Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to widzę, że goszczanowskie chłopy na sterydach muszą lecieć... latem 2 dni z deskowaniem, zimą 3 dni bez deskowania ale duuuży metraż.

Myślałem, że tylko na tym letniskowym tak im szybko poszło... ale tu więźba z wolim łokiem a tempo zawrotne.

 

Jerzy jak tam twoja słoma...udało się dokończyć zbiórkę? Cały czas obserwuję postępy i naprawdę wielki szacun za odwagę i determinację. Domek jak z bajki. A gdzie Twój dziennik budowy :(

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jerzy jak tam twoja słoma...udało się dokończyć zbiórkę? Cały czas obserwuję postępy i naprawdę wielki szacun za odwagę i determinację. Domek jak z bajki. A gdzie Twój dziennik budowy :(

 

Pozdro.

Już ma końcówkę z tą trzciną, ale teraz mało po pracy na trzcinookosy jeżdżę. Dziennika budowy na taką chatkę? hm... jakoś nie miałem natchnienia, ale historia obrazkowa jest ;) I dziękuję za szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images47.fotosik.pl/1306/35844c8eed24e219med.jpghttp://images50.fotosik.pl/1316/cdf85998691fd409med.jpgKaśka K Śliczny domek, a jaka to grubość balików?

........a to grubość moich balików

Z ciekawości zapytam ile lat rosło takie drzewo ?? Bo ja mam płazy 23 cm i podobno zostały wycięte z drzew około 130 -tu letnich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny, ładny domek :).

3 dni z konstrukcją dachu, bez deskowania dachu i papy ?

Mnie interesuje DOMKU MARZEŃ jakby tak większą fotkę zdjęcia z "wolim okiem" dał(a), jak nie sprawiło by to kłopotu ;)http://images47.fotosik.pl/1308/f54cf540e528de2dmed.jpg

............takie tylko :(....ale powiedz o co ci chodzi dokładniej :yes: to zrobię taki zdjęcie

......szacunek i podziw dla twojej pracy

Edytowane przez DOMEK MARZEŃ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steppenwolf1980 - to nie sterydy to zawodowstwo:yes::yes::yes::yes:

Perfekcja pod każdym względem :yes:

Wpadło na budowę dwunastu chłopa o siódmej rano schodzili o siedemnaste każdy wiedział co robi :yes: Prezes Zbysiu Szewczyk chodził i doglądał

i tak w każdy dzień, po prostu byłem w szoku. Śledziłem forum od kilku lat i miałem obawy co do rożnych firm pod względem wykonania domu z bali:yes:

ale gdy mi dom postawił ludzie z Goszczanowa wszelkie obawy prysły.Było profesjonalnie i humorystycznie :D

.............jeszcze jedno i myślę ze to jest ważne właściciel firmy kanadyjskie domy robi to z pasią a to jest ważne.

Steppenwolf - jak będą ci robić dom na wiosnę to zrozumiesz o co mi chodzi

Pozdrohttp://images45.fotosik.pl/1309/b41438bd93db317emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............takie tylko :(....ale powiedz o co ci chodzi dokładniej :yes: to zrobię taki zdjęcie

......szacunek i podziw dla twojej pracy

Najlepiej by mi pasowało, gdyby tak skan fragmentu projektu wolego oka (rysunek), ale jak nie da rady, to trudno.

Jak widzę jesteś z opolskiego, z jakiej części województwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że goszczanowskie chłopy na sterydach muszą lecieć... latem 2 dni z deskowaniem, zimą 3 dni bez deskowania ale duuuży metraż.

Myślałem, że tylko na tym letniskowym tak im szybko poszło... ale tu więźba z wolim łokiem a tempo zawrotne.

A ja muszę powiedzieć że nie zawsze tak szybko prace idą co prawda domek postawiono w osiem godzin ale dach deskowanie i papa zajęła Panom aż trzy tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

 

...na początku chwalę się :))) K U P I L I Ś M Y DZIAŁKĘ NA WSI !!!!!!!!! HU RA :) !!! Wieś piękna, działka upatrzona od kilku miesięcy ....!

Na działce stanie nasz dom ....z bali oczywiście :) Wykonawcę*już mamy , widzieliśmy Jego realizacje i są SUper. Mam do Was pytanie:

Czy możecie polecić*architekta/pracownię która narysuje nasz dom ? Mniej więcej wiemy co chcemy:)

Trochę mało czasu zostało ......późną wiosną/wczesnym latem chcemy rozpocząć budowę ....a tu milion pomysłów i 0 projektu

 

 

pozdrawiam

Pokoloruj

 

A tu taka mala wskazowka, moze cosik pomocna bedzie. http://upwk.pl/galeria/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoloruj - piękny domek. Ale dach to będzie kosztował nie wiele mniej od konstrukcji :D.

