ze trzy razy droższy (materiał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak w ogóle powinno wyglądać takie zapytanie o wycenę?? O co należy pytać przede wszystkim, prócz ceny oczywiście;) Mogła bym wysłać taki przykładowy projekt i napisać że np tej ściany by nie było a to bym przeniosła tu i ile wyniesie całość... Czy muszę mieć gotowy już projekt po przeróbkach (zrobiony przez architekta czy wystarczy samemu na kartce rozrysować?) i wtedy dopiero wysłać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o ściankach dzialowych. Ja mam już mój domek gotowy i jestem bardzo zadowolony z ukladu jaki zastosowalem. Mianowicie dom jest zbudowany z tzw. drewna KVH o grubości 12 cm - belka prostokątna. Ściany zewnętrzne są z tej belki , od środka ocieplone welną, i wykończone plytą G-K. Ściany dzialowe na parterze są z tej samej belki i nie są zakrywane tylko pomalowane olejem. Na poddszu ocieplenie ścian zewnętrznych zakrylem deską podobną wizualnie do belek, natomiast ścianki dzialowe wykonane są na stelażu drewnianym i wykończone plytami G-K. Uzyskalem w ten sposób efekt odwrotny do tego na parterze. Intencją moją bylo aby nie przesadzić z ilością drewna wewnątrz domu. Na zewnątrz dom jest oczywiście calkowicie drewniany.

Pozdrawiam wszystkich - jeszcze walczących ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...