Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś jadę na budowę to już bardziej szczegółowo popytam i poproszę chłopców, żeby zasięgnęli języka u źródła. Oni mieszkają tam gdzie to produkują i wyjeżdżają na sobotę i niedzielę do domu zatem podam we wtorek

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Edzia, Twoje mszenie wygląda na wełnę drzewną /wolinę/. Miałam w ręku coś takiego tyle, że sosnowe.Koszt też ok. 1zł/1kg. To moje chyba było zbyt suche, bo bardzo się kruszyło. Po skręceniu upychałam to w szczeliny metodą, nazwijmy to " sznurkową". Próbowałam również ze sznurkiem konopnym, jest miększy, dłuższy, ale i droższy - 18zł/1kg. Więcej zabawy jest przy wolinie i podobno nie lubią jej myszy. Jakbyś miała jeszcze jakieś informacje na ten temat, to bardzo proszę.

Pozdrawiam

Kasia

A probowal ktos uzyc jakiegos innego materialu do uszczelnien ?

Mysle o czyms sztucznym. Ja uzylem do uszczelnien okien miekkiej, gabczastej, mocnej, nienasiakliwej, grubosci kilku mm folii. Moja byla uzywana do zabezpieczania mebli, ale widzialem taka jako podklad pod panele, pisalo na niej ze ma wlasciwosci paraprzepuszczalne, wiec umozliwialaby suszenie drewna. Materialu takiego pewnie nie lubia myszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie Kasi nie chodzi tylko o uszczelnienie ale również o "zamaskowanie" od wew. szczelin

Pewnie tak ,ale przecież nie jest powiedziane ,że trzeba robić "2w1". Zawsze można zdecydować się na jeden materiał jako uszczelnienie a innym ,dekoracyjnym wykończyć całość od wewnątrz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze może się mylę, ale odniosłam wrażenie z wypowiedzi Kasi, że jej właśnie chodzi o takie rozwiązanie 2w1.

Obiecałam podać więcej szczegółów na temat mszenia i materiału z którego to mszenie jest wykonane.

Niestety "siła wyższa" sprawiała, że nie byłam jeszcze na budowie, ale jak tylko dojadę i się dowiem to poinformuję.

Zainteresowanych proszę o cierpliwość.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady i sugestie dotyczące mszenia. Wszyscy macie racje :D . Mam taką ścianę /wewnętrzną oczywiście/, która po zerwaniu tynku wygląda nieciekawie :( i tutaj na bale i mszenie trzeba będzie "coś" dać. Są również ściany, które pozostaną sauté i tutaj zastosuję, jak to nazwaliście, mszenie 2w1.

Ewa czekam na nowe informacje.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

[quote name=

Ewa czekam na nowe informacje.

Pozdrawiam

Kasia

 

Przepraszam zainteresowanych za spore opóźnienie.

Materiał na mszenie wykonany jest ze świeżego drewna jodłowego. Zaraz po "przetarciu" z jeszcze wilgotnych wiórów wykonywane są "główki" dlatego się nie kruszą. Ze względu na małe zainteresowanie w regionie na gotowe plecionki firma przebranżowiła się na "główki".

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDZIA

Jak sprawa dojrzeje :roll: to się umówimy na

konfrontacje-konwersacje-kalkulacje... :p

byle z tego nie wynikły ...komplikacje... 8)

 

Nie ma sprawy a co z tego wyjdzie zobaczymy... :wink:

 

Wczoraj skończyło się mszenie dom wygląda dla mnie super...niestety był etap bardzo "śmieciotwórczy", dziś jako tako uporałam się z wszędobylskimi wiórami... :p

Już znowu zaczyna mi się chcieć dalszego etapu - wykończenia

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kombinuję.Mam namiar na trzech wykonawców.Gotowe budynki dwóch z nich widziałam na własne oczy.Projekt już zaklepałam jak tylko go otrzymam, rzucę ten temat tym firmą i myślę, że coś wtedy wybiorę.

Pozdrawiam Ewa

 

Nie wiem czy się dostanę na forum. Ja mam taki dom!

Jutro odbieram projekt od architekta i zaczynam wylewać podmurówkę. Mój dom kosztował mnie 4700 zł. Okolice Wyszkowa. Mam namiary na dobrego cieślę. Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pewnie wyjdzie trochę drozej zabezpieczać drewno np. woskiem a nie lakierem, itd.

Pozwolę sobie wtrącić moje trzy grosze jako posiadacz domu z bali odziedziczonego po przodkach. Dom z bali sosnowych i nie pamiętam by używano do jego konserwacji jakiejś chemii. Choć słyszałem o stosowaniu przez innych, kiedyś (czytaj dawno temu) zużytego oleju silnikowego, maszynowego (a pfe..)

Mój dom stoi 90 lat, swoje już przeżył. Jest trochę dziurek po larwach osobnika zwanego spuszczelem, ale stoi i jeszcze postoi :).

Tak więc uważam iż rady można zasięgnąć u starszych cieśli, którzy kiedyś budowali takie domy. Dwa lata temu z bratem przecieliśmy na pół chlewik pamiętający I Wojnę Światową. Sekcja zwłok wykazała iż mógł jeszcze postać następne 100 lat.

Dlaczego by nie zbudować domu na prawdę w tradycji z wykorzystaniem starych sprawdzonych metod. Np. zero gwoździ w konstrukcji, jaka oszczędność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pocieche, ale nie dam rady sama budowac tego domu. liczylam na firme, a oni jak wiem strasznie spiesza sie i robia wszystko zeby klient byl zadowolony. Nawet wiejscy cieśle stosuja podpatrzone metody "u miastowych". Spotkalam sie z takim co to byl zachwycony budowaniem szkieletu i okladaniem go folia. Na pytanie co to byla za folia, swtierdzil " a wie pani taka czarna jak do inspektów" i co Wy na to?

Macie moze dobre namiary na dobrego fachowca? Budowanie domu ze starego tez nie wchodzi w rachube bo wyznaje zasade, ze ze starego "malucha" nie zrobie mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać osób posiadających domy z bali czy...

mając taki dom tyle że taki 100 letni jest sens dawać jakąś izolacje między fundament (kamienie piaskowca do poziomu gruntu) ,a bele drewnianą która w tej chwili się z nimi styka.Czym wogóle zaimpregnować takie stare belki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...