Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakład energetyczny nie podpisuje umów z odbiorcami na dwie taryfy gdy budynek nie ma odbioru !!

NIEPRAWDA

Też tak myśleliśmy, ale nam sąsiad podpowiedział że można już w trakcie budowy. No chyba że od zeszłego roku coś się zmieniło, bo w zeszłym roku nasz budynek był w budowie a odbieraliśny dom na samym początku 2011. Taryfy okazały się zbawienne, biorac pod uwagę nasz system ogrzewania, zimą koszt ogrzewania zmniejszył się mniej więcej o około 500 zł w biorąc pod uwagę 4 mce.

 

 

Zaraz to sprawdzę, czy to już przeszłość, czy nadal jest tak jak mówie.

 

Może to zależy od operatora który pzresyła prąd?

U nas taryfa nazywała się C (dla budynków w budowie)

C 11 to jednostrefowa a C 12 to taryfa dzienna i nocna

przesyła firma PGE ( Lubelska)

 

 

http://www.lubzel.com.pl/info/components/com_remository/doc/taryfy/2011_01_01/ceny_c1x_pelne_i_uproszczone_2011.pdf

Tomaszu niewierny wsadź palec i sprawdź

;-))))))

 

 

 

Nie chcę Cie na siłę przekonywać, że białe jest białe, ale może ktos nie wie a moze z tej informacji skorzystać. Po to m in jest to forum

Pozdrawiam

Edytowane przez akselek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem ,że na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości . Jeśli miałeś umowę z przed kilku laty lub nawet roku Zakład Energetyczny nie może jej zmienić . Jeśli podpisujesz teraz nową - nie dostaniesz dwóch taryf ( dla budynku nie oddanego do użytkowania ) .Ja podpisywałem umowę w sierpniu i nie było takiej możliwości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec i ja postanowilam sie ujawnic,

Oczywiscie pozdrawiam wszystkich balowiczow.

Obserwujemy z "wezem" juz od dluzszego czasu forum, a co sie dowiedzielismy to mala bania.

Dzieki wam za to.

Poniewaz jestesmy na etapie budowy balowca chcieli bysmy dolaczyc do bractwa i oczywiscie dzielic sie troskami.

A budujemy w zachodniopomorskim wiec nie bedzie to zwykla budowa.

Moze ktos z tych okolic? Bo szczerze mowiac nie zauwazylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p "wymysliliscie"- nabijasz sie? no i dobra.

A to ci powiem, a jak nie?

Zostalismy ze tak powiem GRUBO zarazeni.

Chcemy zeby i zachodni pomorzanie mieli troche Podhala w okolicy. A co nie nalezy im sie? Skoro wrucily tereny do maciezy to niech teraz

nasze maciezyste budownictwo tam zawita.

Mamy wprawdzie dzialke w samym sercu wsi ale za to jest pochylona nieco do jeziorka i jest pikna.

Zdecydowalismy sie na bale strugane takie jak u Jezykow.

Nawet juz z wlascicielem kontaktowalismy sie.

Projekt i pozwolenia juz mamy, czekalismy na niego ok roku. No ale dzieki naszej Pani architekt i jej trickow udalo sie.

Na dzien dzisiejszy jeszcze nic nie powstalo, mowa o rzemiosle.

Na razie szukamy kogos kto nam fundamenty zaleje. A i okazalo sie ze mamy gliniaste podloze i prawdopodobnie czeka nas wymiana gruntu, czy jakos tak.

Nie mamy pojecia jak sie do tego zabrac. Waz moj ma nadzieje, ze i na glinie mozna cosik postawic ale mimo jego wszechstronnej wiedzy.......tego nie wie. Hihihi.

 

Ps.

A tak na marginesie to skonczyles swoje dzielo? Bo szczerze nie doszlam jeszcze do konca watku i jestem na stronie 340.:wiggle:

Pozdrowienia dla Pepikowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

5 lat temu wybudowałem dom drewniany całoroczny z bala cylindrycznego w systemie szkieletowym.Jestem bardzo zadowolony z ekologicznego ciepłego domu i polecam każdemu kto ceni piekno,ciepło i styl.Jasna sprawa, ze dom z bali wcale nie jest tańszy od murowanego.Zaletą jest czas budowy.

Przede wszystkim drewno powinno być dobrze wysuszone i dobrej jakości.Po drugie grubość bala ma znaczenie gdyż zawiera współczynnik przenikalności,ciepła,akustyki oraz wrażliwości na zmiany temperatury.Polecam sprawdzone firmy budowlane w kraju najlepiej robią to firmy z podhala czyli górale.Jeśli bal jest grubości 6-10cm to izolacja z wełny mineralnej musi mieć conajmniej 20cm.Jeśli bal jest grubszy powyżej 12-15 cm wystarczy 10cm.

Czas schnięcia bala imregnowanego to minimum 4 lata po tym czasie drewno jest stabilne czyli osiadło.Wazne jest to by w otworach dzwiowych i okiennych oraz w belkach ścianek kolankowych była odpowiednia szczelina gdyż drewno ciągle pracuje.Po 4 latach praktycznie szczeliny są minimalne.

Moja recepta na dobry drewniany dom to: Dobry projekt, funkcionalny dom oraz nie za duży gdyż koszty ogrzewania wiadomo są dzisiaj duże.W moim domu 120m2 pow.uzytkowej ogrzewanie kominkowe oraz w nocy i niskich temperaturach co.Piec 2-funkcyjny gazowy.Ekologia,zapach oraz komfort psychiczny w takim domu jest bajką.Ważną sprawą jest instalacja elektryczna prowadzona w rurach z tworzywa niepalnego z zachowaniem zerowania i systemem ochronnym nad.prądowym.

Polecam więc budowę bez stresu.

zobacz mój dom na stronie www.

000_0102.jpg

100_1122.jpg

moja_chatka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas fundamenty prawie gotowe. jakby kto chciał zajrzeć, to zapraszam tu:

 

http://zzyciamatkirzezbiarki.blogspot.com/

 

Podobno we wtorek drewno przyjeżdża. Z Rosjanami nie jest łatwo;)

Jesteśmy jednak jak najlepszej myśli , bo już kochamy ten dom, chociaż go jeszcze nie ma.

Trzymam kciuki za realizacje marzeń, swoich i Waszych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...