Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

eightball

Patrząc na rzut, gdzie jedna ściana ma ponad 14 m, to wydaje mi się, że w polskich warunkach będzie trudno takie kłody dostać. Może te amerykańskie belki łatwiej wyrwać z lasu ;). Już nie wspomnę o transporcie statkiem i cenie. To jedna z pierwszych trudności jaka mi się rzuciła na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fibra jest idealna, ja właśnie skończyłem szlifować bale okrągłe (cały dom) a proponuję dużą szlifierkę na krążki 230 (szybko i sprawnie) a do wykończeń i rogów 125 papier gradiacji 100 dobrej firmy - efekt zniewalający :)

Ja nie chcę szlifować całych belek, bo mam strugane ręcznie, takim małym, okrągłym, bardzo starym ośnikiem i ładnie to wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eightball. mnie pierwszy problem jaki rzuca sie w oczy to te drzwi.Pewnie rewelacyjnie było by powiekszyc dobie tak przestrzeń latem, ale czy pracujące i osiadające drewno chałupu i ten olbrzymi otwór, ... czy to bedzie działąć i jak to zamontowac zeby siadajaca chałupa nie przeszkodziła w pracy tak szerokich drzwi.

I ta antresola... czy nie ucieknie w nią za duzo ciepła? jak to liczyliscie?

kazda koncepcja ma jakiś sens, kwestia opłacalnosci czy funkcjonalnosci. Matko jak ja sie ciesze ze nie jestem teraz przed budową. Wybacz tą dygresję ale wykończeniówka mnie wykończyła, i nadal wykańcza, dlatego mam taki nastrój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eightball

Patrząc na rzut, gdzie jedna ściana ma ponad 14 m, to wydaje mi się, że w polskich warunkach będzie trudno takie kłody dostać. Może te amerykańskie belki łatwiej wyrwać z lasu ;). Już nie wspomnę o transporcie statkiem i cenie. To jedna z pierwszych trudności jaka mi się rzuciła na oczy.

 

To też unaocznił nam na wstępie architekt oraz gość od firmy budującej domek, ale na to jest rozwiązanie. Bale maja ok 6 m maksymalnej długości, więc nie obejdzie się prawdopodobnie bez bali 30 jako ściana nośna oddzielająca cześć kuchenno-salonową od części sypialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eightball. mnie pierwszy problem jaki rzuca sie w oczy to te drzwi.Pewnie rewelacyjnie było by powiekszyc dobie tak przestrzeń latem, ale czy pracujące i osiadające drewno chałupu i ten olbrzymi otwór, ... czy to bedzie działąć i jak to zamontowac zeby siadajaca chałupa nie przeszkodziła w pracy tak szerokich drzwi.

I ta antresola... czy nie ucieknie w nią za duzo ciepła? jak to liczyliscie?

kazda koncepcja ma jakiś sens, kwestia opłacalnosci czy funkcjonalnosci. Matko jak ja sie ciesze ze nie jestem teraz przed budową. Wybacz tą dygresję ale wykończeniówka mnie wykończyła, i nadal wykańcza, dlatego mam taki nastrój

 

O tym też długo rozmawialiśmy - z tego co się dowiedzieliśmy drewno jest na tyle wysuszone że dają podobno 25 lat gwarancji na to iż ŻADEN bal nie zmieni swojego rozmiaru - czytaj średnicy i kształtu. A co za tym idzie mamy pewność że drewno samo w sobie nie będzie problemem jeśli chodzi o pracę - czego akurat nie mogę powiedzieć o gruncie. Bardziej się zatem obawiamy że coś będzie nie tak z racji gruntu niż z racji pracy drewna

Więcej będziemy wiedzieć po ekspertyzach geologicznych - ale z tego co się dowiadywaliśmy to osiadanie budynków jest bardziej niż żadne na tych terenach. Chociaż jak to mówią - od każdej reguły są wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

I ta antresola... czy nie ucieknie w nią za duzo ciepła? jak to liczyliscie?

kazda koncepcja ma jakiś sens, kwestia opłacalnosci czy funkcjonalnosci. Matko jak ja sie ciesze ze nie jestem teraz przed budową. Wybacz tą dygresję ale wykończeniówka mnie wykończyła, i nadal wykańcza, dlatego mam taki nastrój

 

Też się nad tym zastanawiamy - więc prawdopodobnie też będzie podłogówka na antresoli + dwa lub trzy okna od strony południowej. Taki mamy zamysł - co z tego wyjdzie będziemy wiedzieć po dokładnej analizie przez architekta.

