Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zycze powodzenia. Biegly powinien podważyć kompetencje eksperta firmy ubezpieczeniowej odnośnie wartości merytorycznej ocen fundamentów . Dalej to juz prosta sprawa. Oczywiscie sąd moze i ma prawo wyznaczyć superbieglego według własnego wyboru i jego opinia jest juz nie do podważenia. Ale to wyjątkowe przypadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba jest wyjście, żeby bezpiecznie bale wystawały i była piwnica ocieplona. Daje się kamień na zewnątrz, a od środka ocieplenie?

Ja mam ocieplenie od środka, bal w ogóle u mnie nie wystaje (bo to właściwie balik, ma tylko 7cm. Na zewnątrz mam styropian 2cm i na to dam kamień, w sumie wyjdzie coś około 5cm. Nad fundamentem dekarz zrobił mi z blachy taki mały okapik, żeby woda się nie lała na fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, w swojej kilkunastoletniej praktyce spotkalem jednego architekta , majacego pojecie o budownictwie derwnianym masywnym. Reszta to bardzo sympatyczni ludzie, posiadajacy wiedze teoretyczna,,ale zero praktycznej

 

niestety, przenosi sie to rowniez na szkielet

wiedza i doswiadczenie wymarla z pokoleniem ludzi budujacych domy drewniane, potrzeba troche czasu na powstanie nowego pokolenia majacego odpowiednia wiedze i doswiadczenie

"betonowe" podejscie niektorych architektow i projektantow do tematu powala z nog

patrzac na poczynania ludzi zajmujacych sie regulowanie rynku budowlanego, nie nastapi to szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niestety, przenosi sie to rowniez na szkielet

wiedza i doswiadczenie wymarla z pokoleniem ludzi budujacych domy drewniane, potrzeba troche czasu na powstanie nowego pokolenia majacego odpowiednia wiedze i doswiadczenie

"betonowe" podejscie niektorych architektow i projektantow do tematu powala z nog

patrzac na poczynania ludzi zajmujacych sie regulowanie rynku budowlanego, nie nastapi to szybko

 

 

Peter , jesli spojrzeć na projekty typowe, kazda praktycznie firma architektoniczna planuje fundamenty pod budynek realizowany w technologii murowanej a co za tym idzie, przelicza tak obciążenia . Biorac cieżar 1 m kw sciany murowanej z cegly pelnej o grubości 40 cm na zaprawie cementowej jako ok 800 kg projektują tak fundamenty. Przykładem projekt Chmielniki średnie R1 L- na fundamencie zaprojektowano ławe fundamentowa o szerokości 60 cm i szerokości 40 cm zbrojoną siatka z pręta fi 12mm w siatce co 15 cm. I to dla gruntu sredniozwiezłego . Nie pytam, jaka bylaby ława dla gruntu lekkiego. Rożnica w wadze domu z ceramiki pełnej a domu z bala masywnego wynosi mniej wiecej 2,5 raza. A musimy pamietac o tym,ze fundament zaprojektowany jest z zapasem wtrzymalosciowym 50 %. No ale to inwestor placi za beton wpompowany w ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - podczas układania pokrycia dachowego, dekarze zamontowali kominek wentylacyjny, taki jak na poniższym zdjęciu:

http://pro.zapodaj.net/uploads/mur-dom24/167/wirplast_tile_20.jpg

Nie wiem jednak dlaczego, zamiast będącej w komplecie rury fi110 z pcv, zastosowali giętką rurę aluminiową. Prawdopodobnie będzie ona spełniać swoją rolę ( jest to tylko wywietrznik kanalizacji) jednak niepokoi mnie czy na aluminiowej rurze, która przechodzi przez połać dachu nie będzie się nadmiernie skraplać woda ( różnica temperatur). Nie wiem jak wygląda skraplanie na rurach pcv - czy jest jakaś róznica ? Dach nie jest jeszcze odebrany , istnieje więc mozliwość zmiany, tylko czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki - podczas układania pokrycia dachowego, dekarze zamontowali kominek wentylacyjny, taki jak na poniższym zdjęciu:

http://pro.zapodaj.net/uploads/mur-dom24/167/wirplast_tile_20.jpg

Nie wiem jednak dlaczego, zamiast będącej w komplecie rury fi110 z pcv, zastosowali giętką rurę aluminiową. Prawdopodobnie będzie ona spełniać swoją rolę ( jest to tylko wywietrznik kanalizacji) jednak niepokoi mnie czy na aluminiowej rurze, która przechodzi przez połać dachu nie będzie się nadmiernie skraplać woda ( różnica temperatur). Nie wiem jak wygląda skraplanie na rurach pcv - czy jest jakaś róznica ? Dach nie jest jeszcze odebrany , istnieje więc mozliwość zmiany, tylko czy warto ?

