Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hm.. to chyba martwy przepis:):) jakos nie zdarzyło mi sie, by kiedykolwiek Starostwo odrzucilo lokalizacje przeze mnie robione. Np teraz kończę dom w Łomiankach. Konstrukcja drewniana. i tak- odległość od domu murowanego do domu drewnianego wynosi- uwaga- 4,5 metra:):) odległość do granicy sąsiada 2 metry( granica jest las- otulina Puszczy Kampinoskiej.i wszystko zgodnie z planami zabudowy dla tego konkretnie miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znalazłam podobny ale w projekcie z bali http://www.kanadyjskiedomy.pl/domy-z-drewna.html#domy_z_bali_projekt15 projekt 15 jak dla mnie super:) a strona firmy z którą budowała jedna z tutejszych forumowiczek i była zadowolona:) Napisałam do niej pw może się odezwie i poda jakieś szczegóły... Chatek trochę wybudowali a i zobaczyć będę mogła podjechać bo są też w Wielkoposce czyli moje rejony... Ciekawe gdzie postawili domek właśnie według tego projektu...

 

Zgadza się ... 15-tka to nasz jeżyk. Nie wiem ile nas tu jest ...tych zadowolonych forumowiczek "od Zbyszka Szewczyka" ...ale ja neleżę do zdecydowanie zadowolonych :) Służę pomocą jakby co ... Piotruś potwierdzi ;)

 

 

 

 

świat jest mały ;)

to jest pierwowzór naszego domu .. pozdrwienia dla Agi !!

z przodu ganek .. troszkę większy 10x7,5

i pełne podpiwniczenie

gdzieś wcześniej wrzucałem scany projektu

projekt podobny to Zawoja drewniana ;)

http://gotowe-projekty-domow.dom.pl/projekty_pdf/dp_zawoja_drewniana_gotowy_projekt_domu.pdf

tylko u nas na parterze kuchnia z salonem, pokój i łazienka a na poddaszu 2a pokoje i łazienka

 

 

Dzięki Piotr - gratuluję postępów ! Znam ten etap - łezka się w oku kręci jak rośnie cooo ?

 

ja specjanie pojechałem 300km, żeby zobaczyć

więc koszty nawet długiego wyjazdu przy planowaniu budowy to kropla ;)

 

Prawda ! Przyjechał 300 km z małym bąblem ( czyt. syn) - pooglądał, pomacał ( dom :D ) i pojechał spowrotem. Szalony facet !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ... 15-tka to nasz jeżyk. Nie wiem ile nas tu jest ...tych zadowolonych forumowiczek "od Zbyszka Szewczyka" ...ale ja neleżę do zdecydowanie zadowolonych :) Służę pomocą jakby co ... Piotruś potwierdzi ;)

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki Piotr - gratuluję postępów ! Znam ten etap - łezka się w oku kręci jak rośnie cooo ?

 

 

 

Prawda ! Przyjechał 300 km z małym bąblem ( czyt. syn) - pooglądał, pomacał ( dom :D ) i pojechał spowrotem. Szalony facet !

wrażenia bezcenne ;)

DSC_3822.JPG

sam też troszkę kulałem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz:) Czasem jak czytam niektórych budujących i ich koncepcje okładania drewna styropianem czy welna..to mam ochote chwycic kantówkę , taka nieheblowana i okładać ich ta kantowizna.. na sztorc po plecach..

 

ostatnio stałe pytanie co w środku ? płyty na ściany ?

mówię, grzecznie, że to byłby grzech :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie prawisz:) Czasem jak czytam niektórych budujących i ich koncepcje okładania drewna styropianem czy welna..to mam ochote chwycic kantówkę , taka nieheblowana i okładać ich ta kantowizna.. na sztorc po plecach..

 

Mam nadzieję, że piszesz o wełnie pochodzenia zwierzęcego, a nie mineralnej ;)

Ja należę do tych grzesznych osób, które chcą mieć połączenie tynku z szalówką na zewnątrz oraz płyt, drewna i kamienia wewnątrz.

Edytowane przez Dzustaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doraz,, wrzuć na luz:):) problem polega na nazewnictwie. Jesli dom z bala to dom z bala i tylko z bala:) a jesli robimy z bala i na zewnątrz dajemy cos ( np. styropian i tynk). a do środka dajemy wełnę i GK na stelażu, to wtedy mówimy dom szkieletowy .

 

ja mam takie odczucie i tyle. Drewno broni sie samo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...