 

Mam nadzieję że jak będziemy na Twoim etapie to będziemy o wiele mądrzejsi i spokojniejsi :) zarówno emocjonalnie jak i finansowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też unaocznił nam na wstępie architekt oraz gość od firmy budującej domek, ale na to jest rozwiązanie. Bale maja ok 6 m maksymalnej długości, więc nie obejdzie się prawdopodobnie bez bali 30 jako ściana nośna oddzielająca cześć kuchenno-salonową od części sypialnej.

 

jesteś pewny ze to drewno z USA? nie..zebym watpil..ale siedze troszkę w drewnie toczonym i wiem,ze w Stanach tocza 9 metrowe bale...a bale 6 metrowe robia na Syberii:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSCN0207.JPG

jesteś pewny ze to drewno z USA? nie..zebym watpil..ale siedze troszkę w drewnie toczonym i wiem,ze w Stanach tocza 9 metrowe bale...a bale 6 metrowe robia na Syberii:):)

 

oj chwilkę mnie niebyło .. wykańczany pogodą ;(

a tu już bale z ameryki się zaczyna oglądać ;)

ciekawi mnie ta gawarancja na wymiary 25 lat ... z tego co usłyszałem to nie sezonuje się zbyt długo bo pięknie pęka ;)

a wracając do pogody .. normalnie kosmos odkąd maja ekipa zaczęła stawiać więźbę deszcze i deszcze .. ale wczoraj udało się membraną przykryć

Zbyszek membrana ciekawe przez kogo polecona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny ze to drewno z USA? nie..zebym watpil..ale siedze troszkę w drewnie toczonym i wiem,ze w Stanach tocza 9 metrowe bale...a bale 6 metrowe robia na Syberii:):)

 

Tu bardziej chodzi o względy architektoniczno-budowlane niż logistyczne. Z tego co wiemy. Ale zapytać u źródła nie zaszkodzi - dlatego wysłaliśmy do amerykańców kilka ważnych pytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eightball

Patrząc na rzut, gdzie jedna ściana ma ponad 14 m, to wydaje mi się, że w polskich warunkach będzie trudno takie kłody dostać. Może te amerykańskie belki łatwiej wyrwać z lasu ;). Już nie wspomnę o transporcie statkiem i cenie. To jedna z pierwszych trudności jaka mi się rzuciła na oczy.

 

12 metrów idzie na pewno dostać ... mam kilka u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodzi o względy architektoniczno-budowlane niż logistyczne. Z tego co wiemy. Ale zapytać u źródła nie zaszkodzi - dlatego wysłaliśmy do amerykańców kilka ważnych pytań :)

 

nie wiem...znam troche budownictwo północnoamerykańskie z bala i toczonego i ciosanego i tam nikt nie przycina na 6 metrów jak nie musi...jada ścianę 35 stop z jedego bala....

ale czasy sie zmieniaja:) moze tak jak dwa lata temu i rok temu..w Murmańsku zgnilo 1,5 mln m sześciennych sosny syberyjskiej bo USA i Kanada zerwala kontrakty na odbiór surowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala..zatem rada - nie pozwol cyklinowac tasmowka:) poszukaj w Ramirencie (wypozyczalnia)szlifierko-polerki do betonu.Szlifierka firmy STR ..popros o pada do papieru sciernego i wez sobie papier 60- ke i 150- ke (pad zielony albo filcowy) . Dwóch ludzi.. jeden kieruje a drugi dociska i precyzyje szlif. Wychodzi lustro..Robilem to przed jakimis 3 tygodniami. Jeszcze kalier nie stanął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala..zatem rada - nie pozwol cyklinowac tasmowka:) poszukaj w Ramirencie (wypozyczalnia)szlifierko-polerki do betonu.Szlifierka firmy STR ..popros o pada do papieru sciernego i wez sobie papier 60- ke i 150- ke (pad zielony albo filcowy) . Dwóch ludzi.. jeden kieruje a drugi dociska i precyzyje szlif. Wychodzi lustro..Robilem to przed jakimis 3 tygodniami. Jeszcze kalier nie stanął.

dziekuje Zbyszku za rade............zaraz przeczytam to mężowi !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...