 

zaizoluj rure, unikniesz skraplania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - chodzi mi o tzw przejscie dachowe, czyli na zdjęciach ta wystająca u dołu rura, będąca w komplecie fabrycznym. U mnie zamiast tej rury, jest po prostu giętka rura alu. Będe jeszcze rozmawiał w tej sprawie z dekarzami, ale poniewaz w tym wzgl. jestem laikiem nie chciałbym usłyszec od nich , że "będzie dobrze" ;)

 

Peter4x5 - w chwili obecnejj mam dostep tylko do tej częsci rury, która jest widoczna od strony poddasza. I te część mogę ew, ocieplić, a przecież szron pojawi się w duzej ilości równiez na częsci wychodzacej ponad deskowanie i wchodzącej do korpusu kominka wentylacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Peter , jesli spojrzeć na projekty typowe, kazda praktycznie firma architektoniczna planuje fundamenty pod budynek realizowany w technologii murowanej a co za tym idzie, przelicza tak obciążenia . Biorac cieżar 1 m kw sciany murowanej z cegly pelnej o grubości 40 cm na zaprawie cementowej jako ok 800 kg projektują tak fundamenty. Przykładem projekt Chmielniki średnie R1 L- na fundamencie zaprojektowano ławe fundamentowa o szerokości 60 cm i szerokości 40 cm zbrojoną siatka z pręta fi 12mm w siatce co 15 cm. I to dla gruntu sredniozwiezłego . Nie pytam, jaka bylaby ława dla gruntu lekkiego. Rożnica w wadze domu z ceramiki pełnej a domu z bala masywnego wynosi mniej wiecej 2,5 raza. A musimy pamietac o tym,ze fundament zaprojektowany jest z zapasem wtrzymalosciowym 50 %. No ale to inwestor placi za beton wpompowany w ziemie

 

kazdy chce zostawic jakis slad po sobie, dla potomnych

chyba ze jakis wykonaca wprowadzi swoja inowacje i zmniejszy ilosc cementu, lub zapomni o stali

 

mozna zaryzykowac stwierdzenie ze nasza mysl techniczna jest oparta na solidnych fundamentach

autostrady chyba maja mniej solidne,

ale mamy przeciez sroga zime i zdrowe podejscie do zycia

przeciez Euro trwa krotko

po co nam drogi na dluzej

 

autora tematu prosze o wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek - chodzi mi o tzw przejscie dachowe, czyli na zdjęciach ta wystająca u dołu rura, będąca w komplecie fabrycznym. U mnie zamiast tej rury, jest po prostu giętka rura alu. Będe jeszcze rozmawiał w tej sprawie z dekarzami, ale poniewaz w tym wzgl. jestem laikiem nie chciałbym usłyszec od nich , że "będzie dobrze" ;)

 

Peter4x5 - w chwili obecnejj mam dostep tylko do tej częsci rury, która jest widoczna od strony poddasza. I te część mogę ew, ocieplić, a przecież szron pojawi się w duzej ilości równiez na częsci wychodzacej ponad deskowanie i wchodzącej do korpusu kominka wentylacyjnego.

 

im blizej wylotu tym powietrze bedzie zimniejsze, bardziej istotna jest strefa gdzie masz duza roznice temperatur czyli bezposrednio za wyjsciem rury z cieplej strefy czyli zaizolowanego sufitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Balowicze !

Od dłuższego czasu śledzę wątek i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Tak jak pisał Maciek74 drewniaki to ciężka choroba, a zapadłem na nią już dawno temu. Z moim domkiem jestem na początku drogi. Posiadam WZ i rozebraną pogórzańską chałupę, (podkarpacie). Teraz dumam nad projektem. Czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakiegoś rozsądnego architekta. Podobają mi się domy w stylu prostym, surowym, archaicznym, (chyba tak nazwał je JerzyBw :-)).

pozdrawiam, fish

 

A domek przed rozbiórką wyglądał tak:

http://foto0.m.onet.pl/_m/c13f60ce9573a37073291f8131f86298,21,19,0.jpg

Edytowane przez fish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Balowicze !