 

Miśkablond...pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Mogła byś rozwinąć tę kwestię deska/papa w 3 tygodnie? W takim czasie to sam bym to pokrył pracując po 3h dziennie, więc coś tu nie tak...

 

Jerzy fotorelacja jak najbardziej super, ale żeby coś doczytać, to trzeba pół forum przewertować...no chyba że taki był zamysł. Leniom mówimy kategoryczne NIE! hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokoloruj - piękny domek. Ale dach to będzie kosztował nie wiele mniej od konstrukcji :D.

 

O tym samym pomyślałem ;)

 

Miśkablond...pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Mogła byś rozwinąć tę kwestię deska/papa w 3 tygodnie? W takim czasie to sam bym to pokrył pracując po 3h dziennie, więc coś tu nie tak...

 

Niekoniecznie. Wszystko zależy od rozwiązania konstrukcji, ilosci prac dodatkowych i...pogody. Mój dom składali tez przeszło dwa tygodnie. Sama konstrukcja półtora dnia, ale ściany szczytowe, legary podłogowe , deskowanie itd zajmuje więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy fotorelacja jak najbardziej super, ale żeby coś doczytać, to trzeba pół forum przewertować...no chyba że taki był zamysł. Leniom mówimy kategoryczne NIE! hihi

Może i faktycznie dla ułatwienia. Napisałbym taki "rozwijający się pamiętnik" (blog?) mojego hobby i mam cichą nadzieję, że w niedalekiej przyszłości nie tylko, hobby.

Tak jak Marmur7 napisał, że dałbym radę scyzorykiem. Może i tak, kto wie ;), przecież nie miałem prądu, innych rąk do pomocy i doradztwa. Ktoś, który moją chatkę oglądał, powiedział, że gdyby znalazł się na wyspie, to bym sobie poradził, a on nie. Nie wiem, czy to jest pochlebstwo, czy nie.

Niestety, jak na razie trzeba czytać i wertować dużo, jak ktoś zainteresuje się. I kawałek po kawałku ułoży w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie miałem prądu, innych rąk do pomocy i doradztwa. Ktoś, który moją chatkę oglądał, powiedział, że gdyby znalazł się na wyspie, to bym sobie poradził, a on nie. Nie wiem, czy to jest pochlebstwo, czy nie.

 

No, z pewnością nie jest to brak uznania ;) Miałbym wielką satysfakcję, gdyby udało mi się samodzielnie złożyć do kupy taki domek. A informacją, że sam robiłeś dechy, rozłożyłes mnie zupełnie :) Idę stąd. Kompleksy leczyć ;) ;)

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem ;)

 

 

 

Niekoniecznie. Wszystko zależy od rozwiązania konstrukcji, ilosci prac dodatkowych i...pogody. Mój dom składali tez przeszło dwa tygodnie. Sama konstrukcja półtora dnia, ale ściany szczytowe, legary podłogowe , deskowanie itd zajmuje więcej czasu.

.............u mnie deskowali 5 dni trzeba przyznać ze mam kawał dachu 320 m :(

potem przerwali na kilka dni względem ujemnej temperatury( papa się złe układała ) :mad:

trzy dni papowali miałem papę termozgrzewalna. Dobrze zrobili dach nie cieknie:D

pozdro

Edytowane przez DOMEK MARZEŃ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JerzyBw - Na planie mam inne wole oczko :(

te co mam obecnie było realizowane na budowie żadnych rysunków nie mam

mieszkam w powiecie Kluczborskim jeśli chcesz obejrzeć zapraszam

http://images49.fotosik.pl/1262/34080047a1bb46b3med.jpg

http://images37.fotosik.pl/1271/22bc61a9a5673262med.jpg

takie mam jeszcze

pozdrawiam

Edytowane przez DOMEK MARZEŃ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JerzyBw - Na planie mam inne wole oczko :(

te co mam obecnie było realizowane na budowie żadnych rysunków nie mam

mieszkam w powiecie Kluczborskim jeśli chcesz obejrzeć zapraszam

 

pozdrawiam

Najmocniej dziękuję za zdjęcia. Utwierdziłem się w przekonaniu, że wole oko, to nie statek kosmiczny.

A odwiedzić, to mogę, ale dopiero, jak może przejazdem będę. Na dzisiejszy czas nie zapowiada się. :) Blisko nie jest, wszak Ty z północnych zakątków, ja z południowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...