Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bedstemider - nie miałem dylematów co do technologii. Drewno suche/sezonowane to albo domy w stylu góralskim ( tych nie chcieliśmy bo taki domek , choć piekny, na nizinach zawsze kojarzył się nam ze skansenem), lub bale strugane/toczone do ok 25 cm - te dla odmiany po prostu nam się nie podobają ze wgl na "ołówkowość" wyglądu. Po przeglądnięciu miliona stron z opiniami i po osobistych rozmowach na placu boju został tylko Logs i Goszczanów. Sądzę, że obie reprezentują podobny poziom. O wyborze Logsa zadecydowały szczegóły - m.in. to, że:

- Goszczanów nastawia się gł. na postawienie konstrukcji, w Logsie łatwiej zamówić drobniejsze prace wykończeniowe

- koniecznie chcielismy dom z sosny a nie ze świerku

- bardziej nam się podobał "logsowy" sposób wykonania i wykończenia otworów okiennych i drzwiowych

- ekipa 5-6 młodych ludzi z Logsa pracujących ze soba od wielu lat w niezmienionym składzie bardziej nam po prostu podeszła "psychologicznie"

 

Dom projektował nam architekt z Kalisza wg naszych wskazówek - mieliśmy bardzo dokładnie sprecyzowane wymagania i nie zmieniły sie one podczas całej operacji powstawania domu na papierze. Zmieniły sie natomiast rozwiązania konstrukcyjne juz na placu budowy. Pewne rzeczy, które były przedmiotem mojego niepokoju i niepewności ( m. in. rozwiązanie stropu i ścian kolankowych) zostały w 5 minut zmienione przez R.Trochanowskiego z Logsa. Za co jestesmy mu do dzisiaj szczerze wdzięczni :)

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

 

...na początku chwalę się :))) K U P I L I Ś M Y DZIAŁKĘ NA WSI !!!!!!!!! HU RA :) !!! Wieś piękna, działka upatrzona od kilku miesięcy ....!

Na działce stanie nasz dom ....z bali oczywiście :) Wykonawcę*już mamy , widzieliśmy Jego realizacje i są SUper. Mam do Was pytanie:

Czy możecie polecić*architekta/pracownię która narysuje nasz dom ? Mniej więcej wiemy co chcemy:)

Trochę mało czasu zostało ......późną wiosną/wczesnym latem chcemy rozpocząć budowę ....a tu milion pomysłów i 0 projektu

 

 

pozdrawiam

Pokoloruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoloruj - gratulacje, działka to podstawa :) Jak nie masz jeszcze projektu, na wiosenno-letnie budowanie masz małe szanse. Zaprojektowanie domu nie trwa kilku dni. O ile nie wystąpią jakies dodatkowe utrudnienia ( odpukać ;) ) załatwienie pozostałych formalności trwa ładnych kilka miesięcy, bo maszynka urzędnicza trawi powoli ;) Jak szukasz architekta, podaj bliżej rejon - będzie łatwiej.

 

DOMEK MARZEŃ - wreszcie się udało wrzucić zdjęcie ;) Hacjenda imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoloruj - gratulacje, działka to podstawa :) Jak nie masz jeszcze projektu, na wiosenno-letnie budowanie masz małe szanse. Zaprojektowanie domu nie trwa kilku dni. O ile nie wystąpią jakies dodatkowe utrudnienia ( odpukać ;) ) załatwienie pozostałych formalności trwa ładnych kilka miesięcy, bo maszynka urzędnicza trawi powoli ;) Jak szukasz architekta, podaj bliżej rejon - będzie łatwiej.

 

DOMEK MARZEŃ - wreszcie się udało wrzucić zdjęcie ;) Hacjenda imponująca.

 

.... co do budowy... to przerabiałem temat z budową budynku pod firmę :) Zlecenie do architekta 2 lutego , kopanie fundamentu 20.06 stan surowy zamknięty 1.12 :) także co do pozwoleń itd mam opanowane i to w centrum miasta. :) Myśle że nie bedzie źle :)

Jestem z Lublina, a budowa będzie w jednej z pod lubelskich wsi. O ile znam architekta od tworów murowanych, o tyle boję się mu zlecić projektu domu drewnianego....więc szukam:)

 

pozdrawiam

 

pokoloruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... co do budowy... to przerabiałem temat z budową budynku pod firmę :) Zlecenie do architekta 2 lutego , kopanie fundamentu 20.06 stan surowy zamknięty 1.12 :) także co do pozwoleń itd mam opanowane i to w centrum miasta. :) Myśle że nie bedzie źle :)

Jestem z Lublina, a budowa będzie w jednej z pod lubelskich wsi. O ile znam architekta od tworów murowanych, o tyle boję się mu zlecić projektu domu drewnianego....więc szukam:)

 

pozdrawiam

 

pokoloruj

 

pokoloruj- szukaj architekta w tej firmie która ci będzie dom stawiała

ja tak zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur- a jak się wrzuca bezpośrednio zdjęcia na stronę

 

Bardzo prosto...jak umieściłeś fotkę na serwerku zewnętrznym...twój to widzę fotosik, to kopiujesz link do tegoż zdjęcia (pobierz kody-ostatni kod w grupie "pozostałe", prawie na samym dole okna), klikasz na "dodaj grafikę" (ikona obrazka), wklejasz tam adres fotki z np. fotosika i ... gotowe!

 

A to moja działka widok na SW.

 

http://img705.imageshack.us/img705/9146/dsc0174gd.jpg

 

Osobiście wolę ImageShack...jakoś łatwiej. ;P

 

HSM ze Zwierzyńca

 

pokoloruj

 

Ciekawe, domy budują i jeszcze wodę produkują..."Roztoczankę". Ciekawa firma.

 

Pozdro.

Edytowane przez Steppenwolf1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...