Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich uczestników forum, po długiej nieobecności na forum POWRACAM My już mieszkamy w domku od października tylko na dole. Mąż jest w trakcie montowania schodów ale nie wiem czy zdąży przed wigilią ale może zdąży z półką na buty w przedsionku. Jak tylko znajdę chwilkę w przygotowaniach do świąt zamieszczę aktualne zdjęcia na swoim blogu http://www.domdrewniany-juka.blogspot.com Pozdrawiam wszystkich na forum i życzę Świąt pełnych radości, miłości i obfitych w śnieżne zaspy ;-) nie ma to jak dom z bali w scenerii śnieżno-świątecznej. Obiecuję, że do świąt zamieszczę dużo nowych zdjęć z wykończenia domu w środku i nie tylko ;-) POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Juka25

Bardzo rzeczowo jest opisane na Twoim blogu zmagania fundamentami. Do "Papierowych formalności" zaś bardzo urzędowo podeszłaś, takie od-do, ale szczegółowo. Dom składali Wam w 10 dni, ekipa można domyśleć się, że miejscowa, bo dojeżdżali. A jak długo składali u siebie? :)

Swoją drogą, jesteście, chyba jedni z bardzo nielicznych, którzy budują bez kredytu, lub częściowo z kredytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.P. Dom z bali ma klimat, nie patrz w stronę szkieleciaka, to dykta ;). Żartuję, bo zaraz zjedzą mnie;).

Wszystko zależy jakie masz upodobania. Poczytaj forum. Wejdź duszą, myśl i rozmawiaj. Nie kupuj w ciemno projektu. Bywa tak, że ktoś kupi projekt wcześniej, bez uzgodnienia z wykonawcą, "bo ładny dom" z wymyślnym dachem. I są problemy, bo np wychodzi później, że to inna technologia i trzeba poprawiać w projekcie, a nie ma wielu projektantów do drewna. Wychodzą dodatkowe koszty lub znowu poszukiwanie ekipy. Myślisz o wiośnie, to masz mało czasu.

 

Przyłączam się do życzeń

Zdrowia i spełnienia marzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juka25

Bardzo rzeczowo jest opisane na Twoim blogu zmagania fundamentami. Do "Papierowych formalności" zaś bardzo urzędowo podeszłaś, takie od-do, ale szczegółowo. Dom składali Wam w 10 dni, ekipa można domyśleć się, że miejscowa, bo dojeżdżali. A jak długo składali u siebie? :)

Swoją drogą, jesteście, chyba jedni z bardzo nielicznych, którzy budują bez kredytu, lub częściowo z kredytem.

 

Witam, witam;-) masz rację co do finansowania domu. Co co "papierowych formalności" to również masz rację ;-) być może to przez moje wykształcenie "zboczenie zawodowe". Dziękuję za uznanie budownicze. Będę się odzywać na forum częściej OBIECUJĘ ;-) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. szukam projektu raczej prostej konstrukcji i zdecyduję się na bal bo bal to bal:) Od urodzenia mieszkam w domu z bali któremu już ze sto wiosen minęło i już niestety zbyt długo nie pociągnie a poza tym zmieniłem stan cywilny pół roku temu i należałoby własne gniazdko uwić:) mam sporo miejsca i zastanawiam się teraz jak dokładnie zlokalizować nasz domek ale największym problemem jest dla nas znalezienie odpowiedniej i solidnej ekipy która nam uwije to wspaniałe gniazdko. wszystkie instalacje, glazury itp. mam zamiar zrobić sam bo mam w tym troszkę doświadczenia także rozglądam się, czytam, szukam i słucham:) gdybyście mogli nam kogoś polecić to będę wdzięczny!!!

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim wesołych i ciepłych świąt!!! W-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia

towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.

Życzę, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania,

spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i rodzinneoraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór,

tak jak cały nadchodzący Nowy Rok

upłyną Wam w szczęściu i radości

 

kartka_boze_narodzenie7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Seba budował w Zachodniopomorskim, z grubego bala, ekipa z gór ( ta sama co u nas wiec pamiętam) ma też dziennik tu na forum

 

Witam, tak budowałem koło Koszalina. Mieszkamy już prawie 4 lata. Fajnie się mieszka, jest cieplutko. Koło domu jest jescze trochę do porobienia, ale na wszystko przyjdzie czas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. szukam projektu raczej prostej konstrukcji i zdecyduję się na bal bo bal to bal:) Od urodzenia mieszkam w domu z bali któremu już ze sto wiosen minęło i już niestety zbyt długo nie pociągnie a poza tym zmieniłem stan cywilny pół roku temu i należałoby własne gniazdko uwić:) mam sporo miejsca i zastanawiam się teraz jak dokładnie zlokalizować nasz domek ale największym problemem jest dla nas znalezienie odpowiedniej i solidnej ekipy która nam uwije to wspaniałe gniazdko. wszystkie instalacje, glazury itp. mam zamiar zrobić sam bo mam w tym troszkę doświadczenia także rozglądam się, czytam, szukam i słucham:) gdybyście mogli nam kogoś polecić to będę wdzięczny!!!