Od dłuższego czasu śledzę wątek i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem. Tak jak pisał Maciek74 drewniaki to ciężka choroba, a zapadłem na nią już dawno temu. Z moim domkiem jestem na początku drogi. Posiadam WZ i rozebraną pogórzańską chałupę, (podkarpcie). Teraz dumam nad projektem. Czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakiegoś rozsądnego architekta. Podobają mi się domy w stylu prostym, surowym, archaicznym, (chyba tak nazwał je JerzyBw :-)).

pozdrawiam, fish

 

A domek przed rozbiórką wyglądał tak:

http://foto.onet.pl/9o6zq,cg1700ccc07k,u.html

 

musiales go rozebrac co do kawaleczka

zniknal caly

sadzac ze zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie

na dach kładziemy wiór osikwy, bardzo popularny w towarzystwie balowo zakreconych:), czy rozsadnie będzie pominąć deskowanie i na krokwie kłaść , folię , łaty , kontrłaty i wiór, tak doradził wykonawca dachu ale decyzję pozostawia nam, co o tym myslicie?

 

Kolejna rzecz to jak zrobic wylewkę w kotłowni ,żeby był spadek wody do kratki odpływowej? sa jakies patenty, domowe sposoby?musimy to sami dopilnować.

 

Tu link z fotkami domu, konstrukcja już gotowa czekamy na przeprowadzkę pod koniec Marca:)!!!

https://picasaweb.google.com/105032217237962464696/Dom?authkey=Gv1sRgCOCLqdnAhumuDQ

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie

na dach kładziemy wiór osikwy, bardzo popularny w towarzystwie balowo zakreconych:), czy rozsadnie będzie pominąć deskowanie i na krokwie kłaść , folię , łaty , kontrłaty i wiór, tak doradził wykonawca dachu ale decyzję pozostawia nam, co o tym myslicie?

 

Kolejna rzecz to jak zrobic wylewkę w kotłowni ,żeby był spadek wody do kratki odpływowej? sa jakies patenty, domowe sposoby?musimy to sami dopilnować.

 

Tu link z fotkami domu, konstrukcja już gotowa czekamy na przeprowadzkę pod koniec Marca:)!!!

https://picasaweb.google.com/105032217237962464696/Dom?authkey=Gv1sRgCOCLqdnAhumuDQ

 

pozdro

 

Jusanka, co do wioru to sama chetnie poczytam.

Wylewke betonowa z malym spadem zrobisz w bardzo prosty sposob.

W kazdym skladzie materialow budowlanych znajdziesz takie prowadnice, ktore sie uzywa do kladzenia tynkow.

Te przykleisz wstepnie do podlogi na klej do plytek lub cos podobnego oczywiscie zachowujac spad.

Rozstaw je po dwie rownolegle do kazdego spadku, jedna z lewej druga z prawej strony.

Nastepnie wez dluga poziomice lub temu podobna listwe i wylany beton mozna wygladzic prowadzac listwe po wstepnie

przymocowanych prowadnicach. To dziala :-)

A propo, kto stawial ci dom? Trochanowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie

na dach kładziemy wiór osikwy, bardzo popularny w towarzystwie balowo zakreconych:), czy rozsadnie będzie pominąć deskowanie i na krokwie kłaść , folię , łaty , kontrłaty i wiór, tak doradził wykonawca dachu ale decyzję pozostawia nam, co o tym myslicie?

 

 

Tu link z fotkami domu, konstrukcja już gotowa czekamy na przeprowadzkę pod koniec Marca:)!!!

https://picasaweb.google.com/105032217237962464696/Dom?authkey=Gv1sRgCOCLqdnAhumuDQ

 

pozdro

 

 

 

 

 

 

a co na poddaszu? uzytkowe czy nie? bo jak uzytkowe to radzilbym dac deskowanie (OSB, Durelis itp) jak nie to bez deskowania

Edytowane przez zbyszek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...