Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dom budujemy z firmą Trochanowskiego czyli bale okragłe, najpiekniejsze, zaczynają konstrukcję w listopadzie..

Jak budowa ruszy to będą zdjęcia i dziennik.

 

Czyli Twój domek powstanie po naszym :) Z fundamentami możesz mieć problem. Niełatwo znaleźć dobrą ekipę w pełni sezonu. Co prawda konstrukcję planujesz na listopad, ale w październiku stan zero musisz mieć skończony, bo R.T. przed rozpoczęciem budowy przyjedzie zmierzyć fundamenty. Życzę Ci, żebyś miała lepsze warunki gruntowe niż my. U nas kopanie jesienią byłoby niemożliwe.

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ooooo, miło będzie oglądać kolejne domki w które wykonawca wkłada całe swoje umiejętności i serce!!!! mam nadzieję że choć przez chwilę podzielicie sie fotkami!!! obecnie nie ma bumu budowlanego,, dlatego ekipe spokojnie znajdziecie, tylko dokładnie pilnuj wymiarów fundamentów, ale jak potem i tak będzie pobierany wymiar to w zasadzie będzie dobrze nawet jeśli będą odchyłki od planu...., choć zawsze lepiej się trzymać ścisło wymiarów!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie "te" rejony ?

mam wizję balustradę z kantówek modrzewia zrobić .. z pełnego trochę za grube ;)

chociaż z desek nieobrzynanych też biorę pod uwagę .. chociaż ne chciałbym przesadzić .. strop, ściany szcytowe mają być i chyba płot będzie :p

 

no jak gdzie? okolice Bieszczad kolo Ustrzyk...Swietokrzyskie- czyli Lipnik i tam,,,no i Karkonosze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czym najłatwiej i najszybciej wygładzić końcówki (lica) belek, tak żeby ładnie były widoczne roczne przyrosty. Myślałem o takim

cudzie

http://www.awar.pl/data/icon/FSR618D_4872.JPG

na równiejsze powierzchnie

albo o takim

http://www.mkab.com.pl/pliki/grafiki/S_PICT0035_.JPG

Na mniej równe. Myślę, że dla mnie lepiej sprawdzą się te drugie, bo mam ścięcia pod skosem z dwóch stron i nie do końca równe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten uchwyt czyli krążek to właśnie z metabo jest plastikowy, zdjęcie poniżej ,jakiś czas temu był do dostania w Castoramie chińszczyzny nie polecam bo się przytapia śruba odpada , można sobie tym krzywdę zrobić .

Papier 40 lub 60 jak założysz nowy dobrze jest wpierw szlifnąć z dwa razy starą deskę by się ułożył , szlifierka kątowa mała tak do 8000 obrotów przy większych pali drewno .

Dobrze się tym szlifuje duże powierzchnie a można i też wyszlifować np. lustro :)

tarczka.jpg

lustro.jpg

tarczka.jpg

lustro.jpg

Edytowane przez maciej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten uchwyt czyli krążek to właśnie z metabo jest plastikowy, zdjęcie poniżej ,jakiś czas temu był do dostania w Castoramie chińszczyzny nie polecam bo się przytapia śruba odpada , można sobie tym krzywdę zrobić .

Papier 40 lub 60 jak założysz nowy dobrze jest wpierw szlifnąć z dwa razy starą deskę by się ułożył , szlifierka kątowa mała tak do 8000 obrotów przy większych pali drewno .

Dobrze się tym szlifuje duże powierzchnie a można i też wyszlifować np. lustro :)

 

ja właśnie taki uchwycik z metabo kupiłem w casto ;)

jeszcze nie próbowałem .. koszt 20cia parę złociszy na kątówkę 115

papier do szlifowania max 60ka (takie zalecenia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT konstrukcję zaczyna w listopadzie u siebie , wiec u nas na działce dom będzie z końcem marca, czy pomiary u nas zrobi jeszcze przed rozpoczęciem prac u siebie?jakoś mi to umknęło..

Wydawało mi sie że mamy jeszcze czas na stan zerowy do końca roku..aby nie było mrozu..

 

Ekipy nadal nie mamy ale zacięcie szukamy...chcemy kogos sprawdzonego i z okolicy..

Tymczasem załatwiamy dokumenty, pozwolenie już jest , geodeta i kierownik budowy zaklepany..

Dziennik budowy prawie gotowy , jeszcze tylko zgłoszenie rozpoczecia budowy..czy cos jeszcze nam umkneło..?

Marmur 7 a na jakim etapie prac jesteście i skąd?:)

Całym doswiadczeniem sie podzielimy jak tylko coś ruszy..:)

 

Maciej piękne lustro..i podziwiam często Wasze piękne domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas prace idą do przodu:) piwnica się stawia i jak będzie szło wg planu to w sierpniu przyjeżdżają bale:) Wczoraj dostałam piękny prezent od męża - szlifierkę kątową:D z osprzętem i puszkę V33 lazury ochronnej zewnętrznej do wypróbowania na huśtawkach ogrodowych dzieci:) plan na ten tydzień to ją wyszlifować i pomalować :D taki prezent lepszejszy niż kwioty:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...