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim wesołych i ciepłych świąt!!! W-P

 

Jest kilka firm o ustalonej renomie i ich adresy nie są większą tajemnicą :) Jak coś Cię konkretnego interesuje, napisz na priva - postaram się odpowiedzieć. Natomiast nie licz na to, że zaczynając teraz papierologię ruszysz z budową na wiosnę. To raczej nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak budowałem koło Koszalina. Mieszkamy już prawie 4 lata. Fajnie się mieszka, jest cieplutko. Koło domu jest jescze trochę do porobienia, ale na wszystko przyjdzie czas. Pozdrawiam

 

To milo ze jest ktos z pobliza,

Nasz projekt to bal 35-40cm i mam nadzieje tez ze bedzie cieplutko.

W koncu w tych okolicach zima to nie mniej niz 10° i blotko dookola chalupki.:wiggle:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Zabalowiczów w Nowym 2012!!

Dość długo się nie odzywałem, papierologia oraz budowa pochłonęła bez reszty. Kłopotów i zagadek było co nie miara...a to woda miała być, a studnia będzie, a to Pani Konserwator swoje 3gr. dorzuciła... Całe szczęście zostało to już razem z 2011 za Nami i teraz już domek, domek, domek!! :rolleyes:

Dziś we dwoje nawiedziliśmy Goszczanów celem wpłaty I transzy...co się odwlecze, jak mawiają to do lasu nie pójdzie, hihi

Szef, jak szef poopowiadał, porysował, pokazał (akurat na wykończeniu czyjś śliczny domek stał na placu) i tak zeszło nam prawie 4 godziny.

Wszystko omówione i do 20.02.2012 (ło Jezu ile dwójek i zer:jawdrop:) domek ma stać u nas!!!!

 

Stan budowy na dziś prezentuje się tak:

http://img546.imageshack.us/img546/4589/dsc0209oup.jpg

 

Chyba trzeba będzie jeszcze założyć jakiś dziennik, jak czas pozwoli.

Jutro znów pracowity dzionek, bo okienka i drzwi się będą zamawiać...i znów wyjazd o 8.00 a powrót...ech te 4 kąty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Zabalowiczów w Nowym 2012!!

Dość długo się nie odzywałem, papierologia oraz budowa pochłonęła bez reszty. Kłopotów i zagadek było co nie miara...a to woda miała być, a studnia będzie, a to Pani Konserwator swoje 3gr. dorzuciła... Całe szczęście zostało to już razem z 2011 za Nami i teraz już domek, domek, domek!! :rolleyes:

Dziś we dwoje nawiedziliśmy Goszczanów celem wpłaty I transzy...co się odwlecze, jak mawiają to do lasu nie pójdzie, hihi

Szef, jak szef poopowiadał, porysował, pokazał (akurat na wykończeniu czyjś śliczny domek stał na placu) i tak zeszło nam prawie 4 godziny.

Wszystko omówione i do 20.02.2012 (ło Jezu ile dwójek i zer:jawdrop:) domek ma stać u nas!!!!

 

A kto Ci będzie budował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur7 przeglądałem Twój dziennik budowy - piękny dom, ja dalej nie wiem co wybrać "suszony" czy "mokry"....

Możesz napisać kto Ci projektował dom??

Pozdr

 

A w jakiej technologii, kolego zamierzasz budować? Okrągły, płaz...docieplany czy nie?? Wolisz z mszeniem, czy bez niego?

Moim skromnym zdaniem, to czy będzie to mokry czy suchy bal to najmniejszy problem dla Ciebie jako właściciela. Ważne, aby wykonawca był sprawdzony i miał doświadczenie co do zachowania materiału w czasie po zmontowaniu domu.

Uważam, że pownieneś wybrać tę technologię, która najbardziej Ci odpowiada wizualnie (przecież będziesz ją oglądał przez lata :)) a potem wybrał najbardziej doświadczonego w niej fachowca.

Pozostanie Ci wtedy cieszyć się z pięknego domku...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...